Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44407) batagy válasza King Unique (#44405) üzenetére


batagy
őstag

Na hali, megpróbálok válaszolni a Win-es mentési kérdésekre.

Hogy a Windows lemezkezelő mit mutatott a korrupt partícióra, azt sajnos akkor nem néztem meg. Elsősorban a Linuxból történő helyreállításra fókuszáltam.

A chkdsk javítás előtt, az biztos, hogy a Win-ben betűjelet kapott a meghajtó. Az Intéző a meghajtón lévő szabad/foglalt helyet már nem tudta megjeleníteni. Nem vagyok benne biztos, hogy RAW partíció volt-e. Viszont, a chkdks látta!
Linux alatt csak az NTFS partícionálás látszódott, de nem lehetett felmountolni és a fájlrendszer sem látszódott.

A chkdsk javítás után, a Windows már felismerte hogy NTFS, és az Intéző a szabad/foglalt helyet is megjelenítette. Azonban, az Intéző állandóan homokórázott és belassította az USB kapcsolatokat.
A Linux ekkor már probléma nélkül látta a fájlokat.

Viszont!
Nagyon örülök neki hogy leírtad a kommentjeidet, ugyanis mióta újrapartíconáltam a vinyót, azóta még a Windows-on nem néztem meg, szerencsére még a fájlokat sem kezdtem el rá visszamásolni. Most hogy rádugtam a Windows-ra (a már chkdsk-val javított, majd Linux alól újrapartícionált) vinyót, kiderült, hogy még mindig nem jó. A Windows továbbra is gondot észlelt, ugyanúgy mint a chkdsk javítás után. Az Intéző állandóan homokórázott és belassította az USB kapcsolatokat.
Megnéztem a lemezkezelő-ben, és RAW partíció van! Pedig azóta már egyszer EXT4-re, majd NFTS-re lett formázva Gparted-ből.

Szóval fogtam diskpart leírásodat és nyomtam egy clean-t!

diskpart
list disk
select disk 7
list disk
clean
exit

Ez rakta most rendbe!!! A diskpart clean után a Win Lemezkezelőből MBR-re inicializáltam, majd létrehoztam az NTFS partíciót, és azóta korrektnek tűnik! Már nem homokórázik az Intéző és nem lassul be az USB.

Mindenesetre, az biztos hogy a chkdsk javítás után, majd Linuxból történő EXT4-re majd NTFS-re formázás után a vinyó még hibás maradt! Csak a diskpart clean rakta helyre. :R

Érdekes, ahogy olvasom a diskpart clean elvileg az MBR-t törli. Szóval lehetséges, hogy az MBR-rel volt az eredeti problémám, csak esetleg a TestDisk-kel nem azt generáltam újra! Erre tippelek.

(Legalább kipróbáltam, hogy a Win8.1 is jó szektorhatárokon (2k aligned) hozza létre a partíciókat. Azelőtt mindig gparted-ből formáztam. A Gparted amúgy a lemez végéig hozza létre mindig az MBR-es partíciókat, míg a Windows a lemez végén mindig hagy egy kis Unallocated helyet. Állítólag ez a GPT mentés miatt van. Mindegy ez most nem lényeg.)

A PhotoRec programot Linux alól én is próbáltam, és működött is, de a fájlokat ömlesztve és generált fájlnévvel mentette le, szóval nem őrizte meg a mappastruktúrát. Valamikor persze ez is több mint a semmi.

Azt bánom, hogy Linux alól a "ntfsfix /dev/sdc1" parancsot nem próbáltam ki. Bár még lehetne, ha a kimentett image.dd-t felmountolnám... Sőt az MBR regenerálást is ki lehetne próbálni ha az image.dd-t fel tudnám mountolni?

(#44637) King Unique válasza King Unique (#44636) üzenetére


King Unique
titán

Windows alatt esetleg még a CHKDSK futtatását is meg lehet próbálni, ha van a külső meghajtónak betűjele. Használata: [link], [link].

Persze vigyázni kell vele, mert van, hogy képes elbarmolni ezt-azt [link]! Viszont ugyanakkor más esetekben külső meghajtóknál is megoldhat rejtélyes hibákat: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#44638) liksoft válasza King Unique (#44637) üzenetére


liksoft
nagyúr

A CHKDSK futtatása inkább parancssorból ajánlott. (Előtte amit lehet még elérni, menteni kell. Sőt, ha van fontos de nem érhető el, azokat adatmentő programmal célszerű biztonságba helyezni. Még parancssori esetén is!) Az automatikus meg a grafikus felületű többet ront mint a parancssori. Ez ugyebár azt jelenti, nem ugyanazok a modulok és beállítások futnak. Erre viszont azt tudom mondani, hogy van egy világos színű bezárt hűvösvölgyi intézmény. Na ez is olyan. :O

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44639) csadi0011 válasza King Unique (#44636) üzenetére


csadi0011
őstag

Helyi Lemez-ként írja a windows intéző, de ha megpróbálom megnyitni, akkor el is tünteti onnét egy idő után.
HD Sentinel ezt látta: [kép]
Jobbklikk tulajdonságok: [kép]
Tulajdonságokból a CHKDSK nem ment. Ezt a hibát dobta: [kép]

Indítottam egy rendszergazga parancssort és "chkdsk /f /r E:"
8-9 órát futott. Lementettem a parancssorból mindent, mert nem tudom, hogy mit kell nézni. Ezzel zárta:
976760000 KB total disk space.
969587252 KB in 7454 files.
3752 KB in 836 indexes.
0 KB in bad sectors.
127868 KB in use by the system.
65536 KB occupied by the log file.
7041128 KB available on disk.
4096 bytes in each allocation unit.
244190000 total allocation units on disk.
1760282 allocation units available on disk.

Újraindítottam a gépet, és most működik rendesen. Látszólag nem változott semmi. Bármit próbálok, minden rendben olvasható. Lett egy .Trash-1000 mappa, almappákkal, de fájlok nélkül. Ennyi változást vettem észre.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R :R A Checkdisk-re sosem gondoltam volna, hogy azt használjam. Ment volna a formázás. :R

Szerk: Ja meg itt egy found.000 mappa. Ezt csak a total commander látja, de a benne lévő fájlokat nem engedi megnyitni. Sok videofájl. 427 fájl, majdnem 50 GB.
Na ezekkel mi a helyzet? Ha kimásolom őket a rejtett mappából, akkor meg tudom nyitni. Próbálom megkeresni, hogy hol volt eredetileg.

[ Szerkesztve ]

(#44641) csadi0011 válasza King Unique (#44640) üzenetére


csadi0011
őstag

Csak akkor választom le, ha ki is akarom húzni. Ki-be kapcsolásnál folyamatosan be van dugva. Nem igazán hordozom. Be van dugva a gépbe, mellé van rakva és ritkán kell kihúznom.

Megvan a lényeg:
Stage 2: Examining file name linkage ...
Fixing incorrect information in file record segment 9837.
Correcting error in index $I30 for file 9837.
33154 index entries processed.
Index verification completed.
CHKDSK is scanning unindexed files for reconnect to their original directory.
428 unindexed files scanned.
0 unindexed files recovered to original directory.
CHKDSK is recovering remaining unindexed files.
428 unindexed files recovered to lost and found.
Lost and found is located at \found.000
"
A found.000 mappában egy dir0000.chk mappa van és egy file00000000.chk fájl. ~50 GB adat van benne. Ezekkel a fájlokkal van tennivalóm? Visszaállíthatom, vagy inkább töröljem le? Úgy látom ezek mind Jóbarátok epizódok. :DDD

(#45078) kispal87 válasza King Unique (#45077) üzenetére


kispal87
aktív tag

Köszönöm, megnyugtató tudni, hogy a winnel van baj.
Rögtön próbáltam amúgy testdiskkel visszaállítani és csodálkoztam, hogy nem sikerül.
Aztán ráengedtem egy chkdsk /f parancsot cmd-ből, az érdekes mód felimerte, hogy ntfs rendszerű, de utána sem volt hajlandó a windows helyesen használni a külső hdd-t.
Nos akkor egy friss telepítést (1607-est) kap a gép és rendben lesz, ha nem akkor vissza a "régire" (1511).
Mégegyszer köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#46770) anzsolt válasza King Unique (#46760) üzenetére


anzsolt
újonc

Sajnos a chkdsk sem segített, de azért nagyon szépen köszönöm, hogy foglalkoztál vele.

(#47020) nfsu17 válasza King Unique (#47014) üzenetére


nfsu17
veterán

lehet, hogy tényleg nem jó a tápellátás, de nem ez okozta a galibát.
4500 a spin up time hdsentinel szerintem.
ennél csak 2x több az asztali pc-mé, ami 7 éve megy és sokkal többet, mint az 1 hónapos wd.

ami szerintem betette a kaput a hdd-nek, hogy a pc első usb csatijába dugtam.
de erre sem vennék 100% mérget, mert működött onnan is.
win felismerte, telepítette az illesztőt, hdsentinel láttam, win látta, nem dobta el, stb.
de utána bedugtam hátra.

úgy gondolom, hogy formázni fogom ezt a hdd-t, mert nincs kedvem napokat várni, míg a programok dolgoznak vele/rajta.

a chkdsk dolgozik vele, de azt sem látom, hol tart a folyamat, de órák után sem lett semmi.
testdisk is elkezdett analizálni, de 5 perc után ment 1%-ot...szóval azt nem várom ki.
recuva szépen lát minden filet (pontosabban ha 2 napot várnék, akkor látná mindet), de itt is vagy 2 nap lenne, míg beolvasna minden filet. 1 óra után 2%-on volt és pár ezer filet meg is talált, szépen le is tudtam menteni.

mivel nagyjából úgy látom, hogy a korábbi külső hdd-men + pc-n megvan minden 95%-ban, így én formázni fogom és majd apránként visszamásolom. még így is gyorsabb, míg 1 napot várni testdiskre, ami aztán lehet nem is csinál semmit.
de az biztos, hogy külső hdd-t én erre a pc-re, előre meg főleg, nem teszek sose

(#48812) King Unique válasza King Unique (#48809) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk annyi pontosítás szükséges, hogy RAW kötet esetén a CHKDSK eleve nem használható grafikus felületen és parancssorban sem. Csak hirtelen egy másik eset kavart meg, ami hasonló tüneteket produkál és ott ilyenkor is opció.

(#49306) Maestro85 válasza King Unique (#49303) üzenetére


Maestro85
tag

Megcsináltam a birtokbavételt a link alapján, majd másodjára is átmásoltam mindent az asztali gépemre kötve. A file-ok nem rejtettek, total commanderrel megnéztem az mutatná a rejtett fileokat is. Most legalább azt jelzi a TC meg win intéző is, hogy le van foglalva annyi hely, amennyit rámásoltam.
Még az asztali gépben beletekertem néhány filmbe, megnéztem pár fotót. Futtattam checkdisket azon a meghajtón, amire másoltam, hiba nélkül lefutott.

Visszatettem a laptopba a hdd-t, most 5igával több a látható/elérhető adat, de 120 giga helyett még mindig csak 16 Gb.
chkdsk c: parancsot futtatva hibákat kapok: Attribute record (80, " ") from file record segment 1CAB5 is corrupt ebből van jópár, a végén: errors found, CHKDSK cannot continue in read only mode.
Egy felhasználó adatait másolnám vissza, desktop, downloads stb. mappákat. De amikor 1 éve így jártam, akkor a D meghajtóra másoltam csak, nem a rendszer meghajtóra és ugyanez a hiba volt. A laptop is más, azóta új gépem is lett.

(#49385) King Unique válasza King Unique (#49384) üzenetére


King Unique
titán

Plusz az is gondot okozhat, ha a fájlrendszernél hibák vannak. Ezért szükség esetén a fájlrendszer vizsgálata és javítása is megfontolandó. Viszont a CHKDSK futtatásánál bizonyos esetekben akár a köteten lévő fájlok is sérülhetnek, ezért előtte biztos, ami biztos alapon szintén nem ártana egy mentés!

Aztán az új RAM beszerelésekor ha esetleg a HDD-nél a SATA fizikai csatlakozók véletlenül meg lettek piszkálva, akkor azok, illetve a tápkábel és az adatkábel ellenőrzése sem ártana.

[ Szerkesztve ]

(#50091) Roxkex válasza King Unique (#50090) üzenetére


Roxkex
senior tag

Konklúzió, hogy nem lehet vele már mit kezdeni ?

Azt meg nem tudom, hogy hogy tudnám eldönteni, hogy tápelleátás gondok vannak-e.
Nyilván bedugom a gépbe és megy, de volt már rá példa, hogy csak kattogott orrba szájba és nem is tudtam megnyitni a windowsban.

Szerk.:
A formázgatás clean all, chkdsk /f /r /x /v alatt egyszer sem kattant. Amikor végzet hds-el ránéztem akkor egyből kattant néhányat. Néha igen néha nem.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#50238) SunMount3r válasza King Unique (#50237) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Újra lett indítva a gép és most sem látszik. Közben gondolkodtam miért lehet: Az I: meghajtóra boot után, vagy ha újra csatlakoztatom visít a Win7, hogy "Probléma lehet vele" és hogy futtassa e a karbantartóját. Ezt én be szoktam zárni, mert a chkdks-ról már nagyon sok rosszat hallottam. 1TB-os a Winyó, a procim meg egy T4300, egy örökkévalóság lenne mire végez és olvastam, hogy a Full javítással több kárt okozhat mint hasznot. Szerintem ezért nem mutatja, mert "hibásként" indexeli a rendszer.

Erről mi a véleményetek ereszem rá mégis a lemezkarbantartót? (Sentinel szerint amúgy 100%-os és hibátlan a lemez).

Szerk: közben meglett, ez volt az oka. Ráeresztettem a file rendszer javítóját a chkdsk-nek és rendbe rakta (a bad sector-os javítást nem kellett hozzá szerencsére, mert az ami agyon stresszeli a lemezt).

[ Szerkesztve ]

(#50286) w.miki válasza King Unique (#50285) üzenetére


w.miki
veterán

CHKDSK D: /R parancsot futtassam le, és az kijavíthatja a hibát?
(A részletes önteszt csak regisztrált verzióban működik)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50288) w.miki válasza King Unique (#50287) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi, ezt akkor lefuttatom. CHKDSK D: /F /R
Elkezdtem, de bizonyos időközönként feldobja a Win7, hogy kevés a memória zárja be a lemezkarbantartó programot. Ok, Mégse. Van ötleted, hogy ezt miért akarja. 8GB RAM van a képben, az kevés neki?

(Reflectben nem találtam meg azt az opciót, hogy átugorja a hibás szektorokat. Illetve az enyém egy régebbi változat, ott egy helyen (az elején, intelligent sector copy), mintha bepipáltam volna, hogy ugorja át, de akkor is Error 9-el állt meg végül.
HDS-ből is csak egy régebbim (4.60) van, ami regisztrált, ott nem oldotta meg a Részletes Teszt a hibát..)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50341) w.miki válasza King Unique (#50287) üzenetére


w.miki
veterán

Szeretném lefuttatni a C: SSD-n is a lemez ellenőrzést, mert az csak 92%-os.
(A D: 99%-a formázás után 100% lett, de a C:-t nem akarom formázni, azon van a Win7)
Rendszerlemezen használható a chkdsk? Ha logolni is akarom, így használjam?
CHKDSK C: /F /R > D:\clog.txt
Vagy van más módszer az SSD hibáinak kijavítására? (HDS részletes öntesztje nem csinálta meg.)

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50445) JHC válasza King Unique (#50289) üzenetére


JHC
tag

Jelentem a chkdsk meg tudja zabálni a memóriát amikor a /R kapcsolóval futtatjuk. Ugyanis a felület ellenőrzésekor egyesével beolvassa a fájlokat a memóriába legyenek azok bármekkorák is. Ki lehet próbálni olyan meghajtón amelyiken a gép memóriájánál nagyobb fájl van is figyelni a feladat kezelőt.

(#50651) batagy válasza King Unique (#50648) üzenetére


batagy
őstag

Köszönöm!

A rejtett fájlok megjelenítése nálam mindig is be van kapcsolva, nem ezzel függ össze a probléma.
Szövevényes mapparendszer sincs.

Valamilyen indexelési gond lehet. A chkdsk valamit talál, amit pontosan nem tudok értelmezni, és a fix lefut. De utána is fennáll a probléma, végül nem tudja kijavítani.

A meghajtó szinten láttam hogy tele van a vinyó, de nem minden mappa szinten ellenőriztem. Csak bizonyos könyvtárakat, amit éppen másoltam, csak azokat. Nem merült fel, hogy az Intéző hibásan mutatja. Pont ennek kellene helyesen mutatni, nem 3rd party tool-oknak, na mindegy.

Máshol sosem találkoztam eddig ilyen problémával, csak ezen az egy helyen.

Végül is gondot nem okoz most már. Annyi, hogy mielőtt átmásolgatom, nem az Intézőből, hanem WinDirStat-ból fogom a mappa méretet ellenőrizni. A cél vinyón már helyes az adatméret.

[ Szerkesztve ]

(#51034) Wolfskin válasza King Unique (#51033) üzenetére


Wolfskin
őstag

kilőttem pontosan khm... 220V... :U
a chkdsk is meg lett ugyanígy szakítva...
felb@sz a gép, hogy időnként minden ok nélkül újraindul. meg lemegy sleep-be ha sok böngésző ablak van megnyitva és úgy marad

ráengednék én egy mentő progit, de nem tudom mire. virtuális meghatóra hogyan? és mivel 0 kb és felcsatolni sem tudja már... szóval az egész olyan valószínűtlennek tűnik... :W

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#52000) embe válasza King Unique (#51997) üzenetére


embe
nagyúr

Az E meghajtóról van szó.
Na most itt láthatod, hogy 2TB foglalást ír ki a javasolt progi, a HDS is 210GB szabad területet jelez...a 3TB. lemezből.

Mint írtam korábban a Himedia is megviccelt így. De ott egy chkdsk futtatás rendbe tette a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#52567) orc88 válasza King Unique (#52566) üzenetére


orc88
őstag

De az a baj, hogy a régiben is ezt csinálta (visszaraktuk abba is), de végül a régin újra hozzádtam a felhasznalómat és visszaállt minden.

Chkdsk magától indult a windows boot során.

[ Szerkesztve ]

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#52569) orc88 válasza King Unique (#52568) üzenetére


orc88
őstag

Értem a fájlrendszeres dolgot, de így az egész folyamat nekem fura volt ahogy lejátszódott.

Lépésről lépésre leírom, most már gépről:
- kiszedtem a gépből az összes vinyót, majd visszaraktam (100% hogy nem ugyanarra a sata portra kerültek mint voltak)
- Az ssd (amin van a Win10) és 2 másik hdd rögtön gond nélkül üzemelt, ez (nevezzük D-nek) viszont Hozzáférés megtagadva hibát dobált, és a neve "Helyi lemezre váltott" (Biosban és lemezkezelőben ugyanakkor írt róla minden adatot, látszólag nem volt gond vele, viszont halk ciklikus zörrenés / kattanás volt hallható belőle amikor meg akartam nyitni a file kezelőben.
- újraindítottam, CHKDSK-t csinált, a név visszaállt, de továbbra is hibát dobott
- átraktuk másik gépre, nevet kiírta de Hozzáférés hiba
- vissza a régi gépbe, tulajdonos és hozzáférés módosítás, és minden a régi.

Sentinel kép:

Van még 1 ugyanilyen HDD a gépben, annak is ide rakom a képeit:
[kép] [kép]

Hátha így valamelyik részlet más megvilágításba helyezi a történetet, attól tartok nem tett jót neki a ki-be rakosgatás és ott történhetett valami (nem dobtam le, és puha felületen volt).

Köszi az eddigi segítséged is :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#54189) fgeth válasza King Unique (#54185) üzenetére


fgeth
csendes tag

Rendben, köszönöm szépen.
Közben az történt, hogy elkezdtem rá másolni file-okat és otthagytam. Mire visszamentem hibaüzenet várt, hogy nem tudja átmásolni. Kikapcsoltam, újraindítottam a hdd-t és azt írta ki, hogy "disk structure is corrupted and unreadable". A HDS nem tud hozzáférni. A windows, értelemszerűen nem lát rajta semmit. A kérdésem, hogy most elvesztek az adataim. Mit tudok tenni vele? A HDS szerint, mikor még működött, hibátlan volt. Mi lehet a baj?
És a chkdsk szerint: Unable to determine volume version and state. CHKDSK aborted.

[ Szerkesztve ]

(#54360) Meza válasza King Unique (#54359) üzenetére


Meza
tag

Köszönöm a választ!

Azok közül amiket felajánlottál, a következőkre jutottam:

Nem volt meghajtócsere, a gyorsindítás kikapcsolást azért próbáltam, de mivel Win 11-et használok, ezt a pipát ott, ahol leírta a kolléga, nem találtam meg.
A jogosultságkiosztást megcsináltam, nem oldotta meg a problémát.
HDS szerint hibátlan a meghajtó (egyébként pár hetes), így rá mertem küldeni a CHKDSK-t, de nem talált hibát.
Még a dokkolóból való kiszerelést próbálom meg, vagy átteszem másik gépbe, hátha az látja. :(

Egyébként egy időzített gépleállítást követő másnapi bekapcsolás után tapasztaltam a hibát, lehet, hogy éppen írt rá valamit a háttérben amikor leállt és ezért nem látom...?
Van esetleg más javaslat?

"Olvashatatlan aláírás"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.