Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Help - nyikorog az eger (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) cadaver


cadaver
tag

udv! lecci' segitsetek, mert ez egy iszonyat :)) sokadik egerem mar, de mindig ugyanaz a problema:
ha kitisztitom az egeret (minden port kiszedek belole, meg arrol a feher gorgorol is lekaparom ami a vezeto gorgokhzo nyomja a golyot) akkor utana igy elkezd 'nyikorogni'. ha jobbra lefele huzom, foleg akkor, es nem tudom mashogy mondani szal igy erezni is es nagyon idegesito. lehet, hogy azert van ez, mert arrol a feher cuccrol is lekaparaszom a port? vagy megkarcoltam valamit? tudom hogy lamer kerdes :)) elvegre egeret tisztitani tudni kene mar :D de nekem nem megy :t. szoval plz help, miert ilyen? jah, es koszi de a ''latod-ezert-jo-13000ert-optikai-egeret-venni'' jellegu hozzaszolasok nem köllenek'. na kosz

(#2) Xpod


Xpod
addikt

Próbáld meg a görgök olajozását, de vigyázz meg ha sokat teszel rá, ráfolyik a golyóra és csúszni fog .

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#3) zrubi válasza cadaver (#1) üzenetére


zrubi
senior tag

Nekem Genius netscroll+ egere(i)m vannak, ezekkel semmi baj, ~8 havonta megdöglik egy aztán veszek másikat :)
kb 800 pénz...

zrubi.hu

(#4) Nimrod


Nimrod
addikt

Én is a második egeremnél tartok, de ilyen még nem volt (pedig párszor már szétkaptam) Milyen egér? Genius?
Adj hozzá egy macskát ;]

(#5) cadaver


cadaver
tag

:)) ez valami kis semmilyen logitech, tudjatok amilyen az iskolai gepek mellett van (legtobb suliban ilyen gepek vannak, 733as dolgok asszem) es olyan hogy gorgo (lenyomhato) + 2 gomb, a gombok kozepen ilyen bemelyedes szeruseg. jah, es amugy hol olajozzam oket? szal megfogom a gorgot es ahol a muanyaggal erintkezik oda rakok egy kicsit?

(#6) cadaver


cadaver
tag

ja igen igy talan jobban tudjatok melyik eger bar sztem tok mindegy :))

(#7) Xpod


Xpod
addikt

Igen. :DD

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#8) andorpapa válasza Nimrod (#4) üzenetére


andorpapa
őstag

Nekem is Genius van (volt már párral dolgom előtte is), az nem nyikorog, pedig nekem kéthetente/hetente kell tisztítani, mivel annál a gépnél szórakozik mindenki, megy ezerrel a Pasziánsz deathmatch meg hasonlók. És nem nyikorog.

Én úgy szoktam tisztítani, hogy a tengelyekről műszerész csavarhúzóval óvatosan lekaparom a puckot, és kész. A golyót nem szoktam tisztítani, talán emiatt jó nekem. Amúgy mit is mondott cadaver kolléga, milyen egere van?

Ja, és azt szokták mondani, hogy ne a problémát, hanem a probléma okát küszöböld ki, vagyis vegyél optikai egeret! :))

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#9) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

3-4K-ért már lehet kapni optikai egeret.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#10) cadaver válasza Agyzuzo (#9) üzenetére


cadaver
tag

Agyzuzo: olyat amivel tudok UT-zni meg q3azni gond nelkul? csak mert ilyet is szoktam nehanapjan, es miota regebben vettem egy samsung optikait (tudom hogy a samsung az egy semmi :) ) es *NAGYON* fos volt, raadasul draga is, azota nem merek beruhazni ilyesmibe. hmm.

(#11) Den válasza cadaver (#1) üzenetére


Den
veterán

latod-ezert-jo-4-5000ert-optikai-egeret-venni

Komolyan, nem értem miért szenvednek emberek még golyós egérrel mikor a többi hardverhez képest baromi olcsó egy optikai egér, és ezzel fizikai kontaktusban van az ember. Bármelyik hardveremet szivesebben visszacserélném a 2-3 évvel ezelőttire mint az optikai egeret.

www.simson4t.hu

(#12) Nimrod válasza andorpapa (#8) üzenetére


Nimrod
addikt

Csak már lassan elfogy a vezeték mert mindig le kell nyesnem belőle, ugyanis előszeretettel megtörik!

(#13) Den válasza cadaver (#10) üzenetére


Den
veterán

olyat is kapsz 5k körül.

www.simson4t.hu

(#14) cadaver


cadaver
tag

Den hat ezaz :)) rajottem hogy elolvastam a multkor azt az optikai egeres topicot ('rajottem' :)) ) de most /pill nincs 5 ruppom. akkor talan kisebb temavaltas: hol lehet a leg noname-ebb legolcsobb gorgos ketgombos egeret kapni? :)

(#15) guess.who válasza cadaver (#5) üzenetére


guess.who
senior tag

Szerintem ne olajozd, hanem zsírozd inkább... A golyót nem kell (hihi!), hanem a két ''tengelyt'', ami a két mozgásirány leolvasását végzi, azoknak is csak a két végét, ahol a fészkükben forognak... Bár szerintem először meg kellene állapítani, hogy pontosan MI nyikorog -azaz pl. vedd ki a golyszlit, és csak a két tengelyt mozgasd. Ha ezek nyikorognak, akkor már tudod, hogy mit zsírozz. :) Egyébként szerintem a golyón vékony gumiréteg szokott lenni a tapadás miatt, szóval ha azt tényleg lekapartad, az nem túl jó...

Amúgy vegyél optikai egeret. :) Ráadásul bele sem kell nyúlnom a kosz miatt. :)

(#16) andorpapa válasza cadaver (#14) üzenetére


andorpapa
őstag

Hát basszus, szaladj végig a Szabadság úton, ott a Carbocomp meg a Neriton, vagy beszaladsz a Kerházba, esetleg M&C, Elender, netán Tesco, szóval bruttó 600 píndzér' már kapsz noname kétgombos cuccot. Hát igen, Pécs a lehetőségek városa!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#17) Xpod


Xpod
addikt

Ha nagyon unod a nyikorgást és ahogy írtad a vezeték is fogy akkor a kalapácsal is meg lehet javítani. :t

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#18) Balint


Balint
tag

Magicomp árul genius optikai egeret2800+áfa pénzért.
Nekem is onnan van, és bejött, jó, meg minden.

(#19) WaterLo válasza Agyzuzo (#9) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Megerősítve. :DDD

....What's up!....

(#20) cadaver


cadaver
tag

jatekra is?

(#21) cadaver


cadaver
tag

ja kozben kideritettem hogy nem a kurzort vezerlo vagymizo gorgokkel van gond :)) szoval nem a feketekkel hanem ami ezekhez hozzanyomja a golyot, a feherrel. na az nyikorog szepen.

(#22) cadaver


cadaver
tag

ja, es dejo, valoszinuleg azzal van gond hogy ott annak az aljan van egy kis rugo, na az amikor benyomodik akkor van ilyen hangja. de akkor mit tudok csinalni vele?

(#23) Xpod


Xpod
addikt

Zsír vagy olaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#24) Elrood


Elrood
őstag

Optikai egér rulez szokták mondani

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#25) Agyzuzo válasza cadaver (#10) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Miért? A 800Ft-os noname nyikorgós egereiddel tudsz? Mert annál még a leggagyibb optikai is mérföldekkel jobb...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#26) cadaver


cadaver
tag

lehet hogy en vagyok a lamer de igen tudok :))

(#27) twollah


twollah
nagyúr

Hm...
Hogy a fenébe nyikoroghat az egered?
Mivel tisztítod a görgőket benzinnel, alkohollal?
Mert ha igen akkor ne csodálkozz, hogy kioldod a tengelyről a kenőanyagot.

93 óta pár egeret (el)használtam, és egy sem nyikorgott egy görgőtisztítás után.

(#28) cadaver válasza twollah (#27) üzenetére


cadaver
tag

azota rajottem :)) szoval van az a feher gorgo ami nekinyomja a tobbinek a golyot. namarmost, annak az aljan a logikban egy rugo van. na, ezt az egesz feher ba*ast kiszedtem es kitisztitottam, es most jo lett. meg ne kerdezd, hogy miert pont tisztitas utan kezdett el nyikorogni :)) de most ugy tunik jo. szoval imho ez volt a gond.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Help - nyikorog az eger (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.