Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) esteban


esteban
senior tag

Eddig azt talaltam a neten, hogy: USB2 max sebesseg 12Mbps, mig az ATA100 elemeletileg 100Mbps.
Na most van nekem egy 4200rpms noteszgep vinyo, ami az adatai alapjan (belso adatatvitel) 26Mbsp a maximum.

Kerdesem az, hogy mennyire igazak a fenti szamok, illetve - jelen esetben - lenne-e erezheto kulonbseg ha az OS-t USB-s HDD-re telepitem?

iBook + RedBull :)

(#2) Tersius válasza esteban (#1) üzenetére


Tersius
tag

A 100MB/s az a csatolo elmeleti atviteli sebessege, a vinyok ehhez kepest sehol sem vannak.

Nekem van kulso usb2 rackom, igen gyors (usb2 max tempoja 480Mbit/sec!). Linux alatt siman tudok masolni ra kb 15 megaval masodpercenkent, tehat ha a bios tamogatja az usb-s inditast, akkor szerintem nagyon rosszul nem jarhatsz.
Ugyanakkor nem tudom, miert jo az neked? Gyorsabb nem lesz, mintha atan kotod, rendszer vinyot pedig ugy sem hiszem, hogy menet kozben akarnal cserelgetni :)

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#3) esteban


esteban
senior tag

(nem, nem akarom cserelgetni a rendszervinyot :) ... a helyzet az, hogy van ez a vinyom, es a gep amihez kellene most az egy asztali gep. Na most az USB-s csaktolo adott, viszont egy atalakitot vennem kellene, ha az IDE-re akarom kotni. Ezt viszont nem konnyu beszerezni itt (Peru) ... igy amig nem hozom meg a nagyobb vinyot addig a par honapig mehetne USB-rol.

iBook + RedBull :)

(#4) Tersius válasza esteban (#3) üzenetére


Tersius
tag

Ja, hat ha ilyen peremfelteteleknek kell megfelelni, arrol nem volt szo :)

Sebessegben bizonyara nem lesz gond, szerintem nyugodtan kiprobalhatod.

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#5) esteban válasza Tersius (#4) üzenetére


esteban
senior tag

van tapasztalatod windoz + linux telepitesere? ... nekem mindig problemak voltak a Boot loaderrel ... bar nagyon nem is merultem bele ... ?

Latod ilyen a mai vilag ... egy gyerek hirdet itt atalakitot 19USD-ert ... ennyiert mar majd' HDD-t veszek :|

iBook + RedBull :)

(#6) PH! daemon válasza esteban (#1) üzenetére


PH! daemon
csendes tag

USB 2.0 elméleti maximuma 480 Mbit/s. A valós átvitel maximuma 35 MB/s körül van. Jófajta High-Speed USB-vezérlővel még mindig a 4200-as HD lesz a korlát.
Tömören: SZVSZ egy kicsit érezhető lenne, de nem lenne vészed, különösen ha a pagefile-t kiraknád egy benti vinyóra.

Ez az élet, Babolcsai néni!

(#7) Tersius válasza esteban (#5) üzenetére


Tersius
tag

Mire gondolsz?

USB-s vinyora valo telepitesben, vagy siman? Elsobol nincs, masodikbol egy keves igen, van windows is itt a gepemen a linux mellett, LILO-val tokeletesen mukodnek. Itt meg akar segiteni is tudok :)

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#8) esteban válasza Tersius (#7) üzenetére


esteban
senior tag

PH! daemon: nincs HDD a gepben, egyebkent - igaz w2000 alatt - eleg rossz tapasztalataim voltak a ''tegyuk masik HDD-re a lapozofajlt'' akcioimmal :( ... akkor igy lesz ... majd jovok vissza sirni, ha nem megy .. vagy nagyon lassu :)


Akkor uj topic nyitasa helyett offojuk szet ezt itten: :) ... egyenlore csak arra lennek kivancsi, hogy hogyan kezdjek neki:

1., vinyo format csinal 2db particica ...

ezt mondjuk csinaljam a win boot lemezerol, vagy ne ...

iBook + RedBull :)

(#9) mr_ricsi válasza esteban (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''mig az ATA100 elemeletileg 100Mbps. ''

Az ATA100 elméletileg 100Mbyte/sec.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10) PH! daemon válasza esteban (#8) üzenetére


PH! daemon
csendes tag

Win telepítéskor elég egy partíciót csinálnod az USB-sre, valamelyik belső vinyón kell egy kicsi még a lapozófájlnak. Utóbbi áthelyezését Win alól a legegyszerűbb megcsinálni.

Ez az élet, Babolcsai néni!

(#11) Tersius válasza esteban (#8) üzenetére


Tersius
tag

Hat eloszor is a ket particicat ne keverd az ugybe, ok nem biztos, hogy ertenek hozza :)

Amugy pedig en ugy szoktam, hogy winbol valami particionalo programmal (pl pqmagic - de van olcsobb is biztos) felosztom a vinyot 4 reszre : winnek NTFS (vagy Fat32, ha nem lesznek nagy fajlok, es ezt akkor meg tudod majd irni linux alol is), linux rendszernek ReiserFS, egy masik Reiser a /home-nak (ide jonnek az adataim), meg egy swap particio (az rendszer meg a swap particio a fontos).

Eloszor a win-t telepitsd, majd ha megvan, akkor a linuxot. Sok disztribucio latja, hogy ott a Windows, es a boot managerbe beteszi az opciot. Ha nem, es LILO-t hasznalsz, akkor annyit kell a /etc/lilo.conf -ba beszurni, hogy


other = /dev/hda1
label = Windows

(hda1 itt az eszkoz neve, meg a particio sorszamat jelenti, vagyis ez valtozhat.)

Es maris van dual bootod.

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#12) esteban válasza Tersius (#11) üzenetére


esteban
senior tag

oki ... akkor mar csak az a kerdesem, hogy vajon latja fogja a win install lemeze az USB-s HDD-t? (az alaplap tud bootolni USB-rol)

iBook + RedBull :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.