Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Help!!! 160gb fat tábla (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) petyax


petyax
aktív tag

Valaki nem tudja, hogy FAT táblát mivel lehet helyreállítani, egyáltalán lehet-e.
Van egy 160Gb-os winchi, amit átvittem a másik gépbe és tönkrevágta az adatok nagy részét. Pedig a másik gépen is XP volt Service Pack1-el, ata100... Nem tudom mi lehetett az oka.
Most vannak olyan könyvtárak, amelyek tele vannak krix-kraxal... 1800Gb hosszúak... tehát FAT tábla.
Van hogy látok tömörített file-okat, de nem tudok belemenni, mert hibás lett :(
Ha valaki tud valami segítsen!

THX :((

(#2) I_Am válasza petyax (#1) üzenetére


I_Am
veterán

EasyRecovery Professional 6
Ontrack Data Recovery v5.10
Ezekkel nézd meg.

Ja és még ezzel: Runtimes.GetDataBack.for.FAT.v2.16

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3) Gorneck válasza I_Am (#2) üzenetére


Gorneck
titán

''EasyRecovery Professional 6''
Ezt én is ismerem és tényleg jó!

Gorneck#1239

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

GetDataBack for Fat
[L]http://www.runtime.org/gdb.htm[/L]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) petyax válasza nyunyu (#4) üzenetére


petyax
aktív tag

Köszi mindenkinek!
Úgy néz ki, hogy a chkdsk /f segített :))

(#6) Solarian


Solarian
csendes tag

Nem akarok kötekedni, de egy 160Gb-os vinyón 1 partíciót tartani olyan, mint az orosz rulett. Tanácsolom, hogy oszd fel több partícióra, úgy kevesebb az esély arra, hogy a FAT tábla lepukkanjon. Nekem pl. a 80-as vinyóm 5 partícióra van felosztva. Mondjuk ha 160G-s vinyóm lenne, azt is 5 felé osztanám, mert jól mőködik így a dolog. Jelenleg: C: 5Gb System, D: 10Gb games, E: 20Gb Music, F: 30Gb Movies, G: 15Gb Other.

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#7) Loha válasza Solarian (#6) üzenetére


Loha
veterán

NTFS-nél nem hiszem, hogy kockázatot jelent 1 partíció...

Aki meg FAT-ot használ 160GB-nál az vessen magára... :))

Kedves Solarian ha felosztod a 160Gb-os vinyód 5 partícióra, meg a még egy 80-ast 3-ra meg a 2 optikai drive a mobilrack amik az én esetemben megvannak, + néha az USB-s vinyó, akkor ez egyes esetekben 12 drive-ot jelent, amin kiigazodni... Ráadásul szerintem tiszta helypazarlás a sok partíció...

(#8) Loha válasza Solarian (#6) üzenetére


Loha
veterán

És ha több a Movie mint 30Gb akkor át kell partícionálni, vagy átteszem az Musicba?

(#9) petyax válasza Solarian (#6) üzenetére


petyax
aktív tag

Egy 60-as és egy 100-as partíció volt. Itt minden ok, a másik gépben volt a probléma ami tönkrevágta.
Talán az, hogy csak pio módban ment a wincsi nem tudom... Pedig ott is fent volt a service pack, ami ugye támogatja a 48bit LBA-t.
Most már újraformáztam az egészet, csak csináltam egy 2Gb-os partíciót is amire felnyomtam a win98-at, így, ha újra kell xp-t rakni, akkor 98 alól letörlöm és kész. Nem kell átvinni sehova. :))

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Help!!! 160gb fat tábla (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.