Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help! rendszer nem látja a dvd/cd driveot (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) rogers


rogers
aktív tag

Remélem nem vagyok béna de nem találtam hasonló topicot...

Szóval látott-e már vki hasonlót.
Win2000, van egy LG CD író, meg egy Pioneer DVD író a gépben. Bootoláskor látszódnak, a Windows ki is oszt nekik drive lettert, szóval látszódnak rendesen akármelyik progiból, de hiába teszek be CD-t vagy DVD-t mindig azt üzeni a rendszer, hogy tegyek be lemezt mert üres a drive... Már mindent megpróbáltam, driver újrainstall is, de nem szűnik meg. Ötletem sincs, mi lehet.

Pár napja még működtek, az utólsó install amit csináltam az Alcohol 120% volt, azon próbáltam virtuális CD Driveot beállítani, úgy gondoltam talán az cseszte el az igazi driveokat is, de azt uninstalláltam szabályosan, a probléma meg nem szűnt meg.

Az érdekes még a dologban, hogy amikor a Windows storage managerre nézem az eszközöket és mondjuk rákattintok a CD drive-ra, akkor a floppy driveot kattogtatja meg...

Valakinek van ötlete mitévő legyek? Mondjuk a teljes újrainstallon kívül persze...

Köszi

Jobb későn, mint még később...

(#2) Dezmo válasza rogers (#1) üzenetére


Dezmo
csendes tag

Próbáld meg a device managerből eltávolítani, majd egy újraindítás....hátha

(#3) Gismo


Gismo
addikt

Elég valószinűtlen amit mondani fogok, de azért mégis.
Lehet, hogy maga a meghajtó(k) nem látja('k) a lemez(eke)t.

(#4) PaladiN válasza rogers (#1) üzenetére


PaladiN
aktív tag

op reinst?

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#5) rogers válasza Dezmo (#2) üzenetére


rogers
aktív tag

Na a történetnek még nincs vége :(

Szóval a device manageres eltávolítást megpróbáltam, nem segít, pedig úgy csináltam, hogy újraindítás előtt ténylegesen lehúztam a driveokat fizikailag a rendszerről...
Volt még ötlet ezután, hogy indítsam SAFE módban a gépet akkor kevesebb driver indul el, ha az lenne a gond... Akkor sem volt jó.

Na aztán kicsit játszadozni kezdtem a dologgal: elkezdtem csak úgy hülyeségből különböző DVD-kel és CD-kel próbálkozni. Írott DVD-t és CD-t nem fogadnak el, orig DVD-t sem, gyárilag készített CD-t viszont az egyik drive eszi. Ez az egyetlen amit elfogad... pont a Pioneer DVD író...

Erre aztán most mit mondjak? Mind a két drive egyszerre romlott el? Vagy valahogy a driveok BIOS-a szállt el vhogy?

Jobb későn, mint még később...

(#6) rogers válasza PaladiN (#4) üzenetére


rogers
aktív tag

op reinstet nem akartam volna csinálni, mert 1 hónapja volt újratelepítve...

Ja és a poén: van egy írott CDn egy Win2000 telepítő BOOTCDm. A poén az, hogy erről a CDről a gép be bír bootolni, elindulna a telepítő. Ha ha Windows elindulás után ezt a CD teszem be a drive-ba akkor úgy nem hajlandó olvasni!

Jobb későn, mint még később...

(#7) bitfarkas válasza rogers (#6) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nem tettél fel véletlen pen-drive, vagy mem-kártya olvasó drivert?
Az író progi sem látja a meghajtókat?

[Szerkesztve]

(#8) rogers válasza bitfarkas (#7) üzenetére


rogers
aktív tag

pen-drive nincs, nem is volt sose használva.
mem-kártya olvasó driver van fent valóban, de az régebben is volt SONY memory-stick olvasáshoz (USB)

Az egész gázt onnan vettem észre, hogy az írni akartam CD-t és nem bírtam, mert nem akarta észrevenni, hogy beraktam egy üres CDt... Próbálta írni, aztán úgy tűnt mintha lefagyott volna a gép (semmit sem lehetett csinálni, egér se mozgott) jópár másodperce, aztán kíírta, hogy tegyek be lemezt...

Más ötlet?

Jobb későn, mint még később...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help! rendszer nem látja a dvd/cd driveot (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.