Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Processzor


Processzor
tag

Nem, nem néztem meg, hogy van-e már ilyen topics.
Volt 1 sikerélményem, megjavítottam 1 HDD-t. Mindegy mennyi idő alatt és a baja is érdektelen, lényeg a siker.
A következő programokról tudok és kínáltam meg velük a dögöt:
PowerMax
Quantum-os PowerMax
DM822 /asszem/
WDCleaner
A jó öreg sima fdisk

Azért indítottam ezen topicst, hogy gyűjtsük össze a használható programokat és a tapasztalatokat.
Én a PowerMaxot és WDCleanert tudtam használni.

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#2) Sick Boy


Sick Boy
őstag

én letöltöttem vlami warezt véletlenül [télleg nem tudtam, hogy az!] valami HDD-Regenerator a neve, de abszolót nem bírtam semmire sem használni.

Anno anyám hozott egy 30 GB-os Maxtor vinyót a cégtől, hogy hát szétégett és kicserélték, de azért elhozta...
Én azóta is használom, rackben, 2 ventivel és tökéletesen működik, azóta semmi baja nem volt, csak az volt vele, hogy ugye napi 8-9 órát ment aktív hűtés nélkül az asztal alatt és kicsit forrófejű lett... de mióta jégre tettem, semmi baja.
Anno én is fdisk-kel raktam helyre a vonyót.
Természetesen semmi pótolhatatlan adatot NEM bízok rá, rackben van, szaladgálós vinyónak van rendszeresítve, de télleg, azóta műxik, de mikor anyám hazahozta tényleg halott volt!

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#3) Processzor


Processzor
tag

Igen, a szóban forgó vas is 1 Maxtor 30-as. Ideodahurcolósnak tökéletes. Boot-olásnál kér 1 F4-et mert a BIOS nem ismeri fel, de az XP igen és műxik.

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#4) Anonymous_19


Anonymous_19
tag

Anyameknak tegnap halt? meg a hddjuk. Elegge furan berreg, es nem all fel a rendszer. Az en gepembe rakva (slave) lassan de latja a winyot, de adatokat nem. Tipusa IBM Deskstar DTLA-305020 (5400rpm, 20.5gb)
Tanacs, segitseg, stb? Thx

[Szerkesztve]

Szerintem...

(#5) Processzor válasza Anonymous_19 (#4) üzenetére


Processzor
tag

Őőőő, hát én mint fantasztikusan nagytudású, eleddig 1 db. HDD-t megjavító mufti azt mondom neked, hogy, ha berreg akkor bukta mert akkor xintem nem szoftos hanem hárdveres a basz. Minimum ne kerregjen és vmi. valóságnak megfelelőhöz közelit írjon ki a bootképernyő. Onnantól esélyes. Ha berreg, hamarosan meg fog állni. Ha szétkapod kiváló tükör van a belsejébe. Az én fürdőmben is van 1!

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#6) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Most valamit én értek félre, vagy egy nagy tévedés van ebben a topciban, mert az fdisk az egy particionáló program. Nem javít, nem diagnosztizál! FAT típusú partikat lehet létrehozni. Ennyi és nem több. Az már egy másik kérdés, hogy FAT filerenccer esetében az első, amit megpróbálnék, az egy format parancs /C kapcsolóval. Nem az xp-s format, mert ott már nics ilyen. Nem sokra jó, leginkább arra, hogy tudja az ember, valami gond van.

De! ha már gond van, illetve gond gyanús a hdd, akkor sztem a legjobb az adott lemez gyártója által kiadott tesztprogit használni. Nem kívánom felsorolni ezeket, eléggé időigényes munka lenne, mindenki meg tudja találni ezeket a gyártók weboldalán. (aki meg nem, az annyira kezdő, hogy hagyja békén a merevlemezét, és kérjen meg egy tapasztaltabb embert, vagy számoljon az adatvesztéssel)

Nem próbáltam még az egyéb, független termékeket, így azokról nem kívánok véleményt nyilvánítani.

Még annyit a hdd diganosztikai programokról, hogy én eddig kettőt használtam.
Az egyik az IBM Drive Fitness Test-je, a másik a SeaTools Desktop.
Az IBM-el kétszer is ''megjavítottam'' a corrupted sectorral rendelkező vinyómat, de sajnos ettől sem lett megbízható. Tény, hogy akkor tovább tudtam használni, de milyen eredménnyel? Addig feszegettem a kérdést, mire gigákban lehetett mérni az (szerencsére semmi fontos, csak filmek, klippek) adatveszteséget. A lényeg: nem volt többet mgbízható az eszköz.
A közelmúltban sikerült lecserélnem a fent említett hdd-t, egy Seagate darabra. Gondltam, megtesztelem a Seagate Seatools Desktop programjával. Érdekes volt, hogy a tök üres partira gonoszkodásból ráeresztett ''File Strucure Test'' elszállt ''Failed with critical error''-al. Ugyanezen hdd-n csupa FAT32-es partival gond nélkül gyönyörű eredményt hozott. Szóval a gyártók sem istenek, különben hibátlan termékeket, végtelen gigás méretben hoznának ki :DDD

Véleményem:
A diagnosztikai programok a merevlemez megbízhatóságát adják vissza elsősorban.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#7) Processzor


Processzor
tag

Az fdisket azért írtam mert azzal tudok törölni partíciókat meg csinálni oszt format.
1ébként én olyan programra gondoltam, ami például low format-ot tud vagy mit.

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#8) CsendPenge válasza Processzor (#7) üzenetére


CsendPenge
őstag

Low level formatra gondolsz? :F
Ne haragudj, de nem értek veled egyet, feljebb leírtam már, hogy miért. Sokat lehet szívni a rossz vinyóval. (hibás memória tud még sokáig rejtőzni)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#9) Processzor


Processzor
tag

Igazad van, teljesen 1etértek. De nem fontos adatokat tárolunk a már 1x megbízhatatlannak mutatkozó HDD-n, csak jó, hogy megy, lehet rajta szállítani media-t meg igazándiból pótolható cuccokat, ennyi.

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#10) CsendPenge válasza Processzor (#9) üzenetére


CsendPenge
őstag

És pontosan akkor fog tönkremenni, amikor először fontos adatot viszel rajta... ;] :DDD

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#11) Processzor válasza Processzor (#9) üzenetére


Processzor
tag

majd csak focimeccst viszek, magyart :DD

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#12) bujdi


bujdi
csendes tag

Hi All!

Én egy megtörtént és remélhetőleg lezárult esetet kívánok itt leírni a nagyérdemű okulása valamint a még meglévő hajhagymák védelme végett :)

Alany: Maxtor 120Gb 7200rpm Hdd.
Pontosabban: Maxtor DiamondMax Plus 9 6y120l0
Felállás:
a) Az ikszpé dob egy kéket: system has been shut down in order prevent further system damage. [vmi hasonló,nem emléxem pontosabban] Hajhullás, jajveszékelés, ideglelés.
b) valahogy a vinyóra tertelődik a gyanú, mivel a chkdsk elkezd badsectort jelezni. A vinyó soha nem ütődött v semmi ilyesmi, ami erre jogosítaná föl.

Cselekedetek:
Elmegek a maxtor oldalára, ráakadok a powermaxra, meg az RMA-ra (gyártói cseregarancia!).
RMA: eléggé ígéretes, csak a [valószínúleg, IMHO!] postaköltség meg a csomagolás összege nem sokkal kevesebb, mint egy kiskategóriás (jelen esetben120as) vinyó ára :(.
A Maxtor által vállalt garancia online lekérdezhető. az egység sorozatszáma alpján! ez a standard egy év után is él - a gyártó vállalja! Bővebben: link

Ezekután klaviatúrát ragadtam és írtam a supportnak, aki(k) 1 munkanapon belül válaszoltak is!!!
A válaszban azt közölték, h az általam tapasztalt hiba (lásd bővebben a csatol t emilt!) nem felületi hiba, hanem valami ''access error'', és a powermax lolevel formatjával általában orvosolható.
És úgy is lett :C :Y
Miután lolevel format(cca 10óra) és ellenörzés telljes felület tesz 12x futtatva (cca 16 óra :)

És itt a levélvátás:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dear Sir or Madam,

Thank you for your RMA request. If you have received an error code ending in S57 or S20 from the PowerMax utility you may be able to resolve the problem without needing to replace the hard drive.

If you have received an error code which ends in S57 or S20 it ususally indicates an access problem. In many cases this can be fixed by running the write disk pack (low level format) in PowerMax.

Please note that ALL data will be erased when performing a write test (low-level format equivalent) on the drive. Don't forget to back up all important data beforehand. Please remove any other hard drives you might have in your system which you don't want to test and overwrite. Install the Maxtor drive as a single drive in the system and only add the other drive(s) when you are finished testing the Maxtor drive.

Note: Do not run PowerMax from within a GUI environment (ie from a Windows desktop window), as this can make the test results inaccurate. Please remove any other hard drives you might have in your system which you don't want to test and overwrite.

Should the low level format also give out an error code, the drive will have to be replaced. In this case please make sure to tell us the original error code which you received and also the new error code.

If you have any further questions, please do not hesitate to contact us again. In order to allow us to deal with all enquiries as efficiently and accurately as possible we would ask that you include any previous emails when replying to us.


Kind Regards,


Customer Support, Maxtor Ireland Ltd.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
| MAXTOR Technical support / customer Service |
| Technical assistance and customer support is available from |
|8.30am to 5pm (GMT) Monday to Thursday and from 8.30am to 4pm (GMT) Friday. |
+-----------------------------------------------------------------------------+
|
Multilingual Support: English, French and German |
| |
| MAXTOR Ireland Ltd | Phone ++353 1 204 1111 (All countries) |
| | 08 25 31 43 22 (in France) |
| | 01801 629867 (in Germany) |
| Bray Business Park | Fax ++353 1 286 1419 |
| Southern Cross Rd, Bray | Order documents from our 24 hour fax |
| Co Wicklow, Ireland. | retrieval system: Faxback ++353 1 204 1122 |
| VAT No. IE 6564121M | E-mail eurotech_assistance@maxtor.com |
| |
| Maxtor on the Internet: http://www.maxtor.com |
| |
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

-----Original Message-----
From: Maxtor Support [mailto:maxsupport@custhelp.com]
Sent: 01 December 2004 19:05
To: Assistance, EuroTech
Subject: New Incident - Failing drive, powermax error code de9b6000. Does warranty apply? (xxxxxx-xxxxxx)



The following question has been received:

Contact Information
------CUT-----------
.
.
.
------CUT-----------


Reference #xxxxxx-xxxxxx
Summary: Failing drive, powermax error code de9b6000. Does warranty apply?
Product: ATA Hard Drives
Sub-Product: DiamondMax Plus
Category: Warranty Support
Date Created: 12/01/2004 12:05 PM
Last Updated: 12/01/2004 12:05 PM
Status: Europe
Request Type: RMA Request
RMA #:
Operating System: XP Professional
Call_TS:
Language: English
Drive Model: 6y120l0
Serial Number: xxxxxxx
BIOS & Date: Award
System Make: Other
System Model:
CPU: AMD K7 (Athlon)
CPU Speed: 1600+
Controller Card: None

Discussion Thread
Preliminary Response 12/01/2004 12:05 PM
Sandor,

Due to the problems that you have incurred, the option to replace the drive (RMA) is being offered provided the drive is in warranty.

Is my drive in warranty? http://www.maxtor.com/en/support/service/extranet_redirects/en/status.htm

We recommend processing your RMA from our web site.
http://www.maxtor.com/en/support/service/index.htm (English)
http://www.maxtor.com/fr/support/service/index.htm (Francais)
http://www.maxtor.com/de/support/service/index.htm (Deutsch)

If you would like to request a Standard RMA for a failed or failing hard drive via e-mail please click on the ''Finish Submitting Question'' button.


Title: How to assure data is completely deleted/erased from hard drive.
Link: <https://maxtor.custhelp.com/cgi-bin/maxtor.cfg/php/enduser/popup_adp.php?p_faqid=693&p_created=996249069>

Title: The BIOS does not detect or recognize the ATA hard drive.
Link: <https://maxtor.custhelp.com/cgi-bin/maxtor.cfg/php/enduser/popup_adp.php?p_faqid=48&p_created=964539083>

Title: Instructions for testing ATA hard drives with the PowerMax diagnostic.
Link: <https://maxtor.custhelp.com/cgi-bin/maxtor.cfg/php/enduser/popup_adp.php?p_faqid=590&p_created=987717240>

Title: My hard drive may be defective, how can I test it?
Link: <https://maxtor.custhelp.com/cgi-bin/maxtor.cfg/php/enduser/popup_adp.php?p_faqid=205&p_created=964539097>

Title: Maxtor's return authorization (RMA) process for ATA and SCSI hard drives.
Link: <https://maxtor.custhelp.com/cgi-bin/maxtor.cfg/php/enduser/popup_adp.php?p_faqid=478&p_created=986579587>



Customer 12/01/2004 12:05 PM
Dear Support,
I own a Maxtor DiamondMax plus 9 120Gb hard drive (ID:6y120l0 SN:xxxxxxxx). Recently the drive has started failing badly (badblocks) --- I run the diagnostic tool powermax (from your site) and it sais:

''Diagnostic code: de9b6000
This Drive is failing....''.
The drive is in my computer case screwed tightly since I purchased it, it was never moved, never impacted or anything.
According to your site it still has warranty.
I would like to ask what are the coditons and odds, to get a replacement drive through RMA in that case? I would rather not send a package to abroad needlessly. (my local retail dealer refuses the replacement :( ).

Thank you for your answer in advance.

Yours sincerely,
Sandor Bujdoso

xxxx
xxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxx
Hungary
tel.: xxxxxxxxxxxxxxxx
alternative email:xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
ps: Output of powermax in drvinf.txt :
MAXTOR POWERMAX LOG FILE
-------------------------
Maxtor PowerMax 4.09
Date Tested: 12/01/2004
Serial Number: xxxxxxxxx
Model Number: Maxtor 6Y120L0
FirmWareRev: YAR41BW0
Cylinders per Drive: 238216
Heads per Cylinder: 16
Max LBA: 240121728
SPT: 63
FE: S57
Advanced Test Result: FAILED
Diagnostic Code: de9b6050
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Remélem segít valakinek, aki hasonló problémákkal szembesül....

It's out there - Google is your friend.

(#13) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Gyűjtögessünk egy kicsit :)
Először sztem jobb, ha az ember szépen ellenőrzi, hogy minden más (proci, ram) oké.
Ezeket a következő programokkal lehet megtenni:
CPU:
Prime95: Bővebben: link

RAM:
Memtest86: Bővebben: link
Memtest86+: Bővebben: link

Ha ezek okék, akkor jöhetnek a gyártók által kiadott progik.
Nekem van:

IBM (Hitachi) HDD, amihez is van a Drive Fitness Test.
Próbáltam, használható.
Letölthető innen:
Bővebben: link

Seagate HDD, amihez is van több progi is.
Összesítve:
Bővebben: link
És konkrétan ha valami baj van: (Seatools Desktop)
Próbáltam, használható.
Bővebben: link

Western Digital HDD Ilyenem nincs, nem próbáltam, nem ismerem.
DataLifeGuardTools
Windows-os változat: Bővebben: link
Dos-os változat:
Bővebben: link

Maxtor HDD: Ilyenem nincs, nem próbáltam, nem ismerem.
PowerMax (saját bevallásuk szerint diagnosztikai progi)
Bővebben: link
MaxBlast: (ezt meg utility-nak hívják)
Bővebben: link
De tudod mit? Te is választhatsz, amit szeretnél/ami kell :) (alábbi linken)
Bővebben: link

Samsung HDD: Ilyenem nincs, nem próbáltam, nem ismerem.
Ez keressétek meg ti is, mert én 10 perc alatt valahogy nem találtam meg. (eccer már megtaláltam, letöltöttem, de msot nem megy, szóval rossz pont a samsungnak, a többieknél lazán ment)

No, remélem, okés a gyűjtemény. Ha valamit kihagytam, majd pótoljátok :)

Az adott gyártó/gyártók nem csak az általam felsorolt programot/programokat adta/adták ki, természetesen jóval bővebb a szoftveres terméktámogatási paletta sok esetben. Aki keres, az talál. :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#14) KRi2


KRi2
aktív tag

www.ultimatebootcd.com
innen letöltesz egy iso file-t kiirod ,és a fent emliitett összes diagnosztikai progit tartalmazza. bootolható is.

||| | || ||||| | ||| ||

(#15) CsendPenge válasza KRi2 (#14) üzenetére


CsendPenge
őstag

Jah. Kivéve, ha valami nem stimmel, illetve nincs kedved letölteni több, mint 100 megát. Én elsőre ezt próbáltam, és tényleg jó a gyüjtemény, de az IBM DFT-je nem indult el, pedig 3 verziót is megpróbáltam. Lemezről futtatva a progit, ment.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#16) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

Sziasztok!

Most szívok egy 80/2-es Patás Samsunggal. A windows a formázás végénél megáll és azt mondja, hogy nem formázható, gyári progija semmi hibát nem talál. Mit lehet még vele tenni?

(#17) Mems


Mems
csendes tag

Sziasztok! Bocs, ha rossz helyre írok.
Ez mit jelent pontosan és, hogy tudom megszűntetni?
A kompatibilis mód csökkenti az átlagos teljesítményt.
Az C: meghajtó MS-DOS kompatibilis fálrendszert használ.
Az D: meghajtó MS-DOS kompatibilis fálrendszert használ.
Válaszatokat kösz.

(#18) Mennyi? válasza Mems (#17) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Nem vagy véletlenül csökkentett módban?

(#19) Mennyi? válasza Mennyi? (#16) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Adalékként még annyit, hogy fat32-re meg lehet formázni, de NTFS-re nem mert hibaüzenettel leáll!
:F Segítsetek! :D

(#20) Mennyi? válasza Mennyi? (#19) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Seggítsetek! :D

(#21) CsendPenge válasza Mems (#17) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ez csupán annyit ''jelent'', hogy a FAT filerendszert használsz, és (gondolom) xp-d van, ami sír miatta. Hmm...pontosan milyen FAT-ot használsz? 16 vagy 32 biteset? Tudom, hülye kérdés, dearragondoltam, hátha 16 bitesed van, és azért sír. Akkor csinálj belőle 32 biteset, hátha abbahagyja a rinyát :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#22) CsendPenge válasza Mennyi? (#16) üzenetére


CsendPenge
őstag

Melyik gyári progit használod? Mert van több is...(shdiag, hutil, sutil?)
Én pont most tettem be a gépbe egy SP0802N típusú hdd-t, és előtte kipróbáltam rajta az shdiag-ot, és a hutil-t is. Az shdiagérdekes volt, mert végigment, aztán megkérdezte, hogy szeretnék-e full surface test-et is? Mondom neki, Yesss, erre rögtön kiírja, hogy minden oké. Elsőre kezdtem vona örülni, hogy ez milyen ultra gyors, ennyi idő alatt végigolvasta a 80 gigát, de aztán felébredtem :DDD Utána nekiestem a hutil-al, az látszólag rendesen végigment rajta, semi hibát nem jelzett. Formáztam egyet rajta ezek után a win-ben, és ott sem vot semmi hasfájása, sztem jó a hdd.
Nos, pontosan mit is mond neked a formázás? Eseménynaplóban mi kerül bejegyzésre?

P.S.: állítólag a türelem erény. gyakorolhatnád... :U

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#23) marcee válasza Mennyi? (#20) üzenetére


marcee
addikt

(Lehet, hogy Isten mégis megharagudott az aláírásod miatt. De ha őt nem is zavarja, engem nagyon. Megtennéd, hogy elgondolkozol a cseréjén a kedvemért?)

\m/

(#24) Mennyi? válasza CsendPenge (#22) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Köszi! Próbáltam az Ultimate Boot CD-ről mindkettőt /bár onnan a hutil nem talált vinyót/ és külön az 1.19-es hutil-t is. Mindegyik végigment mindenféle okossággal, hiba nélkül. Próbáltam mélyformázni is, s mint azt írtam akkor sikerült fat32-re teljesen jól /bár csak a scandisk ment rajta végig felületellenőrzéssel/ de amint meg akartam formázni NTFS-re ugyanaz lett a vége...
Jah és a SMART is rendben van szerinte.

Az eseménynapló tippet köszönöm,nem jutott eszembe, de megnéztem most, hogy mondtad és láss csodát:

Esemény típusa: Hiba
Hibás blokk az eszközön (\Device\Harddisk2\D).


Akkor ezexerint BAD-szektoros, tehát garanciális?

Általában nem vagyok türelmetlen /Tehát erényes vagyok! :DDD/, csak nem az enyém a vinyó és már két hete itt küzdök vele, mindenféle sz@r adatvisszaállítással, formázugatással, stb. Ma jön érte a tulaja, és azelőtt meg szerettem volna minden lehetőséget próbálni! :B

(#25) Mennyi? válasza marcee (#23) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Szia!

Igen igazad is lehet, és köszönöm, hogy ilyen higgadtan és szépen kéred...

De egy kicsit beszélgessünk róla:
Tudod, hogy honnan van az idézet? /Mert nem én találtam ki!/

(#26) marcee válasza Mennyi? (#25) üzenetére


marcee
addikt

(Persze, fölfogtam, hogy idézet, bár nem tudom honnan van. Én mindig összerezzenek amikor ilyen csúnya Istenkáromlást hallok, vagy látok. IRL is szólni szoktam érte. Tehát az én szempontomból nem számít, hogy honnan van az idézet.)

\m/

(#27) Mennyi? válasza marcee (#26) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

De ez pont, hogy nem istenkáromlás és lehet, hogy kellene ismerni a körítést, hozzá és akkor érthetőbb lenne: Bővebben: link

Csak az ''egy fecske...'' effektushoz adalékként: egyszer én is szóltam, hogy nem tetszik az egyik fórumtársunk nickje /Gyerekció/ és ebben a moderátor sem látott semmi problémát sőt még egy páran ''be is védték''.

Te vagy az első, akit zavar és aki szólt is a 27000 regelt ph! felhasználó közül

[Szerkesztve]

(#28) marcee válasza Mennyi? (#27) üzenetére


marcee
addikt

(A kedves szerző magyarázatához csak annyit, hogy ezesetben a ''K*rv* Anyád!'' megszólításra sem kellene hevesen reagálnia senkinek, aki bizonyosságot szerzett a kedves mama másirányú elfoglaltságáról. A szitkok általában nem azért sértőek, bántóak mert igazak, hanem mert sértésnek szánják.)

[Szerkesztve]

\m/

(#29) Mennyi? válasza marcee (#28) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Úgy látom nem fogunk dűlőre jutni! /De végülis pont ezért vagyunk emberek, hogy mások legyünk!/
Megnyugtatásodul közlöm, ha találok valami jó aláírásnak valót, akkor hamarosan lecserélem...

Szerk.: Jah még talán a topikja, hátha másképp, átfogóbban fogod látni az egészet... Bővebben: link

...és még a melegek sem tiltakoztak processzor fórumtárs aláírása miatt! :D

[Szerkesztve]

(#30) marcee válasza Mennyi? (#29) üzenetére


marcee
addikt

(Mostmár bizonyos, hogy a hiba bennem van, én kérek elnézést! :) )

\m/

(#31) Mennyi? válasza marcee (#30) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Miért? Elolvastad a topikot?

(#32) Mems válasza Mennyi? (#18) üzenetére


Mems
csendes tag

Köszi a gyors választ.
Nem, nem voltam.
Windows reinstall után megoldódott a probléma.

[Szerkesztve]

(#33) Mems válasza CsendPenge (#21) üzenetére


Mems
csendes tag

Köszi a válaszod.
Windows '98-at használtam/használok. FAT 32-t használok.
Megoldódott a probléma egy Windows reinstall után.

(#34) Mennyi? válasza Mennyi? (#24) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Hááát, a tegnapi randit lemondták ezért most maradt időm hétvégéig még küzdeni a vinyóval. Ezért gyakorolom az egyik fő erényem és türelmesen várom a válaszodat Csendpenge! :U :D

(#35) Processzor


Processzor
tag

Örülök, hogy kinőtte a kereteimet a topics!
Nem akarok senkit megbántani az aláírásommal, ha zavar vkit. jelezze mélen.
Még annyit fűznék hozzá az alaptémához, hogy a hitacsi cucc nekem nem töltődik le és van 1 wdclean nevezetű, vaslogikával tántalán veszterndidzsitalos program, amit nem tudom honnan szedtem, de annyi a +um benne, hogy szép listát készít az aktuális llf-ról, futkorásznak a számok...

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#36) Mennyi? válasza Processzor (#35) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Bocs, hogy szétoffoltuk! :U :B
Az aláírásodat, csak éppen kéznél lévő példaként hoztam fel... Nekem nincs vele bajom!

(#37) CsendPenge válasza Mennyi? (#34) üzenetére


CsendPenge
őstag

Feltettem egy rakat kérdést, de választ nem nagyon adtál...
Melyik progit használtad? -ez nagyon érdekelne. (vagy 1xűen próbáld ki az shdiag-ot és a hutil-t is)
Windows részéről közöltek bizony bad sectort jelentenek, de ez nem feltétlenül van valóban így. Win a lemezkezelésben sem jeleskedik.
Próbáld meg, hogy régi, 98-as fdisk-el csinálsz rajta partikat (FAT32) és formázod /u /c kapcsolókkal. (vagyis valahogy így nézzen ki: A:\>format c: /u /c -mondjuk ha a c meghajtót szeretnéd formázni )
A végén az összesítésnél ha ír olyat, hogy x byte van bad sectorban (illetve a /c kapcsoló hatására próbálkozik szektorok helyreállításával formázás közben) akkor egy kicsivel közelebb kerültél a megállapításhoz. Ez már csak azért is jó, mert a szervízben könnyen tudod reprodukálni a hibát, elég betenni egy gépbe, boot lemezük csak van, és ott format. Természetesen jó lenne, ha a gyári tesztprogikkal is nekiesnél, bár csalódott vagyok a Samsung programjaival kapcsolatban, de egy esélyt adj neki. Szerintem.
A w98-as bootlemezes megoldás a legjobb, mert akkor könnyebben vagy, ha be tudod mutatni, bad sector van rajta, adjanak egy másikat. (nehogy csak gyári progikkal javítsanak, te/ti meg szívjatok későbbvele)

[Szerkesztve]

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#38) Mennyi? válasza CsendPenge (#37) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Köszi! Szerintem válaszoltam #24 ben csak utána egy picikét offoltunk... :) /Tehát próbálgattam az összes gyári progival, és nem jelzett egyik sem hibát/

A w98-as fdiskes módszert is kipróbáltam /fdiskkel csináltam fat32-es partíciót aminek semmi baja nem vlt!/ de utána win alól már nem tudott ntfs-t csinálni rajta! Bár nem szedtem szét darabokra, ahogy tanácsoltad de megpróbéálom! Szerinted hányfelé szedjem? Úgy tűnik., hogy a vége felé hal le, tehát kb az utolsó negyedben lehet a gebasz...

A kapcsolós fdiskes, dosos formázást ki fogom próbálni! Köszi még1x az ötleteket, tanácsokat! :D

(#39) CsendPenge válasza Mennyi? (#38) üzenetére


CsendPenge
őstag

OK, én voltam picit figyelmetlen. Bocsi:)
Szóval mindegyik végigment rajta? Full surface scan is? Az érdekelne, hogy ott ültél a gép előtt, vagy cska jó eredményre mentél vissza? Nem mindegy, mert nekem is volt, hogy 5 mp alatt ''végig olvasta'' a 80 GB-s vinyót...legalábbis szerinte. (szerintem mg nem :D)

Honnan tudod, hogy az fdisk-el készített partinak semmi baja nem volt? Formáztad? Vagy? Amúgy a ''hányfele szedjem'' kérdésre: max. 32 GB-s darabokra, mert a fat 32 annyit bír :) De mondjuk legyen 4 partic. Ja, és a végén nézd meg lécci a lemezt, hogy mennyire melegedett fel. Nehogy esetleg túl melege legyen.
Ja, mégvalami! Ugye az NTFS foramázást nem quick formattal csináltad? És default block mérettel?
Kíváncsian várom, hogy mi lesz a formázással. :) Hajrá! :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#40) Mennyi? válasza CsendPenge (#39) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Igen végigment a full surface is. És igen volt olyan amelyik 2 perc alatt végigment, de ezt én sem vettem komolyan/hogy melyik arra már nem emléxem/. De rendesen hosszú is lefutott rajta, sőt a low level format is sokáig tartott úgy ahogy annak kell.
Az fdsikkel készített partíción végig futtattam egy scasndisket /teljes teszttel/ :U :B és történt még egy érdekes eset is: Felmásoltam rá 2 divx home videot /:D/ az egyik 1cd-s a másik 2 cd-s. Lejátszottam rajta, bele-bele-tekergetve és ekkor úgy nézett ki, olyan hibák jöttek elő folyamatosan /nem vagyok annyira mélyen benne a témában/, mint amikor néha hibás a kódolás és be-be villannak rózsaszín meg mindenféle színek elcsúszva! De, mint mondtam itt zöbbé-kevésbé folyamatosan!!! Igen megnéztem azt is a másik vinyómon, amit másoltam és az ugyanott nem csinálta. Gondolom ez is összefügg a vinyóval, de hogy hogyan arról gőzöm sincs!? :F

''hányfele szedjem'' : Akkor ezexerint én értettem félre, vagy olvastam félre, mert nekem az jött le mintha azt tanácsoltad volna, hogy daraboljam fel több partícióra?!?

Melegedés: Érdekes dolog ez is. Van mellette 3db 160-as Satás HItachi, kettesével előttük egy-egy 12 centis venti /Coolermaster Stacker Rulez!:D/ és olyan közepes használatnál 30-32 fok körül vannak /előtte egyedi, gyenge hűtéssel 40 felé közelítettek/. Ez a Samsung meg csakk kint hever egy cd papírdobozán, a ház aljában mindenféle hűtés nélkül/bár az elektronikája felfelé van gondolom így könnyebben adja le a hőt/ és kb. hasonló értékeket hoz, mint a többi három!:Y

Ui: Nem! Ebben nem vagyok akkora láma, hogy gyorsformázást használjak! :DDD :DDD :DDD

(#41) Mennyi? válasza CsendPenge (#39) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Most jut eszembe: Akkor én hogyan tudtam indítólemezzel megformázni a vinyót egybe 70akárhány gigára és FAT32-re!? :F

(#42) Mennyi? válasza CsendPenge (#37) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

A mai végeredmény: 3db fat32-es partíció /kb 18+18+38 Nem röhögni! Így sikerült! :D/ Mindhármat megformáztam a ''format x: /u /c''-vel és nem írt ki semmit a végén hibaként.
Mára ennyi, holnap valszín folytatom délután egy kis ndd-vel.

[Szerkesztve]

(#43) virtual


virtual
tag

R-Studio recovery programjával tudom csak visszahozni az egyik DV videó file-t amit bedigiztem a 80-as Maxtorom elszállása előtt. Get Data Back 0-nak látja, az R-Studio rendesen 2 Gb-nak, azonban nem igazán tudom működésre bírni a demót... Akinek működik, az meg tudja mondani legalább azt, hogy melyik Build van fent nála?
Nálam most 3 van meg, a 121031,121033,121047, de nem igazán tudtam működésre bírni a segédprogrammal... Akinél megy, nézze már meg, hálám üldözni fogja. :)

[Szerkesztve]

(#44) Mennyi? válasza Mennyi? (#42) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Ndd: hibamentes mindhárom fat32-es partíció! :F

(#45) CsendPenge válasza Mennyi? (#44) üzenetére


CsendPenge
őstag

Kábelt cseréltél már? Mert szinte minden lehetséges progival ellenőrizted a vinyót, és egyik sem találta hibásnak. Esetleg próbáld meg a Seatools Desktop-ot, abban van egy olyan teszt, hogy kommunikál a vinyó a vezérlővel. Remélem, megy nem seagate vinyókkal is... Egyéb ötletem nincs, sztem minden lehetségeset próbáltál.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#46) Protezis


Protezis
őstag

A 6.4-es quantum vinyómnak tönkrement az elektronikája külső behatás következtében. :)
De találtam elektronikát, megvettem, kipróbáltam. Működött. Kb fél óráig. Aztán elkezdett kerregni, leállt, felpörgött, stb.
Az eredeti sorszáma: 6.4AT P/N CX64A013 Rev 02-B
Az új sorszáma: 6.4AT P/N CX64A011 Rev 02-B
Láthatóan egy szám a különbség. Gondoltam rossz az elektronika, amit kaptam, mert kicsit hajlot volt. Sikerült szereznem másikat, de az is 011-es volt. Ez működött is 2-3 óráig, aztán kikapcsoltam, mert nem kellett a rack. kb 2-3 nap után bekapcsolom, 10 perc után kerreg. Azóta b 1-2 percet bír, aztán hello.
Esetleg más találkozott ilyennel? Nem értek hozzá, de szerintem ha rossz az elektronika, akkor 1 sec-et se működik vele a hdd. Nem? Hűtéssel nincs gond, nem is melegszik szegényke, meg a rackben 2 venti is hűti.

(#47) Protezis


Protezis
őstag

UP

(#48) anaqer válasza Protezis (#46) üzenetére


anaqer
veterán

Nem nagyon tudok rá mit mondani, de első körben én a tápcsatlakozókat nézném meg a panelon (legalábbis a leáll-felpörög része a dolognak az kicsit 12V-gyanús.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#49) Protezis válasza anaqer (#48) üzenetére


Protezis
őstag

De mindkettő? Kipróbáltam másik gépben 400-as táppal, ott is ezt csinálta.

Kösz, hogy benéztél :)

[Szerkesztve]

(#50) Mennyi? válasza CsendPenge (#45) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Köszönöm a kiatartó küzdelmet részedről! :C

Kábel tutti nem, mert lóg rajta egy Barracuda IV is és annak semmi problémája.
Most, hogy szétszedtem 3 partícióra, fat32-ön minden ok, de ha ntfs-re formáznám, ugyanúgy a harmadik partíció végén akad ki, hogy nem lehettett formázni!?

A Seatools-t ma próbálom még meg.


Te is fiam, Protézis!? :DDD :DD :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.