Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd inicializálás w2k boot alatt? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Isten


Isten
tag

Sziasztok!


Egy P1 200-asom 80 MB Rammal 40GB HDD-vel (Maxtor UDMA133) és szépen fut rajta a Win2k. A BIOS alapban a 40GB-s HDD-met 8-nak látja, de ezt ''kibővíti'' a 2000 úgyhogy azzal sincs gond. A gond az, hogy amikor indul a gép akkor elmegy a fekete fehér progressbar, majd amikor a színes kép jön be mindjárt az elején (akkor komunikál a perifériákkal) mindig egy fémes kattanó hangot hallok, mintha inicializálna a 2000. Ez mitől van?

(#2) neduddki válasza Isten (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nalam is, de itt 2 katt! merthogy a nyomorult compaq bios a 10gb-s fujicut 7.5 giganak ismeri fel, adtak ra javitast, de szerencsere nem lett gond belole, mert idejeben megnesztem, hogy az via-hoz valo!!! Eljen a Compaq suport. ja es ecs alaplap /Mas! a 312-es compaq-hoz nem kepesek tudni hogy mijjen halokartya van az alaplara integralva a 3 valasztasi lehetoseg kozul:-((((, ez meg msi/
Szeritnem akkor veszi at a vezerlest a bios-tol es onnantol kezdve a virnyo valos meretevel dolgozik es ez nemi ellenerzest szul a virnyoban /lasd kattty/. Nalma amr egy eve csinalja eddig birta. Ha megdogli majd csere, ceges a kicsike.
Amugy hogy birja a p1 a 2k-t???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3) Isten


Isten
tag

Amúgy elég jól bírja és én is erre tippeltem hogy akkor van valami BIOS extender betöltés mert alapban minden OS (ami értelmes) cacheli (keseli - fonetikusan) a BIOS-t, köszönöm a hozzászólást. Az különben tényleg szar ha nem tudjak megmondani hogy alaplapon milyen hálókártya cucc van, upgraderól meg annyi hogy Zida alaplapom van, letöltöttem frissítést erre fel sem akarta ismerni a 40GB-s vinyom.

(#4) ocso válasza Isten (#3) üzenetére


ocso
tag

Hi!

Nekem is ugyanez a szitu, mindig visszarántja a fejet parkoló pozícióba azért kattanik. De ez főleg VIA-as alaplapoknál fordult elő sűrűbben ugy tudom. 2000 és XP is ezt műveli. Ez nem gáz szerintem. :(

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd inicializálás w2k boot alatt? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.