Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd javító progi?

Hozzászólások

(#1) krokk


krokk
senior tag

üdv


szóval van egy haldokló maxtor vinyóm. egyszer behalt és nem akart az istennek se bootolni róla a gép. fogtam ráeresztettem a maxtor progiját (powermax) az aztmondta hogy hibázik cseréljem ki... gondoltam lefuttatom rajta a low formatot most megy épp, még 1-2óra és készen van. viszont vmivel még szerteném tesztelni ill javítani ha ez egyáltalán szektorhiba lehet... mit ajánlanátok? nemigazán találkoztam még ilyen progikkal. kivéve part. magic meg a win alap beépitett cucca. de ezek szerintem nem épp javító progik:)

de ne fájl visszaállítót írjatok:) mert particiók törölve lettek szóval adat az már nincs:) és nem is lényeges mert az eset fél éve történt azóta itt porosodott a polcon:)

köszi előre is

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#2) c41r0^ válasza krokk (#1) üzenetére


c41r0^
őstag

egyszerű...PowerMax újrafuttatása low-level format után...
ha már nem ír ki hibát, akkor OK, bár ha nem logikai bad sector volt a lemezen, akkor félő, hogy újra előjönnek a ''bedszektorok'' :) (pl. porszem a vinyó belsejében, hibás írófej)

én is jártam így egy 40-es Maxtorral, 20KB logikai bad volt rajta (IDE kábel volt rossz sztem) - low-level, és megy azóta is

ha viszont hibakódot ír a progi elején, az onnan gari vagy kuka...

[Szerkesztve]

(#3) krokk válasza c41r0^ (#2) üzenetére


krokk
senior tag

hibakód van:) illetve volt low format elött utána majd meglássuk...
szóval akkor kuka? mindenképp? lassan 3éves vinyó gari már nincs meg a bolt is megszűnt ahol vettem...


[Szerkesztve]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#4) c41r0^ válasza krokk (#3) üzenetére


c41r0^
őstag

akkor sajna maradni fog a hibakód,99%:( de a hibakódot asszem valahol ki lehet nézni, mit is jelent...lehet, hogy a mellékelt doksijában (régen volt, nem emléxem), vagy online, valami Maxtor-tudásbázisban...ezeket a hibákat asszem semmi nem javítja, de lehet elektronika-jellegű is talán, arra van esély, hogy azt lecseréld...

(#5) L3zl13 válasza c41r0^ (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem feltétlenül, mert hibakódot ír akkor is, ha valamelyik SMART érték túllépi a megengedett értéket. Pl allocated sector count vagy ilyesmi. Ezeken viszont segíthet a LLF.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) krokk válasza c41r0^ (#4) üzenetére


krokk
senior tag

megnéztem mit jelent a hibakód annó asszem... mindha az lett volna hogy cseréljem ki ha garanciális:D annyit meg nem ér meg hogy cseréljem rajta az elektronikát...
tök fölösleges vinyó van egy 120as meg egy 80as és egy 40es a gépemben szóval nemigazán van rá szükségem:) meg be se férne... csak vkinek kellett volna de rossszan meg nem akarom neki odaadni...

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#7) krokk válasza L3zl13 (#5) üzenetére


krokk
senior tag

mi az az llf?

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#8) L3zl13 válasza krokk (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

low level format

A maxtor oldala pedig minden hibakódra azt írja, hogy cseréld ki ha garós...
Ebben mondjuk igazuk is van, ha lehet, akkor cserélje az ember, majd ők bevizsgálják, hogy javítható vagy sem.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) c41r0^ válasza krokk (#7) üzenetére


c41r0^
őstag

low-level format

(#10) krokk válasza L3zl13 (#8) üzenetére


krokk
senior tag

:) oks köszi énis ezen vagyok épp még lefut az LLF és meglássuk mi lesz:)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#11) krokk


krokk
senior tag

semmi remény:D
ez tönkrement.. low format se segített rajta megpróbáltam fdisket rajta kiakadt az integritásnál 1%ig elment és visszaesett 0 ra majd ujra egy és vissza nulla...

szóval vége:)
nem kell vkinek egy rossz vinyó?:D

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#12) Gh0sT válasza krokk (#11) üzenetére


Gh0sT
addikt

Bővebben: link

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#13) krokk válasza Gh0sT (#12) üzenetére


krokk
senior tag

megtaláltam énis:) csak a neve nem ufrtott be :) de aztán eszembejutott hogy vmi biker:) már írtam neki emilt fél órája kb:)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#14) William válasza c41r0^ (#2) üzenetére


William
csendes tag

Szia! Pont ezen küzdök én is. Maxtor 60 gb-os, aida írja, hogy:

05 Reallocated Sector Count 63 1 1 2556 Várható meghibásodás: Közelgő adatvesztés jósolható

A powermax csinált nekem egy kislemezt, kikapcsoltam a gépet, lehúztam a smsung vinyót, nehogy bezavarjon abba is, és indít. A vége az lett, hogy indult a kikislemezről egy progi, és ::: a: Mit csináljak vagy írjak ide? Nem kellett volna tovább menniea proginak? Kikapcs, samsung vissza, két XP boot látható, sys file-t keres, csak cd-romról hajlandó indulni a gép, és nem bírtam helyreállítani vele- mert béna vagyok, Újraqtelapítettem, de nem akarom megint ezt eljátszani.
hogy műkszik a powermax?

Ja, ás ha renben lesz a vinyó, akkor erre rakjam a rendszert? 2MB puffer, 7200 rpm. Lassulni fog?

Köszi

[Szerkesztve]

Nem mindegy: Hülyén okoskodni vagy okosan hülyéskedni!

(#15) krokk válasza William (#14) üzenetére


krokk
senior tag

szerintem csináld meg újra a lemezt annak jónak kell lennie... el kéne indulni a proginak
de ha bejön az a:\ akkor akár be is írhatod hoyg powermax hátha nem inditja automatán...

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#16) William válasza krokk (#15) üzenetére


William
csendes tag

Köszi, este próbálom. Kérdem, hogy szerinted lassul a gép ill. mondjuk egy játék, ha a 8 MB pufferos samsung helyett a 2 Mb pufferos lemezre rakom az op.rendszert?

Nem mindegy: Hülyén okoskodni vagy okosan hülyéskedni!

(#17) Blade2 válasza William (#16) üzenetére


Blade2
aktív tag

Nemsokat számít!

Penge!™

(#18) papik16


papik16
csendes tag

van egy gépem állandóan ujraindul mikor töltene befele az xp.

szerintem szektorhiba kérlek titteket segitseteknekem. :) :) :) :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd javító progi?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.