Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) r0hamkuka


r0hamkuka
tag

Sziasztok segitokesz baratim!

Szeretnek osszerakni 1 jo kis gepet.
Kb 150e FT-t szeretnek raszanni.
Ami kellene: proci(30e), alaplap(20-30e), ram(30e), videok.(50-60e) , tap(10e)

Jo lenne,ha olyan emberek szolnanak hozza a temahoz akik nem elfogultsagbol ajanlanak ezt azt, hanem szamokkal ervel. Orulnek ha nagyjabol atragnank (felszinesen is eleg, nem akarom az idotok rabolni) a mai technologiakat, hogy megertsem pl. hogy megy a 400Mhz-s DDR a 200FSB-s athlon64 hez... v. PCIe vs AGP v. DDR vs DDR2,...

Sajnos miota megvettem elozo gepem azota fokozatosan elvesztettem a fonalat.
Most ujra sok cikket olvastam el es pl nagyon tetszett a PH memoria tesztje, melybol szamomra vilagosan lejott, h a GeIL Value Dual-Channel PC3200 DDR kb fele annyiba kerul mint a legdragabb es megis tud szinte hajszalra ugyanannyit teljesiteni. Szoval hasonlo tippeket varok es nem azt, h vedd meg az 850XT PE ULTRA WOW LOL kartyat es kesz, mer szerintem 1 kis izzadsaggal sokkal tobbet ki lehet hozni ugyanannyi cashbol.

Nagykerbol jonne a stuff, szoval a raszant osszeg igy ertendo.

Foleg jatszani szeretnek. (CS:S 4 ever)

Nem vagyok a tuning orult, szoval nem ez az fo szempont, de azert nem baj ha olyan cuccost ajanlotok, amibe van lehetoseg :)

Amit eddig a legjobbnak talaltam a fennt emlitett ar kategoriaban:
AMD Athlon64 3000+ (939)

Nvidia 6600GT (itt a konkret gyartot meg nem valasztottam
http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2295 ez segithet benne)

Codegen 400W (ez fix, mert codegen hazam van 300w codegen tappal es nem merek masikat venni mert lehet nem fer bele :) )

2x512 MB DDR 400Mhz (valami olyan marka ahol a Dual channel klappol es a kesleltetesi ertekek is jok, de nem kell nekem h meg a fenyt is leelozze :) )

Egyben szeretnek megszabadulni a regi cuccostol, amit meglesz az uj szorakoztato egysegem:
AMD Athlon XP 1800+
MSI KT333 Ultra
Inno3D Geforce4 Ti4200 128MB (270/500)
2x256MB 266Mhz Hynix
Codegen 300W

Elore is halasan koszonom a sok skilles hozzaszolast.
/helyesirasom pocsek es faradt is vagyok, szoval nagyon ne b@szogassatok vele thx/

(`·.¸¸.·´r0hamkuka`·.¸¸.·´)

(#2) makimiki válasza r0hamkuka (#1) üzenetére


makimiki
tag

Ha 1 tanácsot elfogadsz akkor ne vegyél codegány tápot, inkább chieftec v, enermax, nexus .. 360W vagy fölötte... ;), befog férni :D

ram : kingmax, a-data, kingston, twinmos, ocz.. stb...


[Szerkesztve]

#Keepfightingmichael

(#3) DigitXT válasza r0hamkuka (#1) üzenetére


DigitXT
félisten

Codegen 400W (ez fix, mert codegen hazam van 300w codegen tappal es nem merek masikat venni mert lehet nem fer bele )
Ez nem így van, nekem is Codegen házam van - sztem tök szép:D -, mégis Enermaxra váltottam tápügyileg, és nem bántam meg: pláne egy A64-hez...:DDD Nem féltenéd?:F

(#4) -Jackson- válasza r0hamkuka (#1) üzenetére


-Jackson-
őstag

ramom lehet lesz eladó, ha találok helyette jó árban másikat. 2*512 pmi/pqi 400-as élettartam garival és egymás utáni sorszámmal. gyári időzítés: 2.5-4-4-8, jelenleg 2.5-3-3-6 és reggel megy tesztre a 2-3-3-6

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#5) Drizzt válasza r0hamkuka (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A videókártyán nem fogunk összeveszni. Az árkategóriában jobbat nem találsz. Lehetőleg szerintem már inkább pci-e-re ruházz be(nforce4), ha már 939-es platformban gondolkodsz. Persze manapság egyik alaplapfoglalatra se merem rámondani, hogy időtálló. 1 év múlva úgyis lesz minden fronton újdonság. Ennyit tudnék én hozzáfűzni. A táphoz nem tudok hozzászólni. Sokan szídják a codegent. Nekem eddig bevált. Bár tény, hogy az én tápom codegen létére elég nehéz. Ez volt a kiválasztás alapja. Hátha több alkatrész van benne, ha már nehezebb. :D
Nah, nekem nem volt vele gondom kb. 1,5 éve. Azelőtt meg 235W-osom volt, de olyasmi gépet hajtott, amit te most el akarsz adni. Bár az a tápom full noném volt.

I am having fun staying poor.

(#6) VladimirR


VladimirR
nagyúr

itt talalsz parat:
AMD konfigok: Bővebben: link es Bővebben: link
Intel konfigok: Bővebben: link es Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#7) Loha válasza r0hamkuka (#1) üzenetére


Loha
veterán

CS:S -hoz szerintem bőven elég a régi konfigod is... :)

(#8) Nowhereman válasza Loha (#7) üzenetére


Nowhereman
őstag

Csatlakozom. Ha most veszel gépet, fél év múlva avul el, nem pedig 2! SZabvényváltások korát érjük. Talán holnap még az USB3 is megjelenik.

Utánam a kondenzcsik!

(#9) DigitXT válasza Nowhereman (#8) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha már itt tartunk, szerintetek jó stratégia az, hogy még egy évig elvagyok - egész jól:D -a mostani konfigomal, és 2006 januárban nevezek be egy A64-re?

[Szerkesztve]

(#10) anulu válasza r0hamkuka (#1) üzenetére


anulu
félisten

a következő cuccost ajánlom (kisker bruttó árat írok mellé, így ebből kb -10% a nagyker.

Gigabyte K8NF-9 - br 30
A64 S939 BOX - br 38,5
2xA-DATA DDR400 512MB - br 2x15900
Inno3D GeForce6600GT PCI-E - br 44750
Chieftec 360W - br 9950

szumma: 155000 pénz, tehát nagykerből ezekkel a cuccokkal 150-be bele kéne elméletileg férnie :)

amúgy az árak innen vannak: Bővebben: link

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) anulu válasza DigitXT (#9) üzenetére


anulu
félisten

részemről nemsokára fogo (úgy néz ki) cserélni, mert most még tisztességes pénzt tudok kapni az AGP-s vidkártyámért.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) Nowhereman válasza DigitXT (#9) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nos, az biztos hogy hardverügyileg érdekes év elé nézünk...

Utánam a kondenzcsik!

(#13) r0hamkuka válasza makimiki (#2) üzenetére


r0hamkuka
tag

Udv!
Joparan Codegen helyett mast vennetek es csak 1 valaki irta, h neki nem volt vele gond. Akkor meghajlok a tomeg akarata elott es a barabast engedem el jezus helyett (ez most h jott ide? :) )
Viszont az meg kerdeses h 360W eleg-e?
Ez a link alapjan elegseges:
http://www.hardwareluxx.de/cms/artikel.php?action=show&id=120&seite=3

(`·.¸¸.·´r0hamkuka`·.¸¸.·´)

(#14) r0hamkuka válasza -Jackson- (#4) üzenetére


r0hamkuka
tag

UDv!
Miert csereled le?
Ar?
Alap feszultseg mellett tudja ezeket a beallitasokat?
Az AMD Athlon64 3000+ tamodatja a dual channelt?

Ja es valaki esetleg elmeselhetne nekem, h mit is jelent egymas utan ez a sok szep szam...gondolom nem az 5os lotto nyero szamait cserelgetitek ki ilyen rejtett sunyi modon :)
anandtech 1 hl2 teszt alapjan ( http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2330&p=3 )
ugy latom h max 3-5fpst jelent egy ilyen kesleltetesu memoria.
Ugyanebben a cikkben lattam a 128bites vs 64bites memoriahozzaferes tesztet.
128bit 7-12% elony.
Vajon ez a 3000+os AMD ez melyiken meg?

(`·.¸¸.·´r0hamkuka`·.¸¸.·´)

(#15) r0hamkuka válasza Drizzt (#5) üzenetére


r0hamkuka
tag

Ez teny, h jelenleg ebben az arkategoriaban ez a 6600GT rulez, de en remenykedtem ill remenykedem abban, h a x800XL majd occso :) lesz. Hat ez egyenlore nem jott be.
Az lenne a kerdesem, h szerintetek megeri-e kivarni videokarival ill. akkor az egesz geppel es ha igen akkor meddig? Tobben is irtatok ugyanis, h ez az idoszak most ilyen atmeneti idoszak. Az meg tok logikus, h kiforratlan valltozo kornyezetben hamar egy elhalo agba fekteti bele a penzet.
PCIe-be lenne ertelme szerintem is gondolkodni, mert az mar azert eleg kiforrottnak tunik. Es ha mar alaplanal jarunk, akkor melyik chipset-et javasoljatok, mert az alapjan lehet konnyebb lenne alaplapot valasztani. Drizz nforce4-et javasota, ti ehhez mit szoltok?? :)

(`·.¸¸.·´r0hamkuka`·.¸¸.·´)

(#16) r0hamkuka válasza Loha (#7) üzenetére


r0hamkuka
tag

Na ez az amibe 100%ig biztos vagyok, h tevedsz (vegre valami amihez ugy szolok hozza h tudom mirol beszelek :) )
Szoval a hl2 eros fizikai engine miatt nagyon cpu limitalt es az 1,8+ amd pocok 1xuen megha. Ha sok az ember es a hullak esnek ossze es hordok gurulnak...15-20fps En meg elvileg versenyezni szeretnek, szoval 40-60fps az a min, de ahogy azt a jo oreg CSsek mondjak, csak a konstans 100fps az igazi :)

(`·.¸¸.·´r0hamkuka`·.¸¸.·´)

(#17) r0hamkuka válasza anulu (#10) üzenetére


r0hamkuka
tag

Kosz a kesz konfigot. DE inno3d nem tetszik, sokan szidjak.
http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2295&p=19 ez alapjan az inno3d (+10db dupla hangero ha joltudom) kib.. hangos viszont a leadtech eleg jo eredmenyeket ert el. A legjobb huzhatok kozott volt es megis halk+hidegfeju maradt :)

Na vege a fludnak, nemtom h jol tettem-e h egyesevel szoltam hozza, de igy jobban tudtam rendszerezni a gondolataim es minden erdekes reszre kiterni.
Nem vagyok nagy forumolo, szoval ezen a teren beszolhattok, megengedem ;)

[Szerkesztve]

(`·.¸¸.·´r0hamkuka`·.¸¸.·´)

(#18) r0hamkuka


r0hamkuka
tag

up

(`·.¸¸.·´r0hamkuka`·.¸¸.·´)

(#19) _cirmos_


_cirmos_
őstag

itt egy link a memória időzítések jelentőségéről és működéséről:
Bővebben: link
a s939-nél fontos a dual channel működés, ott tényleg számít.

amd&pci-e fronton nincs sok választásod, egyenlőre csak az nforce4 van kint, de nem jársz vele rosszul az biztos.

tápot tényleg cserélj, a gagyi táp elöbb-utóbb elviszi az egész gépet (tapasztalat).

(#20) r0hamkuka


r0hamkuka
tag

up

(`·.¸¸.·´r0hamkuka`·.¸¸.·´)

(#21) -Jackson- válasza r0hamkuka (#14) üzenetére


-Jackson-
őstag

alapfeszen viszi természetesen. 2-3-3-6 még nemvolt tesztelve. azért cserélném, mert a procim szereti a 236-os fsb-t, a ram meg nem, és 466-500mhz-esre vadászok. ha találnék jó árban, akkor a mostani kb 32-33 ezerért lenne eladó(2*512), természetesen az élettartam garival együtt, de az rajtam keresztül intéződne (Pesten megoldható, nemkell Kecskemétre utazni gariztatás miatt):)

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#22) r0hamkuka válasza -Jackson- (#21) üzenetére


r0hamkuka
tag

JO, akkor ha esedekes lesz neked, akkor meg beszelunk rola.

(`·.¸¸.·´r0hamkuka`·.¸¸.·´)

(#23) MarKoo válasza r0hamkuka (#1) üzenetére


MarKoo
őstag

Ajánlom a figyelmedbe ezt is: Bővebben: link

Ezt pedig zárom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.