Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD led problémák

Hozzászólások

(#1) moex1


moex1
tag

Sziasztok!

Épp nagy ház építésben vagyok, ebben szeretnék segítséget / tanácsot / ötletet kérni.
A probléma a következő:
Van egy előlapi panelem, amin 4 db LED van, amiket HDD act. visszajelzőként szeretnék használni. Két dolog jutott eszembe:

1. Mind a 4 LED az alaplapi HDD LED csatlakozóról lenne megtáplálva, így egyszerre villognának. Probléma: Ez nem 4 db LEDre lett kitalálva, nagyon halvány lenne.

2. Minden LED egy külön HDD aktivitását mutatná. Gond: hogyan? Ha jól olvastam, elvileg a 15 pines SATA power csatiról lehetne ezt levenni, méghozzá a 11. pin a tettes.

Kérdés tehát: tud valaki megoldást valamelyik problémára? Az első változat lenne igazából számomra szimpatikus. Viszont elektronikában és barkácsolásban nem vagyok topon. Hogyan valósítható meg a dolog?
Szeretném minél egyszerűbben megoldani a problémát, ötleteket kérnék mindkét esetre.
Esetleg van valakinek már kész, működő megoldása? Érdekelne homemade, és bolti megoldás is.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

szerk.:
A SATA power csatiról levett jellel az a gond, hogy azt nem minden gyártó használja. Ha jól tudom, a WD igen, de például az OCZ a termékei nagy részénél nem. Talán ezért is lenne jobb az első megoldás.

[ Szerkesztve ]

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#2) nbg


nbg
senior tag

Hali,

egy megoldas engem is erdekelne erre a dologra... A 14 tagos raid6 kotetemben behalt az egyik vinyo, es gozom sincs, melyik lehet az... :)

Esetleg valami mobil rack elektronika kibelezessel-beiktatassal? Vagy van valami egyszeru es olcso kiegeszito cucc erre?

Koszi,
nbg

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#3) moex1 válasza nbg (#2) üzenetére


moex1
tag

Max annyiban tudok segíteni, hogy adok egy tippet (ha aktuális még):
RAID vezérlő BIOS, megnézed melyik esett ki, serial number felír, HDD megkeres, kivesz, cserél, boldog. :)

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#4) Hujikolp válasza moex1 (#1) üzenetére


Hujikolp
őstag

Üdv! Az első pontra a megoldás:

HDD LED vezérlés

Az áramkört nem én készítettem.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD led problémák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.