Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help behalt a 200as maxtor satam??? help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Petie


Petie
veterán

sziasztok.
mi lehet a baja a 200as maxtor satas vinyomnak ha nem pörög fel?
kivettem a gépből mert vmit szereltem és visszaraktam és nem pörgött fel a vinyom. lehet hogy behalt???
azonnali segítséget létszives!!!

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#2) Flashy válasza Petie (#1) üzenetére


Flashy
veterán

igen, lehet hogy behalt. mit mondjunk még? a te kezedben van a vinyó. ha nem megy, akkor elromlott.

(#3) Petie válasza Flashy (#2) üzenetére


Petie
veterán

hogy esetleg mit lehet vele kezdeni ...
fel lehet vhogy támasztain vagy mitől lehet a dolgo.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#4) Flashy válasza Petie (#3) üzenetére


Flashy
veterán

kábeleket ellenőrizd, mozgasd meg, másik tápkábel, másik idekábel. bár ha fel se pörög az nem az idekábel miatt lesz. ha semmi akkor másik gépben próbálni. amilyen szarok a vinyók az utóbbi időben, nem lehet csodálkozni azon hogy halnak...

(#5) Petie válasza Flashy (#4) üzenetére


Petie
veterán

aha
kábelek megvoltak, 2 3 másikon is probláltam de semmi...:(

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#6) maszat válasza Petie (#5) üzenetére


maszat
senior tag

Akkor marad a gari

(#7) Petie válasza maszat (#6) üzenetére


Petie
veterán

:(:(:(:(:(:(
vannak rajta fontos adataim is.
egy haver mondta hogy lehet hogy csak nyákot kéne cserélni rajta.esetleg ez megoldás lehet?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#8) FPéter válasza Petie (#7) üzenetére


FPéter
aktív tag

Nem, mert ha észreveszik akkor ugrott a garid.

(#9) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Fontos dolgok miatt keres xc-bikert :t

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#10) Petie


Petie
veterán

nincs vkinek esetleg 200as maxtor satas- nyákja???

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#11) Davevagyok válasza Petie (#10) üzenetére


Davevagyok
tag

hűtve volt?

Dave

(#12) moonman válasza Petie (#10) üzenetére


moonman
titán

de biztos sokaknak :)

tedd át a kettes sata vezérlőre vagy húzz le minden feleslegeset az alaplapról, hátha nem kap elég feszt. mit szereltél amúgy a gépben?

(#13) Petie válasza Davevagyok (#11) üzenetére


Petie
veterán

volt. 37 foknál nem volt melegebb sose...

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#14) Petie válasza moonman (#12) üzenetére


Petie
veterán

minden le volt huzva. nem kap feszt, haver szerint lehet hogy nyákon kiment vmi ami miatt nem engedi hogy fesszt kapjon a vinyo.
szerelés meg a ház tetején volt (aerocool x202) a fogokar.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#15) Jim Tonic válasza Petie (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nézd meg azért a tápcsatid. Egyébként így majdnem nonsense, mert Te látod, mi a helyzet vele. Gondolom garis, vidd vissza. Ha kell róla az adat, próbálhatsz venni hozzá elektronikát, de ahhoz még új, és drága.

szerk: látom, már ajánlottak hasonlókat. Elektronika cserét nehéz észrevenni, ha nem állatul csinálja az ember. Nyákot az aproneten keress, vannak boltok erre specializálódva.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) Petie válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


Petie
veterán

420as chieftecem van. 3 4 ponton is megnéztem tápcsatikkal de semmi. elektronikát meg keresek bár sztem nem sok sikerrel fogok járni...

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#17) Jim Tonic válasza Petie (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az aláírásod aláírom. Nekem is csak negatív tapasztalataim vannak vele.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) Petie válasza Jim Tonic (#17) üzenetére


Petie
veterán

3 maxtorom volt eddig...ma 2 ment tönkre :( 40 gigás havernál...
még van egy 80as de minél előbb lecserélem ugy érzem...

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#19) Jim Tonic válasza Petie (#18) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Néztem. Igen jó ára van. Ha nem lenne ez a topic vettem volna egyet. Ráadásul pont 200-ast. Talán azért ilyen olcsó?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) Petie válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


Petie
veterán

áprilisban vettem, akkor 42101 volt
uez seagate ben meg 65k ... azt keleltt volna vennem :(

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#21) L3zl13 válasza FPéter (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz azt nem lehet észrevenni. Nincs leragasztva vagy ilyesmi...

Aki hülye, haljon meg!

(#22) xcbiker


xcbiker
addikt

én 200gb-osat kapásból nem vennék.
120gb seagate doszt elég.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#23) Loha válasza Petie (#1) üzenetére


Loha
veterán

Gariztasd le, az adataid ugrotak...

(#24) Petie válasza xcbiker (#22) üzenetére


Petie
veterán

én most 160as seagatere gondolok...
dobnál egy mailt hogy te menniyért csinálsz adatmentést?nagy vszinüséggel csak elektronikát kell cserélni.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#25) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

UP.

Mi is van most? Mert mostmár minden elképzelhető rosszat hallottam róluk. Hangos, bazi meleg, és cserébe még el is romlik. Ezért van az, hogy ebben az árban a Seagate csak 160GB-ot ad? Ennyi sz@r most a maxtor? Venni szeretnék egyet...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

UP. Sürget az idő. Bárki írjon, aki ilyen maxtorral bír.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) Petie


Petie
veterán

na a lényeg hogy inkább vegyél egy kisebb márkásabbat. 120seagate 160hitachi amikről jot hallottam. az adatmentő akihez vittem nem ajánlotta a 160nál nagyob cuccokat mert még nem forrtak ki rendesen.
én most garba visszavietettem a maxtort és kértem helyette egy hitachi160ast meglátjuk mi lesz :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#28) Jim Tonic válasza Petie (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, erre én is gondoltam, de 40 giga -, az nem kevés.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) gézu


gézu
őstag

A Maxtorok mostanában nincsenek jó formában,én is inkább Samsungot
vettem.:)

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#30) dicsboy


dicsboy
csendes tag

Én is vettem egy 200-ast(quantum),de azóta kétszer halt be.Egyszer egy hosszabb másolásnál(kb 80-90giga lett mozgatva),akkor az fdisk segített.Tegnap pedig 4 filmet akartam áthúzni és a másodiknál kifagyott.A szomorú csak az,hogy kb 100giga adat volt rajta.Zene,filmek,képeim,utils.Ne vegyetek ilyen nagyot!

toshiba s11-11h

(#31) dicsboy


dicsboy
csendes tag

Ja szeva Petie! :))
Akkor mindketten beszoptuk rendesen...

toshiba s11-11h

(#32) L3zl13 válasza dicsboy (#30) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Fizikálisan halt be a vinyó, vagy csak filerendszerileg? (Tekintve, hogy fdisk segített)
Ha az utóbbi, akkor milyen filerendszer, milyen oprendszer?

Aki hülye, haljon meg!

(#33) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Az a gáz a vinyokkal, hogy induláskor megnéz egy csomo paramétert, (mondjuk 40-50-et) ha már egy nem stimmel nem engedi felpörgetni a vinyot. Ilyenkor csak a gari marad... :(
Garanciával meg úgyse javitanak meg vinyokat, hanem kicserélik :(

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#34) L3zl13 válasza TrollBalint (#33) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez szerinted gáz?
Gondolom nem poénból van így. Már ha tényleg így van, mert nekem az összes vinyóm úgy romlott-el eddig, hogy felpörgött de a BIOS nem látta.

Szerintem inkább az a gáz, hogy vannak az egyre gyorsabb, egyre nagyobb kapacitású lemezek, de mégis általában az elektronika hibásodik meg. Ennyire gagyi elektronikákat használnak? :F
Ne mondja senki, hogy egy vinyó nyák bonyolultabb, mint egy alaplap vagy VGA...

Aki hülye, haljon meg!

(#35) dicsboy


dicsboy
csendes tag

win98-as rendszer, fat32.Tegnap nem volt időm szarakodni vele,de ma megpróbálom pqmagic-kel megmenteni.Feltenném szivesen az xp-t,ntfssel ,de a rohadt audigym nem szereti az xp-t.Szóval cumi.Pedig x-millió dolgot próbáltam(driverek,pci-slotok,stb...)

toshiba s11-11h

(#36) L3zl13 válasza dicsboy (#35) üzenetére


L3zl13
nagyúr

És hány partíció volt ill. mekkorák?

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#37) dicsboy


dicsboy
csendes tag

Hát elég szerencsétlenül.Egy 5gbytos és egy 193-as.Lehet,hogy túl sok minden volt rajta és nem tudta már lekezelni?
Ha felteszek egy xp-t,annak a hdd-javító progija vajon rendbe tudja hozni?

toshiba s11-11h

(#38) L3zl13 válasza dicsboy (#37) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tudtommal win98-on 127,5GB a FAT32 partíció max mérete... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#39) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Nekem tegnap este sz**t be a 40-es maxtorom vhogy nem az igaziak ezek a Taiwan cuccok bezzeg a matuzsálem 400 megás vinyó mind a mai napig megy a boltban...:( Hiába ugyan az mint a régi autóknál akkor még volt benne anyag meg kihúzták 28 évig is most meg 14 évre tervezik őket.. Nem lessz ez így jó.

(#40) gézu válasza Mr Bond 007 (#39) üzenetére


gézu
őstag

Nem kéne ezeket a Maxtorokat hanyagolni?Hihetetlen hogy mennyien
szívnak velük.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#41) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Az a baj hogy mire kijönnek a hibák addig elég sokan vesznek..Előre meg honnan tudnád hogy ez a széria egy nagy rakás..??:O
Persze most már tudom én is de eddig nem hallottam róla hogy rossz lenne..

[Szerkesztve]

(#42) BOBO6


BOBO6
aktív tag

Sziasztok!
Szerintem az a gáz a Maxtorokkal, máramit amit itt a PH!-n olvasgatok róluk, hogy sz@rok. Árlistákat böngészve marha olcsók, az én fejemben is megfordult h. veszek egy 160-ast, de letettem róla...:( Szerintem sokan akik nem olvasnak fórumokat és pénzük sincs túl sok, megveszik, mert örülnek hogy olcsón ekkora kapacitáshoz jutnak. Utána meg szívnak...:(:((

(#43) BOBO6 válasza Mr Bond 007 (#39) üzenetére


BOBO6
aktív tag

Igazad van a régi autókkal kapcsolatban és általában az összes régi cuccal is ez a helyzet! Ma már nem a tartósságra törekszenek a gyártók hanem a minél gyorsabb, minél nagyobb haszon elérésére.:( Persze tisztelet a kivételnek!:)

(#44) xcbiker válasza Petie (#24) üzenetére


xcbiker
addikt

általában 10k-tól kezdődik egy mentés, 50-100k-ig.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#45) Petie válasza xcbiker (#44) üzenetére


Petie
veterán

köszi de már megoldottam. 10k volt és csak kicsavart 4 csavart fel uj elektronika. arra letettem 20k kauciot amit visszakaptam amikor visszavittem. hazahoztam lementettem és kész.most ávrom csere vinyot :(

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#46) Dzsekó válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


Dzsekó
addikt

Én ilyen Seagate-vel bírok, és nagyon kafa. No Sound, Ultra Speed!
Maxtor mindig is szar volt. Én régen Quantum hívő voltam. Feltételezve, hogy a Maxtor megvéve a Quantumot ugyanolyan jó vinyókat gyárt majd, maxtor hívő lettem. Az első 60GB-s 3 nap alatt behalt CD írás közben. A második 60GB-os bad sectoros lett. Azelőtt sose volt még bad sectoros vinyóm, és utána sem azóta.
A harmadik Maxtorral nem volt semmi, de 120 giga adat elvesztése után jobbnak láttam eladni. Ezután volt egy két IBM-em 120GXP szériából. Jó tapasztalataim voltak vele. Gyors, halk, 12ms elérési idő. Azóta van 3 Seagate-m. Az utolsó IBM-et fájó szívvel most adtam el. És vettem meg a 3. Seagate (200GB) vinyóm.
Szóval Maxtor elképzelhető, hogy behalt. Seagate esetén nem lennék meggyőződve.
Egyébként IBM/Hitachi vinyókat nem nézegettél? Azok is kafák.

(#47) L3zl13 válasza Dzsekó (#46) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Quantumnak is voltak ultraszar szériái.
Az lct-kt szinte mind.

Aki hülye, haljon meg!

(#48) Dzsekó válasza L3zl13 (#47) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nekem volt lct15, lct30 is és jók voltak. Év elején adtam el az utcsó 20gigás-omat.
Valaki 10-ért megvette. 2 hete adtam el a 80-as IBM-et 11-ért. Azért elég gáz, hogy így leestek az árak.

(#49) Petie válasza Dzsekó (#46) üzenetére


Petie
veterán

nálam ez a kérdés lebegett...seagate vagy hitachi. :) hát hitachi lesz :D 160 sata.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help behalt a 200as maxtor satam??? help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.