Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd+leállás help!

Hozzászólások

(#1) Lateof


Lateof
tag

Linuxom volt fent és Win-t vissza akarnám rakni. Csináltam egy fdisk mbr-t recobery consoleból. Most megy a Windows telepítés, de random idő után kikapcsol. Van, hogy már a cd setup közben, meg van, hogy a telepítés közben. Erről a másik vinyóról megy jól és nem kapcsol ki magától.. Ugyanabban a gépben van.
Még az fdisk előtt egy linux install közben is leállt. Amúgy maxtor vinyó és az elmúlt 2 hétben ha nem fdiskeztem vagy 20x akkor eccer se. De tegnap napközben még jó volt, csak este csinálta ezt egyszer. Aztán ma többször is, hogy megpróbáltam installálgatni. A másik vinyóm egy 4 éves 20 gigás quantum és érdekes még mindig teljesen jó, nincs rajta egy db bad sector se.. az első maxtorom fél évig bírta, úgy látszik ez is fél évig... mer nemtom, más nem lehet rossz, mert csak akkor áll le(hangsúlyozom, nem újraindul, hanem leáll), ha a maxtorral szenvedek.

Csökönyös alássan!

(#2) liksoft válasza Lateof (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hát.... Garis még? Nagy eséllyel érvényesítheted.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3) Lateof válasza liksoft (#2) üzenetére


Lateof
tag

Garis igen.
Amúgy arra gondoltam, hogy ráfizetéssel cseréltetni egy 120as Samsungra. De gondolom ilyet nem lehet, csak, ha nincs másik maxtor. Bluefish amúgy...

Csökönyös alássan!

(#4) liksoft válasza Lateof (#3) üzenetére


liksoft
nagyúr

A céget nem ismerem, tehát a hozzáállásukat, nagyobbra, másra cserét nem tudom megmondani. (Általában nem működik, hiszen a gyártó az első eladástól számolja a garit, nem a cserétől.) A meghibásodás meg bárhonnan vásároltnál előfordulhat, tehát nem a forgalmazó tehet róla. (Azért írtam, mert nem egyértelmű, miért írtad a vásárlás helyét.) Egyébként a Maxtort hűteni célszerű. 42-44 fok fölé lehetőleg ne menjen.

Szerk: Bővebben: link De itt elfért volna a kérdésed. Ez a topik szerintem hamar zárásra kerül. Folytasd inkább a másikban.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5) Lateof


Lateof
tag

Azért kezdtem új topicot, mert egy másikba már írtam, csak senki se válaszolt..
Amúgy azért írtam a Bluefish-t mert szerintem elég veszélyes hely. Az eredeti vétel egy éve volt, ami egy fél év után elromlott. Bevittem, és hétig állt a szervízben. Aztán mikor mondtam, akkor meg csodálkoztak.. pedig tudhatták, mert hetente járkáltam, hogy mi van. Szóval év elején megint kaptam egy papírt azzal a dátummal, amin megintcsak 1 év gari áll.
Amúgy a maxtort mindenki szídja(most már én is), a Samsung meg állítólag a legmegbízhatóbb.. ezért szeretném lecserélni.

Csökönyös alássan!

(#6) Lateof


Lateof
tag

Eh most nézem hogy kimaradt egy szám:
Szóval 5 hétig állt a szervízben a vinyó:)

Csökönyös alássan!

(#7) baroczp


baroczp
tag

én régebbi wd vinyóknál tapasztaltam hasonlókat (abból a szériából az összes ezt csinálta). a telepítés kifagyott, random időközönként újraindult. viszont slave-ként tökéletesen működtek...

(#8) liksoft válasza baroczp (#7) üzenetére


liksoft
nagyúr

Itt valószínűleg nem ez a gond.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9) liksoft válasza Lateof (#5) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Seagate-et vagy Hitachi-t jobban szeretem a Samsungnál. (Egyéni vélemény.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10) mh197 válasza Lateof (#1) üzenetére


mh197
senior tag

Hasonló gondom volt egy Maxtor 80 Gb-os winyóval. Működés közben leállt. Elég gyakran.(nagytorony, jólszellőztetett házban van a cucc!) Vettem alá egy egyventis winyóhűtőt, és azóta semmi gondja, és a hűtő hangja sem hallható vízhűtés mellett! Érdemes megpróbálni, mert ha nem is ez a baja, de a hűtés mindenképp jól jön mindegyik winyón.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd+leállás help!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.