Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeX|


DeX|
tag

hali:)

Vantec AeroFlow VP4-C7040 meghűti sztetek a p4 2.4c-s procit? vagy ha nem akkor milyen hűtést ajánlotok?:)
plz help!!!

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#2) Sefter válasza DeX| (#1) üzenetére


Sefter
veterán

nekem 2,6C-m van Zalman 7000AlCu hűtővel (~10 ropi) a nagy melegben is 40-42 fok között tartotta a procit.....

Psn ID: sefter_hun

(#3) Sefter válasza Sefter (#2) üzenetére


Sefter
veterán

terhelés alatt, nyitott házban.
A fenti hűtőt nem ismerem.....

Psn ID: sefter_hun

(#4) Atlantis válasza DeX| (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Nekem a Zalman CNPS-7000Alcu jön be. Halk és nagyon jól hűt.Nálam ugyan még csak egy 1,8A-t, de bőven elviszi a 2,4C-t is, még ha 3 Ghz fölé húzod, akkor is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5) erdoke válasza DeX| (#1) üzenetére


erdoke
titán

A Zalman jobb valamivel, de a Vantec-kel se jársz rosszul. Előbbi drágább is, válassz a pénztárcád és az igényed szerint.

A legjobb aláírás a héten

(#6) fLeSs válasza Sefter (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

lefogadom, hogy ASUS alaplapod van ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) erdoke válasza fLeSs (#6) üzenetére


erdoke
titán

Miért ott az Abit ellenkezője az igaz? (Abit fölé, Asus alá mér?) Ez ennyire általános?

A legjobb aláírás a héten

(#8) Sefter válasza fLeSs (#6) üzenetére


Sefter
veterán

igen
de hardcano méri a hőmérsékletet és 36-38 fok között van (+2-3 fokot hozzáadok, mert nem tudom mennyire pontos....)

Psn ID: sefter_hun

(#9) fLeSs válasza Sefter (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

akkor már értem az alacsony hőmérsékletet. :))
adjál hozzá idle 5 fokot, és terhelten kb 20-25 fokot, az az igazi...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) andorpapa válasza fLeSs (#9) üzenetére


andorpapa
őstag

Azért az a +25 fok erős túlzás, főleg ha figyelembe vesszük, hogy C steppingű, 2.6-os P4-ről van szó, CNPS-7000AlCu mellett. Akkor lenne reális a +25 fok, ha mondjuk húzott proci esetén jön ki ilyen eredmény. Persze elismerem, hogy az Asus lapoknál gyakori az alulmérés, bár ez főleg AMD platform esetében szokott jelentkezni (de inteles vonalon is előfordul).

Csak hogy számokkal is alátámasszam: a 7000Cu-nak 0.18 C/W a hőellenállása, legyen a 7000AlCu-nak mondjuk 0.20 a számolás megkönnyítésének érdekében. A 2.6-os P4 lead durván 80 Watt hőt, tehát ez azt eredményezi, hogy a CPU hőmérséklete 0.2x80=16 fokkal lesz magasabb a környezeti hőmérsékletnél. 30 fokos szobahőmérséklet esetén a levett oldallap azt biztosítja, hogy a gépházhőmérséklet is 30 fok körül legyen, így a CPU hőmérséklete maximális terhelésnél 30+16=46 fok. és ne feledjük, 30 fokos, tehát nyári szobahőmérséklettel számoltunk.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#11) andorpapa


andorpapa
őstag

És hogy a topicnyitó kérdésére is válaszoljak: igen, a Vantec coolere lehűti a procidat, de különféle okok miatt én is a Zalman CNPS-7000-es szériájából válogatnék.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#12) fLeSs válasza andorpapa (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

leteszteltem 12 inteles alaplapot, csak tudom, hogy mit beszélek :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) andorpapa válasza fLeSs (#12) üzenetére


andorpapa
őstag

Természetesen nem vonom kétségbe alaplapos tapasztalataidat, magam is megerősítem (szintén tapasztalat), hogy Asus lapnak hőmérséklet kérdésében csak végszükség esetén szabad hinni, én egyszerűen a +25 fokot nem tartottam reális értéknek, figyelembe véve a coolert, a procit és a környezeti sajátosságokat, ezt pedig az én tapasztalataim támasztják alá. :)

Ja, és hogy nyitott ház esetén is sokkal magasabb a belső hőmérséklet? Pont a hét elején végeztem egy rakás coolertesztet, le volt véve az oldallap, volt bent egy Gef4Ti, volt egy melegedő Barracuda, a chipset is tüzelt, mint az állat, tehát hidd el, volt a CPU körül melegedő alkatrész, de a házon belül a szobahőmérséklethez képest durván +5 fok volt. Tehát ha le van véve az oldallap, akkor - ha nem is egyenlő - de eléggé megközelíti a gépház hőmérséklete a szobahőt.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#14) fLeSs válasza andorpapa (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ezek szerint a 25 fokon kívül mindenben nekem adsz igazat :DD
a 25 fok pedig lehet reális, hogyha a proci belső hőmérsékletét nézzük, nem pedig az alját, tetejét vagy akármicsodáját, amiket az alaplapok többsége mér (sajnos)...
ps: najó, legyen csak 20 ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) gubitibi válasza andorpapa (#13) üzenetére


gubitibi
csendes tag

Pont a hét elején végeztem egy rakás coolertesztet

Mikor lesz olvasható ???

(#16) erdoke válasza andorpapa (#13) üzenetére


erdoke
titán

Nálam oldallappal +3-4 fok a házban a szobához képest (itt a ház belsejét méri a Hardcano9:D). Persze van 7 házventim, és a ház is elég jó felépítésű. Andorpapa meglátása jónak tűnik.

A legjobb aláírás a héten

(#17) andorpapa válasza fLeSs (#14) üzenetére


andorpapa
őstag

Igen, mindenben egyezik a véleményünk, csupán annyi a különbség, hogy Sefter adatait én csupán az Asus név miatt fogadom minimális fenntartással, ha nem Asus adta volna ki az eredményt, azt mondanám rá, hogy teljesen reális. Amúgy meg tök mindegy, a lényeg az, hogy a CNPS-7000 széria baromira el lett találva, nem okozhat neki gondot egy 2.6-os P4, és szerintem ebben is egyetértés uralkodik az egész fórumon.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.