Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd hiba? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) fler


fler
tag

Sziasztok!

Haverom gépe egy hét állás, és előtte tökletes működés után nem indult el.
Pontosabban elindult, de amint töltené be a winXp-t restartol.
Bármilyen módot választok ki indulásnál, restart.
Kiszedtem a HDD-t, hogy lementem róla a fontosabb dolgokat, beraktam az én gépembe, és indítás után ugyan az a jelenség, az én gépemet is ujraíndította.
Még mielőtt hülyének néztek jó helyre raktam a hdd-t, nem arról bootolt.
Egyszerűen amikor lemezműveletet végezne az xp a hdd-n, restart.
Van valakinek ötlete.

(#2) steve@prhw válasza fler (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Egyszer már volt ilyen, ott csak úgy ment, ha az áramot ráraktam, úgy indítottam, és az adatkábelt csak a win felállása után... Aztán új hardver hozzáadása varázsló..

Sztem várj néhány ötletet még, és ha nem OK, akkor próba...

(Gondolom, nem ugyanazzal az ATA-kábellel próbáltad mindkét géppel, tehát az nem valószínű, hogy gond. Master/slave, primary,secondary pozíciókban próbáltad?)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) fler


fler
tag

Bocs, azt még elfelejtettem, hogy egy 160-as Seagate SATA hdd-ről van szó.

(#4) Jarod1


Jarod1
addikt

Na nekem is 1 Furcsa jelensegem van
Néha indításkor ott megáll a gép amikor felismerte hogy be van kötve a 2 vincsi és a DVD
és azt írja ellenőrizzem a 80 eres adatkábelt. DE a kábelekhez nem is nyultam!
Ja igen ez 1 dubla cooleres Rackban van, a problémát csak ugz tudom megoldani ha a rackken kikapcsolom a tápot.

A másik ''x-aktás'' jelenség hogz dolgozom a géppel, aztán kellene valami a winchiről (1 partíciós J meghajtó)
és eggyerűen eltűnt, nem látja a gép. Ujraindításkor ujra rendben lesz
Egyébként Maxtor 80-as Vincsi.
Lehet hogy haldoklik? :F

(#5) KisBundi


KisBundi
őstag

Van egy Seagate Barracuda ST380817AS 80 gigás SATA vinyóm és a SMART-jában óriási számok vannak. Mármint csak olyan helyen ahol kell is neki lennie, de ott nagyon sok. Ennél a vinyónál ez helyénvaló? :F

(#6) TéKrys válasza Jarod1 (#4) üzenetére


TéKrys
senior tag

Sajna a Maxtornak legendásak a 80as vincsijei. Sajna csak rossz értelemben. :O

A másik eset: sztem a mobilrackben bibis a kábel. Próbáld ki a vincsit , kiiktatva a mobilracket.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#7) macilaci78 válasza TéKrys (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én már öt éve nyúzok egy Maxtor 80Gb/8Mb/7200RPM vincsit minden hiba nélkül. :)) Első két évét házba szerelt mobile rackben, egy fél évet rendszervinyóként a házba csavarozva, 2,5 évet pedig egy USB-s külső keretben. Semmi baja sincs, pedig fociztam is vele. Igen, leesett, eltört a rack műanyag burkolata, de a vincsi megmaradt, soha semmi adatvesztés, semmi bad sector. Szerencsés vagyok, ennyi. :)) :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8) KisBundi válasza TéKrys (#6) üzenetére


KisBundi
őstag

Szerintem ez így nem igaz. Nekem is sokáig volt 80-as Maxtorom de soha nem volt semi problémája pedig állandóan hurcolásztam. Csak azért váltam meg tőle mert SATA-s vinyót vettem. :C

(#9) KisBundi válasza KisBundi (#5) üzenetére


KisBundi
őstag

Valaki...? :O

(#10) hettmann


hettmann
tag

szevasztok! egy olyan kérdésem lenne hogy bejött egyik nap a kék halál elszállt minden a vinyóról. Egyik haverom azt mondja szektorhibás más azt hogy virus támadta meg. Én is efelé hajlok. Tudna valaki segiteni az esetleges megelözés érdekében?

''Most, mikor ugyanúgy, mint mindig, legfőbb ideje, hogy.''

(#11) hdsentinel válasza hettmann (#10) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Az esetleges merevlemez hibák elkerülésére és diagnosztizálására készül ez a program:

[link]

Az oldal angol, de a program tud magyarul természetesen.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#12) hdsentinel válasza KisBundi (#5) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Ha van időd, légyszi küldj egy riportot a Hard Disk Sentinellel.
Akkor meg tudom nézni, hogy mely értékek magasak és azoknak szabad-e magasnak lenniük :)

Valamint egy kondíció %-ot is mutat, ami irányadó lehet a merevlemez állapotát illetően.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#13) hdsentinel válasza fler (#1) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Szerintem nem kizárt, hogy az automatikusan detektált UDMA módot nem bírja valamiért és ettől dob egy hátast.

Próbáld meg a BIOS-ban visszatenni UDMA 2-re, ha még úgy sem, akkor kapcsold ki a DMA-t és próbáld meg sima PIO módba állítani.
Nem lesz gyors, de ha elindul, legalább le tudod menteni az adatokat.

Egy próbát megér ...

--

Bocs, csak most vettem észre, hogy ez a post már nem feltétlen aktuális :)

[Szerkesztve]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#14) hettmann


hettmann
tag

:R

[Szerkesztve]

''Most, mikor ugyanúgy, mint mindig, legfőbb ideje, hogy.''

(#15) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Annyi a probléma a gépemmel hogy lassan bootol pedig most raktam újra egy pár órája, a hdd folyamatjelzője állandóan világít, meg általános használat mellett (internet) állandóan beszaggat! A szaggatást akkor észlelem mikor hallom hogy a vinyó egy kicsit el kezd dolgozni! Ja és van amikor teljesen megfagy a gép! Lehet vinyó gond vagy proci? Már vagy 3 hete ez van!

(#16) liksoft válasza Nyiscsák (#15) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive PIO módban működik UDMA helyett. De ez itt is feltehető lett volna. De minek, mert sokszor le lett ott már írva.

Szerintem ez zárható.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd hiba? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.