Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Help!!!d3d probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) scang


scang
senior tag

Sziasztok.
Minden játék 5 másodperc után kiugrik az aztalra,
ha d3d használok, ugyanezt csinálja a 3dmark is.
MI lehet a gond?
a konfig: 1700xp, asus a7v333, 512 samsung/333, Hitachi120Gb/7200
ehhez van egy codegen 300w táp, na meg gef3 ti200

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2) Polesz válasza scang (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Oprendszer, driver verzió, directx verzió?

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) scang válasza Polesz (#2) üzenetére


scang
senior tag

most xp de volt rajta me.
dx 8.1
na most egy picit másnapos voltam szombaton amikor telepítettem meg türelmem sem volt hozzá
a driver xp saját driverja és nemtommilyen talán40.72

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#4) scang válasza Polesz (#2) üzenetére


scang
senior tag

Ja és az alaplapba kb 1 hete betettem 1 8 megás tridentet(agp), nem tudtam beüzmelni mert nem volt hozzá driver ezért kiszedtem és melóhelyemen szedtem le hozzá.
addig vissza ment bele a 2 megás s3 pci.
hazaviszem drivert visszateszem agp-s kártyát de amikor be kellet volna jöjjön az üdvözöljük duma xp-nél semmi csak feketeség, bebootol a rendszer meg minden..

Most vette 7végén a gef3-at ezzel van kép semmi gond pl unrealt futtatam softveresen megy semmi gond nélkül de ha átállítom d3d-re kilép a játékból
videókaresz elvileg jó mert akitől elhoztam megmutatta:lement rajta a 3dmark2001se játékot is mutatott

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#5) scang válasza Polesz (#2) üzenetére


scang
senior tag

lehet hogy alaplapon halt meg valami vagy reménykedjek softverhibában?
most kaptam 1 cdromot mert az enyém csak szelektálva olvasgatta a cd-ket.
a ti200 INNO, van saját drivercédéje amit még nem próbáltam mer azt nem akarta olvasni a cd-m

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#6) scang


scang
senior tag

Senkitöbbet?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#7) scang


scang
senior tag

Még mindig várom a segítségeteket!!!
Valami jó ötlet???

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#8) Padre


Padre
tag

Arra is gondolj hogy mostanság iszonyat meleg van. Lehet egyszerüen túlságosan melege vana gépedenek. Próbáld ki, hátha egy kis hűvös légáramlat segít. Nekem is fagyási gondjaim vannak, mert ebben a @#<đ@&% panelban 30 fok van hiába nyomja a szobaventillátor a levegőt. :(

(#9) sequator


sequator
senior tag

directx-re, vagy kártya driverre gondolok, töltsd le az nVidia legújabb diverét és próbáld meg azzal

Sautia

sequator

(#10) Padre


Padre
tag

Ja, meg nyomd fel az új BIOS-t az alaplapra, meg legújabb detonatort a kártyádhoz, meg DX9.0b , meg Via hyperion 4.48 , meg a registry-t pucold meg, meg töredezettség mentesítsd a vinyót. Csak ennyi :)
Remélem segít valamelyik.

(#11) scang válasza Padre (#8) üzenetére


scang
senior tag

szerintem töredezettségmentesíteni nem feltétel, nincs hozzá köze, a reget meg minek piszkálni uj win van fönn.
a procim meg 45 fok körüli

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#12) scang válasza Padre (#10) üzenetére


scang
senior tag

A gef3ti200-hoz elég a 8.1 nem?
vagyis nem kellene nagyobbat fölteni szerintem habár ehhez nem értek annyira.
asus oldalról szedjek le bios updatet?
mi az a Via hyperion?
nekem az alaplap cd-jén via4in1 pack van amit feltettem.
kell az?
melyik a legujjabb driver vagy melyiket érdemes feltenni ehhez a kártyához?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#13) sequator válasza scang (#12) üzenetére


sequator
senior tag

az 4in1 az a hyperion, abból szedd le a legfrissebbet a VIA honlapjáról

a 8.1es Dx az egy <self moderated> , szóval nem jó, a a 9es Dx javasolt, nekem is rengeteg problémámat megoldotta:))

asszem tán valami 44.xxes a legújabb Detonator, de ezt nem tudom, majd kijavítanak a többiek

Sautia

sequator

(#14) scang válasza sequator (#13) üzenetére


scang
senior tag

és kell bios frissítés, ha igen akkor melyik biost??
van ilyen hogy 1017 meg 1018 de az beta verzio.
nekem azt hiszem 1012-es van
nem találom a via oldalán a hyperiont

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#15) scang válasza sequator (#13) üzenetére


scang
senior tag

mi a via webcíme??
www.via.com?? itt nem találok semmit.:((((((

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#16) Padre


Padre
tag

A 1017-es BIOS-t flasheld be .Nekem is ugyanilyen alaplapom van és teljesen jó!
[L]www.viaarena.com[L] címen találod a Via drivert. Az [L]www.nvidia.com[L]-on meg a legújabb 44.03-as Detonatort. A 8.1-es DX-et meg nyugodtan frissítsd a 9.0b-re. Sok hibajavítást tartalmaz. Attól hogy a CPU-d nem meleg, a videokártya még simán megsülhet. Ha nem szellőzik a házad akkor bizony fagyhat.
Remélem segíthettem.

(#17) Polesz válasza Padre (#16) üzenetére


Polesz
addikt

Bocs a javításért:

[L]http://www.viarena.com[/L]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#18) Polesz válasza Polesz (#17) üzenetére


Polesz
addikt

VIA 4in1 driver link:

[L]http://downloads.viaarena.com/drivers/4in1/VIAHyperion4in1448v.exe[/L]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#19) Padre


Padre
tag

Nem jó a linekelés :)

(#20) scang válasza Padre (#16) üzenetére


scang
senior tag

Köszi a segítséget!!!
házam oldala le van szedve, dx9-et hol találok?
meg fogok kattani, csak 4 után megyek haza mert addig itt kell robotolnom.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#21) scang válasza Polesz (#18) üzenetére


scang
senior tag

Köszi!
Nyugtassatok meg hogy ez csak valami szoftveres balhé és nem kell uj alkatrészekre költenem:)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#22) scang


scang
senior tag

Ba***us:((
1 gondom van, nincs otthon netem és innen meg csak floppyn tudom hazavinni a cuccokat most:((
az azt jelenti hogy a biosfrisítés meg a viás cuccot tudom csak elvinni

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#23) bendi válasza sequator (#13) üzenetére


bendi
tag

A DX 9 nekem is megoldotta a problémám... újra kellett volna telepíteni az XP-t, de nem volt kedvem... eddig 3x tettem fel a DX9-et, utánna 3x kellett újrarakni a gépet... inkább a 9a v. 9b-t kéne...
Azt viszont honnan lehet úgy megszerezni, hogy ne kelljen hozzá a netelérés?

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#24) Polesz válasza bendi (#23) üzenetére


Polesz
addikt

[L]http://download.microsoft.com/download/c/9/c/c9c8a1d4-7690-4c98-baf3-0c67e7f3751f/dx90b_redist.exe[/L]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#25) sequator válasza bendi (#23) üzenetére


sequator
senior tag

Dx 9 értsd: minidg a legfrissebb, bár nekem a sima is tök jó volt, de a 3Dmark csak a 9bvel megy:))

Sautia

sequator

(#26) scang


scang
senior tag

Sziasztok!
Tegnap hazavittem a dx9-et, feltettem a hyperiont meg a legfrisseb nvidia drivert, az eredmény ua.
a gépemen xp van most ha elindítom a játékot kidob az asztalra, van amikor ujraindul, vagy egy pillanatra bedob egy kék halált és utána indul újra.
ezt csak az agp-s karesszal csinálja, eddig kb 4 hónapig egy 2 megás pci-os kari volt benne és semmi gondja nem volt.
GYENGE LENNE A TÁPOM(300W CODEGEN-pfc)?????
konfigom feljebb...
ja meg azt vettem észre hogy ha bekötöm a cd romot akkor a bootolás kb 15 másodpercig tovább tart(ott ahol az xp-nél az a kék csík rohangál). ha leveszem bebootol kb 10 15 sec alatt.
HELP mert már nagyon kivagyok
Ja és a biosom 1012-es, azt még nem frissítettem.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#27) Polesz válasza scang (#26) üzenetére


Polesz
addikt

Hogy ki tudjál zárni egy apró dolgot és megkíméld magad a további bosszúságtól kérj kölcsön egy izmos tápot. Ha ekkor is csinálja akkor biztos, hogy nem táp gondod volt és lehet tovább keresni a gondot. Sőt a vidkarit is elvinném egy haverhoz, hogy nála is jelentkezik-e.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#28) scang válasza Polesz (#27) üzenetére


scang
senior tag

A házat kb 2-3 hónapja vettem Mi***ban.
nem nagyon van most lové ujj tápra és ha mélyebben belegondolok senkinek sincs a közelemben (max300w)
a videokareszt használtan vettem de teszteltük előtte egy 2,4 intelben volt, lement rajta 3dmark-csinált is 79xx pontot, meg játék is.
tegnap megpróbáltam még tv-t rákötni akkor is behalt egy villanásra kék halál (amit most látok xp-nél előszőr) aztán ujraindulás, ha moncsin nézem filmet akkor nem, zene megy, több giga másolgatása gond nélkül.
Nem lehet az alaplapom?(azt szeretném a legkevésbé)
a bios frissítés megoldaná?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#29) Polesz válasza scang (#28) üzenetére


Polesz
addikt

Próbáld ki a BIOS frissítést, de egy tápot akkor is kérj kölcsön. Az izmosra úgy gondoltam, hogy egy havertól kérd el, akinek szintén van pár cucc a gépében, amit gond nélkül hajt a tápja.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#30) Break válasza scang (#28) üzenetére


Break
aktív tag

Frissitsd már a biosod !!!!
Akár a win alól is megy..... valami LiveUpdate.......

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#31) scang válasza Polesz (#29) üzenetére


scang
senior tag

Oké, meglessz. habár biost eddig 1x frissítettem életemben de nem lessz gond,
az alaplaprol a véleményed(asus a7v333)nem szoktak ilyen gondok lenni velük?
ja és van 1 izmos haverom aki majd talán odaadja a tápját:)))))

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#32) scang válasza Break (#30) üzenetére


scang
senior tag

azt hogy lehet, mert olyan gondom is van hogy most nuku floppy, és tényleg a közelemben 1 havernak sincs gépe?
ja és biztonságos ez?
vagy inkább szerezzek floppyt és ugy csináljam? mert ha mondjuk pont akkor támad kedve kifagyni vagy ujrainulni akkor suxx!

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#33) scang


scang
senior tag

Még 1 kérdés:
ennyire leterhelné a tápomat a gef3ti hogy ujraindul ha játszani akarok?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#34) Robcus


Robcus
csendes tag

Sziasztok, olyan gondom lenne, hogy van egy inno3d geforce fx 5600-asom, 128 ddr, nem is ez a lényeg, tökéletesen műxik stb. azaz, úgy gondoltam, hogy ráférne egy hűtőcsere, mert nem tetszik a gyári, meleg is kártya... vettem egy titan nevű réz csapágyas ventis hűtőt rá..., ment is minden, de egy idő után elkezdtek a gamek játék közben kilépni, nem fagy, nem szaggat, nem villog, semmi baja, de amikor komoly 3d-re kerül a sor, akkor pár perc után a game leteszi magát a tálcára... a 3dmark ( 2001 és 2003 is ) meg egy-két teszt után leáll és kiírja, hogy a 3dmark blabla teszt nem volt teljes mert 3dmark on windows lost focus, vagy vmi ilyesmi... gondoltam, hátha túlmelegszik a kártya és ez a baj. Na, vissza a gyári hűtő... ezzel már a 3dmark is tovább volt hajlandó műxeni, de minden probléma maradt... elképzelhető, hogy a kelleténél vastagabb hűtőzsír réteget hagytam a chipen és emiatt melegszik??? illetve a melegedés kiválthat ilyen problémákat mint amiket írtam??? mert egyébként a kártyának semmi baja, nem fagy, semmi problem, 2d-ben vagyok akkor 5000 napig itt ülhetnék, ugyebár nem melegszik a kártya... direct x tesztek is hiba nélkül lemennek!!
kb két hete vettem és soha nem volt vele semmi gond, csak a hűtőcserebere után! De mondom, ha simán a windowsban ügyködök, netelek meg stb. akkor semmi fagyi, semmi szagi, hisz nem dolgozik igazán a kártya...

(#35) Polesz válasza scang (#33) üzenetére


Polesz
addikt

Lehetséges, de semmi sem biztos.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#36) scang


scang
senior tag

Sziasztok.
Nos még mindig a Ti200-al van gondom.
havernak van egy tökugyanilyen konfigja a ram kivételével. Teszteltük:
asus a7v333,mindkettőt ugyanazzal a vinyóval ua. oprendszer.
neki r8500le kártyája van, és a biosa 1013-as míg az enyém 1012 volt. a radeon kártya mindkettöben ment, a ti200 csak az ő lapjában, enyémnél ugyanaz: vagy ujraindul vagy kilép a 3dmarkból.
leszedtem az ő biosat és feltettem az enyémre, egy pár percig még csinálta a gép de utána megjavult. minden ment rajta így hát boldogan hazavittem.
másnap összedugdosom és megint halott, ?????mitől??most már ott tart hogy be se dobja a windowst, töltés közben indul újra. táp nem lehet mert a másik gépben is 300w-os van és az ráadásul Acorp. ha mindkét lap uolyan még a bios is akkor nála mért megy?
SEGÍTSÉG!!!

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#37) Szalma válasza scang (#36) üzenetére


Szalma
őstag

Add el darabonként mindened és vegyél új/normális cuccokat (értsd: ami működik). Ha egy gép ennyit bénázik kukába vele. Nálunk az ilyen gépek az első (hihetetlen esetben második) ''trükknél'' kukázódnak... Túl fontosak az adatok.

Szeretettel:
Szalma

(#38) scang válasza Szalma (#37) üzenetére


scang
senior tag

ne viccelj már!
több hónapomba tartott összerakni.
akkor már az megoldás ha eladom a ti200-at és veszek ati8500-öt mert azzal müxik.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#39) Goose-T válasza scang (#36) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem akkor csinált ilyet a régi Gf2MX400-am, amikor túlhúztam. Lehet, hogy melege van a kártyának, vagy nem kap elég AGP feszültséget. A VIA lapok amúgy sem szeretik nagyon az nVidia kártyákat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40) Szalma válasza scang (#38) üzenetére


Szalma
őstag

(Barátom. Nem viccelek...)
Ki kellett volna próbálnod egy kártyacserés trükköt az ismerősödnél. Így lutri, hogy a kártyacsere vaktában rajtad segíteni fog-é...

Szeretettel:
Szalma

(#41) scang válasza Szalma (#40) üzenetére


scang
senior tag

milyen kártyacserére gondolsz?
irtam a X36-ban hogy az ő kártyája(r8500) megy a lapomban, az én ti200-am meg az ővében.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#42) scang válasza Goose-T (#39) üzenetére


scang
senior tag

kézzel tapizva nem tünik forrónak, meg ment a karesz ugyanilyen lapban ugyanazzal a biossal(szószerint) mert azt töltöttem le a srác lapjából.
valakinek jobb ötlete azon kívül hogy adjam el a cuccokat feleannyiért mint amiért vettem és költsek rá +50ezret amim most nincs!?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#43) Goose-T válasza scang (#42) üzenetére


Goose-T
veterán

Add el a ti200-at, más lapban biztos jó lesz, és vegyél helyette egy másikat. Egyebet nem tudok mondani. Esetleg próbáld lentebb venni az órajeleket (gyk. downclockolni, de én jobban szeretek magyarul beszélni). Ehhez kitünô segítség a RivaTuner, ezzel esetleg a VIA kompatibilitást is be lehet kapcsolni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44) Szalma válasza scang (#41) üzenetére


Szalma
őstag

Hmmm. Nem volt egyértelmű, hogy cserével is próbáltad. Viszont ha ugyaolyan lapban ment az a kártya, ami nálad nem, akkor szerinted a melyik a ludas?

Ha veszel egy másik kártyát, akkor lehet, hogy 2 hónap múlva lesz hasonló problémád, vagy akármi... Szerintem full csere. Tudom, hogy pénzbe kerül, de valójában egy beteg rendszert fényezni drágább, mint egy jó újat összehozni...

Szeretettel:
Szalma

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Help!!!d3d probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.