Hirdetés

2019. október 20., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hdd halkítás (téma lezárva)

(#1) Victorius

Victorius
(tag)

Sziasztok!

Valamikor régen olvastam a Chip-ben egy vinyócsendesítű kütyüről. A lényege az, hogy a vinyót erős gumiszalagokkal felfüggesztik. Nem tudom, ki mit tud róla, és hol lehet ilyet kapni. És persze mennyire hatékony?

(#2) zsoltee10 válasza Victorius (#1) üzenetére

zsoltee10
(addikt)

Ez egy jó kérdés. Azon még nem gondolkodtam ,hogy hol vegyek ilyet, da azon már igen, hogy hogyan csináljak. :))

(#3) tomcs válasza Victorius (#1) üzenetére

tomcs
(őstag)

ujjh.... aludnom kene.. azt olvastam hogy hdd hajlitas :DDD

Négy éve két új autónk volt. Most csak egy van, meg egy négy éves. Rosszabbul élünk, mint négy éve.

(#4) EnginEEr

EnginEEr
(tag)

[L]http://www.moddingfreax.de[/L]
katt a How to 's ra a főmenüben aztán a HD Entkoppelung -ra
remélem erre gondoltál :DD

erre a címre vki prohw-s hitta fel a figyelmemet thx neki :P

Abor-Asör-Apálinka => Asus | AMD | Ati - az utóbbi 2 már egy, de a sör nem válik pálinkává ilyen könnyedén :)

(#5) Victorius

Victorius
(tag)

Yeah, ez az! Jobb lett volna, ha készen is lehetne kapni, de majd próbálkozom...:-)
Köszi!

(#6) Victorius válasza tomcs (#3) üzenetére

Victorius
(tag)

Esetleg a hajítás sem lenne rossz! :-)

(#7) PeliScan

PeliScan
(addikt)

Nah, van gyári megoldás is, de az többnyire (a gumis) csak a 'kerregéstől' szabadít meg, az esetleges sípolástól nem. De ha gondolod keress rá; SilentDrive.

Vagy, válsszd a piros tablettát; az én megoldásom:

A ház szerves részeként...

Hőleadás...

A Doboz...

(#8) Victorius

Victorius
(tag)

Wow, ez tetszik!
Miből van? Farostlemez? Hogy csináltad?

Beszerezhető valahol?

Nem melegszik túl benne a vinyó?

(#9) PeliScan válasza Victorius (#8) üzenetére

PeliScan
(addikt)

Háát. Mivel egy 8cm-es CoolerMaster fújja rá a cúgot 6 volton, így se hangja, se hője. :))

Amúhgy tényleg nagyon sokat számít, mivel ez egy régebbi Seagate, szóval szípolt, meg kerregett, de most már kussol! :)

Igen, farost, de szvsz bármiből megcsinálható a doboz. Kibéletem parafával, össz. 3 réteg, és közöttük 2 réteg ezüstpapír, gondolva a magas frekvenciájú hangokra is... :DD

(#10) Victorius

Victorius
(tag)

Igen, a képek nagyon is érdekelnének! Meg az, hogy hogyan van beleerősíve a dobozba a vinyó.
Ha két vinyója van az embernek, akkor két dobozt kell csinálni, vagy egybe (egy nagyba) beépíthető az egész?

Hallotram már olyan parafás megoldásról is, hogy a gépház lapjait bélelték ki vele belülről. Szerintetek ez nagyon elrugaszkodott ötlet?

(#11) Victorius

Victorius
(tag)

Mg egy kérdés. Úgy tűnik, komolyabban foglalkoznom kell hűtéssel, meg tuninggal :-) Itt Szegeden nemigen találtam megfelelő oltot. A hétvégén felmegyek Petre. Merre találok olyan boltot, amelyiknek tényleg van választéka hűtőelemekjből, ventillátorokból, procihűtőkből?
Előre is köszi!

(#12) PeliScan

PeliScan
(addikt)

Nah, egypár kép, tervezem majd egy topic indítását, csak majd az persze érettségi, felvételi után. :)
Addig is:

A parafás megoldás elrugaszokodott lenne..? :) Én nagyon élveztem csinálni, és bár sok idő, de szerintem megérte... Most így néz ki.
:) Én még a parafára is tettem némi gumis szőnyeget, hogy mégjobban tompítsa a hangvisszaverődést... Épp félkész állapotban.
:)

(#13) renegade válasza PeliScan (#12) üzenetére

renegade
(aktív tag)

Ügyes! Szép munka. És az eredmény? Milyen hangja van a cuccnak? Most már számolj be erről is.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#14) dark bit

dark bit
(tag)

Üdv!

Vinyó csendesítésre a silent drive tökéletesen szar megoldás :)
Ezt bármelyik külföldi hardware honlapról megtudhatod (kivéve amelyik nem függetelen és árulja... vajon miért)
Lényeg, hogy egy műanyag ládába zárod a HDD-t ami ezáltal mégzajosabb lessz, és a hőmérséklete az lazán üti majd az 50 C-t.
Van viszont megoldás egyéb, ami szerintem jobb.
Keress rá a Fek 1 nevű cuccra, nekem is ilyenem van a gépemben. Németországból rendeltem. a lényege, hogy bordázott öntöttvas ládikához hasonlít (elől hátul nyitott, szivacsokkal lezárt). Nagyon passzentos, nem reked meg benne a levegő, a szélei gumiból vannak és előrefúrt fémlapocskát bele csúsztatni, abba csavarod bele a csavart, így érik el, hogy nem ad át rezgést a háznak.
Talán kiderült már, hogy így csak 5.25-ös helyre fér be ezután a cucc...
Szerintem megérte az árát, levett a zajból jelentősen.
Vannak brutálisabb megoldások is, pl láttam már egyedileg moddolt fémládikát amit aztán heat-pipe megoldással hűtöttek. Abszolute 0 DB zaj jött ki belőle és a hőleadása jobb volt mint valaha... ehh, csak éppen ilyenből jó ha befér 1 a gépházba :)

Ghost

d[-_-]b Cool Walley

(#15) PeliScan válasza renegade (#13) üzenetére

PeliScan
(addikt)

Köszönöm! :)

Elég jó a hatásfoka az egésznek, bár még közel sincs kész. A vinyót egyáltalán nem hallom, pedig a lassan négy éves Seagate amúgy sípol rendesen. A proci és a VGA venti is hallhatatlan, legalábbis nem számít hogy 1500Rpm vagy 3000Rpm, ugyanis a két házventi és a táp halk duruzolása elnyomja. Ezt akarom még megoldani, hogy némi hangfogót pakolok a haázventikhez, a tápra meg belülről fújatom a levegót, hogy ne legyen olyan magas (most 1600) Rpm-je.

(#16) BEE válasza PeliScan (#15) üzenetére

BEE
(addikt)

Mondd! Használod is a gépet, vagy csak legózol vele?

:DD

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#17) PeliScan válasza BEE (#16) üzenetére

PeliScan
(addikt)

Hehehe. :)

Azóta sem kaptam semmi tanácsot a ''145 wattos táp'' topicban... :)

(#18) BEE válasza PeliScan (#17) üzenetére

BEE
(addikt)

Legalább elkészültél a csillog-villog propellercsodával?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#19) renegade válasza PeliScan (#15) üzenetére

renegade
(aktív tag)

jah, nézd meg volt egy topic arról hogy egy szigetelő anyagból készült kályhacső-szerűséget applikálsz a táp kivezető ventijéhez, és ezzel gyakorlatilag leárnyékolod az onnan jövő zajt. Gyárilag kapható ilyenről szólt a cikk de szvsz ezt érdemesebb házilag készíteni. Bár valahonnan van egy olyan sejtésem, hogy te sem boltban fogod megvenni... :)
Mint ott írom, én is egy u-alakban hajlított polyfoam-ot raktam oda, és RENGETEGET számít, azóta nyugodtan lehet a szobában mellette aludni is. És én még maximálisan primitíven csináltam (úgyse látszik alapon).

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#20) PeliScan válasza renegade (#19) üzenetére

PeliScan
(addikt)

Dede, kizárólag bolti cucc kell nekem! :)

Persze abba is fincsi parafa meg szűnyeg... tök jó lesz. Ha kész leszek az egésszel, majd összegyűjtöm a sok csínom okosságokat, amikre szert tettem. :DDD

(#21) renegade válasza PeliScan (#20) üzenetére

renegade
(aktív tag)

Ja, majd fotózd le a ''lopakodót'' ha elkészült teljesen! :)

(#22) PeliScan válasza renegade (#21) üzenetére

PeliScan
(addikt)

A topic-cím részben a Te ötleted dícséri..! :C

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=24748&start=#msg22[/L]

(#23) telcom

telcom
(tag)

Nekem van ilyen. Egy fikótol vettem 3 gumi tartja 5,25 helyre kell tenni.

telcom

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hdd halkítás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.