Hirdetés

2019. október 21., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  HDD ATA-100 (téma lezárva)

(#1) LionKing

LionKing
(csendes tag)

Tanácsokat szeretnék kérni a márkát illetően, hogy milyen winyót vegyek? Mindenképpen ATA100-as és 7200 rpm-est szeretnék venni. Ugye az IBM egy kicsit drágább. Pl. egy 20gb-s IBM árához 5-10k-t hozzátoldva már kapok egy 40-46 gb-s Maxtort például! Szóval?
:DDD
Thx előre is

(#2) pogacsa válasza LionKing (#1) üzenetére

pogacsa
(csendes tag)

szerintem a az ibm icl35 40g-vel jarsz a legjobban, ez 288DEM, mig a matrox 325 . gondolom az arany otthon is hasonlo.

Pogi

(#3) karib

karib
(addikt)

Ha nem fontos most rögtön, várj a Seagate Barracuda ATA IV-re. 40 GB/tányér, 7200 rpm, folyadékcsapágyas motorok. Azaz elvileg piszok gyors és semmi hangja, nem melegszik. IBM-emet már be sem csavarozom újra...

Persze kb. 2 hete jelentették be, nagy durranásnak ígérkezik, de egyelőre semmit nem tudok róla, tesztet még nem láttam. Remélem, mihamarabb itt lesz.

Egyébként háttértár témában tudom ajánlani a www.storagereview.com site-ot, nagyon pengén foglalkoznak a témával, és van egy kereshető, összevethető teszterdemény-adatbázisuk. Nagyon hasznos.

Ajánlataim, ha nem tudsz/akarsz 'Cuda4-re várni:
- 60 GB IBM Deskstar 60 GXP (IC35LxxxAVER07)
- 60, 75 GB IBM Deskstar 75GXP (DLTA3070xx)
- 40 GB Western Digital 400BB
- 80 GB Western Digital 800BB
- setleg 30 GB Quantum Fireball LM (LM, mint a régi széria, nem AS, az már gagyibb).

Különben pedig igazán mindegy. IBM, WD drága kicsiben (40-60 GB alatt...), egyébként megéri. 75GXP-vel jó tapasztalataim vannak, de már vannak kurrensebb darabok is, igaz.

Department of Redundancy Department

(#4) LionKing válasza karib (#3) üzenetére

LionKing
(csendes tag)

Köszi, de mondjuk olyan 35-40 nettónál többet nem szeretnék rá költeni :)) Ugyanis most költöttem kb 130-150k-t a gépre :) De köszi. Amúgy az ATA IV-ről még nem hallottam, és azt vajszínű az ATA-100-as ASUS CUSL2-C alaplampom nem is támogatja, vagy igen? És mi a helyzet a Maxtor-ral? Ja és az IBM-re tényleg örök gari van?

(#5) LionKing válasza pogacsa (#2) üzenetére

LionKing
(csendes tag)

Sajna itthon az IBM a drágább (legdrágább) :)) De ha tudsz olcsóbban küldeni utánvétellel ... :) Érted... Akkor szólj!
:D

(#6) karib

karib
(addikt)

Hát, budget kategóriában Quantum Fireball LM ajánlott, vagy esetleg WDxxxAB. Ez utóbbi hivatalosan 5400-es, valójában 6000-es, 30 GB/lemez, tesztek szerint majdnem-7200-gyors. Szóval jó vételnek tűnik. Bővebben lásd www.xbitlabs.com

IBM-re nincs örök garancia, max 3-5 év jobb helyeken...

'Cuda4-et biztos látja majd az Asus is, max BIOS frissítés kell majd nekije.

(#7) LionKing válasza karib (#6) üzenetére

LionKing
(csendes tag)

Köszi, amúgy a 'Cuda4-es az ATA hányas? 100 v. több?
:DDD

(#8) LionKing

LionKing
(csendes tag)

Szűkítettem a kört!
Kérdésem: melyik jobb?
IBM 41,1GB 7200/ATA100 nettó 32.980
Maxtor 40,9GB 7200/ATA100 nettó 32.500
Seagate BARIII 40,8GB 7200/ATA100 nettó 32.945
Western Digital 40,0GB 7200/ATA100 nettó 29.000
viszonta WD-nek 9ms a többivel szemben amik 8,6ms
Szóval? Szerintetek?
:)) Csumi

(#9) karib válasza LionKing (#8) üzenetére

karib
(addikt)

Csocsesz'

Ha az a WD egy WD400BB, akkor egyértelmű a választás. Ha WD400AB (ami valójában 6000 körüli), akkor is jó vétel. Ha nem, akkor nézünk másikat :)

'Cuda4 ATA100 lesz, de kit érdekel? Egy IDE HDD sem mozgat 40 MB-nál többet (örülnek, ha 30-ról indulhatnak), tehát ez az ATA-őrület nem sokat jelent. A master/slave osztozkodás miatt pedig pálne semmit nem jelent a teoretikus 100 MB/s.

Particionálás: anélkül nem úszod meg, mert csak utána lehet formázni :) De komolyra fordítva a szót: ha nincs különösebb igényed, rakd egybe az egészet, és kész. Könnyű áthelyezni dolgokat, csak egyszer fogysz ki lemezterületből, ellenben a Scandisk és Defrag eltart egy ideig. Ha mindenképp több partíciót akarsz, azt vedd figyelembe, hogy az első lesz a gyorsabb, mert az van a HDD "elején", azaz a tányérok külső felén, befelé haladva lassul a HDD. Tehát ha 2 partíciót akarsz, akkor inkább egy kisebb rendszer + nagyobb tároló legyen. De legegyszerűbb egybe nyomni az egészet.

(#10) LionKing válasza karib (#9) üzenetére

LionKing
(csendes tag)

Köszi, akkor egyben hagyom. Csak nem tudtam hogy egyben nem lesz-e nagy falat neki, de ezek szerint nem :) De vajszínű, hogy IBM mellett döntök, a CudaIII-on v. CudaIV-en és a Maxtoron még gondolkodom.
Köszi
:DD

(#11) karib válasza LionKing (#10) üzenetére

karib
(addikt)

Mondom, ha az a WD egy WD400BB, akkor olyat vegyél. Ha nem, akkor érdemes mást nézni...

(#12) LionKing válasza karib (#11) üzenetére

LionKing
(csendes tag)

Ok, de sajnos ez WD400AB, szóval vajszínű, hogy IBM-et veszek. Köszi.
:))

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  HDD ATA-100 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.