Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cefa


Cefa
senior tag

huh én még nem voltam olyan magas hegyen de voltam az olimposzon
kb 12 óra alatt felmentem a 3000 méteres csúcsra kicsit félelmetes volt főleg hogy egy 12 éves kissrácban kellett tartanom a lelket mert vi8sszafordulni nem akartam
de a végén örült a gyerek hogy tartottam benne a lelket.

Viszont az utántöltő állomások 2100 és 2700 méternél hihetetlenül szép és meglepő Komplett tanya a sziklák között táborral mars csokival és csak egy szamárral megy fel a kaja.

ja és a csúcson sem éreztem az ég világon semmit még a fülem sem dugult be.
aki sikerélményt akar az mássza meg.

Szóval aki volt már magasan az írja meg ha gondolja

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#2) Dirtyz válasza Cefa (#1) üzenetére


Dirtyz
őstag

3200-3300, nem tudom mennyi volt a teteje, Olaszország, Dolomitok. Ugyanitt néhány 2000-2500ös, de ezekből jutott Ausztriába is. 2000-2200 Spanyolországban és Andorrában.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#3) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Az is számít ha nem másztam hanem termikben emelkedtem? Mert akkor a Dolomitoknál 3900, Szlovéniában 3500, és Magyarországon 3100.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#4) Dirtyz válasza PaladiN (#3) üzenetére


Dirtyz
őstag

Hát, az nem igazán játszik ebben a játékban;)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#5) PaladiN válasza Dirtyz (#4) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Szomorú hogy nem számít, pedig a látvány onnan utolérhetetlen.
Amúgy szintén Olaszo.-ban másztunk egyszer 800 m-t felefelé úgy hogy 2100-ról indultunk.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#6) Dirtyz válasza PaladiN (#5) üzenetére


Dirtyz
őstag

Irigyellek az ilyen látványért, de gyalog sem csúnya:)
A Dolomitok egyszerűen hihetetlen, jártam már 1-2 helyen, de semelyik nem veszi fel a versenyt vele.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#7) Cefa válasza PaladiN (#3) üzenetére


Cefa
senior tag

hehe nekem is volt egy hőlégballonos ismerősöm de ez hegymászkálás topic

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#8) PaladiN válasza Dirtyz (#6) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Egyezik a véleményünk, bár én még csak európa hozzánk közelebb eső felén repültem. Aszongyák a jártasabbak hogy pl görögország, brazília, de dél-afrika se kutya. Ausztrália viszont egészen biztosan legalább pariban van bármelyikkel.:DDD

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#9) PaladiN válasza Cefa (#7) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Félreértettél valamit. Pl. itthon én is mászok hegyet, mégpedig amikor felmegyek a starthelyhez, ráadásul egy 20kg-os zsákkal. Tény, hogy a Dolomitoknál nem ez a jellemző. A hőlégballon amúgyis teljesen másról szól!

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#10) Cefa válasza PaladiN (#9) üzenetére


Cefa
senior tag

igen félreértettem de akkor mit jelent a #3-as hozzászólás?

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#11) PaladiN válasza Cefa (#10) üzenetére


PaladiN
aktív tag

A topic címében két tényezőre koncentráltam mászás és legmagasabb.:U

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#12) Cefa válasza PaladiN (#11) üzenetére


Cefa
senior tag

de mi az a TERMIK ????

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#13) tozso


tozso
tag

Erről eszembe jutott ez:

Jim Carry (Hantaboy-ban): Ügyfelemet többször hágták meg mint a Himaláját. :DDD

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#14) Chip válasza Cefa (#12) üzenetére


Chip
aktív tag

Felfele mozgo meleg legaramlat, ha jol tudom. Ezek segitsegevel nyernek magassagot, vitorlazorepulok, sikloernyosok, holegballonosok. De biztos lesz valaki aki nalam pontosabban megvalaszolja.


Legmagasabb hely ahova onerombol feljutottam az emeletes agyam teteje.

(#15) aer


aer
tag

Omul: 2508m
Rysy: 2499m

(#16) aer válasza aer (#15) üzenetére


aer
tag

Ja, élmény is kell. A Bucsecsben pofátlanok a medvék, a Tengerszem csúcson meg tömeg van. Vannak ezeknél nehezebben mászható hegyek de most ugye magasat kellett írni :)

(#17) launcser


launcser
senior tag

3 éve voltunk Tátrában
Ótátrafüredről indultunk, az 800 méter magasan van és 2300 méter magas hágóra másztunk fel úgy 5 óra alatt (kis pihenéssel)
kb 10 m2 alapterületű, sziklás cucc volt, fújt a szél és hideg volt mint a fene, míg mi rövidgatyában :)
tempó az volt rendesen, triatlonos sráccal meg apjával toltuk a témát, de a tájra is figyeltünk
a legjobb ilyen sziklákon felmászni, lefelé másik irányban láncokon ilyen 2-3 méteres szakadékokat átívelve lógni.. félelmetes de nagyon pöpec
végig csak ittam, enni alig bírtam..
nekem mászva ez a max, majd el kéne menni hegyekbe még

tütüü

(#18) aer válasza launcser (#17) üzenetére


aer
tag

Az akkor a Vöröstorony hágó lehetett (2352m), sztem nincs az 10m2 :)
Idén már szeptemberben nagy hó volt, nem volt egyszerű feljutni. Szerintem a legszebb klasszikus túra ez, Kis-Tar-patak völgyén föl, nagyon le (vagy fordítva?). Na, oda tényleg kellett néha a lánc.

(#19) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Kellene szervezni egy PH!-s mászós kirándulást!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#20) Zoltán válasza Cefa (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

A legmagasabb amire eddig fölmásztam, az olyan 800 méter lehetett, a Pilisben. Én nagyon figyelek rá, hogy olyan hegyre, ami ennél magasabb, mindenképpen kocsival, vagy repülővel menjek. ;)

(#21) burgatshow


burgatshow
veterán

Modell repülővel én kb olyan 1km volt felfelé ! Ja a gépről tudni kell hoy olyan 700g volt az egész motorral meg aksival! :))

[Szerkesztve]

(#22) Zoltán válasza burgatshow (#21) üzenetére


Zoltán
őstag

700g ?? Az mi G vagy gramm? Vagy a kg-t írtad el?

(#23) biga válasza Zoltán (#22) üzenetére


biga
senior tag

Modell repülőt írt! Az miért ne lehetne 700g?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#24) aer válasza burgatshow (#21) üzenetére


aer
tag

És még láttad? Nem ütöttél el egy madarat se?

(#25) launcser válasza aer (#18) üzenetére


launcser
senior tag

szerintem nem, 2290 méter a legpontosabb emlékeim szerint, meg is nézem egy Tátra-térképen vagy egy földrajz atlaszban
Lengyel-nyereg közelében van, arra mentünk vissza
ja amúgy eszembejutott, szeptemberben voltunk egyszer Karintiában, Villachtól nem messze, onnan kirándulgattunk
akkor kocsival 'megmásztuk' a Ferencjóska csúcsot, a Grossglockner mellett, az 2500 méter és elég kiépített :)
mellette gleccser rohadt nagy hóval, meg úgy hó már 2000 méter felett mindenhol volt, de az mégse lábbal..
Tar-pataknál is voltunk, de már nem emlékszem hogy mennyit kirándultunk arra, majd térképen beazonosítok mindent

tütüü

(#26) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

1014M,Kékestető.

(#27) mormota válasza _Volkovy_ (#26) üzenetére


mormota
senior tag

:DD

egyébként fogalmam sincs milyen magas volt, de nagyon:) Szlovénia Bled-i tó mellett, libegővel a hóhatár fölé nyáron... iszonyat nagy élmény volt... (sztem volt az olyan 3000 körül)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#28) aer válasza launcser (#25) üzenetére


aer
tag

Öt éve talán voltam ott, nagyon szép kilátás van a Gerlahra (télleg ez a 2290-es, most néztem meg, jól emlékszel).

(#29) burgatshow válasza Zoltán (#22) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem nem írtam el 700g mint gramm!

Igen láttam és nem csaptam el egy madarat sem! (a gépnek több baja lett volna mint a madárnak!) :))

(#30) Cefa válasza _Volkovy_ (#26) üzenetére


Cefa
senior tag

ja az jó hely és biztonságos :)

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#31) launcser válasza aer (#28) üzenetére


launcser
senior tag

és hogy is hívják? ha véletlen eszedbe jut és van is valami neve :)
kíváncsi vagyok rá
kilátás tényleg szép volt.. ott van előre ha megyünk egy szép völgy..

tütüü

(#32) Certee válasza Cefa (#1) üzenetére


Certee
senior tag

Mont Blanc 4807m (6 alkalommal)

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#33) Re


Re
csendes tag

1992: Vöröstorony hágó ~ 2200-2300 m
1993: Gross Venediger ~ 3674 m
aztán a Mont Blanc-ot 1994-ben kihagytam :F

A lavinában mindegyik hópehely ártatlannak tartja magát :-)

(#34) Certee válasza Re (#33) üzenetére


Certee
senior tag

Mért hagytad ki?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#35) Sátán44


Sátán44
addikt

Szlovákiában a Lomnici csúcs + Rysi-t másztam meg,de gőzöm sincs mekkeora magasak voltak!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#36) Re válasza Certee (#34) üzenetére


Re
csendes tag

érettségi évében nem tudtam volna rendesen felkészülni a Mont Blanc-ra.
Aztán meg egyetem padjait kezdtem koptatni, régi csapat nem állt össze többet :((

A lavinában mindegyik hópehely ártatlannak tartja magát :-)

(#38) Drótszamár


Drótszamár
őstag

eccer régen, még az általános iskolával felbuszoztunk a kékesre, egyszer meg franciaországban egy 1500 m magas hegyre asszem valami Puy de Dome vagy valami ilyesmi neve volt.

Nagyon sajnálom, hogy magyarországon nincsenek 2000-3000m magas csúcsok. Imádom a magas helyeket.

Amíg nincs más beérem a Pilissel. Oda gyakran fel szoktam ''mászni''. (biciklivel)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#39) Certee válasza Sátán44 (#35) üzenetére


Certee
senior tag

Sátán44: A Lomnic 2632m, a Rysy 2499m magas. Gyönyörű mind a kettő.
:DD

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#40) Certee válasza Re (#36) üzenetére


Certee
senior tag

Feltettem az oldalamra egyik régi Mont Blanc-os túránkat, ha érdekel nézd meg.
(az adataimnál megtalálod az oldalamat - képgaléria >>> hegymászás >>> Mont Blanc)

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#41) lorcsi válasza Certee (#40) üzenetére


lorcsi
veterán

Atyaég te hol bejártad :Y:Y:Y:Y


én is tervezgetek 1-2 vízitúrát....de nem önnállóan hanem vmi szervezőirodán keresztül pl. mountexnél szokott hirdetve lenni. 1-2 napos szlovákiai v milyen vízitúra....

(#42) Certee válasza lorcsi (#41) üzenetére


Certee
senior tag

Hát ja. Pont ezen a túrán két oldalról is megpróbáltuk de csak az Új Francia Normál felől sikerült, mert a Midi felől egy lavina elvitte az utat néhány turistával (a helikopteres képeknél látható a lavina nyoma), ezért úgy döntöttünk, hogy lejövünk a Mer de Glas gleccseren. Az is nagy élmény volt. Ha 15 percel hamarabb indulunk akkor minket is elvisz a lavina.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#43) BosX


BosX
aktív tag

csóványos, börzsöny:) 9xx méter.:)

mentality, tradition, history. these things never change.

(#44) Josh


Josh
tag

Egy kicsit lelapult a téma. Nem tudnátok olyan magyarországi helyeket mondani, ahol lehet hegyet mászni? Szívesen megyünk a hegyekbe kirándulni, sétálgatni, de most valahogy ettől egy kicsit több kellene. Mondjuk kötélen felkapaszkodni, egy meredek hegyoldalon, vagy valami ilyesmi......

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#45) master bud válasza Josh (#44) üzenetére


master bud
tag

Szóval... :D ...az nem olyan egyszerű. Ha rendesen akarod csinálni érdemes egy tanfolyammal kezdeni. A kötélen való csimpaszkodást meg gyorsan felejtsd el, mert annak semmi köze a hegymászáshoz.

Éppen tudok egy tanfolyamot, ami tavasszal indul :))

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#46) peterszky


peterszky
őstag

Gellért-hegy, Kékestető :D

What else you gonna do on a Saturday?

(#47) rlazol


rlazol
addikt

2499-Rizy, vagyis a Tengerszem-csúcs, télen. (Tátra, Lengyel-szlovák határ)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#48) amargo válasza Certee (#40) üzenetére


amargo
addikt

Szia, csak most figyeltem fel erre a Topicra. Sajna.

Mi is tervezünk idénre 1-2 komolyabb hegyet, többek között a Mont Blanc-ot is. A kérdésem az lenne, Ti merről közelítettétek meg? Amiket olvastunk, abból az derült ki, hogy Svájcból kicsit durvább a terep, de F.O-ból könyebb.

Most hogy tovább olvastam látom Ti is Fr felőll mentetek fel. Akkor azt hiszem tárgytalan is. Mind1, azért pár ahsznos infóval elláthatnál, mi nyáron gondoltuk a mászást. Ti mikor mentetek? Ez a lavinás dolog érdekes volt.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#49) corlagon


corlagon
senior tag

3014 Schwarzkogl, Tirol

(#50) amargo válasza Josh (#44) üzenetére


amargo
addikt

Ajánlani nem igazán fogok tudni.. esetleg egy köztes megoldás. Bár nem erre gondoltál érzésem szerint, de leírom:

Nekem 3-4hete volt szükségem a falmászási tudományomra. Rámszakadék tiltott zónái (ezt inkább nem is írtam), amelyek talán csak azért voltak kemény szakaszok, mert 70-80%os falon kellett felkapaszkodni, felszerelés nélkül (nem erre készültünk, de nagy barmok vagyunk). Így tényleg izgalmas volt. Fagyott sziklát még pármásodpercig sem jó fogni, itt jegyes volt és több percig fogtam, mit ne mondjak, ha izgalmat akarsz próbáld ki így a sziklamászást, csak ne tiltott részen! :) A falban volt egy 3m es szakasz, ahol nem volt fogás.. vagy is csak iszonyat nehezen találtuk meg (itt nem volt ráfagyva a víz/hó, meg úgy általában). Igazából itt a méretek voltak izgalmasak. ~15m simán feltudtam haladni, mert ott fagyott hó volt, majd jött a kiálló szikla és egy fának a gyökere. Szépen elszórva. Az egész fal szerintem max ~20-25m lehetett, de megizzadtunk!

Én nem kifejezetten ismerek meredek hegyoldalas technikai pályákat (Ami nem tiltott) MO-n, de biztos van. Ha találsz esetleg írd meg.

Én csak most kezdtem újra mászkálni így még szegényes a tudásom, de majd idővel gyarapodik :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.