Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd bekötés kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _Gudella


_Gudella
senior tag

A következő a kérdésem: Van valamilyen mód arra, hogy egy ATA133 vinyót a géptől néhány méterrel arréb helyezek el? (természetesen úgy hogy be legyen kötbe és működjön :)) )

(#2) ReJim


ReJim
őstag

mihez kwellene méterekre elhejezni a vinyót???

egyébként nem tom, de nekem a gépem tetején van... egy hátsófémlapon van csinálva neki csati.. bent a 90 centis ata kábel rámegy a csatira, kint meg egy másik kábel jön a belső, de beburkolt, s külsőnekhasznált mobilracknek a csatijához!!!

egyébként meg tudnád oldani akár ata-val, csak akkor lehet hogy lassú lenne!!!
de usb-vel biztos!! :)

</end.?>

(#3) -=Virus=- válasza _Gudella (#1) üzenetére


-=Virus=-
csendes tag

Igen....

Eloszor is vegyel olyan Kabeleket hozza amik tobb meteresek vagy amien messzeire akarodd a vinyot kosd be...es legyen a vinyo egyenseben marmint vizszintben es ne a foldon olyan magasagban mint a gepben lenne rakjal ala vmit..

(#4) _Gudella válasza ReJim (#2) üzenetére


_Gudella
senior tag

de én a rendszervinyót tenném ki a gépből, hogy teljesen hangtalanná váljon a gép, úgyhogy lassulás semmiképp sem lenne jó....

(#5) Jano válasza _Gudella (#1) üzenetére


Jano
senior tag

Elvileg ha veszel 90 cm-es ATA 100 kábelt akkor ki lehet hozni a gépből, mondjuk az elég rövid, vagy veszel egy USB 2.0-ás Külső merevlemez házat igaz az van vagy 10-15000 Ft de legalább az USB kábel 3 méter hosszú lehet azt hiszem.

A tudás érték!!!

(#6) _Gudella válasza -=Virus=- (#3) üzenetére


_Gudella
senior tag

jó...de meddig lehet egy 80 eres kábelt meghosszabítani, úgy hogy stabilan működjön az eredeti sebeséggel, van erről tapasztalata valkinek?

(#7) -=Virus=- válasza _Gudella (#4) üzenetére


-=Virus=-
csendes tag

Attol hogy a vinyo a gep mellet 2-3 meterre van attol ugyanugy hallani fogod a vinyo hangjat....nem??:))

(#8) -=Virus=- válasza _Gudella (#6) üzenetére


-=Virus=-
csendes tag

Sztem ugy nem lassul a cucc ha melle rakod mittomen mennyire vizszintbe....

(#9) Flashy válasza _Gudella (#6) üzenetére


Flashy
veterán

a szabvány 45 centis kábelt ír elő. ha jól tudom, már a 90 centis is csak bizonyos feltételekkel működik és tkp már az is szabványon kívül van. én tuti nem kockáztatnám az adataimat.

(#10) -=Virus=- válasza _Gudella (#1) üzenetére


-=Virus=-
csendes tag

Hany vinyod van es azok mekkorak ha (ha tobb van)?

(#11) _Gudella válasza -=Virus=- (#7) üzenetére


_Gudella
senior tag

de akkor pl berakhatóm egy jó vastag a falú szekrénybe, ami jobban elnyeli a hangját mint a fém gépház :)

(#12) _Gudella válasza -=Virus=- (#10) üzenetére


_Gudella
senior tag

1 db 160 gigás meg 1 40es de azt csak néha kapvsolom be backup célra, tehát annak nem számít a hangja

(#13) -=Virus=- válasza _Gudella (#11) üzenetére


-=Virus=-
csendes tag

Jo 5let de akkor a haz kb a szekreny mellet legyen az ugy nem lenne jo otlet ha 3 meterre lenne tole:DD

(#14) Szőrös  válasza _Gudella (#11) üzenetére


Szőrös 
veterán

szvsz usb-s megoldás a nyerő. ahogy Flashy is írta IDE max mérete 90 cm

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#15) -=Virus=-


-=Virus=-
csendes tag

Sot rakd be a hazat a szekrenybe azt meg van oldva a cumo..:DD:DD:DD
+ egy kis szekreny farigycsalas....

(#16) _Gudella


_Gudella
senior tag

na mindegy gondoltam hogy nem valószínű hogy lehet olyan hosszú az idekábel, de azért megkérdeztem, hátha van mégis megoldás :)

(#17) ReJim válasza -=Virus=- (#3) üzenetére


ReJim
őstag

??? mivan???
mi az hogy több méteressek?? ojan nincs max 90 cm!!!
és mihaz hogy legyen egyenessen a winyó?? ne a földön??? hanem a gép magasságában?? az minek??? ha a földre teszem akkor max a szönyeg ég ki.... vagy szétsül az elktronika.... nem tartozik ide, hogy hova teszi....
egyszóla te hüleséget mondtál....

</end.?>

(#18) _Gudella


_Gudella
senior tag

ja igen, azt én sem értettem mérnem lehet lejjeb, nem fog visszafolyni az adat a kábelen :))

(#19) _Gudella válasza ReJim (#17) üzenetére


_Gudella
senior tag

és neked a két 90 cm-essel rendesen műköik, nem lépett vissza lassabb üzemmódba? mert már talán az is jó lenne

(#20) ReJim válasza _Gudella (#19) üzenetére


ReJim
őstag

nekem egy 10 gigás gumibugyis seagate u series 5 öm van és kint egy 40 eres 55 centis ide kábel van... szóval nagyon nem vettem észre változást, de nem is fogok ezzel a konfiggal... a gépem is lassú.... igaz a csati valszeg leszed a sebességből....
ha tuningolni akarod akkor meg csavarozd a plafonra, és úgy dölni fog belőle az adat ezerrel... :DD:P:C

[Szerkesztve]

</end.?>

(#21) davidsone


davidsone
addikt

volna 1 problémám: ssd re szeretnék windows 7et telepÍteni de azt Írja a telepÍtő h, nem lehet és nézzem+ h. engedélyezve van a biosban
de hol??? :W
:R

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#22) davidsone


davidsone
addikt

2004????????????????? NEEMÁÁÁ :O

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#23) Воланд


Воланд
titán

Azonnali kérdések órája (kiemelt téma)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd bekötés kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.