Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) espeke


espeke
tag

Sziasztok:)

A helyzet a következő:

Feltettem a smart defrag nevu programot, elindítottam majd még az elején leállítottam a fragmentálást. Közben eszembejutott, hogy kéne egy partition magic is (satas vinyot akartam partícionálni). Leszedtem egyet, ugyebár, torrentről, majd inditásnál kiirt valamit (pontosan nem tudom, hogy mit), hogy valamit ki kell javítani a disk 1 -en (két vinyom van, ides és egy satas). Oke. Hiba javítva, Majd ugyanezt kiírta a masik discre is (disc 2). Végül valami hibával nem indult el a progi, de a lényeg nem is ez hanem, azóta elszállt mind a két vinyom. Windows mar nem bootolt be róla, kis villogo kurzor volt a helyén.

vindoz cédé be, nem indul. ha kiveszem megy. mashol sikerült vindozzal elinditani, de ott se látta, viszont bootba minden frankó. időközben leszedtem egy boot cédét (Ultimate Boot Disc), és egy bootos, dosos vinyo recovery toolt (Active@). Nehány diag teszt is jol lefutott vele, látja, hogy hány giga van rajta meg minden, viszont a szektorokat képtelen olvasni :(

Van vkinek tippje, hogy ez mitől lehet? Vagy milyen szoftverrel lehetne megjavítani?

Dos alatt látja, és a diag magara a vinyora, fizikailag hibát nem ír ki, gondolom logikai gond lehet. A szektorok nem olvashatóak. Csak hogy hány giga van rajta plusz a particiok. Létezik erre vmi konkret megoldás? Dosos progi? MBR-be, ha jól értem, nem kell nyúlkálni..?

Köszönöm szépen

ui: jó lenne, ha az adatok nem vesznének el róla, gondolom, persze ez nyilvánvaló. nem hiszem, hogy nagy baja van:)

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#2) liksoft válasza espeke (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

Itt tedd fel kérdésed. Ezt a témát szerintem hamar zárolják. Egyébként a bal oldalon fent tévő keresőt ha használod, a linkelt témában nagy valószínűséggel a választ is megkapod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3) balumaci79


balumaci79
csendes tag

Hello Mindenkinek!
Segítsetek légyszi. Adott egy SATA Samsung 750 gb HDD (7200 rpm 32 mb cache) elkezdett gyanús lenni, hogy egy 4gb-os avi file nem másolható, nem törölhető, crc-hibás? Aztán más dolog is volt gyanús: arról a hdd-ről írtam ki lemezt és a Plextor írom (ami több ezer lemezt megírt egyetlen hiba nélkül) elrontotta a dvd-t.

Hard disk sentinel:
197 Current pending sector count 1
198 off-line uncorrectable sector count 1

áttekintés: A lemez önteszt során talált 1 hibás szektort.
A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Nincs szükség beavatkozásra.
Viszont amikor SMART tesztet csinálnék megáll 50%-nál Sikertelen olvasóegység hibája miatt.
Kérdés: Lehet hogy több hibás szektor is van, de az első észlelésekor megáll az ellenőrzés? Ha igen akkor miért?

HD Tune:
(B8) unknow attritbute Threshold: 99 Data:0 ok.
(BB) unknow attribute Threshold: 00 Data:114 ok.

Error Scan: nem talál semmit !!!!!!! Damaged bloscks 0.0% ???????????????
Most akkor mi van?

Légyszi segítsetek, mert amint látszik a fent leírtakból nem nagyon értek hozzá.

Köszi!

(#4) espeke


espeke
tag

köszi szépen, oké feltettem, meg a keresőt is használom:)

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#5) balumaci79


balumaci79
csendes tag

HD Tune error scan: nem quick, hanem teljes megtalált 1 hibás szektort

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.