Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Help me!(amd tuning) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Matthew


Matthew
senior tag

Aki tud segítsen!
A konfigom:
ABIT KT7 alaplap
1300-as Duron
3 db 64 megás 100 MHz-es SDRAM
Mennyit lehet ebből kihozni?

(#2) launcser válasza Matthew (#1) üzenetére


launcser
senior tag

aa
ilyent vettél? :)
ramokbol többet nemnagyob
procibol se sokat..
sztem
max 100 mhz lehet
kt7-esben van simán fsb növelés pci meg ilyen cumok nélküll..

tütüü

(#3) Matthew válasza launcser (#2) üzenetére


Matthew
senior tag

aha, ilyet vettem de a memóriát cserélem 1db 256/133 SD-re
jelenleg 1404-en fut a kicsike:)
jó lenne 1500-öt kihozni legalább...
az alaplapon van külön fsb emelés is

(#4) Matthew


Matthew
senior tag

jut eszembe: olvasgattam ezt a tuningfórumot és több utalás is van valami tuning tanfolyamos cikkről de nem találom sehun...
merre van?

(#5) launcser


launcser
senior tag

ja jol tippeltem
+100 mhz :)
amugy duronhoz a 133-as ram jo lesz
aszonkronra beállitoda ramokat
és megy 140-en is a huzással együtt kb
és kihozod a rendszerbol a maxot

tütüü

(#6) Matthew válasza launcser (#5) üzenetére


Matthew
senior tag

és a tuningtanfolyam?
nem tucc róla valamit?

(#7) launcser válasza Matthew (#6) üzenetére


launcser
senior tag

tuningtanfolyam?
nézz vissza
nemtom pontosan hol van
ott is hasonlokat irnak
ovatosan emeld az órajelet
1-enként
teszteld a rendszert
hakell emelj feszt
memtest86-tal tesztelj memoriát
stb..

tütüü

(#8) Matthew válasza launcser (#7) üzenetére


Matthew
senior tag

minden oké, lehet kipróbálom ezt a ceruzás módszert...
most 1404-en szaladgál és a proci 43 fokos(Winamp alatt):)
de persze van 1 kis szépséghibája: nagyon halkan lehet hallani valami pattogást a zene közben, ez mi lehet?
egyébként stabil

(#9) LukE válasza Matthew (#8) üzenetére


LukE
veterán

Ha alapon nem hallasz semmi pattogast, akkor valami hangkelto nem birja, pl. integralt hangkartyad van? Vagy mar a proci kezdi megadni magat.
Biztos stabil? probald meg winamppal kiiratni azt a zenet, amit eppen most hallgatsz, nekem kb 1 ora sandra burn-in, meg benchmarkolas utan ez fektette meg a gepet.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#10) launcser válasza Matthew (#8) üzenetére


launcser
senior tag

hát hangkártya
mintha integrált lenne ugy tunik
de kt7a-n pedig nincs
kuler nem pattog?
43 fok az sok duronhoz képest pedig, winamp alatt
vagy valami régi kuler..

tütüü

(#11) Matthew


Matthew
senior tag

integrált hangkütyüje nincs a lapnak
bár az igaz hogy a kártyám nem mai gyerkőc:) sb16 ISA-s
asszem alapon nem csinálja a gép ezt a pattogást
ja, ami azt illeti csúnya lenne ha a ez a proci végét jelentené...kb 4 napos...

(#12) LukE válasza Matthew (#11) üzenetére


LukE
veterán

Megadni magat!= meghal, csak nem birja a tempot! Bocs, nem akartam ilyesztgetni. Lehet, hogy a hangkutyunek magas a pci frekvencia.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#13) Matthew válasza LukE (#12) üzenetére


Matthew
senior tag

nemtom
és akkor ezzel mit lehet kezdeni?
és ennek a procinak mekkora az ideális/max hőmérséklete?

(#14) Matthew


Matthew
senior tag

jut eszembe: az nem lehet hogy sok neki a pci frekv. mert a buszsebességen nem húztam felfelé csak az fsb-t toltam feljebb

(#15) karib válasza Matthew (#1) üzenetére


karib
addikt

Ebből a konfigból sajnos sokkal többet nem fogsz tudni kipréselni, de valamennyi plusz azért sikerülhet. Néhány gondolat az eseteddel kapcsolatban, mert itt nem a szokványos sorrend a legcélravezetőbb.

Tuning alapozót keresd meg a cikkarchícumban (oldal teteje felé ''Cikkek'' gomb'', vagy használd a Keresőt).

Alaplap - a KT133 chipset jó, ha 110 MHz FSB-ig elmegy, tehát túl nagy FSB húzásra ne számíts (ez a legnagyobb gond a lappal, amúgy jó darab). Nyugodtan lehet próbálkozni, egy bizonyos FSB fölött egyszerűen nem fog felállni, vagy hibázik. Legjobb a lapban, hogy tud szorzót állítani, ha a procidon ki van nyitva a szorzózár.

Proci - a legjobb Duronok kb. 1500-ig bírják. Te ezt valszeg magasabb szorzóértékkel fogod tudni elérni, a gond csupán az, hogy 12,5x felett zűrök vannak, mert kevés helyre (bitre) osztották ki a lehetséges kombinációkat, így aztán az alsóbb (5,0x, 5,5x) értékek vannak ''átirányítva''. Ezekkel még nem játszottam, ezért nincs konkrét tippem, próbálgatni kell, hogy egyrészt mit enged a BIOS-ban, másrészt lehet, hogy beállítasz neki 5,0x-et és valójában 13,5x-et kapsz... (Valahol a neten van ennek korrekt dokumentálása is, de még nem jártam utána...)

RAM - mindenképp a HCLK+33 beállítást kéne erőltetni, ha már nem tudsz magasabb FSB-t hajtani. RAM-od minőségétől függően fog menni, a PC100 még nem jelent semmit, nekünk volt anno Infineon márkájú, ami elment 170 felett is... Mindemellett

Javallott lépések:

1. Sokat olvas, okul. Lehiggad :)

2. Szorzózár kinyitása, célszerűen ''grafitos trükkel'' (L1 érintkezők páronkénti összekötése)

3. RAM beállítások leggyíkabbra visszavéve (HCLK, CAS3, Normal, stb.)

4. 100-as FSB mellett összes szorzó végigpróbálása, hogy jól sikerült-e a grafitozás, illetve, hogy mit tud az alaplap, hátha mást ad néhol, mint amit kiír...

5. Kisebb, mondjuk 10,0x szorzó mellett a max FSB megkeresése - lépegess felfelé 100-ról, úgy 110 körül lesz a vége. Ha feláll a Windows, akkor már kvázi jónak tekinthető. Az elért legmagasabb stabil Windowst bootoló FSB-n nem árt nyomni neki egy kis stabilitás tesztet, pl. 3DMark, Prime95, Unreal különféle válfajai...

6. A legmagasabb stabil FSB-n lecövekelve a szorzóval lépkedhetsz felfelé, hogy megtaláld a proci végét. Ez kb. 1500 MHz körül lesz. Tolj neki 1,85 V-ot nyugodtan. Tesztelése mint az 5. lépésnél.

7. Ha már a proci és FSB is stabil, rá lehet térni a RAM-ra. Lehet neki adni 3,6-3,7 Voltot nyugodtan a SoftMenuben, aztán fokozatosan durvítani a beállításokat: HCLK+33, CAS2, stb. Teszteléshez Memtest86 javallott, tutira kiszűri a hibát és nem megy gallyra a Windowsod a sok elszállásban próbálgatás közben. Tipp: többnyire elég az 5-ös tesztet lefuttatni, nem kell az összeset. Ezt a következőképp tudod elérni a programból: C-2-5-5-ENTER-ENTER. Ha egyszer végigment hiba nélkül, akkor jó. Ellenben egy hiba is hiba, nem szabad hagyni. Néha az 5-ös teszt jó beállításnál is hibázik, tehát ha az 5-ös hibát észlelt, akkor utána küldj rá egy 6-ost, ha ott is hibázik, akkor rossz, ha ott már nem, akkor vaklárma. (Elérése: C-2-2-5-6-ENTER-ENTER.)

Ha mindent sikerült belőni, akkor full teszt a gépre: Full Memtest, Prime95, majd valami 3D teszt.

No, asszem hirtelen ennyi...

Ha kérdésed lenne, inkább mailben, sajnos nem tudok minden témát követni, ahol hozzászólok :(

Department of Redundancy Department

(#16) [amne]


[amne]
senior tag

Nekem csak annyi lenne a kérdésem hogy mi az a Turbo mód a memóriánál? (ASUS A7V333 RAID alaplapom van).

(#17) jé_még_egy guest


jé_még_egy guest
csendes tag

a hangkártgya a ludas a pattogásban. a driver nem jól kezeli. Nekem volt ilyen, win95 alatt nem pattogott de vin NT4,0 alatt nem lehetett megoldani hogy ne csinalja. megoldás: csere PCI-s re

(#18) Matthew válasza karib (#15) üzenetére


Matthew
senior tag

Üdv karib!
Először is kösz az infót! Megtaláltam a tuning alapozót és átrágtam magam rajta, sőt azóta sok más oldalt nézegettem. Szóval a procit 4-szer grafitoztam(az L1-es hidakat), de nem akart működni. Aztán utánanéztem mégjobban és találtam valamit arról, hogy az 1300-as duronon nem, vagy nagyon nehezen nyitható a szorzólock... (ez szívás).
FSB-t feltoltam 109-re és most 109*13=1417 MHz-en poroszkál, bár még nem teszteltem eléggé. Sőt nem is olyan meleg szerintem (39 fok), tényleg mennyinek kellene lennie?
Akkor most mit kéne tennem???
Ja és a memóriát kicseréltem: most 1 db 133-as 64 megás SDRAM van benne.(ha ez számít)


help me!

(#19) Matthew válasza jé_még_egy guest (#17) üzenetére


Matthew
senior tag

eddig nem csinálta, a régi lapommaml+w98-cal
esetleg vlami újabb driver nem segítene?

(#20) LukE válasza Matthew (#18) üzenetére


LukE
veterán

Elvileg 39 fok bőven hideg egy duronnak, meg majdnem minden prociank, de hidegebb procik, meg ramok, meg hasonlók jobban működnek. =>áztasd be folyékony nitrogénbe:DD, na jó, inkább mégse.

A 133-as ramokat, meg mint karib mondta meg kéne próbálni aszinkron módban hajtani. HCLK+33, lassú beállításokkal is gyorsabb, mint ha csak HCLK-n futan, legdúrvább időzítésekkel, a proci így több adatot kaphat. Elvileg, annyira azért nem gyorsít, mint a frekvencia különbség alapján gondolná az ember. De egy kicsit segít.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#21) LukE válasza Matthew (#19) üzenetére


LukE
veterán

Lehet, hogy segít, nekem az integrált hangkártyába belehallatszott pl. ha scrolloztam az egérrel. Most nem. Próba szemlencse:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#22) Matthew


Matthew
senior tag

Még 1 kérdés:

A BIOS SOFT Menüje:

Multiplier Factor *12above
CPU FSB/PCI Clock 107/35 MHz
CPU FSB Plus (MHz) 1

Core Voltage 1,85V


Így jön ki az 1417 MHz.
Melyik a jobb, ha a CPU FSB/PCI Clock-ot emelem vagy a CPU FSB Plus-t?

(#23) Matthew válasza LukE (#20) üzenetére


Matthew
senior tag

:))
Asszem a nitrogént azért nem próbálom ki:)
Hol tudom ezt az aszinkron hajtást beállítani?
Tulajdonképpen ez az hogy a rendszer buszsebessége pl 100 MHz és a memóriára rádob még +33 MHz-et?

(#24) Matthew válasza LukE (#21) üzenetére


Matthew
senior tag

Van egy újabb észrevételem: ha megy a winamp és közben másolok, vagy akár netezek akkor iszonyatos hangokat ad ki(olyan mint mikor a kazettát húzza a lejátszó).
Ez is a hangkártya bűne lehet?

(#25) wassermann


wassermann
addikt

Az aszinkron hajtást igazán csak arra ajánlon, hogy teszteld vele a RAM bírja-e a magasabb frekit (133), mert a legtöbb chipsetnél a részegységek közti sebességkülönbség csak visszafogja az alaplapot.
Én beérném ezzel a 10% körüli plusszal vagy eladnám a procit és vennék egy ugyanilyen Morgan magos 1000-at vagy 1100-et!

(#26) Matthew válasza wassermann (#25) üzenetére


Matthew
senior tag

ok, kösz
de azért ez miatt inkább nem adom el...

(#27) gyozi


gyozi
aktív tag

Hát, a hőmi miatt nem nagyon kell paráznod, nekem Duron 950@1165+D5TB 55-56fok zárt háznál! Úgyhogy hajrá, ne kíméld!

(#28) Matthew válasza gyozi (#27) üzenetére


Matthew
senior tag

nem is a hőmérséklet miatt problémázok, az legyen a legkisebb baj:)
egyébként nekem is d5tb-m van:)

(#29) Hacked_3900


Hacked_3900
csendes tag

nem szabvanyos orajeleken (66,100,133 mhz) gyakran szarakszik az integralt hangkaresz, foleg ha ac97es megoldas, de neha a hardveres moka is, szoval pci-os hangkelto az egyetlen tuti megoldas...

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#30) Matthew válasza Hacked_3900 (#29) üzenetére


Matthew
senior tag

nem integrált
sb16-os

(#31) MELKOR válasza Matthew (#30) üzenetére


MELKOR
tag

Nekem azért recsegett az Sb16 DivX nézés közben pl mert a 44 khz nem tudta lejátszani azt hiszem

Power of the Might

(#32) Skica


Skica
őstag

CANYON 7TABAS VIA KT133A alaplap ,AMD 1700+ proci ,2db 256 MB PC 133 ADLAS memória az alapok.Mind ez felhúzva 150 Fbs-re ,így 1900+ és 150-es memóriával szakít mint á..at!!
UT2003 7-óra játék után ,a proci 44 fokos TITAN t5db-vel.Hmmm...

.: No Comment Grp:.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Help me!(amd tuning) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.