Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD titkosítás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tmindegyi


tmindegyi
csendes tag

Sziasztok!

Megoldást keresek egy problémára. Keresek HDD titkosítására szolgáló hardware-t, ami real time encryptál, meg decryptál. SATA felületre...

régebben Abit gyátrott ilyet, SecureIDE néven, de az PATA volt. Nekem most SATA kellene. Lehet a kulcs egy token, vagy RFID tag, vagy mindegy mi, de a lemezen az adatok a kulcs nélkül visszafejthetetlenek legyenek.

Amit találtam:

http://www.ncix.com/products/?sku=41630

Persze idehaza beszerezhetetlen, meg talán lehetne olcsóbb is :)

tudtok ilyet?

Köszönöm!

(#2) King Unique válasza tmindegyi (#1) üzenetére


King Unique
titán

Lehet létezik SATA-ba is, de én még nem találkoztam vele, külső hdd-ként használva akad alternatíva, pl. Skydigital gyárt ilyen mobilracket [link], kapni is idehaza [link] (bár szerintem ez így gagyi :D ), de van ún. öntitkosító hdd, Toshiba jóvoltából [1, 2]. Előző külsőhöz visszatérve, szerintem ha van ré keret, legjobb ha veszel ilyen külső hdd-t, akár kompaktba, WD (hw-es), Buffalo, Freecom (RFID kulcskártyás link) stb. gyárt ilyeneket.
Szoftveresen meg legegyszerűbb az ingyenes Truecrypt (topic), ami elég erős, jelszó helyett választható kulcsfájl is, ennek hiányában tényleg visszafejthetelen, még az FBI-nak sem sikerült.[link], hátránya, h nem real time, hanem újraformázza a titkosított területet, partíciót, ami nagyobb méret esetén eltarthat egy ideig...de ha nem túl sok hdd-ről van szó, azért meg lehet lépni, kivárható.

Másik, hogy ennek kár voltúj topicot nyitni, előtte használhattad volna keresőt, igaz hasonló témájú 2 topic offos már - Merevlemez totális titkosítása, Titkosított winchester, de ilyen jellegű kérdések HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) topicba lettek átirányítva anno.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD titkosítás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.