Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd-t karacsonyra, de milyet??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) arch0n


arch0n
csendes tag

Hali!
Lenne egy gondom, karacsonyra szeretenek egy uj vinyot, de a vinyokhoz sajnos nem sokat ertek, es hat inkabb ugy gondolotam meg kerdezlek mar titeket is, hogy melyik vinyo lenne jo valasztas.

Mindenesetre egy 80 GBos 8MB Caches SATA vinyora gondoltam, abbol melyikek a legjobbak?
Meg van itt meg egy kerdesem. A mostani hdd-m egy regi Quantum Fireball 20GBos, azert is szeretnek egy ujat mert mintha mar nem olyan jo olvasna, valami gond lehet a magnesezessel....
Es ha esetleg SATA Hard helyett, egy szinten PATA HDDt vennek es Raid-be kotnem, a mostanival az jobb teljesitmenyre lenne kepes mint a SATA onmagaban? Mert ugye SATA-t meg egy PATA-t nem lehet Raidbe kotni???
Tulajdonkeppen a RAID az mit csinal???

I Love Techno! Power To The People!

(#2) vtechun válasza arch0n (#1) üzenetére


vtechun
veterán

vegyél inkább nagyobbat... a mostanival ne köss semmit raidbe...
tényleg! voltál már Sárándon az M47-ben? ott jó Techno partikat szoktak nyomni - a tesóm szerint..

[Szerkesztve]

(#3) Hellas válasza vtechun (#2) üzenetére


Hellas
senior tag

Esetleg progressive?Kecel!:))
Na,hogy on is legyek,én ajánlom a Hitachit.

(#4) arch0n


arch0n
csendes tag

Sarandon M47ben meg nem voltam. De jovore keszulok elmenni!

Az a gaz hogy mar a penzem nagy reszet kilottem gep ujitasra, mar csak a HDD maradt + meg ugye ez a regi szar is elkezdettt problemazni, es hat 80GBosnal vagy max 120nal nagyobbat nem birok venni. Csak jo lenne pontos marka meg modell nev, hogy milyet erdemes venni, nem szeretnek befurodni.

I Love Techno! Power To The People!

(#5) Versus123 válasza arch0n (#4) üzenetére


Versus123
aktív tag

Gianninál nézzél körül,vannak Samsungok nagyon jó áron ,2 év garral....én most vettem 160 gigásat 18900-ért...

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#6) Wildmage válasza arch0n (#1) üzenetére


Wildmage
senior tag

Én épp a héten leptem meg magam egy sulinetes hitachi sata 120-assal. 25k,de mivel sulintes, így a felébe fog kerülni. Ja és 3 év gar.

[Szerkesztve]

(#7) sz.j válasza Wildmage (#6) üzenetére


sz.j
nagyúr

A Hitachiből melyiket vetted és mekkora a zaja??? :F

A Samsung, Seagate, WD, és a hitachi közül melyik a leghalkabb ami stabil és gyors is ???

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8) sz.j


sz.j
nagyúr

És egy láma kérdés, mert ilyent még soha sem csináltam!:
Hogy kell lecserélni a HDD-t ? Mit hogyan kell csinálni?

Köszi az infót!


[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#9) Wildmage válasza sz.j (#7) üzenetére


Wildmage
senior tag

hds722512vlsa80 a kódja.
120 giga / 7200rpm / 8mega cache/ SATA
Zajra nekem halkabbnak tűnik a seagate 7200.7-es szintén hasonló paraméterekkel rendelkező, de sima PATA vinyómnál.
A felsorolt kriétriumokat figyelembe véve én a hitachira szavazok.
Vinyó cseréje meg tök1xerű. Fogod, kiveszed a régit, megofogod berakod az újat, beállítod rajt a jumpereket és ha nem ismeri fel automatikusan a bios, akkor azzal is felismerteted és csókolom. A SATA vinyókkal már problémásabb lehet a dolod,de ez már a windows-zal való barátságával kapcsolatos.

[Szerkesztve]

(#10) Gismo


Gismo
addikt

Énis a Hitachi-t ajánlom! 80-as 8MB cache Sata-val van tapasztalatom!
És nagyon jó drive! Gyors mint a szééél!
A másik a WD amit ajánlanék!

(#11) sz.j válasza Wildmage (#9) üzenetére


sz.j
nagyúr

Na én ezt a Jumper témát nem igazán értem!
Én úgy tudtam, lehet hogy rosszul, hogy a jumperhez nem kell nyúlni!?
Vagy rosszul tudom???

Az elképzelésem szerint én így csinálnám:
A mechanikus szerelés után, a régi slave-ba az új a master-ba kötve, formázás és a particiók felosztása után telepítem az XP-t, majd a régiről átmásolom az újra az ott lévő összes cuccot. Majd kiszerelem a régit.
Ez így jó vagy butaságokat írok??? :F

Ez ami Neked van Hitachi, ez a 7K250-es sorozat tagja???


[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12) Wildmage válasza sz.j (#11) üzenetére


Wildmage
senior tag

Az. Bővebben: link
Hacsak nem SATA a cuccod, akkor kell játszanod a jumperekkel. Jelen esetben ha PATA vinyód van és olyat is veszel, akkor a mostani mastered (amit slave-be akarsz rakni és arról felmásolni az újra a cuccokat) át kell jumperelned vagy cable selectre vagy slave-re és úgy rakd be mind a kettőt! Az újak meg ált masterre vannak állítva alapból asszem.

(#13) sz.j válasza Wildmage (#12) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infókat, lehet hogy a végén ez a hitachi lesz amit megveszek, csak ez a 24 óránkénti hangos kattanás zavar.
Ja és lehet, hogy csak PATA-s lesz, még ha lassúbb is mint a SATA-s.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#14) Akytoo


Akytoo
csendes tag

Hi!!!

Samsung 160 gb / 7200 rpm (PATA) vinyó!! FLASHHH :Y megéri vegyél ;)

Abit NF7-S v2.0, AMD Athlon Xp 2200+ @ 2250 MhZ, 2*256 Mb 400 Mhz Kingston RAM (dual ddr channel), Nvidia GeForce FX 5600 SE

(#15) CsendPenge válasza sz.j (#13) üzenetére


CsendPenge
őstag

Vegyél valami sata-sat! Csak addig szívod a fogad, amíg fizetned kell. Utána viszont nem bánod meg, mert szakít nagyon. (barátomat is nehezen beszéltem rá, mert drága volt, és szívta is a fogát rendesen, de utána meg örült a cuccosnak)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#16) sz.j válasza CsendPenge (#15) üzenetére


sz.j
nagyúr

Csak az a baj, hogy a SATA-s vinyó ''beüzemelését'' végképp nem ismerem, tehát valszeg marad a PATA-s!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#17) CsendPenge válasza sz.j (#16) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ugyanmár! Talán úgy születtél, hogy a PATA vinyót tudtad hogy kell beüzemelni? Sztem nem. Megtanultad. A SATA sem lehetetlen. Megtanulod.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#18) sz.j válasza CsendPenge (#17) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a bíztatást, rendes vagy!
Azért még alszom rá egyet!!! :D

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#19) CsendPenge válasza sz.j (#18) üzenetére


CsendPenge
őstag

Lécci majd szólj vissza, ha megvetted :) Csak a kíváncsiság kedvéért. :))

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#20) TeeJay


TeeJay
félisten

mindegy melyik

Maxtor Seagate Samsung

egyik se örökéletű:)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21) Wildmage válasza TeeJay (#20) üzenetére


Wildmage
senior tag

különös tekintettel a maxtor bizonyos szériária :(

(#22) virtual


virtual
tag

Én is új HDD-t szeretnék venni. Most 160-as 8Mb-os Samsung PATA a befutó egyenlőre. Maxtorom volt idáig, ott lehetett állítani egy külön programmal a hang/teljesítmény arányt, viszonylag halk is lett tőle a működése, csak miután már 2 80-asom szállt el úgy döntöttem temetem ezeket a maxtor rezsókat... A Seagate-ról azt hallottam, hogy nem lehet Acoustic Managert használni hozzájuk. A SATA verziókban ez gyárilag hangos/gyorsra, a PATA verziókban halkra van állítva. Változtatási lehetőség nincs. A HDD-k halkak, azonban a Seek zaj nagyon is észrevehető.

Összefoglalva a Maxtor alapból kizárt, a Seagate az Acoustic Manager és seekzaj miatt esik ki. SATA-t nem feltétlenül akarok, mert ha jól látom nincs akkora teljesítménynövekedés, mint amennyi problémát okozhat a másik gépbe való berakás, másolási hibák+rack megoldások.

Ezek után döntöttem úgy, hogy Seagate 120 vagy 160 Gb lesz belőle 3 év garival. A kérésem az lenne, ha valamit tévesen írtam volna, akkor javítsatok, és ha valaki tudja, hogy a 120 ill. 160 közül melyiket érdemesebb venni az írja meg a véleményét. (pl.: a 160 az 2 db 80-as tányér, viszont a 120-as az hogyan áll össze?: ha két 80-as más írási sűrűséggel akkor az jelent valamit biztonságnövelés/sebességcsökkenés szempontjából?)

(#23) CsendPenge válasza virtual (#22) üzenetére


CsendPenge
őstag

Nekem van három Seagate-em. Igaz, hogy PATA. A seek-elést alig hallani, csak ha figyelek. Barátomnak SATA Seagate-je van, nem hallani semmit, kivéve, ha nagyon fülelsz. Igaz, ő nagyon halk gépet rakott össze.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#24) virtual válasza CsendPenge (#23) üzenetére


virtual
tag

Ez mondjuk sokmindentől függ, hogy mit hallunk vissza. Nappal/este, kinti közlekedés zaja mennyire jut be. ''Vendégségben'' nehezebb szerintem megítélni, milyen zajos egy HDD.

(#25) Wildmage válasza virtual (#22) üzenetére


Wildmage
senior tag

Na mi van, már itthon is meg lehet kapni a 3 év garit a seagate-ekre? Eddig is volt, de a kiskerek csak 1et garantáltak. A többit meg behajtani nagykeren, seagate-en hát legalábbis problémás.

(#26) NerV


NerV
tag

én is most veszek vinyot, 160 gb pata, két gyártó kötött hezitálok: hitachi és WD

árba egyforma, depon br 23e mindkettő, melyiket vegyem?

ja, és 3 év gari van rájuk:)

[Szerkesztve]

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#27) borg315 válasza arch0n (#1) üzenetére


borg315
aktív tag

1. az alaplap+oprendszer-kombinációk jó része nem tud 137 gb-nál nagyobb vinyókat hibamentesen kezelni, csak (néha trükkös) szoftverfrissítéssel. erre érdemes figyelni.
2. jelenleg a best buy a 160 gigás 8 mb-os pata vinyó, de ízlés kérdése, én is sata-sat vettem. ha hurcolászod, érdemes inkább pata-t venni (a lapok jó része nem támogat sata-t ''in the wild'').
3. érdemes a 2-3 év garis vinyókat venni, a samsung szinte mindenhol 3 év garival jön.

ha félsz a 137 gb-os bugtól, vegyél egy 120-as 8 mb-os samsungot 3 év garival, ha nem, 160-asat.

amúgy (x), én árulok vinyókat, perpill egy 40-es és egy 80-as van itt: Bővebben: link

alap raid gyorstalpaló: adattárolás több vinyón, mirroring/tükrözés: ugyanaz az adat van mind2 vinyón, striping: az adat el van osztva a vinyókon. mirroring biztonságos, striping gyors.

igen, gyorsabb lenne raiddel, ha a mostani vinyód is 7200-as, de nem egetrengető mértékben. sata és pata együtt tud raidelni (szerintem, nem 100%). win2000 és xp tud raid-ezni (pro biztosan, home-ot nem tudom), ezt érdemes használni.

(#28) NerV válasza borg315 (#27) üzenetére


NerV
tag

''1. az alaplap+oprendszer-kombinációk jó része nem tud 137 gb-nál nagyobb vinyókat hibamentesen kezelni, csak (néha trükkös) szoftverfrissítéssel. erre érdemes figyelni.''

ezt kifejtenéd bővebben?
ui pont 160gb pata vinyót néztem ki magamnak, hitachi v WD

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#29) borg315 válasza NerV (#28) üzenetére


borg315
aktív tag

bővebben: kereső, gugli, m$ :) bocs, de bonyolult. lényeg: a támogatáshoz kell megfelelő win2000/xp sp, és megfelelő bios, ha a laphoz egyltalán van ilyen. win2000-nél registryt is kell túrni.

(#30) PAStheLoD


PAStheLoD
csendes tag

Hello Mindenki!

Én szuperül kinéztem 2 db 200 gigás maxtor winyót (sata 8mega kes meg 7200esek.. a maxblast 9+ széria depón 25) a kérdésem , hogy mennyire megbítható a maxtor .. mert itt fentebb olvastam hogy van akinek rossz tapasztala volt vele, nekem a 80 gigásommal semmi baj , a haverok maxtorjai is szépen mennek ... szóval lehet hogy csak a nagy számok tövénye alapján az a pár hiábás darab jött elő , mert olyan sokat adtak el belőle?

Meg egy technikaibb kérdés, hogy érdemes -e esetleg várni és vennie NCQ-s winót .. vagy bármi ilyen ''trükkösebbet'' , ami elméletileg még gyorsabbá teszi az adatátvitelt.. habár azért veszek 2-t mert RAID 0 tömbbe akarom rakni őket .. szal azért lesz speed rendesen .. csak ha már lúd legyen kövér ugye ;]

előre is köszi a válaszokat .. :))

(#31) Dzsekó válasza PAStheLoD (#30) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor vegyél Hitachit sulinetben.

(#32) corlagon válasza borg315 (#27) üzenetére


corlagon
senior tag

Ha hozzáadhatok pár infot:

1. 137GB-s és egyéb limit: ez inkább a régebbi lapokra vonatkozik, de rengetegszer előjön fórumokon, ezt a linket szoktam ajánlani: Bővebben: link

2. Egyetértek, bár ha nem hurcolod, és a lapod sata vezérlős (ezt elég nehéz nem tudni), egyszerűbb a sata, csak ne várd, hogy gyorsabb legyen.

3. 2 év gari alatt nem vennék vinyót, bár ahol szoktam, mindenre ennyi van, kiv. Samsung (3).

(#33) PAStheLoD válasza Dzsekó (#31) üzenetére


PAStheLoD
csendes tag

hm , ez ugyan nagyon tömör válasz. de nem sokra megyek vele .. hitaci-ból nincs 200as .. legalábbis depo-n nemláttam .. ha tudsz jó bótot , akkor szivesen venném a linket .. esetleg címet vagy telszámot :D

(#34) Dzsekó válasza PAStheLoD (#33) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem is kell 200-as, veszel 2db 160GB-os Hitachi-t sulinetben www.e-connect.hu, a raid0-ás tömböt jó nagy ívben elfelejted hiszen csak a lineáris sebességen javít valamit cserébe szar az adatbiztonság és a vinyók összehangolása miatt az elérés és a sebesség ugyanolyan mint egy db. vinyónál csak dupla áron.

Így:
-sulinetben spórólsz némi pénzt 50%
-320GB tárolóhelyed lesz
-nem szívsz a raid-el
-3 év gari a vinyóra
-nem lesz maxtor vinyód

(#35) PAStheLoD


PAStheLoD
csendes tag

Köszönöm a válaszodat , még rágódok rajta egy keveset.. sulinet nem játszik ,már el lett használva másra ..

(#36) bbazsy válasza PAStheLoD (#35) üzenetére


bbazsy
őstag

maxtor szar. 3 van a fiókba, melyiket kéred ? :DDD

vegyél 3év garis samsungot, avval jársz legjobban..

sata, 8mega, halk, nincs vele gond.

..

(#37) mintamókus


mintamókus
csendes tag

Hali!
A Maxtorokról én mindenkit lebeszélnék, mert az utóbbi fél évben 2 halt meg nálam ugyanúgy. A Samsung és a Hitachi viszont megbízható. Ha az adataid biztonságban szeretnéd tudni, ezekből válassz.

Bármely itt közölt dolognak a véletlennel való egyezése kizárólag a valóság műve.

(#38) görcs


görcs
csendes tag

Hali.Mi van olyankor,ha a hdd-t se fdiskelni,se formázni nem sikerül,se úgy,hogy a régi mellette van(ide),se ha egyedül van a gépen.120Gb seagate sata.Amikor szólóba van sata csatira dugva,bios OK,xp cd boot,NTFS kiválaszt,és nem tudja formázni,ha el is megy 100%,(45 perc alatt)utána kifagy.Következő próbánál még partició sincs,hibaüzi.Xp alatt,partitio magic a sikertelen kisérleteket tudom törölni,de ha beüzemelném,30% után szintén kifagy.Az alaplapom nforce3 250,4sata csati,wincsi a sata1 re dugva.
Ez az első sata hdd-m,segítsetek pls.A cél,egy sima 120Gb háttértár,semmi raid.(mind a 4 ide foglalt,ezért lett sata az uj.)
Köszi

(#39) Xero


Xero
nagyúr

Még egy szavazat a hitachinak én kb 1-2 hete olvasok utána mert nekem is tervben van egy kicsike és a legjobbakat erről hallom!
Az első oldalon írta valaki hogy 120-as Hitachit vett 25-ért sulinetben! Neki üzenem hogy a 160-as hivatalosan mindenhol 25900 sulinyetben én is ezt tervezem venni! (bár ha ő sata-sat vett lehet drágább de ez spec pata)

Üdv

(#40) MY2K


MY2K
aktív tag

Az én ajánlatom Samsung 160 GB/7200/8 MB

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#41) MY2K


MY2K
aktív tag

Az én ajánlatom Samsung 160 GB/7200/8 MB

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#42) NerV


NerV
tag

hitachi, mindenhol dícsérik, ok...de a WD-ról is jókat hallani

van vmi különbség? jobb vmelyik? (mindkettőt lehet kapni 23-24 körül 3 év garival)

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#43) mobal


mobal
MODERÁTOR

120bg -s samsung.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#44) görcs


görcs
csendes tag

Kicsit teljesebb legyen a kép, Lord-nál ATA100 200Gb Seagate7200rpm 8Mb cache bruttó 25400Ft.(ezt cseréltem vissza a sata-s 120Gb ra, amit most nem tudok beizzítani.Hmm lehet,ki kellett volna dobnom valamelyik dvd-met? :) )

[Szerkesztve]

(#45) Aúú_ezhideg!


Aúú_ezhideg!
tag

Hali,
Szeretnék felrakni egy új vinyót a meglévő 2db PATA-s mellé.
A kérdésem az lenne, használjam a SATA átalakítót (serillel) egy újabb PATA-hoz
vagy inkább SATA-val próbálkozzak?
SATA-t még nem használtam és az átalakítót sem, nincs semmi tapasztalatom.

NF7-S v2.0 Barton2500+@Ma(r)xxx... venti@NIAGARA v1.0

(#46) mdk01 válasza Wildmage (#25) üzenetére


mdk01
addikt

Az unióba minden 10k feletti műszaki cikkre kötelesek minimum 3év garanciát adni az eladók.

(#47) mdk01 válasza PAStheLoD (#30) üzenetére


mdk01
addikt

Nekem sincs gondom a 60 as Maxtorral.
Hangos de a H1TB mellett megse hallom.;)

(#48) mdk01


mdk01
addikt

Halkan mondom hogy én soha nem vennék mostanság 160-200Gb os vinyót hanem inkább vmi kisebbet de abból többet.
Lehet árba nem járok jól meg de ha bexarik a 200Gb os vinyó tele cuccal akkor gáz van.

(#49) Trak válasza Aúú_ezhideg! (#45) üzenetére


Trak
addikt

Vegyél SATA-t, nem kell hozzá tapasztalat vagy szakértelem... Kell egy SATA kábel ( amit talán adtak is a lapodhoz), és ha nincs a tápodon SATA tápcsati, akkor egy átalakító is. De kapsz érte egy sokkal jobbak kábelezhető, gyors winyót.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#50) görcs válasza Trak (#49) üzenetére


görcs
csendes tag

Én is azt hittem,hogy ez ilyen egyszerű,mostmeg :O
se az alapolapomhoz,se a seagate 120sata-hoz nem találok semmi olyan progit,ami ''megmondaná'' miért nem tudok particionálni,formatálni :(
épp a hdd online self test fut,de tuti nem fog találni hibát.
Biztos nem sokan vannak hasonló cipőben,sehol semmi topic, ettől még jó lehet a sata ;] csak menne már!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd-t karacsonyra, de milyet??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.