Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Help ! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) yoo_


yoo_
csendes tag

Sziasztok !

Lenne egy kérdésem ! ASUS CUSL2-C BP alaplapom van, tudja fogadni a Tualatinos Cerkát vagy nem ? Szerintem igen, de annyi ellentmondó véleményt hallottam, hogy jó lenne tisztán látni a kérdésben.

Előre is köszi a segítséget !

(#2) Spuds


Spuds
tag

Legegyszerubb, ha kersz egyet kolcson es kiprobalod :))

(#3) Joltee válasza yoo_ (#1) üzenetére


Joltee
aktív tag

Az ASUS honlapján nem említ Tualatin támogatás ennél a lapnál. A TUS... nevű lapok már támogatják (nevük azért kezdődik T-vel).

Joltee

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#4) McJames válasza yoo_ (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Nézd meg a chipset számát:
[L]http://www.tomshardware.hu/cpu/01q3/010919/tualatin512-02.html[/L]
Ez itt persze nem teljes információ, de iránymutatást ad. Pontos információt az Intel által kiadott Specification Update-ek, meg a Product Change Notification-ok tartalmaznak, ha jól tévedek, na meg persze az Asusék is pontosan tudják, ha akarják.
Javaslom egyébként a TUSL2-C cserét, bár a BP tényleg szebb. :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#5) yoo_


yoo_
csendes tag

Mindenkinek kösz a tanácsot ! A megoldás a chipset- en lévő cimkében rejlik. Ha a negyedik sorban található felirat SL5NR, akkor o.k !

(#6) McJames válasza yoo_ (#5) üzenetére


McJames
senior tag

És ha taiwani gyártású a chip és nem koreai? :D

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#7) yoo_


yoo_
csendes tag

Megnéztem, és ettől sem lettem okosabb ! a negyedik sorban található felirat nem SL5NR, sőt egyik sem a felsoroltak közt. Nem marad más hátra egyszerűen ki kell próbálnom. Ezt nem hiszem el :(

(#8) GeorgeTerror válasza yoo_ (#7) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Lekközelebb valamijen a témára utaló címet írj lécci. Csak mert így boldog boldogtalan segítőkész ember idejön. Aki nem is ért hozzá és nem is érdekli pl így:
Megy az ASUS cus... lapjában Tualatin help.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#9) yoo_


yoo_
csendes tag

O.K ! Bocs az áldozatokért, legközelebb korrekten fogalmazok !

(#10) Joltee válasza yoo_ (#7) üzenetére


Joltee
aktív tag

Mégis mi van neked a 4. sorba írva?

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#11) Sidaries


Sidaries
őstag

Szerintem nem megy benne. A tusl2-c arra való. A Tualatin kompatibilis lapok nevében van T betű.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#12) yoo_


yoo_
csendes tag

Tisztában vagyok vele, hogy a T betű, a tualatin kompabilitásra utal. Ettől függetlenűl a Solano chipsetek (B-Stepping) egyes darabjai képesek a fogadására. A i815 SL5NQ, és i815EP SL5NR igen, a i815 SL4DF, és a i815EP SL552 nem. A Black Pearl azonban nem csak a fekete színében, hanem ebben is más. A következő felirat büszkélkedik rajt; SL4NU. Na kösz ! Ha valakit érdekel egy BP, állok elébe. Nem is ez bosszant igazán, hanem az a ködösítés, és követhetetlen keverés amit a gyártók művelnek a felhasználókkal, kezdem szégyelni, hogy némi közöm nekem is van ehhez a ''szakmához'' !

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Help ! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.