Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help lg 4040b

Hozzászólások

(#1) Lord!


Lord!
csendes tag

Hello!

Lenne egy problémám: lg 4040b és az egyszerírható lemezekkel a nero az alábbi hibaüzenettel megál:

#27 CDR -1039 File Writer.cpp, Line 335
Focus or tracking error

probléma nélkül olvas, az összes fajta RW-t hibátlanul írja, de mondjuk Princo és traxdata lemezekkel a fent említett problémával megáll. (kb. 10-ből 7x, és ez kezd drága lenni...)
(a300)
MI lehet az oka? Valaki segítsen mert kezdek nagyon kétségbe esni? lehet HW hiba?
Ha frissítek firmwaret mondjuk a302-re akkor azt esetleges gari érvényesítés esetére vissza lehet tenni a300-at? És ha ez a dolog az LG honlapján le van írva lépésről lépsre akkor miért jár garanciavesztéssel?

köszi

Lord Gubich! ---> AMD Barton 2500+@3200+ | Gigabyte GA-7N400Pro2 | 4x256 MB Sammsung DDR400 | Leadtek Winfast A280 TDH Ti4200 128MB MyVIVO | 2xSeagate Barracuda 7200.7 8MB 160GB

(#2) behappy válasza Lord! (#1) üzenetére


behappy
aktív tag

hozzánk hoztak gariba 4020-as LG-t ugyanezzel a gonddal. beleraktuk az egyik gépünkbe és tökéletesen piritott. lehet a nero a gond... clonedvd-vel sem tudsz irni?

(#3) Lord! válasza behappy (#2) üzenetére


Lord!
csendes tag

Még nem próbáltam....

megszerzem és kipróbálom...

azt nem tudja valaki, hogy a nero-ban az írás helyetti szimuláció mit jelent? (konkrétan a működés technikai elve érdekelne)

köszi

Lord Gubich! ---> AMD Barton 2500+@3200+ | Gigabyte GA-7N400Pro2 | 4x256 MB Sammsung DDR400 | Leadtek Winfast A280 TDH Ti4200 128MB MyVIVO | 2xSeagate Barracuda 7200.7 8MB 160GB

(#4) toeri válasza Lord! (#1) üzenetére


toeri
aktív tag

Nekem is volt ilyen gondom vele, de már nincs.
(Én megálltam 4 rontott TDK lemeznél 5-ből.) :DD
Én a külső házra fogtam, de páran épp most bizonygatják a szomszéd fórumon, hogy ez bizony a ''Néro bosszúja''. Magam ugyan kételkedem, de neked itt a remek lehetőség, hogy elvégezd a kísérletet! Ne változtass semmin, csak telepítsd újra a Nérót (miután teljesen uninstalltad és kivakartad még a nyomát is a registry-ből). Tedd mindezt internet-kapcsolat hiányában vagy tűzfalból kitiltva a Néró-t, hogy ne tudja leellenőrizni a key-t. És persze írd meg ide, mit tapasztaltál, mert nagyon kíváncsi vagyok. (Hátha változni fog a véleményem a témában.)

Ui. Miért? Garivesztéssel jár? Ki mondja? 301FW alatt szóba sem áll bizonyos lemezekkel. Fura lenne, ha azért ugrana a garid, mert elvégeztél egy javítást helyettük... (Egyébként is a jótállási kötelezettség törvénybe van foglalva. Azt sem magán, sem jogi személy felül nem bírálhatja, ha ilyet akár csak megpróbál, azt rögtön lehet jelenteni a FVF-nél, akik mennek birságolni. Mert ez a fogyasztó megtévesztése és üldözendő kis hazánkban.) Amúgy vissza lehet tenni. Egyre kell ügyelni, ne szakadjon félbe az upgrade folyamat, mert akkor gáz lehet...

Üdv, toeri

(#5) Lord! válasza toeri (#4) üzenetére


Lord!
csendes tag

Hali!

Már felraktam a nero 6.3-at és a a302-es firmet. Két lemezből 1 a lezárásnál hasonló hibával állt meg a másik jó lett. De már legalább rendesen felismerte a lemezeket fajtáját, sebességét...

A firmfrissítésnél én sem értem miért kötekednek a garanciánál, hiszen a honlapról letölthető, telepítési útmutatóval ellátot egységcsomag. Ha ez ekkora gáz lenne akkor jobban el kéne dugni, vagy felhívni rá a figyelmet.

Viszont kibontottam vagy öt lemezt (traxdata) a írást szimuláltam rájuk. mind az öt hibátlan. Sajnos azt nem tudom hogy technológiailag hogyan néz ki az írásszimulációja (történek e focuszálás, lemezellenörzés stb.) ezért lennék kíváncsi hogy mi zajlik a meghajtóban szimuláció alatt. egyébként a300-as FW-rel semmelyik program nem írt normálisan alsó kategóriás lemezeket... viszont minden fajta RW-t hibátlanul megevett. per pillanat nincs mit írni, RW-t meg ugyebár mindíg hibátlanul írt, ezért nem akarok még több lemezt elpazarolni, de ha van fejlemény megírom. Viszont továbra is várom, hogy valaki magyarázza meg nekem a két fentebb említett (hiba)jelenséget... előre is köszönöm...

Lord Gubich! ---> AMD Barton 2500+@3200+ | Gigabyte GA-7N400Pro2 | 4x256 MB Sammsung DDR400 | Leadtek Winfast A280 TDH Ti4200 128MB MyVIVO | 2xSeagate Barracuda 7200.7 8MB 160GB

(#6) -:Renko:-


-:Renko:-
tag

HY!
Hol található az új firmware-ja az lg gsa 4040b-nek? Mert a hivatalos honlapon nincs fenn.

ASUS P4T-E, P4 1.6Ghz, 2X 128 MB + 2X 256 MB Rambus, Maxtor 80, Samsung 80 GB, LG GSA 4040B, SB Audigy ES, Creative P580

(#7) Lord! válasza -:Renko:- (#6) üzenetére


Lord!
csendes tag

NEm tudom hol találtam... elküldjem mailbe?

Lord Gubich! ---> AMD Barton 2500+@3200+ | Gigabyte GA-7N400Pro2 | 4x256 MB Sammsung DDR400 | Leadtek Winfast A280 TDH Ti4200 128MB MyVIVO | 2xSeagate Barracuda 7200.7 8MB 160GB

(#8) erhas01 válasza Lord! (#1) üzenetére


erhas01
tag

udv:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=24069&arc=f[L]
Lg gsa 4040-b probléma cimen ugyanitt

a tovabbi valasz akkor, ha ezt lerendeztem. futas.

je valami formazza a particiomat.
megis meglelem problemamat a ''konektorbol kirantom es elszall hibara.
lesz meg melo az ellenseggel.
udv: erhas01

(#9) Rolee Papa


Rolee Papa
csendes tag

Hej!

Nekem is volt ilyen gondom! A301-el és miután felfrissitettem A302-re, azután is csinálta! Az volt a gáz, legalábbis, hogy a lemez ''gyenge'' minőségű volt! Én SKC-ra probáltam irni és 10ből 7et simán rontott. Utánna vettem szitázott PRINCO lemezt és azokat már simán irja gond nélkül, meg a szitázatlant is. Már irtam vele vagy 70-100lemezt. Nálam ez volt a gond.
Amugy más nem segített, hiába raktam fel 2x az XP-t és 3 féle Nerot probáltam ki...
:U

(#10) -:Renko:- válasza Lord! (#7) üzenetére


-:Renko:-
tag

Jó lenne. Köszi. Ide küld légyszi: renko@vipmail.hu

ASUS P4T-E, P4 1.6Ghz, 2X 128 MB + 2X 256 MB Rambus, Maxtor 80, Samsung 80 GB, LG GSA 4040B, SB Audigy ES, Creative P580

(#11) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Nekem a verbatimokkal volt gond (!). Új firmware nem segített. Szvsz az író progi lehetett, mert minden mást (princot is) jól írja a cucc. Nem kísérleteztem tovább.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#12) Szaky


Szaky
tag

Sziasztok, tudna nekem valaki segiteni???? A kovetkezo lenne a problemam: Jo ideje hasznalom ezt a tipusu LG irot, es lassan egy hete nem hajlando letorolni a Verbatim ujrairhato DVD-met. A haverom gepe siman letorolte. Mi lehet a gaz? Szamit az, hogy milyen Buszon van, es mivel van parbakotve??? Irni, olvasni siman tud, de DVD-t torolni nem.
Van valakinek valami otlete?

Elore is koszi...

(#13) detri


detri
aktív tag

Egy éve van ilyen íróm, és most vettem észre, hogy a manapság kapható lemezeket nem hajlandó 4x írni. Pedig úgy emlékszem, hogy mikor megvettem még képes volt rá, ami monnyuk nem lenne túlzott elvárás egy 4x -es írótól.
A301 -es fw van fenn, láttam már A304-est is, de egy szomszédos fórumban írta valaki, hogy A304-gyel sem képes 4x írni a G05 lemezeket.
Van erre valami megoldás?

kösz,
d.

(#14) Wanille


Wanille
csendes tag

Nekem is ez lenne a problémám!
Traxdata és pink aritát próbáltam írni, mindkettő 8x-os, de nem hajlandó 4x-esen, csak 2x-esen nyálazni!
Röhej, de A304 firmware van fent, amiben többek között említik a Traxdata 4x-esen való írását is...
Van már vmi megoldás ezügyben?

(#15) Kriss


Kriss
tag

Nálam sem mennek csak 2x-esen a g05-ök.
valaki pls egy linket a 305-ös firmware-ről.

(#16) Kriss


Kriss
tag

UP!

(#17) Kriss


Kriss
tag

pls valaki egy linket.

(#18) Kriss


Kriss
tag

senki?

(#19) Kriss


Kriss
tag

nem hiszem el, hogy senkinek nincs meg.

(#20) chesterke


chesterke
csendes tag

Nekem is csak 2x-esen írja a Ritek G05-ös lemezeket, annak ellenére, hogy 4x-esek (haver újabb LG-je 8x-oson, másik haver Pioneer-ja 12x-esen égeti ezt a 4x-s lemezt!!!) De nekem legalább 4x-esen vinné!
A legújabb firmwire az A304. És sajna nem segít semmit a probléman.

Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.

(#21) senszey


senszey
csendes tag

hello!

ezeken az oldalaok vannak mas firmware-ek...
Bővebben: link
Bővebben: link

de nem hivatalosak, ahogy latom.

ha vki kiprobalna az A112-t, megkoszonnem.

(#22) detri


detri
aktív tag

Sziasztok, valami gond van a 4040B írómmal. Mikor írnék vele, ezt a hibaüzenetet dobja a DVD author: ''Internal error: Fatal DVD driver error'' A301 volt fenn, most emiatt frissítettem A304-re, semmi változás. A Nero sem tud írni, az nem ad hibaüzenetet, egyszerűen nem indul az írás.
Találkozott már valaki ilyennel? Van rá megoldás a kukán kívül?

kösz,
d.

(#23) Szaki@Pécs


Szaki@Pécs
tag

Üdv mindenkinek!

Az LG4040B dvd firkálóval szerettem volna DVD+RW lemezt írni (imitation, ridata, tdk) de egyiket sem fogadta el, illegal disc hibaüzivel el sem kezdte írni.
XP sp1 alatt Nero 6.0.0.0 val írnám A301 a firmware
A Nero log file:
Bővebben: link

eddig -R lemezeket gond nélkül írtam

várom a megoldási javaslatokat!

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#24) Lord! válasza Szaki@Pécs (#23) üzenetére


Lord!
csendes tag

Emlékeim szerint a nero 6.0.0.0.0.0.0 használhatatlan... próbáld a 6.3-at.

Lord Gubich! ---> AMD Barton 2500+@3200+ | Gigabyte GA-7N400Pro2 | 4x256 MB Sammsung DDR400 | Leadtek Winfast A280 TDH Ti4200 128MB MyVIVO | 2xSeagate Barracuda 7200.7 8MB 160GB

(#25) Szaki@Pécs válasza Lord! (#24) üzenetére


Szaki@Pécs
tag

frissítettem 6.6.0.6 -ra és most megy! :))
Köszi! :C

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#26) atomin13


atomin13
tag

mennyibe lehet most ilyet venni
??

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help lg 4040b
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.