Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) DDL válasza dark bit (#40) üzenetére


DDL
őstag

Lehet, hogy rajtam kívül senki nem értette a szövegem? Mert hogy a következőket írtam: Amilyen szub erősítőt én összebarkácsolok neked 30e ruppóból olyat te nem veszel 100e alatt az 7szentség
Hol van ebben leírva az, hogy 5.1-es????? :( :o :O

Vagy a szub erősítő fogalma zavaros? Akkor elmagyarázom. 1 csatorna, előtte egy 90-120Hz körül vágó aluláteresztő-közösítő szűrő. Mindez 80-100W teljesítménnyel 8ohmos terhelésre, de nem jön zavarba a kisebbtől sem. És ehhez nem kell tekercseltetni semmit. Vagy ha a trafót csináltatod akkor olcsóbb is.

Mondok mindjárt egy egyszerű pédát. Végy 2 db LM3886T végfok ic-t (1500,-Ft /db) 2db TL082 IC-t (150,- Ft/db), egy 2*24V/5A-es tarfót (ha csináltatod kb. 5000,- Ft, a készen veszed akkor 12-15000,-Ft), egyéb alkatrészekre 5-6000,-Ft, hűtőbordára 7-8000,-Ft (a turkálsz egy kicsit akkor 4-5000,-Ft). Ezeket add össze. Ha a trafót csináltatod akkor bőven belül maradsz a 30-on

A hangszórós megállapításoddal nem vitatkozom, mert tény amit írtál.

Csöves Tma (a kedvencem mellesleg). (Mielőtt a ''HIGH-END'' fogalmát mint lerágott csontot ide citálod előbb definiálni kellene, hogy mit is jelent számodra, meg számomra. Gyanítom, nem ugyan azt. Ugyan is szerintem bakelit, és a ha nincs akkor legfeljebb CD.) Ha egy erősítő jó akkor szinte mindenütt jó. De tény, hogy rendszerbe szervezve hozza a maxot. Mint minden készülék, függetlenül attól, hogy miből készült.
Vannak gyári leírások, amiket, ha ugyan olyan, vagy jobb alkatrészekből raksz össze, akkor jobb lesz mint a gyári. Kevesebb, vagy ugyan annyi pánzért. A bibi az, hogy minél feljebb megyünk a léccel annál nehezebb szerezni alkatrészeket. Pár milkós lécig bármi beszerezhető legrosszabb esetben az interneten keretsztül.

Mindez saját tapasztalatból mondom. Túl vagyok már jónéhány erősítő tervezésén-építésén. (Az utőbbi időben inkább csöves.) Ettől függetlenül lehet, hogy hazudok.

Bocs a hosszú off-ért


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.