Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32002) xXxian válasza blattida (#31999) üzenetére


xXxian
senior tag

Neked, s mindenkinek aki hozzászólt: a fogyasztás pontosan mérhető, akár vízről, akár áramról beszélünk - ezzel nem lehet vitatkozni.

Ezekből azonban pont az nem derül ki, amiből a "vita" indult, ti. hogy mennyi mosószermaradvány marad a ruhában. Ezt valóban lehetne mérni laboratóriumban, kvantitatív analízissel. PH (mint vegyipari technikus mondom) nem mérvadó. Az a kémhatást mutatja meg, nem a mosószermaradványt mondjuk mg/akármiben.

Szóval az, hogy a több vizet fogyasztó gép jobban eltávolítja a mosószermaradványokat továbbra is SEJTÉS, nem pedig TÉNY, még akkor is, ha valószínűleg igaz. Tény akkor lesz, ha ezt mérések is alátámasztják.

Ezekhez azonban pontosan ugyanazt a ruhakészletet kellene kimosni a most kapható gépekben ugyanannak a mosószernak azonos mennyiségeivel, ugyanolyan (már ha van azonos, vagy nagyon hasonló program minden gépen) programmal.

Én személy szerint el tudom képzelni, hogy egy kevesebb viztet használó gép azonos minőségben, vagy jobban öblít, mint egy több vizet fogyasztó, ha megfelelő szoftvere van ehhez. Úgy értem nem spórol az IDŐvel, sokszor, oda-vissza pörgeti a dobot. Természetesen magamhoz is kritikus vagyok, mert azt mondom ez is csak egy hipotézis. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.