Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help! adatvesztés ntfs-partícióstól! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) eddie303


eddie303
őstag

Futkosok körbe reggel óta, mint a mérgezett egér s semmi haladat. Feltettem Mandrake10-et s megcseszte az NTFS-emet, amin volt vagy 30 giga adatom, ami kellett volna. Ahogy felraktam a Linuxot, az elindult, az XP többet nem. Próbáltam a rendes módszereket, fixboot, fixmbr, repair, sehogy sem tudtam rávenni, hogy bootoljon. Mondom, kitolok vele, leszedtem a linuxos partíciót, csináltam helyébe NTFS-t, primary-nak, s a másik partíciót Ranish Partition managerrel átállítottam Hidden NTFS-nek. Felment az XP, s mikor vissza akartam tenni a partíciótípust, a partíció helyett már unused space volt :( S hiába állítottam visza a partíció paramétereit, nem ismeri fel a Windows, s más se. Próbáltam Active Partition Recovery-t nem jött össze, nem talál semmit a vinyón. Ötletetek van? :(((

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#2) eddie303


eddie303
őstag

Up, please help!

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#3) intelfan válasza eddie303 (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

Winternals Adminpack
R-Studio Undelete
Get Data Back for NTFS ezekkel próbálkozz.

A linuxos bootmanagert kellett volna uninstallálni mert az csinál egy biztonsági mentést az mbr-ről és elvileg vissza tudta volna állítani az eredeti állapotot, viszont azzal hogy belekavartál a rendszerbe a partició törlésekkel ezt a lehetőséget kilőtted.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#4) eddie303


eddie303
őstag

Huh, megpróbálom, köszi. Már kezdek lemondani az egészrõl, annyi mindent kipróbáltam. Ezek közül vmelyikkel elveszett partícióról is lehet visszaszedni fájlokat?

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#5) eddie303


eddie303
őstag

Up! Help pls!

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#6) xcbiker


xcbiker
addikt

UP! :P

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#7) intelfan válasza eddie303 (#4) üzenetére


intelfan
aktív tag

A Winternals Adminpack-al teljes elveszett particiót is vissza tudsz állítani.
Az R-Studio és Get Data Back-el fájlokat menthetsz le elveszett particióról is egy másik meghajtóra/particióra.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#8) eddie303


eddie303
őstag

Megp'robálom a Get Data Back-et leszedni, Winternals cuccot elég körülményes :( S tudom, hogy nagyon lame, de akkor is UP mert fontosak az adataim!

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#9) eddie303


eddie303
őstag

Lejött ez a getdataback, s most keresi a cuccokat, kapott is valami, remélem, nem az lesz a meglepi, hogy a demó verzió nem ment el semmit, mert az ilyent megszoktam már hasonló kategóriás programoktól :(

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#10) atus válasza eddie303 (#8) üzenetére


atus
senior tag

UP

GetDataBack van NTFShez külön, nehogy FATosat szedj le! :) Nagyon jó kis progi, nekem egyszer már vinyóról, meg többször flashmemóriáról is sikerült vele visszaállítani adatokat. Sok szerencsét!

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#11) xcbiker válasza eddie303 (#9) üzenetére


xcbiker
addikt

akkor beszívtad, mert a regisztrálatlan verzió csak megmutatja a cuccokat, visszaállítani semmit nem tudsz.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#12) eddie303 válasza atus (#10) üzenetére


eddie303
őstag

Köszi, azt szedtem le, de vajon ez nekem most menteni fog-e, vagy csak látni fogom, hogy mim van elveszve? :( Remélem, tud menteni...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#13) atus válasza eddie303 (#12) üzenetére


atus
senior tag

A mentéshez sajnos meg kell venni...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#14) eddie303


eddie303
őstag

Khmm Khmm.... Köszi, valami ingyenesebb? Ami jö is?

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#15) eddie303


eddie303
őstag

Na meglett a scan, s meg is van a fájlok listája, de ha valamit visszaszed, az nuku hogy menjen :(

Linux.... The choice of a GNU generation.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help! adatvesztés ntfs-partícióstól! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.