Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help! Hogyan kell nero-val dvd-t írni? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) MrFriday


MrFriday
csendes tag

Üdvözlök Mindenkit!

Segítség kellene, mert sehogy-sem akar működni a dolog. Volt egy PioA05-ös íróm, de azt nagy nehezen kicseréltettem egy sony DW-U10A-ra (erről sehol nem írnak a sony oldalán, érdekes :)) ), de ezzel sem jó. Így már kételkedem, lehet, hogy én vagyok a béna. A kérdésem, hogy a Néro miért nem zárja le a lemezt (-rw), ha egy menetesként írom. Hibaüzenetet ír: érvénytelen írási művelet, a DAO lezárás nem hajtható végre. A lemezt megírja, de mivel nem zárja le, így asztali lejátszóban nem lejátszható. Mit állítok be rosszul? A felírt adat mennyisége nem több, mint ami ráfér egy lemezre (próbáltam már 1,5GB-al is), ez nem lehet a baj.

(#2) Flashcash válasza MrFriday (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

-A kis méretű dvdk-kel szoktak problémák lenni ezért mindenképp 4GB felett legyen a megírt adatmennyiség.
-A legújabb Nero-t használd ne valami régi verziót.
- Installáld újra az íróprogramot.
-Próbálj ki más programokat is. (Nero 6, Instant DVD stb.)

(#3) Break válasza MrFriday (#1) üzenetére


Break
aktív tag

Vigyázz......az asztali dvd lejátszók 95%-a nem támogatja a DVD-RW-ket.
Különben miért váltál meg a Pionner-től ?

Jahh...lehet hogy firmvare frissités kell, vagy maga a nero nem tuti ? (6-os verz ?)

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#4) MrFriday válasza Flashcash (#2) üzenetére


MrFriday
csendes tag

Kedves Flashcash!
Ahogy olvasgattam a különböző hozzászólásokat, úgy vettem észre, hogy Te eléggé képben vagy a dvd írás terén, ezért szeretném ha segítenél. A felírandó adat egy DVD2DVDR progival újrakódolt film (több, mint 4 GB), a Nero 5.5.10.42, szerintem ezzel működnie kéne. Újra install is volt már. Miért nem zárja le a lemezt? Milyen beállításokkal kell írni ( nálam: DVD/ISO egymenetes)

(#5) Casoli


Casoli
őstag

Ezt nekem akkor irta amikor nem szerette a DVD lemezt. Nem Princo? :D

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#6) MrFriday válasza Break (#3) üzenetére


MrFriday
csendes tag

Azért cseréltettem ki, mert azt hittem, hogy ez az író hibája, de nem. Ez meg legalább mindkét formátumot írja.

(#7) MrFriday válasza Casoli (#5) üzenetére


MrFriday
csendes tag

Nem. Bármilyen lemezre próbáltam nem volt jó. A Pio-t a hozzá adott maxell lemezzel és egy primedisc-el próbáltam.

(#8) Flashcash válasza MrFriday (#4) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

ha jól értem te most filmet szeretnél írni
Akkor viszont a Nero-ban DVD video-t kellene választanod.

(#9) MrFriday


MrFriday
csendes tag

Egyébként a Pio-hoz adott Instant CD/DVD progi instant copy részével is csináltam egy filmről backupot, de azt sem írta ki, hol 3, hol 87%-nál fagyott meg. A proginak a frissítése is fent van. Ez volt a Pio-val a helyzet. Sajnos a sony-val meg el sem indul, valami durvább hibája van, majd kell egy reinstall.

(#10) MrFriday válasza Flashcash (#8) üzenetére


MrFriday
csendes tag

akkor lezárja a lemezt? mert ilyenkor is kiír valami maximális DVD kompatibilitási mód... szöveget először. A DVD2DVDR progi csinál egy VIDEO_TS mappát, e mellé még rakni kell egy üres AUDIO_TS mappát és elvileg így működnie kéne. ezt is próbáljam meg dvd video beállítással írni?

(#11) Flashcash válasza MrFriday (#10) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

igen én mindenképpen DVD video módban próbálnám
csak húzd át a program által készített fájlokat a lezárást ebben a módban nem is tudod állítani autom. megcsinálja a nero.

(#12) Flashcash válasza MrFriday (#10) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

most milyen fájljaid vannak a hdd-n?
Vob? stb.

1X-esen írj asztali DVD-hez.

(#13) MrFriday válasza Flashcash (#8) üzenetére


MrFriday
csendes tag

Te mit használsz íráshoz?

(#14) MrFriday válasza Flashcash (#12) üzenetére


MrFriday
csendes tag

VOB, IFO, BUP. A másik progival (instant copy) pedig image fájlok pdi kiterjesztéssel. Erre valami ötlet? Ha jól tudom neked is Pio íród van, nem próbáltad még ezzel a progival?

(#15) MrFriday válasza Flashcash (#11) üzenetére


MrFriday
csendes tag

most írja, még jó, 22%-nál van

(#16) Flashcash válasza MrFriday (#13) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

én Nero-t használok ált.
De ha nem megy a film írás akkor próbáld meg a CloneDVD-t mert ez egy db progi és integrálja a különböző műveleteket, ezzel már mennie kell.

(#17) Flashcash válasza MrFriday (#14) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A gyári programot még nem volt időm kipróbálni nem tudom milyen.

(#18) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

holnap megnézem sikerült-e dvd-t írnod
most megyek inkább aludni :)

(#19) MrFriday válasza Flashcash (#18) üzenetére


MrFriday
csendes tag

sajnos így sem jó. nem zárta le a lemezt. ilyeneket írt: invalid block address, no seek complet, Could not perform end of Disc-at-once :F

(#20) MrFriday


MrFriday
csendes tag

végre sikerült! leszedtem a nero-t is és az instant cd/dvd-t is, majd csak az instantot újra föl és végre jó. az image file-t is kiírta, illetve a másikat is és le is zárta. majd ma kipróbálom asztaliban, hogy működik-e? úgy néz ki, hogy nem szereti a két progi egymást :)) mindenkinek köszönöm a hozzászólását

(#21) salazol


salazol
őstag

Azt olvastam egy oldalon valami dvdrhelp vagy ilyesmi oldal volt, hogy neroval gondok vannak, ott javasolták a következő progikat, ezzel simán kigyomláltam a dvd-t 4,3G alá és kiirtam. DVDShrink, CopyToDVD.

(#22) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nero 6 Ultra Editiont próbáltad már?

(#23) salazol


salazol
őstag

Érdemes ezt megnézegetni:
[L]http://www.dvdrhelp.com/dvdripping[/L]

(#24) Als


Als
tag

Off

Üdv!

Bocs, ez nem a témához tartozik! Csak van egy problémám hasonló témában, de nem tudok rá megoldást!

Pár hete vettem 2 db papírtokos Princo mínuszos RW lemezt.
Felvettem rá valamit, amit tegnap este le szerettem volna törölni.
Az író (Pio 105) letörölte(Nero 6.0-val), majd kértem a lemezről egy infot.
A ''total capacity''-hez 0MB-ot írt, az ''Avaiable Capacity''-hez nem írt semmilyen értéket. Próbáltam újra letörölni, de azt írta ki, hogy ez a lemez nem újraírható, majd megpróbáltam felírni rá valamit. Ekkor azt közölte, hogy a lemez nem üres, töröljem. Ekkor a Nero magától töröltr a lemezt és elkezdett ráírni. Majd miután megírta a lemezt, kiderült, hogy ugyaott vagyok mint elötte, ''Total capacity'' 0MB.......
Ezután formware-t frissítettem(A pio által kiadott 1.33-ast), de hiába.
Hallottam valami crackel firware-ről, lehet hogy az kéne nekem?

Tud valaki erről valamit?

Kösz



(#25) Enemy válasza Break (#3) üzenetére


Enemy
aktív tag

A tapasztalat más?!
Az egyik ismerős lemezeit szinte minden dvd asztali beveszi és le is játsza..

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#26) Break válasza Enemy (#25) üzenetére


Break
aktív tag

DVD-RW ????
kötve hiszem...

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#27) Enemy válasza salazol (#21) üzenetére


Enemy
aktív tag

Ezek a progik jók de van egy olyan progi ami magyarítva is van 6Gb os filmet menüvel tömörítettem 4.7 -es lemezre. Jó lett dvdone a neve ...

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#28) Enemy válasza Break (#26) üzenetére


Enemy
aktív tag

Sorry a dvd-r !
Igy jó. Az rw -s lemez tényleg nem buli.

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#29) Enemy válasza Als (#24) üzenetére


Enemy
aktív tag

Ez a téma engem is érdekelne.. ha tudsz valamit add tovább.

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#30) up


up
senior tag

Állítólag a Nero nem a tuti dolog DVD írásra, főleg, ha menüs a dolog. Alcoholt javasolják az okosak.

(#31) up válasza up (#30) üzenetére


up
senior tag

-dolog

(#32) Enemy


Enemy
aktív tag

ha ISOban van akkor igen .. De az alkohollal hogyan irsz ha nem másolni kell? Lehet hogy ez egy hülye kérdés de ezt is csak én tudo feltenni.

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#33) Als válasza up (#30) üzenetére


Als
tag

Hülyeség, eddig minden dvd-met Nero-val írtam, tökéletes lett az eredmény asztaliban(Sony), soha nem volt egy képhiba sem. Eltekintva az elöbb említett dvdrw törlési problémától.
Hallott már valaki crackelt firmware-ről Pioneer íróhoz?
Lehet hogy egy kicsit megbuherált firmware-rel menne a dvdrw törlés.

Valaki?

(#34) Flashcash válasza Als (#33) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A DVD-RW lemezekkel sok probléma van nem egyedi hogy nem tudtad letörölni.
A Princo 1X-es RW-t nekem kb. 3X sikerült megírnom utánna törölhetetlenné/írhatatlanná vált. (Pioneer A05-öt használok.) DVD-RW témában nagyon fontos a jó lemezválasztás sokkal érzékenyebbek az írók a nem megfelelő médiára. A márkás/jó minőségű lemezekkel eddig viszont még nem volt problémám, igaz még nem használtam a DVD-RW-ket túl sokat.
Olcsó DVD-RW-ből a cdabc-nél 999FT-ért kapható Multidisket tudom ajánlani ezt eddig 6X írtam meg gond nélkül. 1500-2000FT körül márkásabb Verbatim,Maxell,TDK lemezek is jók, viszont 2X-es DVD-RW-t nem nagyon láttam még itthon kivéve a Princo DVD-RW 2X lemezt. Tud valaki olyan helyet ahol normális áron lehet márkás 2X DVD-RW-t kapni?

Crackelt firmware Pioneer A05-höz.
[L]http://forum.rpc1.org/dl_all.php[/L]

Úgy tudom RW kezelésben az 1.30 FW a legjobb.

(#35) L3zl13 válasza MrFriday (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

DW-U10A valamelyik Sony cucc OEM verziója.
500AX vagy 510A.
A szolgáltatásaiból ki tudod logikázni melyiké.

Aki hülye, haljon meg!

(#36) MrFriday válasza L3zl13 (#35) üzenetére


MrFriday
csendes tag

igen, ha minden igaz, akkor az 500AX-é. csak azt nem tudom, hogy jó-e hozzá annak a firmware-e? azért az elég furcsa, hogy a sony sehol sem említi ezt az írót. egyébként úgy tűnik, hogy ez most jó

(#37) MrFriday válasza Flashcash (#34) üzenetére


MrFriday
csendes tag

én a kékhalban vettem primedisc-et (ha jól tudom, akkor Ritek a lemez) ami 2X írható 1.365 áfásan. eddig bejött, mert ezen próbálgatom a dolgokat elég sokszor töröltem és írtam rá

(#38) Flashcash válasza MrFriday (#37) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Kösz az infót 1365FT nagyon jó ár egy 2X-es RW-ért, remélem kapok még belőle. :)

(#39) Als válasza Flashcash (#34) üzenetére


Als
tag

Kösz az infot.
Az eredeti firmware-m 1.30, de a Pioneer kiadott egy újat, az 1.33-ast.
Ezzel sem oldódott meg a problémám, pedig reménykedtem benne.
Mivel tud többet a crackelt?
Van valami tapasztalat ezzel kapcsolatban?

(#40) Márton


Márton
nagyúr

Hujeseg.
En meg 1 eve vettem 3db Pioneer DVD-RW-t.
Soha nem volt gondom a torlessel es az asztali mbo-m is olvassa.
Pio A03-mal es Toshiba 5002-vel irkalok.

Jah, az ara 3000/db volt, de a minoseget mindenhol meg kell fizetni...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41) Flashcash válasza Márton (#40) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

és mi ''hujeség'' szerinted? :)

(#42) Als válasza MrFriday (#37) üzenetére


Als
tag

Milyen íróval próbáltad a Primedisc lemezt?

(#43) Flashcash válasza Als (#39) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen a Princo DVD-RW-n az 1.30-as firmware sem segít. :)
Viszont ha van más dvd író a közeledben akkor próbáld meg azzal letörölni. pl. Toshiba 5002-esnek néha szokott sikerülni.

A crackelt firmware:
- régiómentes
- nagyobb sebességű DVD-ROM rippelést (max. 12X) is megenged. (csak film dvd-nél)
-állítólag sok lemezzel tesztelik
-van olyan amelyik engedi felülbírálni az írási sebességet pl. 1X-es lemezt megírhatsz 2X-es sebességgel (kérdés hogy milyen minőségben)

(#44) Als válasza Flashcash (#43) üzenetére


Als
tag

Nekem alapból 1.30-as volt, azzal nem ment.

Kösz az infot a crackelt firmware-el kapcsolatban, közben utánaszagoltam. :dd
Filmet mindig 1x-en írsz?
Ha a lemez megengedi, én mindig 2x-en írom, eddig még nem látszott a különbség. (Sony asztaliban). :F

(#45) Flashcash válasza Als (#44) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A 2X-es írás nem is szabványos, a 2X-es lemezek valójában jó minőségű 1X-es lemezt jelentenek.
Asztaliba én 1X-es sebességet ajánlok inkább, bár van nekem is 2X-esen írt Sony DVD-R lemezem.

(#46) MrFriday válasza Als (#42) üzenetére


MrFriday
csendes tag

Nekem a PioA05-ös (1.33 firmware) is letörölte Nero-val, most a sony-val írkálok, eddig teljes megelégedéssel (lekopogom :) )

(#47) Flashcash válasza Als (#42) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Vettem 2X-es Primedisc DVD-RW-t Pioneer A05-el nagyon jól működik. :)

(#48) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Miért nem írják rá az írási sebességet ?
Hülyén hangzik a kérdés, de megpróbálom megmagyarázni.
Friss az íróm, ND-1100A, most próbálgatom. egyenlőre csak RW lemezzel, hogy kisebb legyen a veszteség.:((
Kérdés persze, hogy mit szólnak majd az asztali lejátszók a 2,4-esen megírt lemezhez? :F

(#49) Flashcash válasza bitfarkas (#48) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Azért nem írják rá a sebességet mert egyértelmű.
DVD+RW-ből az alap média 2.4X-esen írható. Nincs belőle 1X-es, és a DVD+R írók sem tudnak 1X-es sebességgel DVD+RW-t írni.
Jelenleg minden DVD+RW lemez 2,4X-es, de hamarosan lesznek 4X-esen írható DVD+RW-k is, arra már gondolom rá fogják írni hogy 4X, vagy high speed.

(#50) bitfarkas válasza Flashcash (#49) üzenetére


bitfarkas
őstag

Majd csak oszlik a sötétség a fejemben.
Ezek szerint a +os írható lemezek írási sebessége is 4szeresnél kezdődik, és jelenleg ott is végződik. Vajon az író hagyja magát normál lemeznél 2,4-re korlátozni? (csak otthon tudom kipróbálni)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help! Hogyan kell nero-val dvd-t írni? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.