Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Help! {micronet sp888 v4} help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ZahuL


ZahuL
tag

A problémám a köv:
DHCP s szerver ként ment mindig a routerem (Micronet SP888 V4), de zavart hogy állandóan a ki-be kapcs után más ipt kaptam, az upnp miatt ez zavaro. Szoval, Lekapcsoltam a dhcp t benne, és megadtam minden pc mnek fix ip ket, eddig ok. De miután megvolt minden, és router restart > nulla. megy a lan a gépek között, de se netet nem látnak, se router konfigot a gépeim.:F

Ha már igy nem tudom megoldani a váltakozo lan ip problémám, akkor inkább az lenne a kérdésem hogyan rakjam default beállitásokra a routerem hogy minden mennyen ugy ahogy eddig? PLZ HELP! Hurry!

előre is thnx azé.:(

... miért is ne...

(#2) ZahuL


ZahuL
tag

up! & pls:O

... miért is ne...

(#3) ZahuL


ZahuL
tag

UP!!!!!!!!!!!!!!

... miért is ne...

(#4) Beck18 válasza ZahuL (#1) üzenetére


Beck18
tag

próbáltad már resetelni a routert?

For Whom The Bell Tolls

(#5) Taltosparipa


Taltosparipa
tag

Rezet

Advanced ful
- DHCP Setting; kikapcsolni
- Routing; Dynamic routing nal Geteway kijelolni, enable kivalaszt.

(#6) ZahuL válasza Taltosparipa (#5) üzenetére


ZahuL
tag

nem tudok belépni a router menujébe... amugy a reset nem ér semmit se

... miért is ne...

(#7) ZahuL válasza Taltosparipa (#5) üzenetére


ZahuL
tag

nem tudom mit tegyek, mert ez zsákutca

[Szerkesztve]

... miért is ne...

(#8) ZahuL


ZahuL
tag

ezé gondolkotam azon hogy van e vmi mod a defaultozásra, kulső megoldással:F

... miért is ne...

(#9) ZahuL válasza ZahuL (#6) üzenetére


ZahuL
tag

az inkább egy restart mint reset sajnos

... miért is ne...

(#10) ZahuL válasza Taltosparipa (#5) üzenetére


ZahuL
tag

''DHCP Setting; kikapcsolni''
épp ez az hogy ki kapcsoltam, és nem megy azota, mondjuk a gateway cuccot nem csináltam:F

... miért is ne...

(#11) Logitech válasza ZahuL (#1) üzenetére


Logitech
aktív tag

az alhálózati maszkot 255.255.255.0-ra állítottad?
a router ugye 192.168.1.1, ezt nem adtad meg valamelyik gépnek?
az átjáró és a dns is 192.168.1.1 legyen

(#12) ZahuL válasza Logitech (#11) üzenetére


ZahuL
tag

most ugy probálkozok hogy egy gép van rajta, egy 192.168.0.2 es, maszk igen annyi 255.255.255.0, router igen 192.168.1.1, az átjáro és a dns is igen 192.168.1.1, és igy sem látja.

[Szerkesztve]

... miért is ne...

(#13) Logitech válasza ZahuL (#12) üzenetére


Logitech
aktív tag

nem hosszan kell nyomni a reset gombot hogy tényleg reseteljen?

3mp-nél tovább kell nyomni, és visszaáll a factory default

[Szerkesztve]

(#14) ZahuL válasza Logitech (#13) üzenetére


ZahuL
tag

én már nem tudom mivan, de meg probálom

... miért is ne...

(#15) Logitech válasza ZahuL (#14) üzenetére


Logitech
aktív tag

nekem egyszer volt, hogy a gép nem látta a routert, kihúztam az adaptert, gép újraindít, adapter vissza és ment.

(#16) ZahuL válasza Logitech (#15) üzenetére


ZahuL
tag

nha, sokáigy nyomtam resetet ott hátul gémkapoccsal, semmi, lehuztam a adapterrul, ugyan az, ujra boot, is volt.

... miért is ne...

(#17) ZahuL


ZahuL
tag

Azt nem tudom hogyan lehetne arra rábirni, hogy default beállitásokkal menjen, ugy higy pl, elvesszenek a beállitásai, de nem tom hogyan. elem nincs benne, már szét is kaptam :D

... miért is ne...

(#18) Logitech válasza ZahuL (#16) üzenetére


Logitech
aktív tag

hát passz

(#19) Szeke válasza ZahuL (#16) üzenetére


Szeke
senior tag

Milyen sokáig? Nekem a 888B-nél nem 3 másodpercig, hanem vagy 8-ig - 10-ig nyomni kell!

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#20) ZahuL válasza Logitech (#18) üzenetére


ZahuL
tag

kösz a fáradozásaidat azért

... miért is ne...

(#21) ZahuL válasza Szeke (#19) üzenetére


ZahuL
tag

én ezt nyomtam vagy 20 ig is, de kap többet is akkor

[Szerkesztve]

... miért is ne...

(#22) ZahuL válasza Szeke (#19) üzenetére


ZahuL
tag

nha itt vagyok:U, szuperul megy, nagyon sokáig kellett nyomni, Istenek vagytok! thnx all! csak tipp, mennyi ideig nyomtam?

... miért is ne...

(#23) ZahuL


ZahuL
tag

125 másodperc után is xar volt, kb 200 másodpercig nyomtam, az ujjam, áh :), de megérte

... miért is ne...

(#24) Szeke válasza ZahuL (#22) üzenetére


Szeke
senior tag

Nem tudom, tippem sincs :)
De én is meglepődtem anno, milyen sokáig kellett ;)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#25) Szeke válasza ZahuL (#23) üzenetére


Szeke
senior tag

Azért 3 és fél percig csak nem kellett.... Akkor nem jól nyomtad az elején. Olyan 10 másodpercig kell jól nyomni.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#26) ZahuL válasza Szeke (#25) üzenetére


ZahuL
tag

eleinte mondtad a 8 at, jo, proba nem volt jo, jött a 30, nem, jött az 1p, nem és végul kb 200 körül volt, de sztem jol nyomtam de lényeg az hogy xar :D és thnx

... miért is ne...

(#27) ZahuL


ZahuL
tag

kapott is gyorsan egy firmware update et, hálás köszönet megin csak neked :D

... miért is ne...

(#28) ZahuL


ZahuL
tag

THNX ALL

... miért is ne...

(#29) Zsotie válasza ZahuL (#12) üzenetére


Zsotie
tag

Nem csodálom, hogy nem ment.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#30) Gismo


Gismo
addikt

Nahh csinál még hüeségeket a routered? Mien lett az új firmware-el?

(#31) GAlli


GAlli
tag

nekem is ien routerem van , 2004 feb-i firmware el , van mar ennel ujabb hozza ?
mert allandoan elszall a net , ppoe dslt osztok meg vele , azt csinalja hogy , egy ideig mukodik , szepen , utana meghal , de ugy hogy , geprol nem lehet elerni ,
ien kor tap ki , kis szunet aztan jo , a masik baj vele, hogy csatlakozas feloraig tart neki , allandoan csatlakozik log szerint , kb 8-10 perc allando reconnect utan lesz net altalaban , pedig a net egyebkent jo , router nelkul mukodik mindig elso csatlakozasra . kiprobaltam tobbfajta modemet hatha az a baja , de minden modemmel ugyanezt csinalta, mikor utoljara firmware update utan kerestem csak regebbieket talaltam mint ami rajtavan............. ha valaki tud mongyon erre valamit .

(#32) Gismo válasza GAlli (#31) üzenetére


Gismo
addikt

(#33) Tif válasza GAlli (#31) üzenetére


Tif
tag

Na ugyan így szívok vele én is !!!!. Az 888v4-et rá lehet durrantani? Nekem is 2004. januári a gyári driver. :F:F:F

(#34) Tif


Tif
tag

Rámászott. :C:C:C:C
Kinézetre semmi nem változott, csak a frimware lett 2.25.0003 (2004.09.02)
(érdekes a Micronet lapján a a v4 -es frimware 2005.01.24 dátummal fut)

(#35) Gismo


Gismo
addikt

Hát ha SP888 V4-ed van akkor rálehet! És abból van 2005.01.24-i firmware!
De ezexerint csak a honlapon 2005.01.24-i! :(

[Szerkesztve]

(#36) Gismo


Gismo
addikt

Tif!
Neked mi bajod a routerrel? Mi nem működik rajta jól?

(#37) Tif válasza Gismo (#36) üzenetére


Tif
tag

Ugyanaz amit Gali ír a #31-be. De tök ugyanaz. Még a kihuzogatás is megy. Szar mert itt hagyom 24 órára, és jövök semmit nem tölt le mert megadja magát.

(#38) Gismo válasza Tif (#37) üzenetére


Gismo
addikt

Újabb firmware-el csinálja ezt?
Ma estére nyomj be vmi letöltést és holnap írj ide, hogy hogy alakult!

(#39) Tif válasza Gismo (#38) üzenetére


Tif
tag

A regivel csinalta. Este nem megy a gep, csak napközben. A regi sem allandoan. Kb hetente egszer meghalt. Kell egy-ket het, hogy kitapasztaljam, hogy ez jobb-e

(#40) Gismo válasza Tif (#39) üzenetére


Gismo
addikt

Ja jó! OK! De PLZ ne felejts el ide írni!
THX!

(#41) Tif


Tif
tag

ok

(#42) Tif


Tif
tag

eddig sokkal jobban muzsikál mint régen. Már két napot ment, és meg se nyikkant. Na majd meglátjuk...

(#43) Gismo válasza Tif (#42) üzenetére


Gismo
addikt

És tud újabb szolgáltatásokat?

(#44) Tif


Tif
tag

semmit...

(#45) Tif


Tif
tag

Most megy a 26. órája a cucc, és megcsinálta azt, hogy a matav megszakította, ő csatlakozik újra. Ezt nekem régen nem csinálta...

(#46) Gismo válasza Tif (#45) üzenetére


Gismo
addikt

Nahh?

(#47) ZahuL válasza Gismo (#30) üzenetére


ZahuL
tag

sry, csak nem naon értem rá forumozni mostanában...
Az uj firmware el nem disconnectel le bizonytalan idökben... kb 4 honapja megy folyamatosan...de egy hibája van: egy idö után teljesen elszállt benne az DMZ option, mostanra hozzányulok akkor hibauzenettel kilép. ennyi, de igy is el fogom adni a piibe :)

... miért is ne...

(#48) mordeaux


mordeaux
tag

Nagyjából én is csak ennyit tennék hozzá, éjjel nappal megy, de csak akkor jó router az új firmware el ha nem nyúlunk hozzá.

Mivel torrentre aktívvá akartam magam tenni, én is a DMZ vel próbálkoztam, de régen annyira bugos volt hogy olyan volt mintha elfogadta volna de láthatóan nem csinál semmit (nagyon ritkán mégis ment), most legalább kidobja a hibaüzenetet hogy ne is álmodjak róla...

Kirby a parancsnok

(#49) kigyula válasza mordeaux (#48) üzenetére


kigyula
csendes tag

V4 es van nekem is frissítve 2.25 re és állandóan kiakad,nálam az is a gond hogy a felettem lakóval osztom a netet és nála a router.Már lekábeloztam a tápját is ,hogy megtudjam szakítani ,akkor ujraindul és bizonytalan ideig megy is.
pár napja az egyik gépemen hálózati kábel nincs bedugva üzenetet kapok .Most megint mehetek fel hibát keresni.Remélem megdöglött a kimenet akkor talán gariba kitudnám cserélni valami más fajtára ,mert ez rohadt idegesítő.

(#50) Yokozuna válasza Taltosparipa (#5) üzenetére


Yokozuna
csendes tag

Helló nekem is sp888 v4 routerem van, és az a gondom h állandóan szétkapcsol a netem. A szolgáltatóm azt mondja náluk minden oké.
Kérdésem az lenne, hogy mi a különbség és melyikre legyen kapcsolva, Gateway, vagy Router-re? Egyébként enable nincs benne, csak olyan, hogy RIP1, RIP1_COMPATIBLE, és RIP2... Mik ezek a kapcsolók?

Köszi, a válaszokat minél előbb várom, mert tényleg ez nem állapot h állandóan szétkapcsol... :O

Jahh kábelnet egyébként, HDSNET 768/kbps

Köszönöm minden hozzászólónak :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Help! {micronet sp888 v4} help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.