Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Beck18 válasza erdoke (#200) üzenetére


Beck18
tag

nos, ha már így rákérdeztél ... :)):))

For Whom The Bell Tolls

(#202) erdoke válasza Beck18 (#201) üzenetére


erdoke
titán

OK, de a tápos elméletemhez senki?:O
:)

A legjobb aláírás a héten

(#203) erdoke válasza erdoke (#174) üzenetére


erdoke
titán

Mivel egyelőre csak Vargáné tápom van kölcsön, nem merem tesztelni a rendszert. Mégpedig azért nem, mert nem tudtam 100% biztonsággal megállapítani, hogy a táp feküdt meg. Ha véletlenül az alaplap a hibás (neadjisten zárlatos), akkor egy Vargáné táppal kísérletezve gallyra mehet az egész gépem (csak videókártya van tartalék, és az egyik RAM-ot tudnám még kivenni a teszteléshez). Így meg kell várnom a hétfői TT táphoz jutást.:(

A legjobb aláírás a héten

(#204) erdoke


erdoke
titán

Hmm. A #174-re senki?:O

A legjobb aláírás a héten

(#205) Gorneck válasza erdoke (#194) üzenetére


Gorneck
titán

Hogy a rákba lehet ez? Na mer a tt oldalán nem ennyi szerepel!

Gorneck#1239

(#206) Gorneck válasza erdoke (#204) üzenetére


Gorneck
titán

Láma vagyok a tápokhoz!

Gorneck#1239

(#207) Gorneck válasza erdoke (#204) üzenetére


Gorneck
titán

A TT táp meg elég állat minap láttam 1et!

Gorneck#1239

(#208) erdoke válasza Gorneck (#206) üzenetére


erdoke
titán

Hátha jön vki, aki ért hozzá, és megnézi a #174-et...:F

A legjobb aláírás a héten

(#209) erdoke


erdoke
titán

Új fejlemény van, amitől nem lettem sokkal boldogabb, sőt...:(

Elvittem a Chieftec tápot a boltba, ahol vettem. Profi mérőjük nincsen, úgyhogy a műszeren kívül két vinyót és két autó tompítottat kötöttünk rá. 6-8 percig ment, semmi probléma nem jött elő, a feszértékek teljesen normálisak voltak.:O

2 lehetőséget látok:
1. Nem volt nagy terhelés a kártya azon feszértékén, ami szarakodik, tehát nem jött elő a hiba, de ettől még a táp a hibás.
2. A tápnak kutya baja, az alaplap feküdt meg (vmi zárlatszerűség okozta a bűzt), esetleg egy zárlatos vezeték miatt blokkol a táp.

Utóbbi esetben kérdéses az, hogyan működött a rendszer ugyanazon konfigurációban hibátlanul két napot?:F

Kezdek nekikeseredni ennek a gépügynek...:(((

A legjobb aláírás a héten

(#210) Robi_73 válasza erdoke (#209) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia erDOKe.

Szerintem emvy tud neked segíteni,vedd fel vele a kapcsolatott.Ha más nem legalább útba igazít, hogy,hol lehet a tápodat korrekt módon kimérni. (műszeres) Vagy maximum néz utánna hogy a Chieftec tápoknak ki a forgalmazója és tölük kérj tanácsot bevizsgálás ügyében.Ők biztos ajánlanak egy hivatalos szervízt. Én mondjuk előtte darabokra szedném a gépemet és égés nyomokat keresnék.(memo,alaplap,vinyó,kábelek,potméterek.vga stb) Nagyító rlz!!! Vagy másik lapba próbálj ki mindent,de ez elég kockázatos, mivel ha valamelyik eszközzel van gáz, akkor már 2db alaplap cseréje már elég nagy költséggel jár.(ha nem garis) Amúgy nagyából behatárolható az éget szag eredete? :(

szerk.:

Ventik közül mind müködik? (pörög)


[Szerkesztve]

Robi73

(#211) erdoke válasza Robi_73 (#210) üzenetére


erdoke
titán

Köszi, próbálkozok. Amíg nem égett, addig látszólag minden rendben volt.

A legjobb aláírás a héten

(#212) intelfan válasza erdoke (#209) üzenetére


intelfan
aktív tag

A te P4 konfigod a 12V-ot terheli meg nagyon erősen.
A 2 vinyó önmagában kevés a két autó tompított nem tudom mit terhel és hány A az áramfelvétele, de szerintem ebből még nem egyértelmű hogy jól működik a táp.

Az új táp megérkezéséig nem sokat tehetsz a vargánéval jobb ha nem teszteled a géped.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#213) erdoke válasza intelfan (#212) üzenetére


erdoke
titán

Igen, pontosan így gondolkodtam én is, pedig már majd' begépezek...:D
Nem merem a vargányára bízni a gépet, pedig a 9700Pro-t már kimenekítettem, de így is sokba kerülne egy alaplapi füst.
Hétfőn úgyis Pestre megyek, viszem a lapot és a procit is, reggel bedobom a boltba, és megkérem a szervizest, hogy nézze meg. Estére talán le is tudja tesztelni. A 480-as TT pedig vmivel többet bír 12 V-ra is, mint a 360-as Chieftec (bár nem 33%-kal, csak 10-15-tel).
Remélem, csak egyetlen alkatrész halt meg (a legrosszabb az egészben, hogy nem teljesen), nem vitt magával semmit. Nekem továbbra is a 12 V a gyanús, de a lap is csinálhat ilyet. Terhelve se volt, amikor kipurcant, csak letöltés ment...:F

A legjobb aláírás a héten

(#214) Robi_73 válasza erdoke (#213) üzenetére


Robi_73
őstag

erDOKe van valami változás ?

Robi73

(#215) erdoke válasza Robi_73 (#214) üzenetére


erdoke
titán

Ja. Zárlatos IC7-G garanciában cserélve. Csak tudnám, mitől halt le, hiszen bő 7 hónapot használtam gond nélkül, elváltozás a büdösödés ellenére nem látszott rajta.:F Ugye szimpla letöltés közben halt meg, a proci alapon járt, VGA downclockolva.

Mind1, mostmár legalább 1.1-es lapom van az új chipsethűtővel. Kíváncsi vagyok, hogy a RAM-jaim ebben is ugyanúgy hasítanak majd, mint a régiben.

Ja, így maradt egy Chieftec tápom, aminek ugye kutya baja. Majd odaadom a Hardver + erDOKe + jótékonyság topicomban említett családnak.:)

A legjobb aláírás a héten

(#216) Gorneck válasza erdoke (#215) üzenetére


Gorneck
titán

Még jó hogy van az a Gar! Bárki is találta ki +1 pont nekije!
OFF
A-DATA ramokról mit hallottál? Egész pontosan erről!
[L]http://www.adata.com.tw/en/news/newsroom011.htm[/L]
nah ez most jó vagy rossz?
[L]http://www.hardwaregods.net/adata_500.html[/L]
ON
Fog az hasítani! Nekem is 1.1-es van!

Gorneck#1239

(#217) erdoke válasza Gorneck (#216) üzenetére


erdoke
titán

Hasít ez is ugyanúgy.

A-DATA RAM-ot nem igazán ismerem.

A legjobb aláírás a héten

(#218) Gorneck válasza erdoke (#217) üzenetére


Gorneck
titán

OFF
És a belinkelt teszt alapján vélemény?
Emvy azt mondta igen ütős!
ON
Persze hogy hasít hiszen Abit!;]

Gorneck#1239

(#219) Bazsesz válasza erdoke (#15) üzenetére


Bazsesz
őstag

Nekem ilyen a régi gépnél akkor volt, mikor a proci megadta magát. Akkor Nem jutott el a POST-ig sem.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#220) Bazsesz válasza Bazsesz (#219) üzenetére


Bazsesz
őstag

Már megint lemaradtam. :(

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#221) erdoke válasza Bazsesz (#220) üzenetére


erdoke
titán

Semmi gond, azért kösz! :)

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.