Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) daskal


daskal
csendes tag

Multi session (több menetes) Cd-t szeretnék készíteni, aminek 2 session-ja van:

1. session: audió rész
2. session: adat rész

Próbálkoztam nero-val de sem a mixed-mode, sem a cd-extra írási módban nem tudok létrehozni többmenetes audió + adat lemezt.

Tud valaki segíteni, vagy tippet adni ez ügyben?

(#2) PPeter válasza daskal (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Pedig a CD-Extra az pont erre való ugye. Hol akadtál el?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) daskal


daskal
csendes tag

A CD-extra ugyan kiírja az audiót + az adatokat egy CD-re, de mindössze 1 sessiont csinál csak.
Pont az lenne a lényeg, hogy külön menetben legyen az audió és külön menetben az adat rész.

(#4) PPeter válasza daskal (#3) üzenetére


PPeter
addikt

Ha valóban CD-Extra formátumot választasz, akkor NEM írhatja egy sessionbe az Audio trackeket és az adat tracket. Tehát valamit vagy vélreértesz, vagy nem jól fogalmazod meg, amit mondani akarsz. Sikerült megírni a CD-Extra lemezt ami szerinted nem lett jó? Tedd be a meghajtóba és kérjél róla egy lemezinfót a Neroval és mentsd ki képként, tedd fel valahova, küldd el nekem, hadd nézzem meg. Ide is berakhatod a linket a képre.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) daskal


daskal
csendes tag

Okés majd berakok egy képet, ha hazaértem, még melóznom kell:O

Amúgy megnéztem a lemezinfót & összesen 1 session van. Az első 49 track mind audió fájl, az 50. pedig maga az adat rész. Én azt szeretném elérni, hogy az adat résznek csináljon egy második sessiont és oda rakja. (Dreamcast-re írok ki játékot& neki abszolúte nem mindegy mi hol van)

Cue sheet-ben esetleg nem lehetne (lead in -lead out stb) utasítást adni erre nézve, hogy hova pakoljon?

Köszi

[Szerkesztve]

(#6) PPeter válasza daskal (#5) üzenetére


PPeter
addikt

A CD-Extra formátum mindenképp két sessionre épül, kíváncsi vagyok, neked hogy építette fel egy sessionre (teljesen szabványtalanul). A Dreamcastnek ezen felül nincsnek más formai követelményei, pl. az adatsávban alkalmazott szektorformátummal kapcsolatban?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) daskal


daskal
csendes tag

A szektorformátumból eredendő esetleges hibákat elvileg a Boot CD-vel át tudom hidalni. De amúgy a DC-nek megfelelő szektorformátumot használtam. Egyedül ezt a 2 menetes dolgot nem tudom megoldani. Hazaérek & küldöm majd a képet.

(#8) EnginEEr


EnginEEr
tag

PPeter szeretném a segítséged kérni hasonló témában, de mégis fordítva :) :

Vannak multisessionban elkezdett cd lemezeim, amiken pár mb adat van, és nem akarom őket kidobni, meg elég sok hely is van rajtuk, szóval szeretnék rá audiót írni!

mi ennek a menete?

régi nerom van (7.0.8.2), sima iso-data multisession menne, de mixed mode-nál úgy veszi mintha tele lenne a cd, azaz multisession lehetőséget nem ajánl fel.

köszi előre is

üdv
engineer

Abor-Asör-Apálinka => Asus | AMD | Ati - az utóbbi 2 már egy, de a sör nem válik pálinkává ilyen könnyedén :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.