Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csigi


csigi
addikt

Következő nyavajám lenne:
Ha elindítom a dvdrom-on (AOpen 1648) a lejátszást, vagy csak másolást, installálást, akkor veszett lassan megy (8-10X). Ha ilyenkor elindítom a DriveSpeed-et, majd beállítom 16X-re, akkor szépen felpörög és megy minden gyorsan. De ha újraindítom a windowst, és megint másolnék valamit, akkor már megint csak lassan megy.
Nem akarom elhinni, hogy minden bekapcs. után csak a drivespeed segítségével pörög fel az átvitel. :(((
Ez valami windows beállítás hiba lehet?
Firmware a legfrissebb, Windows XP SP2 oprendszerem van...
Előre is köszönöm a segítséget!

nofene

(#2) Balinov válasza csigi (#1) üzenetére


Balinov
félisten

szia Csigi,
dezsavű érzésem van,vagy tényleg írtál már erről a problémádról egy másik topikban?
ide kábel csere?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3) csigi válasza Balinov (#2) üzenetére


csigi
addikt

Üdv!
Így van, próbálkoztam máshol is, de csak 1db gyenge javaslat volt...
IDE kábel? :Y De hát 10X -esen megy rendesen, a DriveSpeed -el meg megy a 16X is!
Szerintem ez nem lehet kanóc porbléma...

nofene

(#4) Balinov válasza csigi (#3) üzenetére


Balinov
félisten

jobban belegondolva tényleg nem az a probléma, dvd-romok nem max ata66-on (inkább ata33-on) mennek,annak meg a sima 40eres tyukbél is elég. Ez nem mai darab,igaz? Nekem is volt anno egy 16/40-es aopenem,finom kis cucc volt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5) csigi válasza Balinov (#4) üzenetére


csigi
addikt

Kb. 2 éves lehet.
Az a zavaró, hogy megy 16X is, csak ehhez örökké el kell indítanom a DriveSpeed-et. :((

viszont bírja a nec3520 sebességét röptében másoláskor :)

nofene

(#6) Balinov válasza csigi (#5) üzenetére


Balinov
félisten

találtál megoldást?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7) csigi válasza Balinov (#6) üzenetére


csigi
addikt

Sajnos nem. :(
Tőletek várom a megoldást... :R

Esetleg keresek még egy windowsos totyikot, ott is megkérdem.

[Szerkesztve]

nofene

(#8) Balinov válasza csigi (#7) üzenetére


Balinov
félisten

most márénis kíváncsi vagyok a +oldásra,márha van.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9) csigi válasza Balinov (#8) üzenetére


csigi
addikt

A winxp totyikban, egy fórumtársunk a DriveSpeed progi beállításra gyanakszik...
Pont arra használom, hogy megoldjam vele, az önmaga okozott hibát???
Uáááá :Y
Amúgy lehetséges. Mondjuk egyszer kipróbáltam korábban, valamit beírt a regisztribe ( pl. max. dvdspeed=10X), és kész a baj. :O

Nem ismersz véletlenül egy dvd gurut?

nofene

(#10) aXXon válasza csigi (#9) üzenetére


aXXon
senior tag

de en igen :)) Ppetert keresd meg itt is irogat meg a hwsw.hu-n is

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#11) csigi válasza aXXon (#10) üzenetére


csigi
addikt

Köszönöm!!! Keresem!



Mod: szűrés felhasználó szerint -el nem találom :(
milyen totyikban szokott leledzeni?

[Szerkesztve]

nofene

(#12) L3zl13 válasza csigi (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Optikai adatárolókkal és médiával foglalkozó topicokban mindig hozzászól.
Azaz DVD írók, Blu Ray/HD-DVD hírek stb...

Aki hülye, haljon meg!

(#13) csigi


csigi
addikt

Bocsi, megvan. (két nagybetűvel van a neve :B)

[Szerkesztve]

nofene

(#14) PPeter válasza csigi (#13) üzenetére


PPeter
addikt

Nézd meg, hogy a firmware, ami a meghajtóban van, milyen verziójú, tipikusan az ilyen hibákat szokták kijavítani az újabb firmware-ekben. Nem tettél fel semmilyen olyan rezidens programot, ami a háttérben futva leszabályozhatja a meghajtót? Például van olyan Creative hangkártya driver, ami betesz egy multimédiás központot, lejátszót a tálcára, és az mindent átvariál a rendszerben, tehát nem feltétlenül CD/DVD-író programot kell keresned, néhány összetettebb multimédiás program, lejátszó is állandó rezidens komponenst tesz a rendszerbe, ami aztán kérdezés nélkül pofázik bele a dolgokba.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#15) Balinov válasza csigi (#9) üzenetére


Balinov
félisten

PPeter a te embered,ha valaki érdemben hozzá tud szólni,akkor ő az

szerk: végig kéne olvasnom a totyikot.

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16) csigi válasza PPeter (#14) üzenetére


csigi
addikt

A firmware a legújabb. De ha Te arra gyanakszol, akkor a hétvégén beleteszem az elözőt és kipróbálom azzal.
Ami a rezidens progikat illeti utálom őket, igyekszem mindent kiírtani. Most két dolog fut: RMClock az AMD proci leszabályozásához, illetve egy háttérképeket variáló progi.
Azért majd rájuknézek...
Creativ Audigy hangkártyám van, de nem telepítettem hozzá semmit, csak a drivert (eax4drv?). Ha jól emlékszem a Nero is csinál valami rezidens progit (nem tudom mi az), de azt is törlöm.
Majd hétfőn melózok legközelebb, akkor beírom ide, hogy mire jutottam...
:R És köszönöm a választ! :R

nofene

(#17) csigi válasza csigi (#16) üzenetére


csigi
addikt

Vagyok, de minek... :(
Molyoltam a hétvégén: Firmware-t visszacseréltem a régebbire, ugyanazt csinálja.
Rezidens progikat átnéztem, az a kettő amit írtam, nem szólhat bele. Van még egy olyan futó progi, hogy cftmon (vagy ctfmon), azt nem tudom mi, de szerintem rendszerprogi lehet.
Jól gondolom?
Hát ennyi, ha nincs más ötletetek, akkor lassan feladom... :O

nofene

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.