Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Hearts of Iron III

Hozzászólások

(#1) norbiphu


norbiphu
senior tag

A méltán híres II. világháborús stratégia játék 3. része aug. 7-én megjelent, topikja még nincs úgyhogy gondoltam nyitok egyet. :)

Hivatalos weblap: [link] (van demo + pár lehetőség a vásárlásra)
Screenshotok itt: [link]

Már van 1.1es patch, tegnap pedig kijött egy hotfix is hozzá. Kicsit lassú és elég sok hiba van benne még (lásd pl hazánk térképét :D), de reméljük hamarosan javítják őket.

jó fórumozást ;)

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#2) norbiphu válasza norbiphu (#1) üzenetére


norbiphu
senior tag

1.1c patch is van már, játékindításnál check for updates és ott lesz link hozzá. :)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#3) norbiphu


norbiphu
senior tag

senki? :DDD

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#4) tv123 válasza norbiphu (#3) üzenetére


tv123
csendes tag

Ma lehet megnézem a demót. Sajna az újabb paradox játékokat nem nagyon bírja a videókarim és szerintem a HOIII-at is VPU recoverezi majd rendesen. Tudnál beszúrni képet a tech-tree ről?

(#5) norbiphu válasza tv123 (#4) üzenetére


norbiphu
senior tag

[link]
ja, ez pl az infantry tech tree. frankón átalakították a 2. részhez képest, de ez előnyére vált szerintem. :)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#6) tv123 válasza norbiphu (#5) üzenetére


tv123
csendes tag

továbbra is IC függvénye hogy mennyi technológiát tudsz fejleszteni egyszerre? ha 3,24 technológiát fejlesztesz akkor nincsenek tech-teamekhez rendelve az egyes fejlesztések?

(#7) norbiphu válasza tv123 (#6) üzenetére


norbiphu
senior tag

a tech teamek eltűntek, helyette van leadership points (bal felül). azt kell neked felosztani a kutatás, kémkedés, diplomácia meg a tisztek között.
a kutatás (ha nincs fejlesztés vagy vmilyen negatív módosító) akkor úgy oszlik fel, hogy 1 egész pont 1 fejlesztést enged 100%-on. (diplomácia az dipl. pontokat generál (fent a kis boríték ikonja) ami ahhoz kell, hogy kereskedelmi meg egyéb egyezményeket köthess, kémek értelemszerűen, a tisztek meg (fent zászló ikon) hogy az egyes egységekhez mert amúgy csökken a hatékonyságuk.) először kicsit bonyolult a 2 után, de azért meg lehet szokni. :D
a leadership points viszont nem tudom minek a függvénye, de gondolom IC, manpower vagy vmi hasonlóé.

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#8) tv123 válasza norbiphu (#7) üzenetére


tv123
csendes tag

google azt mondja az oktatáson múlik főleg a leadership pontok száma, mivel az reprezentálja az ország tudományoselitjét. ha van oktatást befolyásoló tech vagy törvény érdemes megnézni hogy tudod-e növelni a pontokat

(#9) Csuty94


Csuty94
csendes tag

a Legjobb game a kategóriában!!! én Magyarokkal '40 re elfoglaltam egy darabot csehszlovákiábol a jugók 85%-át albániát bulgáriát románia 90% át görögországot és éppen törökorszába nyomulok meg kelek át afrikába:D amugy 3 hétnyi játék:D

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#10) Anubiss


Anubiss
tag

Nincs valami optimalizáció a game-hez? Win 7-en tolom van 2 giga RAM-om és szaggat! Reggel 7 órakor (a game-ben) megáll majdnem másfél percre!

Lehet, hogy az OP rendszer foglal le sok RAM-ot?

(#11) Csuty94 válasza Anubiss (#10) üzenetére


Csuty94
csendes tag

hát nemtudom...nálam 1940-től kezdett szaggatni..de a másfél perces leállás közelében sem jártam.. nekem akkor szaggatott amikor rengeteg seregem egyszerre nyomult..

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#12) woryz


woryz
senior tag

Kicsit megpróbálom feléleszteni a topicot. :)
Van még valaki aki használ(t) a játékhoz modokat? Én három közül szeretnék választani, Total Realism Projet; BlackIce és a Historical Plausibility Project. Mik a tapasztalatok? :)

(#13) woryz


woryz
senior tag

Újra feltettem a játékot és az alapjáték és a B.I.C.E. is fagy... Először általában elhallgat a zene, majd CTD... Játék eredeti, Steam-es, de már nem is Steam alol indítom, mert régről úgy rémlik, hogy a fagyás annak is volt köszönhető... Valami tipp / tanács / tapasztalat esetleg valakinek?

Tudom, nem túl aktív a topic, de megpróbálom, hátha van valaki aki még játszik vele. :)

(#14) Ry0K3N válasza woryz (#13) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Elvileg kell hozzá egy módosított indító EXE amit a hivatalos paradox fórumról le lehet szedni hogy modern rendszeren működjön rendesen.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#15) woryz válasza Ry0K3N (#14) üzenetére


woryz
senior tag

A Podcat's féle LAA file-ra gondolsz? Azt hittem, hogy az csak a B.I.C.E.-hoz kell, és ide nem tettem fel. :B De akkor megpróbálom úgy is, köszönöm! :R

(#16) Ry0K3N válasza woryz (#15) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Őszintén nem tudom. Steamen anno megvettem a HOI3-at minden kiegészítőstül de folyamat kivágott az asztalra. Akkor kerestem utána hogy kell neki egy módosított fájl, paradox fórumról le lehet szedni. De mivel valami baszakodás volt a fórum regisztrációval ezért hagytam a fenébe lehúztam egy torrentes verziót BICE moddal amiben már ez a módosított fájl volt. Na azzal a verzióval nem crasheltem :DDD
Nem is tudom hogy már EXE volt e vagy valami másik kiterjesztés. Régen volt már sajnos. Csak az maradt meg hogy a steames szarakodott a torrentes meg nem.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#17) woryz válasza Ry0K3N (#16) üzenetére


woryz
senior tag

Úgy néz ki, megoldotta. :) Az alapjáték nem fagy. :) Már csak a Black ICE-nál lenne jó megtalálni a megoldást, de azok a tippek, amit a fórumon láttam, nem segítettek... De most ennek is örülök, inkább ez, mint a négy. ;)

(#18) woryz


woryz
senior tag

Játszik még valaki a hárommal? :)

(#19) Ry0K3N válasza woryz (#18) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Lassan inkább mindenki átállt a 4-re. Elég népszerű Streamen legalábbis.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#20) woryz válasza Ry0K3N (#19) üzenetére


woryz
senior tag

Én most akarok visszaállni a háromra. :) A négy folyamatos ökörségei miatt, kis nosztalgia gyanánt. :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Hearts of Iron III
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.