Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Help! hol a hiba? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) freya


freya
aktív tag

Hello PH!

Vettem egy Asrock K7VT2 alaplapot (VIA KT266 + Audio + LAN + USB2.0) és hozzá turkáltam :) néhány alkatrészt:

AMD Duron 750 MHz (133 MHz FSB)
Matrox G100 AGP-s videokártya
Infineon 128 MB SDRAM (PC133)

Semmi más periféria nincs hozzá, csak egy billentyűzet.

A gépet bekapcsolom, BIOS-t elindítom, és kb. 5 mp alatt lefagy az egész, megáll minden, nem reagál semmire. Újraindításra nem csinál semmit, már a BIOS se jön be.

Hosszabb áramtalanítás után újra kapok 5-10 mp-et: BIOS bejön, sikerül elmennem a Hardware Monitor pontig. Ott az adatok:
CPU Temperature: 40-50 C (emelkedik mp-enként, de 50 volt a max. amit láttam)
Vcore: 1.61 V (1.60V-on megy ez a Duron)
Feszültségek: nagyjából rendben, 3.3 helyett 3.22 a legnagyobb különbség, de nem ingadozik.

Mi lehet a hiba? :F
Én processzorra gyanakodok, de a videokártya sem kizárt, hisz mindig változik a videomemória tartalma. Túlmelegedés nem valószínű, különben is az Asus-os védelem lekapcsolná a gépet. A memória megint nem hiszem hogy hibás, a BIOS szerintem semmit nem használ belőle, javítsatok ki ha mégis.

Még valami: Egyszer úgy fagyott le, hogy elcsúsztak a betűk: Vcore helyett V ore volt és teljes oszlopok hiányoztak. Még 1 szavazat a hibás videomemoriának...

(#2) neduddki válasza freya (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

Esetleg a borda a procin valo felhejjezese nem hagy maga mogott kivetnivalot??? mar csak a gyors memlegeses okan!!! aze tan ennyire nem kene sieti a futessel:-)))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3) freya válasza neduddki (#2) üzenetére


freya
aktív tag

ezüst van alatta elég...

(#4) freya válasza freya (#1) üzenetére


freya
aktív tag

Nos a Matrox védelmére szóljon, hogy kipróbáltam Ati Radeon 9700-al is és ugyanaz a hiba. Persze nem jelenti azt hogy a Matrox teljesen jó, de 1-el kevesebb alkatrésszel kell foglalkozni...

A fagyás ugyanúgy megtörtént kb. 10 mp alatt, a procihő 34 fokról 36ra emelkedett... kb 1 fok / 3 mp... szerintem az normális.

(#5) Borosz válasza freya (#4) üzenetére


Borosz
senior tag

Nem sok az az 50C egy kicsit??? Biztos, hogy 133 FSB? A 750-nek 100FSB kell. Nekem is vol 750-es de az max 38-ig emelkedett Abit KT7A-ban FQP68-al. Ezüstpasztával csak óvatosan. Nekem SMD ellelnállás lábai közé keveredett és nem indult a gép. Fogkefe és rb lett. Nézd meg esetleg az SMD-k lábait.

(#6) ranger


ranger
csendes tag

Nekem is lenne egy kérdésem:

ASUS A7V8X-X lapban TBred 2200+
FSB 166
11-es szorzóval
Megy a gép, de a Windows nem tudja újraindítani, elmegy egy RESET jel, megpróbál újraindulni, a winyók ledei világítanak és semmi tovább...

Olyan mint amikor benyomod a RESET-et és úgy tartod...

Ha a proci a gyári beállításokkal megy (FSB, szorzó) akkor semmi gond.

Mi lehet:F

Jövök, megyek, intézkedek. Aláírok, pecsételek.

(#7) sirály12 válasza freya (#1) üzenetére


sirály12
őstag

Hát a legvalószínűbb az, hogy rosszul van feltéve a venti.
De kaphat túl sok feszt is, vagy az ezüstpaszta sok volt és oan helyre is kerül ahová nem kellene. De lehet hibás a lap hőmérője is.

Először is nézd meg a hűtőt a procin. Ha jó akkor nézd meg a feszt.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#8) vzzoli


vzzoli
tag

De lehet, hogy hibás a memória, esetleg kontakthibás a lap (bár ez nem valószínű).

If you one door how a mace?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Help! hol a hiba? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.