Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Atlantis válasza ZoCso (#49) üzenetére


Atlantis
veterán

O.K. CSak azt nem értem, az miért segítene. De így meló után biztos én vagyok a hülye.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#52) Rawulf válasza Atlantis (#51) üzenetére


Rawulf
őstag

no

"Please state the nature of the medical emergency."

(#53) steveetm válasza Atlantis (#51) üzenetére


steveetm
őstag

Sok lapot nem lehet éleszteni billről egérről, stbről, ha elötte nem volt áramforráson!
De nem értem miért jó ha kikapcsolod a tápot mikor nem megy a gép...
Üdv.: steveetm

(#54) Rawulf válasza steveetm (#53) üzenetére


Rawulf
őstag

kicsit két malomban őrölünk,,,,,,,,

"Please state the nature of the medical emergency."

(#55) HiperG válasza HiperG (#41) üzenetére


HiperG
addikt

Sőt olyasmit is hallotam, hogy semmilyen -X végződésű asust nem szabad venni, mer a többivel is előfordul az a probléma :)

(#56) Atlantis válasza steveetm (#53) üzenetére


Atlantis
veterán

Így van, ilyen az enyém is. És én sem értem, minek kellene kikapcsolni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#57) Atlantis válasza HiperG (#55) üzenetére


Atlantis
veterán

Te, itt szó sincs az ASUS-ról. Tiszta sor, milyen lapról van szó.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#58) Rawulf válasza HiperG (#55) üzenetére


Rawulf
őstag

lol :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#59) ZoCso válasza steveetm (#53) üzenetére


ZoCso
senior tag

Megszokásból és spórolásból. Minek fogyassza az áramot, ha nem muszály.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#60) Rawulf válasza ZoCso (#59) üzenetére


Rawulf
őstag

Akkor lakott területen belül se használd a tompítottat se, me' drága az üzemanyag! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#61) ZoCso válasza Rawulf (#60) üzenetére


ZoCso
senior tag

Viszont biztonságosabb lámpával. A TV vagy videó hasonlat jobb lett volna.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#62) Rawulf válasza ZoCso (#61) üzenetére


Rawulf
őstag

:)) igazad van csak ugratlak ;]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#63) ZoCso válasza Rawulf (#62) üzenetére


ZoCso
senior tag

Én meg ugrok :DD :DD :DD :DD :DD

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#64) erdoke


erdoke
titán

Jól elvagytok, miközben én GPRS-en kínlódok...:)

A legjobb aláírás a héten

(#65) Rawulf válasza erdoke (#64) üzenetére


Rawulf
őstag

ROTFL :))

"Please state the nature of the medical emergency."

(#66) ZoCso válasza erdoke (#64) üzenetére


ZoCso
senior tag

Véget ért a móka mára, zárul ZoCso mókatára,
de ha tettszett, nem sokára eljövök még hozzátok,
Viszontlátásra, pajtások.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#67) Rawulf válasza ZoCso (#66) üzenetére


Rawulf
őstag

Csokikát kérek... :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#68) erdoke


erdoke
titán

Valószínűleg csodát várok ettől a topictól, de majd visszanézek este. Ha megoldódik a gond, leírom ide mindenki okulásául.

A legjobb aláírás a héten

(#69) Rawulf válasza erdoke (#68) üzenetére


Rawulf
őstag

:)) OKSA

"Please state the nature of the medical emergency."

(#70) hobizoli válasza Rawulf (#60) üzenetére


hobizoli
nagyúr

OFF

1993 ota koteloz lakott terlutelen kivul a tompitott feny hasznalata, az idojarastol es latasi viszonyoktol fuggetlenul. 2001 majus 1-tol mar lakott teruleten belul is. Azaz ahogy elindulsz, mar vilagitani kell barhol, barmikor...


ON


hobizoli

több drón kell ;P

(#71) hobizoli válasza erdoke (#27) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ha meg igy egy kis zarlatot csinal, akkor nem fog beindulni, mivel tularam vedelem van a tapban, kulon-kulon minden egyes feszultsegre.



hobizoli

több drón kell ;P

(#72) Rawulf válasza hobizoli (#71) üzenetére


Rawulf
őstag

Én mindig bekapcsolom a tompítottat! Statisztika, hogy a tompított fény városon belül is növeli a biztonságot! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#73) erdoke válasza Rawulf (#72) üzenetére


erdoke
titán

Én már elég tompított vagyok, de délutánra szerzek egy RAM-ot és egy tápot.

A legjobb aláírás a héten

(#74) ZoCso válasza erdoke (#73) üzenetére


ZoCso
senior tag

Ne add fel! Lesz egy jó hétvégéd. Vagy megjavul a géped vagy lesz egy ÚJ!

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#75) erdoke válasza ZoCso (#74) üzenetére


erdoke
titán

Köszi!
Talán csak egy új alkatrészem lesz, elég gáz lenne az összeset gariztatni 3-4 helyen. Megjavulni nem nagyon akar.:(

A legjobb aláírás a héten

(#76) ZoCso válasza erdoke (#75) üzenetére


ZoCso
senior tag

Kezd a táppal, én arra gyanakszom. Alaplapról tápcsati le, másik tápcsati fel. Ha elindul, nyertél. Ha nem, jön a szerelés. Gépet darabokra, sok türelem és próbálgatás. A PCI VGA se feledkezz meg!

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#77) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Abit KR7-en a ledek:

sárga: áram alatt van
zöld: megy a gép
piros: reset

Hátha segít valamit.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#78) Notes


Notes
senior tag

Nem akarok órmótlannak tűnni az integrált áramkörök finom kis világában, de a konnektor OK?

Romanes eunt domus!

(#79) erdoke válasza ZoCso (#76) üzenetére


erdoke
titán

Táp és RAM útban. PCI VGA-t az ismeretségi körömben elég nehéz lesz szerezni, bár még mindig jobb, mintha ISA-st kéne.:)

A legjobb aláírás a héten

(#80) ZoCso válasza Notes (#78) üzenetére


ZoCso
senior tag

Különben nem világítana, mint a karácsonyfa!

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#81) ZoCso válasza Notes (#78) üzenetére


ZoCso
senior tag

Különben nem világítana, mint a karácsonyfa!

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#82) erdoke válasza Notes (#78) üzenetére


erdoke
titán

Ahogy azt korábban írtam, lámpások világítanak, ventik tekernek, floppy nyikorog kettőt, csak a pittyenés helyett van egy nyekkenés, aztán semmi további történés.

A legjobb aláírás a héten

(#83) Andris05


Andris05
tag

Nekem volt olyan is, hogy az alaplapon pörögtek a ventillátorok is, mégsem adott ki egy nyikkanást sem. Tápcsere után pedig simán ment minden...

(#84) erdoke válasza Andris05 (#83) üzenetére


erdoke
titán

Igen, annak is van esélye, hogy a 12 V jön rendesen a gépből (ventik, floppy, stb. rendesen megy), de a többi v. valamelyik nem. Holnap ki fogom mérni, illetve megnézem másik táppal.
Egyre inkább a táp és az alaplap a gyanús. Morcos leszek, ha a 360-as Chieftec halt meg készenléti állapotban, túlfeszvédős elosztóban...:((

A legjobb aláírás a héten

(#85) erdoke válasza erdoke (#84) üzenetére


erdoke
titán

Táp kilőve, mindhárom fontos érték jó, másik táőőal ugyanaz a gond. Másik RAM-mal szintén. Holnap viszem a lapot szervizbe.:(

A legjobb aláírás a héten

(#86) atus


atus
senior tag

Szerintem szedj ki szépen nyugodtan _minden_ alkatrészt a gépedből, törölgesd meg őket, és rakd vissza. Imádkozz, és ha mákod van menni fog. Nekem már többször bejött.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#87) erdoke válasza atus (#86) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos ezen már túlvagyunk, de még így is bennem van a félsz, hogy a szervizbenn frankón megy majd a lap. Viszem a procit is, hátha. Többi alkatrész gyakorlatilag kizárható a házi tesztek és a hiba típusa miatt.

A legjobb aláírás a héten

(#88) atus válasza erdoke (#87) üzenetére


atus
senior tag

Olyat próbáltál, hogy csak a lap procival rammal meg vgaval? (meg tap persze)
Aztán ha így se, akkor ezeket elemenként másra cserélni.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#89) erdoke válasza atus (#88) üzenetére


erdoke
titán

A másik táppal úgy próbáltuk, hogy csak a lapra dugtuk rá a két kábelt, a többi nem kapott. Nagyobb VGA is elviszi a BIOS-t extra tápcsati nélkül, nem?

A legjobb aláírás a héten

(#90) freya válasza erdoke (#89) üzenetére


freya
aktív tag

Elviszi, de csak a video bios-t, és az is csak addig jut el hogy: ''Please connect power supply'' :)

(#91) erdoke


erdoke
titán

További fejlemények.
Tegnap elvittem a lapot és a procit a boltba, ahol vettem, mondván teszteljék le. Meg is nézték, szerintük kutya baja. Törtük a fejünket, de nem sok okosság jutott az eszünkbe. Már csak a videokártyát nem néztem meg másik gépben, illetve az enyémben másikat. Ma ezt is megejtjük, bár PCI-ost egyelőre nem sikerült szereznem, de ha az enyém nem megy a másik gépben, és a másikkal elindul az enyém, az bőven elég indok. Mindenesetre furcsállom, hogy se hibaüzenet, se boot, semmi. Reménykedek, hogy mégis a VGA lesz a hibás, mert ha nem...;]) a monitor már lement standby-ba, és amikor megmozgattam az egeret egy 640 x 4xx-as képernyő fogadott, miszerint súlyos hardverhiba miatt (a videokártya fals ciklusba került) a winfost újra kell indítani. Akkor ezt a Catalyst bugjának tudtam be, de lehet, hogy mégse az volt???

A legjobb aláírás a héten

(#92) erdoke


erdoke
titán

Nos, a hozzászólást az asztali gépről írom, ADSL kapcsolaton. Riva TNT2 rulez!
Ebből már tudjátok, hogy a videokarim adta meg magát (Sapphire 9700), de annyira, hogy a gép a BIOS-ig nem jutott el. Se sípolás, se video-BIOS.:(
Nem tudom, javítható-e, illetve kapok-e ilyet helyette v. rá kell fizetnem egy 9800-ra.

A legjobb aláírás a héten

(#93) erdoke válasza erdoke (#92) üzenetére


erdoke
titán

Na, sehol a megdöbbent arcok? Mind1, itt az enyém: :)

A legjobb aláírás a héten

(#94) hobizoli válasza erdoke (#93) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:(((

hobizoli

több drón kell ;P

(#95) tocsa válasza erdoke (#92) üzenetére


tocsa
senior tag

Ciki.

Az hogy a ''BIOS-ig nem jutott el'' nem szokványos, de nem is annyira meglepő: találkoztam már olyannal, hogy a floppy (!) rosszul volt csatlakoztatva, és emiatt a gép meg sem mukkant.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#96) Obi-1 válasza tocsa (#95) üzenetére


Obi-1
őstag

Vszeg azért, mert rövidre zárta a tápot, nem? (vagy az FDD kábel volt fenn rosszul?)

Only a Sith deals in absolutes.

(#97) ZoCso válasza erdoke (#93) üzenetére


ZoCso
senior tag

Gratula! Megdöbbenve nem vagyok, valszeg a vidikari csak félig halt meg, esetleg a biosa sérült. Az alaplap biosa érzékelte a vidikarit, az ezért nem sípolt.
Most hogy írtad a hibát, nekem is beugrott, hogy régebben egyszer egy elszúrt videobios frissítést követően hasonló jelenség lépett fel - se kép, se hang.
Ha garanciális a kártyád, cserélniük kell! Ha már nem, pech!

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#98) Atlantis válasza erdoke (#92) üzenetére


Atlantis
veterán

Meglepő, de örülök, hogy megvan az elgyengült láncszem.
Mintha egyre több lenne a gond a Sapphire.rel, vagy csak nekem tűnik úgy?
Persze selejt mindenhol van.
Ha van rá lehetőséget, fizess rá egy 9800-ra,kösd össze a kellemest a hasznossal.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#99) erdoke válasza ZoCso (#97) üzenetére


erdoke
titán

Az érdekes az, hogy nem bántottam a kártyát, az eredeti BIOS van rajta. Gondoltam addig jó lesz, amíg garis, viszonylag keveset játszok. Tény viszont, hogy a kipurcanás előtti héten 2-3-szor csinálta az ''ismeretlen ciklusba került, winfost újra kell indítani'' c. hibát 640x480-as képernyővel, de én a driverre gyanakodtam.

A legjobb aláírás a héten

(#100) erdoke válasza Atlantis (#98) üzenetére


erdoke
titán

A legjobb az lenne, ha egyáltalán nem kellene ráfizetnem, ez a kártya a gari végéig jó lenne az eredeti BIOS-szal, utána pedig Pro BIOS-szal húzva még egy ideig. Nem játszok sokat, Doom3 se izgat igazán, a legtöbb új játékhoz is elég még ez 8x AF, 4x FSAA.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.