Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SCD101


SCD101
csendes tag

Nos, eddigis luzernek meg skótnak tartottam azt aki maxtor winyot vesz, nekem eddig az összes meghalt (kezdödött ez quantum vonalon), kevés ilyen rossz winyorol tudok, talán még ibm deskstar. A seagate winyomon meghajlott a nyák, egy kis kocc miatt, a mai napig gyönyörüen megy a barracuda. De ugye kaptam ajándékba maxtort.... már akkro sejtenem kellet volna.

Hirtelen ELFELEJTETT 70 gigát. 80 gigás winyo ! Egyedül maradt egy mappám. De a windóze szerint igen nagy lehet, ugyanis wino tudlajdonságoknál 2gb szabad hely van a winyon, ami szerinte is 80gb de az az egy mappa ami látszik azkb 4gb.

Szerintem fájlrendszer sérült, tehát visszalehetne állitani gondolom, mert azért kellene onnnan egy két info ;)
Hálistennek volt annyi eszem, hogy a céges adatot nem tároltam maxtoron :)


Kérlek segitsetek !

És egy jotanács, hogy aki teheti ne vegyen maxtor winyot csak azért mert 2-3 ezer huffal olcsobb. Én munkámnál fogva naponta 20 orát megy a gép, rendessen hajtva, eddig kb 6 maxtor winyo van kukában. Ez is oda készül szerintem, csak az adatot még kiirnám rolla. Ami nagyon beválik (bár azok közül is hal el pár) az WD és Seagate

Scoobydooobyyyydooooo

(#2) nRu3


nRu3
addikt

annyi ilyen topik van már hogy: eltünt több Giga adat, meg miért ne vegyünk ilyen vinyót....

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3) SCD101 válasza nRu3 (#2) üzenetére


SCD101
csendes tag

én 5-6 oldalig jutottam.
nem tlaáltam, lehe thulye vok :)
De mutass akkor egyet ahol megoldották ezt a jellegü hibát ;)

Scoobydooobyyyydooooo

(#4) God Vazzeg válasza SCD101 (#1) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Parancssorból:
chkdsk <meghajtójel> /F /R

vagy:

chkdsk <meghajtójel> /F /X /R

[Szerkesztve]

(#5) SCD101 válasza God Vazzeg (#4) üzenetére


SCD101
csendes tag

csekdiszk már csinált nagy gondot a kicsiböl :)
Hajlamos inkább törölni, mint visszaállitani. Szerinted megoldás lesz ez most ? :Y

Scoobydooobyyyydooooo

(#6) SCD101 válasza God Vazzeg (#4) üzenetére


SCD101
csendes tag

/X ? na most melyik milyen kapcsolo ? :F

Amugy köfke hogy segitesz :R

Scoobydooobyyyydooooo

(#7) God Vazzeg válasza SCD101 (#6) üzenetére


God Vazzeg
veterán

chkdsk /?

(#8) SCD101 válasza God Vazzeg (#7) üzenetére


SCD101
csendes tag

bocs tényleg hülye vok :D :D :D :D :D lassan fel fel ébredek :)

Scoobydooobyyyydooooo

(#9) SCD101 válasza SCD101 (#8) üzenetére


SCD101
csendes tag

na akkor szépen visszakötöm aztán hajrá :) addig lefürdök :)

Scoobydooobyyyydooooo

(#10) rlazol


rlazol
addikt

haldokoló winyó: [link]
adatmentési tanácsok: [link]
esetleg azonnali kérdések: [link]

itt tedd fel a kérdést, és/vagy eresd meg liksoft fórumtársat, az ő szakterülete.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#11) karib


karib
addikt

chkdsk tényleg képes nagyobb katasztrófát okozni, mint volt - én elkerülném.

GetDataBack vagy hasonló szoftver kell neked. A HDD-n lehetőleg ne matass, tedd be egy másik gépbe, ott ereszd rá a recovery programot, és mentsd át az adatokat.

Ismétlem, ne matass a sérült diszken, mert minden mozdulattal csökkented az esélyét, hogy visszajöjjön bármilyen adat.

Utána pedig, ha fontosak az adataid, gondolkozz el egy RAID tükör beállításán + szokj rá a rendszeres archiválásra :)

Department of Redundancy Department

(#12) SCD101 válasza karib (#11) üzenetére


SCD101
csendes tag

:O valami link ? eddig csak fizetösset találtam

Scoobydooobyyyydooooo

(#13) karib válasza SCD101 (#12) üzenetére


karib
addikt

Az ilyen programok tudtommal mind fizetősek, érthető okokból... linkeltek neked fórumtémákat, ahol tájékozódhatsz.

Department of Redundancy Department

(#14) Hequila válasza SCD101 (#12) üzenetére


Hequila
őstag

Emlékeztetsz Juliskára, aki szídja a nyalókát, amiért az a hajába ragadt. És azt mondja mindenkinek, hogy ne vegyen senki nyalókát, mert az az ember hajába ragad. Vegyenek inkább rágót! De ha Juliskának egyszer a rágó is a hajába ragad.... ?

Nem hinném, hogy a ''maguktól'' döglöttek meg a Maxtorok.

Mod: Ném mégy megg áz hejesiráss!

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#15) Fori23 válasza Hequila (#14) üzenetére


Fori23
őstag

Mint írta, nem csak a Maxtorokat tudja gyilkolni. Neki a palacsinta is a fején köt ki.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.