Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joed


joed
csendes tag

Sziasztok!

Remélem tudtok ebben okosságot mondani.
Az a helyzet, hogy egy elqrt BIOS frissítés után kinyúvasztottam a lapom (Asus P5B Deluxe/Wifi) és sürgősen kell egy új lap. Amit kinéztem, az egy Asus P5K Premium/Wifi. Az a gond, hogy 2 winyóm RAID0-ban van, melyet az alaplapi ICH8R kezel.Szerintetek ha feldugom a két winyót az ICH9R-es P5K-ra, akkor működni fog a RAID0 tömböm?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm :)

Üdv

(#2) Tüzi válasza joed (#1) üzenetére

elvileg visszafele kompatibilis. csak jól dugd fel. mármint a vezetékeket a vinyókra :D

hotfasht nem próbálod meg?

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3) joed válasza Tüzi (#2) üzenetére


joed
csendes tag

Úgy érted, hogy ami most SATA1 és SATA2 porton van, az az újlapon is SATA1 SATA2 porton legyen?

(#4) Tüzi válasza joed (#3) üzenetére

úúgyúgy

De ha van ilyen alaplap az ismerettségedben, akkor hotflash-el megpróbálhatod visszaírni a régi biosodat úgy, hogy jó legyen.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5) joed válasza Tüzi (#4) üzenetére


joed
csendes tag

:) Ennél azért bonyolultabb a helyzet. Gondoltad, volna hogy lehet vmi bonyolultabb, mint egy járó gépes BIOS hotflash? :D

(#6) tlac válasza joed (#1) üzenetére


tlac
nagyúr

Szerintetek ha feldugom a két winyót az ICH9R-es P5K-ra, akkor működni fog a RAID0 tömböm?

igen, gigabyte-nál elég volt ennyi (p965 ds4 -> p35 ds4)
(de azért ugyanazokat a portokat használd)

(#7) Tüzi válasza joed (#5) üzenetére

Csak egy ötlet volt, gondoltam hátha nem ismered.
mit csináltál azzal a szerencsétlen alaplappal? :F :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8) joed válasza Tüzi (#7) üzenetére


joed
csendes tag

Egyszerűen frissítettem a BIOS-t. Tudom, nem tanácsos windows-ból frissíteni,de tekintve, hogy átlag 20-30 napos uptime-mal működik a gépem és egy-egy restart nagyon sok kényelmetlenséggel jár nálam, lustaságból nem a BIOS-ban található frissítőt használom. Az utóbbi 8 évben semmi probléma nem volt.
Aztán múlt héten szépen letöltöttem a legfrissebb flash-elő toolt, legfrissebb BIOS-t megcsináltam a frissítést és itt tartok :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Csyppa válasza joed (#1) üzenetére


Csyppa
senior tag

Javallom tedd fel itt a kerdesed.

Ezt a topicot valoszinu zarni fogjak.

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#10) Tüzi válasza joed (#8) üzenetére

Nem értem, hogy akkor miért ne menne hotflash-el. Vagy vegyél ugyanilyen döglött lapot, pakold át a biost, és csókolom. Nem kell bios miatt új deszkát venni. Hacsak nem égett keresztbe.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11) joed válasza Tüzi (#10) üzenetére


joed
csendes tag

Jah, bocs Tüzi!

Be akartam linkelni a történetemet, de lemaradt : [link]

Ebből világos lesz Neked is :)

(#12) Loretto


Loretto
veterán

Látom a Raid topicot megtaláltad, ezt akkor zárom, legyen ott minden egy helyen.Az aláírásod pedig csökkentsd 3 sorra, az alapelveknek megfelelően, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Soirée...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.