Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd vs mélynyomó

Hozzászólások

(#1) IstexI


IstexI
tag

Hali!

Lenne 1 kérdésem amire nem igen kapok 1értelmű választ: Hangfal vagy mélynyomó mennyire lehet káros 1 vinyóra? A vinyón kívül másra is lehet veszélyes? Előfordulhat, hogy a gépem elég közel lesz 1 nagy hangfalhoz és/vagy mélynyomóhoz... Elősorban nem a mágneses 6ástól tartok hanem a rezgésektől (nagyobb hangerő/basszus).

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#2) Soja


Soja
aktív tag

Ez a dolog engem is nagyon érdekelne, de szerintem károsít(hat)ja. Gondolok itt arra, hogy pl néha nem is nagy hangerőn zenét hallgatok, és az ablaküveg már rezonál. Valószínű a vinyónál is lehet egy ilyen frekvencia, amire érzékeny, és mondjuk a fej, vagy a lemezek rezonálnak benne, vagy mondjuk a fej, a lemezek az egész tokkal együtt rezonálnak (jobbik eset). Valaki hozzáértő remélem kifejti pontosan, hogy is van ez.

(#3) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Ez atéma engem is érdekel. Tapaszatalatok azt mutatják hogy egyenlőre nálam nincs gond. A Szbába van vagy 6 habgfal meg egy 2x250 wattos mélynyomó. IGaz csak 2 hetente van igazán ráadvaa kakaó és azt eddig minden gond nélkül bírták a vinyók. De hogy mi lesz később...... :F

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#4) IstexI válasza Barohawk (#3) üzenetére


IstexI
tag

6 habgfal meg egy 2x250 <-- fényképet akarok:) Milyen cuccod van?

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#5) IstexI


IstexI
tag

Hú hát ez tök jó, hogy ilyen közhasznú topicot indítottam, de mostmár válaszol6na is valaki:)

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#6) #51736960 válasza IstexI (#5) üzenetére


#51736960
törölt tag

nekem már évek óta áll a bal hangfal és a gép egymás mellet, de még semmi gáz nem volt, pedig idônként eléggé meg van küldve a cucc.

(#7) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Nálam a mélynyomó majdnem akkora mint a gépház és egymás mellett vannak.
Még nem gondoltam erre de most, hogy mondod.... :U

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#8) arpeen2


arpeen2
senior tag

A jó minőségű mélynyomók (és minden hangfal) mágnesesen árnyékolva vannak. Szintúgy a HDD is, ez utóbbit azért gondolom mert egy baromi erős állandómágnes van minden vinyóban, mégis ha mellé teszel egy fém tárgyat azt nem vonzza magához.

(#9) IstexI válasza arpeen2 (#8) üzenetére


IstexI
tag

''Elősorban nem a mágneses 6ástól tartok hanem a rezgésektől (nagyobb hangerő/basszus).''
Már bocs, hogy ezt megjegyzem, de nem ez az első hely (és nem is a második) ahol ezt megkérdeztem és mindenki a mágnesekkel traktál:) Nem érdekelnek a mágnesek, mer az nem báncsa. Rezgések! Azok mit csinálnak? 1 hangfal minősségét mért befolyásolná, hogy mégnesesen árnyékolt? Nekem van 1 ótvar szar mágnesesen árnyékolt front párom :F

[Szerkesztve]

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#10) The DJ


The DJ
addikt

1 PC + 8 db REFLEX 400W-os hangfal + 2 500W-os mélyláda...
Na ez volt egy buliban és a gépnek semmi baja nem lett!
Intenzív teljeshangerős használat mellett.
Az épület (elég kicsi) majd összedőlt, de a gép meg se röccent és küldte az MP3-akat neki :)
Talán árthat, én sem tudom, de abban a helyzetben semmi baja nem lett, azóta is működik, pedig ez már odab*sz :DD

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#11) mh197


mh197
senior tag

Az előttem szólót nem tudom überelni, de ha segít vmit, nekem egy Genius 5.1-es rendszer (az a fadobozos) mélynyomója mellett van a gép, és egy polcon van mind2, kb fél méterre vannak a winyók a mélytől, és plexi a gép oldala. Eddig semmi gond nem volt, pedig már vagy egy éve így van. :))

(#12) Jungleman


Jungleman
csendes tag

A hangszóróim a monitor mellett 40 centire vannak két oldalt,a monitor képét zavarják.Szvsz a vinyók se szerethetik hosszútávon a 40 centis szubokat.:F

Mindig legyen nálad kanál!Sosem tudod,mikor kell megvakarnod a hátad.

(#13) TrollBalint válasza IstexI (#1) üzenetére


TrollBalint
addikt

én inkább a mágneses hatástól félnék, ugyanis két eset van:
1. nem megy a vinyó, ilyenkor nem számit a rezgés:)
2. amikor meg megy a vinyó, az olyan gyorsan forog hogy az iró/olvasó fej nem tud hozzá ütödni. Nem jut eszembe a szó, de az olvasó fej az egy kis repülő alakú valami és kicsivel forog a korong felett, és egy nagyobb erő hatására nem tud hozzá ütödni)

Ezt pedig nekem a Kürt rt. vinyó részlegének a vezetője mondta nekem, nem tudom már mi pontosan a részleg megnevezése, de aki mondta az tervezett winchestereket, és innentől kezdve én hiszek neki :)

szerk: Az egyik ismerősöm meg úgy járt, hogy a vinyója mellett volt telefonja, az megcsörrent és mire hazaért már nem volt adat a vinyót... szerintem a telefon okozta...

[Szerkesztve]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

A mélyhangok által keltett rezgések nem okozhatnak a winchesterben kárt. A poharak és a tárgyak már leremegnek az asztalról, de a winchesterek probléma mentesen üzemelnek a helyen, ahol dolgozom.

[Szerkesztve]

(#15) IstexI


IstexI
tag

Egyre meggyőzőbb érvek jönnek... csak így tovább:) Nem mintha meg kellene győzni, inkább megnyugtatás végett kellet, hogy tudjam! Köszi mindenkinek!

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#16) tive92


tive92
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, hogy a topic már nagyon régi, de:

Az egyik ismerősömnek megcsináltam a számítógépét, azaz inkább csak beletettem neki egy új merevlemezt, és telepítettem neki játékokat, ő pedig mondta, hogy addig otthon rendbe teszi a szobáját.

Na mármost, a mélynyomója pontosan a számítógépház mellé került, majd felhívott, hogy mégsem jó a gép, pedig itt nálam el is indítottam néhány játékot neki, hogy megmutassam milyenek vannak rajta és hogyan futnak.

Na hát elmentem hozzájuk. Ott én is el lettem bizonytalanodva, mert az egyik régi merevlemez, melyen az operációs rendszer is volt, egyre furcsább dolgokat csinált. Először csak többszöri újraindítás után sikerült betöltenie az operációs rendszert, ami megint csak félig töltött be és nagyon lassan. A végén pedig már meghibásodott a system32/config/system fájl is. Aztán a végén nézegettem a gép körül, és épphogy nem szúrta ki a szemem egy nagy mélynyomó a számítógépház mellett. Szóval mondtam neki, hogy azt a mélynyomót arrébb lehetne tenni a számítógépháztól. Arrébb tettük a mély sugárzót és hallatszott, hogy a merevlemez normálisan elkezdett dolgozni, mert előtte semmi kerregést nem lehetett hallani. De a system fájl már így is úgy is sérült volt, úgyhogy az javításra várt.

Ma hazahoztam a számítógépét, kijavítottam a system32/config mappában néhány fájlt és most ismét ment, de ha nála ismét nem megy, akkor valami más probléma lehet. De erős a gyanúm, hogy mindenképpen a mélynyomó okozta a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#17) szabog4 válasza tive92 (#16) üzenetére


szabog4
aktív tag

Üdv!

Nekem 125 Wattos hangfal (1 mély, 1 magas, 1 közép [Videoton] :P ) van közvetlen elfektetve a gépem mellett méghozzá az íróasztal alatt tehát még jobban dübörög, ráz, igaz nem ér hozzá közvetlen a géphez, de én nem észleltem semmiféle problémát! A másik mellette a szekrény tetején van, az nem zavarja ugye még annyira sem. Igen szoktam dübörögtetni, de részemről minden oké. Nem mondom, hogy próbáljátok ki, de nekem ez a személyes tapasztalatom! Már lassan fél éve így van, ha nem több!

Viszont érdeklődnék, hogy a HDD-t mennyire károsítja, ha közvetlen alatta van egy mezei kis hangszóró? Mármint a mágnese mennyire teheti tönkre a merevlemezem? Egyenlőre tervben van, hogy beépítek egy picit.

Arra is kíváncsi lennék, hogy a merevlemeznek mennyire káros, ha én állítva sőt állítva és oldalra döntve rakom be? A Sapphire Radeon HD 5770 (konkretizáltam) fejjel lefelé rakom be, akkor az okozhat bármiféle negatív behatást a VGA-ban? Igen az alaplapot fordítanám meg! ;]

Választ előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#18) szabog4 válasza szabog4 (#17) üzenetére


szabog4
aktív tag

A két fajta hangszóró van!

HUN_Thorpedo

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd vs mélynyomó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.