Hirdetés

2019. október 19., szombat

Gyorskeresés

(#1) DarkFater

DarkFater
(tag)

Hali!

3 éves Abit VT-6X4-es VIA chipsetes alaplapom mintha haldokolna. :DD

Most viszont felpörög vinyó, proci, csippant egyet, boot indul, Ramtest OK, megy tovább aztán villogó kurzor megáll és a ''detecting ide drives...'' felirat már nem jelenik meg.

Azt mondják Abit alaplapok könnyebben javíthatóak, mert általában a szar minőségű kondijaik halnak meg. Lehet, hogy ez is ilyen?

Tud valaki mesterembert aki ért is hozzá, nem csak próbálkozik?

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#2) Egon válasza DarkFater (#1) üzenetére

Egon
(nagyúr)

Hali! Próbáld meg úgy indítani a gépet, hogy lehúzod a vinyót (és bootolj mondjuk CD-ről, vagy mégjobb ha floppyról bootolsz és az összes többi IDE eszköz kábelét kihúzod). Inkább kábelgondnak tűnik...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) hogyishívnak? válasza DarkFater (#1) üzenetére

hogyishívnak?
(aktív tag)

Szia!
Ha biztos, hogy alaplap a hibás nézd meg ezt a topic-ot.
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=9028[/L]

Tibi

(#4) DarkFater

DarkFater
(tag)

Kössz a tippeket!
- Well, tény most vettem hengeres ATA kábelt, de eddig ment vele a gép.
- Szép apró fekete műa borítású kondik vannak a gépben vagyis potenciális esélyesek! :))

Sajna este későn értem haza és már csak arra volt erőm, hogy bekapcsoljam a gépet 8-10 alkalommal és mindig ugyanott akadt el. Reggel ugyanez volt.
Mitagadás szar hangulatban indultam dolgozni.

Azért ma este lekapom a kábeleket és próbálkozom :)
Ha igen, ha nem nem akkor is szétkapom a gépet és megnézem a kondikat.
Azt mondják felül fel szoktak puffadni ha betegek.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#5) DarkFater válasza DarkFater (#4) üzenetére

DarkFater
(tag)

Hááát.... nem hittem volna, hogy még dolgozom ezzel a géppel.
Este Két órát szuttyogtam vele de megérte.

Alaplap vizsgálat: (Zseblámpa, és szemmeresztgetés)
- Alaplap gyönyörű. IC-k szépek, kondik kiváló formában, no égésnyom

Tanács kettő kipróbálása:
Tanácsadó Prohardveres kolléga kérésének eleget téve lehúztam mindent, kivéve floppyt. Másodjára bebbootolt.
Meglepődtem. Visszadugva mindent megint nem volt tökéletes.
Végül a secondary oldalon megcseréltem a mobilrackes vinyót és a DVD drive-ot, így számomra illogikátlanul az esetek 80%-ában nem a gépben levő vinyó lett a Master és a DVD drive-om a Slave.

Próbaképpen elindítottam 10-15-ször este és most reggel is. MEGY!!
Örök hála a Prohardveres szakértőknek! :DD

Kérdés:
Tudja valaki, hogy miért ad a vinyó és a proci venti olyan halk, de nagyon magas sípoló hangot a gép kikapcsolás után is? Tirisztoroktól hallottam ilyen hangot anno.(Ha áramtalanítok abba hagyja, de a következő be és kiakpcsolás után ugyanúgy megmarad a hang.)

(#6) Crion válasza DarkFater (#5) üzenetére

Crion
(aktív tag)

Biztos, hogy a porc venit és a vinyó sipol? Én 1-2 hete egy háló kártyát láttam sipolni..azaz hallottam;)

(#7) hogyishívnak? válasza DarkFater (#5) üzenetére

hogyishívnak?
(aktív tag)

Valószinüleg a tápod nem kapcsol le rendesen! Javasolt megnézetni/cserélni!

Tibi

(#8) DarkFater válasza hogyishívnak? (#7) üzenetére

DarkFater
(tag)

Well,
- Biztos, hogy a processzor hűtő ventillátor és az egyik vinyó a mobilrackben sípol. (füllel közelről azonosítva egyéb eszközök lehúzogatása után)
- A tápom Energomax. Elszomorodnék ha az ilyet csinálna. :O

(#9) reg1 válasza DarkFater (#1) üzenetére

reg1
(tag)

Szia!

Abitot az acorp szervízben javítanak ha jól tudom....
www.acorp.hu
www.mycom.hu itt is érdeklődhetsz
:)

Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.