Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61301) koxx válasza Gyurike (#61297) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vegyél inkább egy xiaomi porszívót meg egy forgatható fejes viledát, jobban jársz.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#61302) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Sziasztok!

No frost, alulfagyasztós hűtőt vadászok és lemérve kiderült, hogy 60mm mélység alatti jöhet csak szóba, de 55-ös még jobb lenne.
Eddig jutottam: Gorenje NRK6192AS4
Alternatíva esetleg? 100-150k közt mozogva?

+1 Fektetett üvegtartó feltétlen kellene, bármilyen hűtőt is vegyek. Azt utólag lehet kapni?

Köszi!

• Honor Magic5 Pro •

(#61303) stickermajom válasza polonic (#61295) üzenetére


stickermajom
addikt

Az online elérhetőben benne volt, hogy csak LG szerviz csinálhatja, a hozzá kapott papír alapúban nem találom. :F

#61296 Donki Hóte Csak a beállítás 3 fokos, a hűtőben gondolom hasonlóan alakulnak a hőmérsékletek, mint nálad. Nem mértem még.

(#61304) Dorian


Dorian
félisten

Előbb-utóbb kénytelen leszek venni egy fagyasztó szekrényt. A kombi hűtő fagyasztó része mindig fullon van, és már a műanyagok is bánták, ahogyan erőltetjük.
Az új fagyasztót kitenném a garázsba, abban lennének a hosszútávra fagyasztott dolgok.
Semmi extrát nem kell tudnia, szépnek se kell lennie. Olcsó és megbízható legyen.
Mit javasoltok?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61305) Morris válasza Dorian (#61304) üzenetére


Morris
veterán

Hogy a garázsba ne legyen télen se hideg, mert akkor a kompresszor nem fog bekapcsolni.

(#61306) BB9000 válasza Dorian (#61304) üzenetére


BB9000
senior tag

Először gondold ezt át. A garázsban ahová az új hűtőt tenni tervezed megfelelőek a hőmérsékleti viszonyok? A Hűtőgépek klímaosztály szerint eltérőek. Meg van adva minden klímaosztályhoz tartozóan a legalacsonyabb és a legmagasabb hőmérséklet. A két érték közti tartományban működtethető a készülék.

"Környezeti hőmérséklet Fagyasztórekeszes hűtőszekrények esetében, különösen fagyasztórekeszekkel , figyelembe kell venni a gyártó által meghatározott klímaosztályként meghatározott telepítési hely környezeti hőmérsékletét :
SN éghajlati osztály (normálistól alacsonyabb) A környezeti hőmérséklet +10 ° C és +32 ° C között van
N éghajlati osztály (normál) A környezeti hőmérséklet +16 ° C és +32 ° C között van
ST klímaosztály (szubtrópusi) A környezeti hőmérséklet +16 ° C és +38 ° C között van
T klímaosztály (trópusok) A környezeti hőmérséklet +16 ° C és +43 ° C között van "

A gyakorlatban a modern hűtő és fagyasztószekrények +10 ° C alatt nem szoktak sokáig hibamentesen üzemelni.
Ha csak fagyasztó és nincs normál hűtő része, akkor amit Morris írt, az nem okoz problémát: Nem kell attól tartani, hogy nem kapcsol be amikor kellene. Sokkal inkább problémás az, hogy +10 ° C -nál sokkal hidegebb környezetben a kompresszor kenése nem megfelelő, emiatt hamarabb tönkremegy.

[ Szerkesztve ]

(#61307) Dorian válasza Morris (#61305) üzenetére


Dorian
félisten

Kicsit túl meleg is van, amikor mínuszok voltak odakint, a garázsban hajnalban +10 fokot mértem. De a radiátor thermofejét a temperáló fagyvédelmi állásáról nem mertem 0-ra tekerni, nehogy esetleg vmi cső vagy a teleltetett növények elfagyjanak.

Nem értettem miért baj a hűtőnek, ha hideg van, hiszen akkor jobb kifelé a hőleadás. De akkor gondolom ezért:
"Sokkal inkább problémás az, hogy a hidegben a kompresszor kenése nem lesz megfelelő, emiatt hamarabb tönkremegy"
Nincs olyan kenőanyag, ami nem lesz rideg mondjuk +5 fokig?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61308) Morris válasza Dorian (#61307) üzenetére


Morris
veterán

Hiába van olyan kenőanyag, az elektronika úgysem fogja engedni, hogy bekapcsoljon.

(#61309) BB9000 válasza Dorian (#61307) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha nem megy +10 ° C alá a hőmérséklet, akkor nyugodtan betehetsz oda egy fagyasztóládát. Abból könnyebb kipakolni, mint egy szekrényből.
Nekem a Zanussi a kedvenc márkám. Link

(#61310) Dorian válasza BB9000 (#61309) üzenetére


Dorian
félisten

Hát éppen ezaz, jövőre már nem szeretnék ott 10 fokot tartani, az ezreseket a kukába szórni, kisebb hidegek esetén full letekerem majd a radiátort. Azért szekrény, mert ha kell vmi ami alul van, akkor nem kell feltúrni az egészet aztán össze vissza visszapakolni. Szüleimnek láda van, nemkérem.

Nem értem miért nem kapcsol be a kompresszor, ha fagyasztania kell. Hiszen a -18 fok +5 fok különbsége nem sokkal kisebb, mint mondjuk -18 és +15 fok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61311) nagylaci32 válasza Dorian (#61310) üzenetére


nagylaci32
tag

3 fagyasztóládát üzemeltetünk évek óta hiba nélkül télen-nyáron egy fűtetlen kamrában, ahol nyáron megvan a 20°C, télen pedig a 0 sem biztos.
Amit a többiek írnak a klímaosztályról az szerintem a kombinált (hűtő és egyben fagyasztó) készülékekre vonatkozik,a melyek úgy működnek, hogy csak a fagyasztó részből vonják el a hőt és részben le vannak szigetelve a melegebb hűtő résztől. Azoknál ki van számolva, hogy milyen környezeti hőmérsékletnél fog jól működni. Mert pl 5°C körüli környezeti hőmérsékletnél kialakulhat olyan, hogy a fagyasztó kiolvad, mert a hűtő részben még nincs olyan meleg, hogy bekapcsolja a hűtést.
Szerintem ilyen irányban olvass utána a dolgoknak vagy kérd ki szakértő véleményét.

(#61312) st6969 válasza nagylaci32 (#61311) üzenetére


st6969
őstag

Én csak fagyasztót vettem, és nálam is felmerült, hogy melléképületbe kerülne helyhiány miatt. Utánaolvastam, és én is azt találtam, hogy 10°C alatt nem fog üzemelni. Igaz, lényegében más okból, de végül mégis helyet találtunk neki a lakásban (és milyen jó, hogy téli hidegben nem kell kirohangálni a cuccokért).

(#61313) farkas-j válasza nagylaci32 (#61311) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha jól tudom a probléma gyökere a hűtőközegben van. A régi hűtőkben és fagyasztókban más a hűtőközeg mint a mai hűtőkben. Ezt hozta a "zöldítés" és az olcsósítás.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61314) seger


seger
addikt

Sziasztok!

Mosogatógépet szeretnék venni! Egy kikötés, whirlpool NE legyen. Az van most. 3 éves. Megállt, kicsit szaga is volt. Szárítani csak porcelánt tudott, minden ami műanyag, csupa víz volt!

Mi lenne a javaslatotok, tapasztalatotok?

(#61315) koxx válasza seger (#61314) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miele, Neff, Bosch

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#61316) seger válasza koxx (#61315) üzenetére


seger
addikt

Ebben a sorrendbe ?

(#61317) koxx válasza seger (#61316) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kb igen. Bosch series 4-6 mar igen jo

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#61318) seger válasza koxx (#61317) üzenetére


seger
addikt

Műanyag tányért/ ételtárolót is jól szárítja?

(#61319) koxx válasza seger (#61318) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Itt mar csak az a kerdes mennyit szansz ra, nekunk seriies 4 Bosch van, az ecoban van szaritas az jol mukodik

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#61320) seger válasza koxx (#61319) üzenetére


seger
addikt

Olyan 150 körül gondolkodnék

(#61321) Nagya21 válasza seger (#61318) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
A müa edényekkel mindegyikben bajban leszel, a szárítás módja miatt.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61322) M3oH válasza seger (#61320) üzenetére


M3oH
addikt

Szia!
He beépithetőt keresel, akkor most akciós Neff [link]

(#61323) BBéci válasza Dorian (#61310) üzenetére


BBéci
titán

Anyósomnak van ládája, abból tényleg rettenet valamit alulról kivenni. Még akkor is, ha vannak benne kosarak.
Anyáméknál 21 éve üzemel fűtetlen, állandóan nyitott ablakú spájzban egy 170 cm magas, sok fiókos Liebherr.
Ezt elfogadnám: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61324) zoleeno1 válasza BBéci (#61323) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ezt én is elfogadnám, de soha nem adnék annyit érte (465k) :DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#61325) farkas-j válasza BBéci (#61323) üzenetére


farkas-j
őstag

Ez már nem működne anyósodéknál fűtetlen spájban. Más a hűtőközege.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61326) PainKiller13 válasza koxx (#61315) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én utánajártam, a NEFF-el sok a probléma, Boschal mégtöbb, megvettem a Mielét, ami már gyárilag sem működik :DDD Hetek óta jönnek javítani... fateréknak második beko van, elsőt 15 év utána odaadták tesómnak amit azóta is használ, és harmada mint a miele.

(#61327) Quartz51 válasza farkas-j (#61325) üzenetére


Quartz51
tag

+5 fokig működik

(#61328) pjen válasza BBéci (#61323) üzenetére


pjen
félisten

Le se merem irni, nekem egy 1964 ben gyártott 150 literes lehel 2015 ben még műköxött a garázsban.Tiszta rozsda volt, kidobtam.Most is van a teraszon egy elux ERD270,CT280 as kb 15 éves hűtőnk és semmi baja.Bent ott az új LG GTF916PZPZD.Csak azért irom, hogy lássuk a Neff mellett is van élet.

(#61329) Dorian


Dorian
félisten

Újratervezek, végülis, ha a nappaliban megcsináltatom a könyvespolcos szerkényeket, akkor az irodában (nagyrészt raktárnak, kis részt irodának használt helyiség) felszabadul egy csomó hely, és akkor nem kell a garázsba tennem a fagyasztószekrényt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61330) CsGorgo


CsGorgo
csendes tag

Sziasztok!
A tanácsotokat szeretném kérni, mert viszonylag hamar (1-2 héten belül) porszívót kell vennem. 30-40 ezret tudnék szánni rá, de maximum 50-et, ha addig van valami best buy darab. Hagyományos kialakítás lenne jó (hosszan kell benyúlni ágy alá és kell a merev fém cső is, amire rá lehet húzni orrszívót). Eddig mindig csak porzsákos porszívóm volt, most szívesen kipróbálnám a porzsák nélkülit is, ha van ajánlott/elfogadható darab ebben az árkategóriában.
A lakás kb 45 nm, ebből kb 2,5 nm szőnyeg, a többi parketta/járólap. Egyelőre nem vagyunk allergiások a porra, de azért jó lenne, ha minél jobban megszűrné a kifújt levegőt. Végsőként pedig a kis méret is előny.
Az MM kínálatából első olvasásra az alábbiak tetszettek meg, van valakinek ezekről tapasztalata, ajánlaná-e, esetleg tudtok javasolni másikat?
BOSCH BZGL2A312 [link]
SENCOR SVC 6920OR [link]
PHILIPS FC8243/09 PowerGo [link]
PHILIPS FC9332/09 PowerPro Compact Porzsák nélküli [link]
ROWENTA RO3753 Compact power Cyclonic porzsák nélküli [link]
Illetve visszaolvasva láttam, hogy elux nem ajánlott (pedig az Electrolux UltraSilencer EUSC62-DB [link] leírás alapján tetszett), viszont a kicsit olcsóbb Sencor SVC 8YL 700W-ot [link] valaki ajánlotta. Ez még mindig így van?

Előre is köszönöm a tapasztalatokat, tanácsokat, ajánlásokat!

(#61331) koxx válasza CsGorgo (#61330) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miele C1, 54900 ft, több gondod nem lesz a porszívókkal. Pzs nélküli felejtős főleg ebben az ársávban.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#61332) BBéci válasza pjen (#61328) üzenetére


BBéci
titán

Nem ajánlottam Neff-et. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61333) pjen válasza BBéci (#61332) üzenetére


pjen
félisten

Bocs,nem is konkrétan Neked szántam.

(#61334) Morris válasza koxx (#61331) üzenetére


Morris
veterán

Úgy megvenném ezt a porszívót, de ez a piros...

(#61335) FerNandor válasza FerNandor (#61245) üzenetére


FerNandor
őstag

Komplett motorcsere. A szénkefék vannak oda állítólag.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#61336) Grande Ale válasza PainKiller13 (#61326) üzenetére


Grande Ale
őstag

Újonnan vettél egy Miele mosogatógépet és nem működik? Miért a szervizt hívtad, miért nem vitted vissza és kértél egy másikat? Három napig csere van, ha jól tudom...

(#61337) Nagya21 válasza CsGorgo (#61330) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Aldiban most van multiciklon porszívó 3 év garival, 22K.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61338) PainKiller13 válasza Grande Ale (#61336) üzenetére


PainKiller13
őstag

Mert nem azonnal lett beüzemelve. Igen újonnan a MM-ban.

(#61339) Grande Ale válasza PainKiller13 (#61338) üzenetére


Grande Ale
őstag

Kár érte, ki lehetett volna cserélni. A szerviz miért nem jön hetek óta?

(#61340) PainKiller13 válasza Grande Ale (#61339) üzenetére


PainKiller13
őstag

Alkatrészre várnak, megrendeltek mindent ami kellhet hozzá :D

(#61341) farkas-j válasza Grande Ale (#61339) üzenetére


farkas-j
őstag

És a Beko szervizt fosozták le ugyanezért mert volt egy olyan aki ugyan így járt vele. Lehurrogtak amikor azt írtam, hogy neves márkáknál is előfordul az ilyen, lásd az én AEG-emet. :((

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61342) farkas-j


farkas-j
őstag

Egy érdekes robotporszívó megoldás: Proscenic M8 Pro

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61343) ribarszki válasza farkas-j (#61342) üzenetére


ribarszki
őstag

Mármint, hogy a port átszívja egy állvány a porzsákba? Jó pár éves megoldás, és nem is jó..

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#61344) st6969 válasza PainKiller13 (#61326) üzenetére


st6969
őstag

Hol jártál utána? Ki szerint, és milyen jellegű van probléma a NEFF-el, Bosch-sal még több?
Érdekelne, mert ezekben a márkákban gondolkodom, amint cserés lesz a mosogatógépem (ill. a sütőm és a főzőlapom).
Az meg egyenesen elkeserítő, hogy a Miele új korában nem jó, és főleg, hogy a szerviz nem, hogy egy héten belül nem jön, hanem hetek óta :Y Azt még valahogy megértem, hogy pár év múlva még a prémium márka is meghibásodhat, ha valaki peches...de hogy új korában?! És alkatrészek kellenek... :U

(#61345) farkas-j válasza ribarszki (#61343) üzenetére


farkas-j
őstag

Nem tudom mennyire jó megoldás, én még nem láttam ilyet, ezért linkeltem. Amúgy nem is olcsó porszívó. Gondolom oda jó, ahol nagy a lakás és pl. állatok is vannak. Nincs gond a megtelt portartállyal.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61346) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
350 literes fagyasztóládát venne egy ismerősöm,és tanácstalan,milyen modellt,milyen márkát vegyen.
Előre is köszönöm szíves válaszotokat és segítségeteket!

(#61347) Laca1212


Laca1212
őstag

Ezek közül melyik erné meg legjobban?
1
2
3

Jók ezek a Bosch -ok?

[ Szerkesztve ]

(#61348) Laca1212 válasza Laca1212 (#61347) üzenetére


Laca1212
őstag

Mi a különbség a 3 közt?

(#61349) PainKiller13 válasza st6969 (#61344) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nagyon egyszerű, ha nem hiszel másnak akkor olvasgass egy hónapon keresztül az interneten reviewkat, én ezt tettem.

(#61350) Magill


Magill
csendes tag

Sziasztok!
Baba érkezése miatt szeretnénk az LG mosógépünk egy újra cserélni plusz szárítógépet tenni a tetejére. Csatoltam a képet, hogy mekkora helyünk van (bocsi a kupiért átszervezkedünk). 1,15m szélességben és kb 64cm max mélységű lehet. Nem tudjuk eldönteni, hogy ide egyáltalán betudják e rakni egymásra... Mert ha nem akkor marad egy mosó-szárítógép kizárólag Aeg hőszivattyús változata. Aeg és Elektrolux márkák között gondolkoztunk, érdekelne, hogy az Aeg annyival tartósabb is mint amennyivel drágább? Mosógépnek inkább Aeg-et néztünk még szárítógépnek Elektroluxot. Igazából a lélektani határa az árnak nálunk kb a 400ezer ft (sajnos a miele emiatt kiesik :().
Szárítógépnek kell valami kiállás, mert csak a mosógépnek van víz és szennyvíz kiállás?
Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#61351) BB9000 válasza Kezdő vagyok (#61346) üzenetére


BB9000
senior tag

Ajánlott fagyiláda: Zanussi 371 liter

(#61352) BB9000 válasza Magill (#61350) üzenetére


BB9000
senior tag

Ajánlott mosó és szárítógépek Bosch vonalon:
Bosch WAN28162 vagy Bosch WAN28290
Bosch WTH 85204

[ Szerkesztve ]

(#61353) pjen válasza Magill (#61350) üzenetére


pjen
félisten

Normál mosógépre felfér a szárítógép.Kiállás nem muszáj,hiszen van saját víztartálya.Elég egy konnektor.

(#61354) Magill válasza pjen (#61353) üzenetére


Magill
csendes tag

Köszi az infót. Azt tudom hogy ráfér :D csak, hogy be is tudják e tenni mert 2 férfi ember még akkor sem fér oda, ha levesszük az ajtót (szerintem).

(#61355) pjen válasza Magill (#61354) üzenetére


pjen
félisten

Nem túl nehéz.Egy "férfi" ember szerintem egy gurtnival egyedül is fel túdja tenni.

(#61356) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Szeretnék venni egy mosó szárító gépet. Mivel nem valami nagy a lakás ahol lakunk, kicsit unom már az állandó ruhaszárító kerülgetést. Nincs tapasztalatom az ilyen gépekkel, de ezt a típust néztem most ki. Valakinek van ezzel tapasztalata? Mennyire használható a szárító funkció stb.. ? :)

[LG F4DN408S0 Gőz mosó- és szárítógép]

Előre is köszi a segítséget.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#61357) Magill


Magill
csendes tag

Köszi akkor megnyugodtam :D

#BB9000
Köszi az ajánlást, valamiért nagy háztartási gépünk sosem volt Bosch. Meg valamiért már kitárgyaltam itt régebben, hogy a kondenzációs szárítógépeknél azért jobbak a hőszivattyúsok.

Egyébként ha valakit érdekel az LG mosógépünk alapvetően strapabíró, csak költözés után vagy franc tudja a ledek fele nem világított a programválasztásnál (de a programok alapvetően működnek), majd a centri kikapcsoló gombja sem működik hiába világít... ugyan úgy minden programnál centrizik... nincs rajta 30°C-os lehetőség... kicsit már meguntam 5év után. Most olyan gépet szeretnék ami kihúzza legalább egy 8 évig.

Ha esetleg valakinek van tapasztalata a hőszivattyús mosó-szárítógéppel kapcsolatban érdekelne milyen hosszúak a programok stb.

(#61358) Magill válasza plejik (#61356) üzenetére


Magill
csendes tag

Szia!

Anyósomnak LG mosó-szárító gépe van de nem szereti a szárító funkcióját :( nagyon nem is használja. Hosszú is meg fura szaga lesz a ruháknak tőle. De hozzátenném, hogy az nem ez a változat, hanem egy 3 éves keskenyített típús. 6/4kg-os azt hiszem.
(Nekünk most az LG-ből pont elegünk lett)

[ Szerkesztve ]

(#61359) BB9000 válasza Magill (#61357) üzenetére


BB9000
senior tag

Amit ajánlottam, az természetesen hőszivattyús szárítógép. Kondenzációs elven működik, mint minden szárítógép, de van benne hőszivattyú.
Mosó-szárító egybe gépet még sosem próbáltam, de az itteni tapasztalatok alapján nem is fogok.
A Bosch külön gépek nálam 5 ill. 3 éve működnek hibamentesen. Ajánlani tudom őket. A mosógép tud 30 fokon mosni, lehet állítani a programok hosszát is, ha ráér, akkor benyomod az energiahatékony gombot, ha sürgős, akkor az időoptimalizálást.

[ Szerkesztve ]

(#61360) E.Kaufmann válasza Magill (#61358) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én ilyet Candy-vel tapasztaltam, Indesit szagtalanul szárít (panaszkodik is a párom, hogy felesleges az öblítő), mondjuk nem árt gyakran áttisztítani akár saját tisztítóprogrammal, akár szerrel, áttörölgetni, ahol sok a szösz a gumiperemeknél, a szivattyút is érdemes gyakrabban takarítani. Amúgy az elején az Indesit-nek is szaga volt, ahogy a sütőknek is új korában.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#61361) eron009


eron009
tag

Sziasztok

Felültöltős mosógépet szeretnénk venni nagyszülők számára (75+ korosztály).
Van esetleg ajánlott típus? Vagy olyan amit mindenképp kerüljünk? Mire kell figyelni ilyen tipusú gépeknél?
100000Ft lenne a keret (kb) ,illetve kapacitásra 6kg ruhában gondolkodunk.
Köszi előre is :)

(#61362) Nagya21 válasza eron009 (#61361) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Zanussi-elux-aeg vonalon nézelődj(márkabolt.hu)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61363) Nagya21 válasza Magill (#61358) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Mosógép Elux, szárítógép Beko(szigoruan 5 év garisat nézz) nekem is ez a kombó van, teljesen jó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61364) #40553216 válasza Magill (#61350) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hány amperes az ahhoz a dupla konnektorhoz tartozó kismegszakító? Ha 10 vagy 16 A-es, nem fogja egyszerre elvinni a két gépet.

(#61365) pjen válasza #40553216 (#61364) üzenetére


pjen
félisten

Nekem egy Lg mosó és egy Elux szárító megy 10A "C"kismegszakíróról egyszerre több mint egy éve gond nélkül.

(#61366) seger


seger
addikt

Whirlpool mosogatógép. Beszívja a vizet és megáll. Csak kattog. Ha leállítom akkor kinyomja a vizet magából. Lehet fűtésbaj, vagy attól végigmenne hidegvízzel? Esetleg motor ami nyomná a vizet a mosáshoz? Valami koszolódás, dugulás?

(#61367) #40553216 válasza seger (#61314) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem is WP van, amíg aldis tablettát használtam, 2-3 havonta kellett egy tisztítást csinálni. Amióta a JAR Platinumot, évente egyszer eszembe jut, hogy már megint milyen régóta nem kell tisztítani.
És szaga sincs.
#61365 pjen
Érdekes. Többnyire a mosógép egyedül elviszi a 10 A-t, amikor fűt, és ritka az a mosás, amikor ezt nem teszi. A szárítóval együtt ez bőven túl van a 10 A-on.

[ Szerkesztve ]

(#61368) seger válasza #40553216 (#61367) üzenetére


seger
addikt

Van valami gomb funkció tisztításra? Vagy csak üresen indítani? Bár most üresen is megáll és kattog

(#61369) #40553216 válasza seger (#61368) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az enyémen nincs külön gomb. Üresen, külön erre a célra vehetsz tisztítószer, Aldi, Lidl, Penny, DM, bárhol. A folyékonyokkal egy rongyot megnedvesítve letörölheted az ajtó tömítése alá került szutykot is.
A használatiban elvileg ilyenre is van leírás, ha üresen nem csinál semmit, az vagy valami extra funkció, vagy hiba.

(#61370) F4ther


F4ther
tag

Sziasztok,

Mennyi idő alatt kellene zárnia egy gáztűzhely biztonsági szelepjének, ha kialszik a láng valamilyen okból?

Mi van, ha nem zárja el a gázt? Kb 2 hónapos az új gáztűzhelyem, ma cseréltem palackot, és azt tapasztaltam teszteléskor, hogy kialudt a gáz, viszont nem kapcsolt le. Utána megvizsgáltam mind a 4 égőt, begyújtottam, vártam egy kicsit, majd elfújtam. Mind a 4 tovább engedte a gázt, legalább fél percig.. és inkább elzártam magam. Ez nem tűnik nekem túl jónak.

(#61371) seger válasza #40553216 (#61369) üzenetére


seger
addikt

Üresen is kellene menjen. Szoktuk üresen indítani. De most csak beszívja a vizet utána kattog és nem megy tovább.
Gumicsövet hogy lehet lebontani és visszarakni? Ilyennel még nem volt dolgom. Spec szerszám kell hozzá?
Olyan mintha nem nyomná fel a vizet a fúvókákhoz

(#61372) #40553216 válasza seger (#61371) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ilyenekre majd olyanok válaszolnak, akik értenek hozzá. :DDD

#61370 F4ther
Szerintem szinte azonnal el kell zárnia.

[ Szerkesztve ]

(#61373) Klara_ válasza CsGorgo (#61330) üzenetére


Klara_
őstag

A linkelt 62-DB kb. ket hete meg 30 volt ugyanitt, akkor vettunk egyet. Elotte pedig egy 64-es (+ turbokefe es fekete szin, de ugyanez). A jobb oldali kerek mind a ketton szorul. A feketet nem lehet hatrafele tolni. Bontsd ki mileott atveszed, hogy ne erjen meglepeteskent, gegecso mind a ketton deformalt volt, ugyesen volt csomagolva. Kulonben szeretjuk oket, a fentiektol eltekintve.

(#61374) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok,

Vásároltunk egy AEG L7FBE48S mosógépet, amely tökéletesnek tűnik, de sajnos már hetek óta nem jöttünk rá, hogyan lehet használni a gyűrődésmentes - gőz funkciót. Mindent a leírások szerint állítottunk be, de pl. pamut program, gőz funkció+ stein. A ruhák majd 3 órával később gyűröttebbek voltak, mint a kutya szájában. :( és volt olyan is, hogy iszonyat vizesek voltak. Majd próbáltuk pamut program, csak gőz funkció, mely magába foglalta a stein programot is. Ekkor már "csak" 2,10p volt a mosási idő mikor is leállt a 0 p-nél, de tovább ment a gőz funkcióval még, de nem írt ki időt erre az idősávra. Kivártuk, de ruhák ugyanúgy gyűröttek voltak. Mellesleg levettem 1000 fordulatra. Szóval, ha valakinek ilyen típusú gépe van, kérem írja le nekem, hogyan működik??? Mert az előtte levő olcsóbb gépnél soha nem voltak ennyire gyűröttek a ruhák.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.