Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) pc-user válasza geprombolo (#800) üzenetére


pc-user
aktív tag

Rendben, köszi.

Már be is néztem a testvértopicba, ott aztán van élet...

(#802) geprombolo válasza pc-user (#801) üzenetére


geprombolo
senior tag

Az a "rendes topic", ez itt annak az off-ja, mert volt egy balhé, hogy sokat offolt a társaság, így csináltuk ezt.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#803) fekeandras


fekeandras
őstag

Szevasztok barkácsolók!

Azt mondja meg nekem valaki miről lehet meg különböztetni a fémhez és a fához való fúrófejeket.Milyen jelölést kell keresni rajtuk? :F

Haveromtól kaptam vagy 30-40db-ot és szét kéne szelektálni

Előre is köszi a segítséget :R .

(#804) Pista0001 válasza fekeandras (#803) üzenetére


Pista0001
addikt

(#805) fekeandras válasza Pista0001 (#804) üzenetére


fekeandras
őstag

thx :)

(#806) geprombolo válasza fekeandras (#803) üzenetére


geprombolo
senior tag

A jelölést nem tudom, kinézetre viszont van különbség. Amúgy a fémhez valóval tudsz fát is fúrni, a fához valóval fémet nem, mert van egy pici hegye, amivel belekap a fába, de a fémnél ez nem válik be, kicsorbul. Ha gondolod, holnap keresek pontosabb infót, most fexem le. Esetleg tedd fel a kérdést az anyatopicban, ott sok barkácsoló fordul meg.
Látom Pista0001 válaszolt.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#807) Pista0001 válasza geprombolo (#806) üzenetére


Pista0001
addikt

Amúgy fémhez is használnak olyasmit mint a fafúró, csak azok rendszerint rövidebbek. Lemezt csak ilyennel lehet szépen fúrni, vastag anyaghoz vagy zsákfurathoz viszont nem való.

(#808) geprombolo válasza Pista0001 (#807) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hát akkor már ezt is tudom. Köszi :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#809) dany27


dany27
őstag

üdv mesterek

A héten kéne vennem egy sarokcsiszolót csak nem tudom milyent lenne érdemes.
Kifejezetten csak hobbi szinten kéne barkácsolni, szval nem napi szinten lenne gyepálva.
Kb. 10k szánok rá. Ebbe ahogy néztem vagy egy kisebb black&decker fér bele(700W) vagy egy Hyundai(1050W 115mm).
Vagy még Skil-böl valamelyik vagy esetleg 1-2k-val többért lenne 900as B&D.

Ti mit ajánlatok?? Hyundai elég jónak hangzik csak nem tom milyen márka.... Mondjuk szerintem amire nekem kell arra ez bőven megfelelne de azért gondoltam megkérdezlek benneteket!

Előre is kössz!

(#810) person válasza Pista0001 (#807) üzenetére


person
senior tag

Így van. Pl: autókarosszéria ponthegesztéseinek lefúrásához tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#811) Pista0001 válasza person (#810) üzenetére


Pista0001
addikt

Igen, ezeket főlag arra használják, sima lemezhez még lépcsős lemez fúrót is szokás használni:

(#812) pee13 válasza dany27 (#809) üzenetére


pee13
senior tag

Egy két zártszelvényt mittoménmit elnyesni a 3000 forintos gagyi is jó, nekem is olyanom van. Persze van mellé bosch is, csak inkább a gagyit gyepáljuk, ha kimozdul alóla a talaj, akkor kerül elő a bosch.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#813) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Soul: Még nem rendeltem a Cm-tól, de ez kb. a legismertebb modder bolt, megbízhatsz bennük :K

(#814) SoulReaver válasza molnarpeter (#813) üzenetére


SoulReaver
veterán

Jólvan, köszi!

Mindent netröl szoktam intézni amit lehet és ilyennel nem találkoztam még, ezért volt a meglepődés.

Közben már le is adtam a rendelésem ;]

(#815) molnarpeter válasza SoulReaver (#814) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Miket tartalmaz az a bizonyos rendelés? :B

(#816) SoulReaver válasza molnarpeter (#815) üzenetére


SoulReaver
veterán

hát nem sok minden 1enlőre, de alapozni jók.

A spirál majd csak táp csere után lesz esedékes, mert a mostani tápvezetékek nincsenek harisnyában.

Spirál UV-aktív Kék Kábelkötegelő

3 színű sata kábelt úgy gondoltam jól mutatnak majd a raid tömbön :D
Sata 50cm 90" UV sárga
Sata 50cm 90" UV Narancs
Sata 50cm 90" UV Kék

Ezt külön a 3 vinyónak rakom be mert ami most van az elég sufni és már kiagyaltam egy jobb megoldást.
Scythe Hard Disk Stabilizer x4 Átalakító, zajcsökkentő

és ettöl gerjed majd be minden :D
CCFL Fénycső, Revoltec UV

Magáról a gépröl majd teszek fel mostani állapotában 1-2 képet.. de ez egy félbe maradt project sajna..

(#817) superecneB


superecneB
őstag

Ötletek kénének hogy van egy Scythe Himuro SCH-1000-m amibe beraktam a winchesterem, de a winchesterem csak fele olyan magas mint az átlag így kb a fél hely fölötte szabadon van, kéne valami jó hővezető megoldás a kettő közé hogy ne rekedjen meg ott a hő.

(#818) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok!
Be szeretném mutatni az én nagyon jó kis 13 éves gépemet ami akkor 98-ban 100 000Ft-ba kerülő, milyen okos módon újra hasznosítottam :D.
Csincsilla szaros gép powaaa :DDD :DDD :DDD :DDD




Mijen jó lakni nálunk még a csincsillámnak is van különgépe!:D :DDD :DDD :DDD
Vélemény :D:D

[ Szerkesztve ]

(#819) molnarpeter válasza martin66 (#818) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jóféle :D

mp

(#820) macko20 válasza martin66 (#818) üzenetére


macko20
őstag

Aztán letölti a netről a ketrec leírását .....és meglóg ...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#821) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok. szép napot...!
Szeretnék egy kis segitséget kérni, mégpedig hogy lehetne megvalósitani egy házi készitésü fordolat szabályzót a számitógépbe a ventilátoroknak? Eljutottam mind adig hogy megvannak a potméterek és a ventik
van egy tápom is amivel tudom tesztelni, ha bekötöm a potméter csak a végső álásban inditja el a ventit de akkor is teljes fordulaton. Esetleg ha lenne valamilyen kapcsolási rajz, megkösszönném .)
Vagy mi kell még hozzá
gyanitom hogy valamilyen ellenálásra lesz szükség.. :W

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#822) steve24 válasza steve24 (#821) üzenetére


steve24
aktív tag

Vagyis ha jobban megnéztem, A potméter kb 280 fokot fordul és az utolsó 15-30fokban reagál valamelyest a fordulatváltozás

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#823) xKacsax válasza steve24 (#821) üzenetére


xKacsax
aktív tag

[kapcsolás] Itt van egy, az első a szabályzó a második pedig a visszajelző. Nekem ez bevált.

Verba volant, scripta manent.

(#824) steve24 válasza xKacsax (#823) üzenetére


steve24
aktív tag

Köszönöm, neki is álok a visszajelző nekem bonyolultabb :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#825) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok,

Mit gondoltok érdemes >ezt< megvenni? 7.490Ft-ért tudnám most megvenni. Ahogy látom Dremel koppintás, talán a Bosch gyártja az alkatrészeit.

?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#826) darvak


darvak
senior tag

Hello!

Nem tudom hova lehetne írni, ezért előre is bocs az OFF-ért.

Mi a pontos neve az ilyen hajtogatható-alumínium gégecsöveknek?

Milyen boltban lehetne ilyet venni?

Kösz!

(#827) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Mivel szoktátok takarítani a fürdőkád lefolyócsövét? (nálunk sajnos nem férhető hozzá.)

szerk: Pl. ilyennel valaki? [link]
Itthon elérhető?

[ Szerkesztve ]

.

(#828) Troy. válasza Troy. (#827) üzenetére


Troy.
addikt

Senki?

.

(#829) stereodead


stereodead
csendes tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy olyan platform ami forgatható és elbír egy felnőtt embert. Igazából egy nagyon alacsony forgósszék is megfelelne. Valami ötlet, hogy mit használhatnék ilyen célra, vagy miből és hogyan alakíthatok ki ilyen dolgot?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

fgsfds!

(#830) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Panelben lakok, és minden erősen vízkövesedik. A csapokat, lefolyókat még csak-csak tisztán tartom, de a mosógépért már aggódom. Mi a legajánlottabb módszer ennek vízkőtelenítésére?

A Calgon túl kézenfekvő megoldás, és nem is hallottam róla jókat... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#831) MrDerekas válasza AxBattler (#830) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha nem túl intelligens a mosógép, akkor üresbe két deci 20%-os ecetet neki és fusson egy programot. Ha ruha nélkül nem indul, akkor a ruhákra egy deci, meg mondjuk az előmosás tartályába még egy. A ruhába sem tesz kárt (már ha nem Armani selyemingre küldöd a cuccot :) ) és kiviszi még a mosószer lerakódást is a szövetből. Ezt hetente egyszer eljátszod és nem lesz gond a vízkővel jó darabig.

#829 stereodead Break korong néven futott azt hiszem a 80-as évek vége felé, vagy valami diszk... néven. Ez gyakorlatilag két fém(?) tárcsa volt egymáson, ami központosan elforgatható. Ezt teheted dobozra, székre. Szerk: Valami ilyesmi volt anno, csak laposabb.
Régi tipusú irodai forgószéken volt ilyen külön szerelhető, csapágyas talp, amit a szék aljára négy csavarral lehetett rögzíteni. Ha tudsz ilyen béke beli széket kukázni, akkor bármilyen lappal szerelheted is.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#832) stinky14


stinky14
csendes tag

Sziasztok!
Csavarbejtó akksijának a celláit szeretném cserélni. Szerintetek gondot okozhat ha NI-CD helyet Li-ion cellák kerülnek bele azonos W-számban? :) töltője ugyanúgy megfelelne hozzá?

(#833) MrDerekas válasza stinky14 (#832) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az hogy Li-ion az nem gond. A motornak mindegy, hogy milyen anyagból van az akku, ha a feszültségek és paraméterek megfelelőek. A töltő már más kérdés. Elvileg jó lehet, de ugye a li-ion-nál létezik a gyorstöltés. Kérdés ez miben nyilvánul meg. Laikusként azt mondanám, hogy jó lesz. Ha abból indulok ki, hogy autó aksikat is lehet mindenféle töltővel tölteni. Mondjuk ott az akku szerkezet is hasonló.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#834) stinky14 válasza MrDerekas (#833) üzenetére


stinky14
csendes tag

Köszi :)
Akkor ebből az lesz, hogy majd kiderül :D

(#835) Trebor0522


Trebor0522
csendes tag

Sziasztok!
Ezzel a kábellel kapcsolatban szeretném azt kérdezni, hogy a kábel boritása mennyire hő álló, miből van? Olyan 120 fokot kapna szerintem max. 300 C ig tud mérni értelem szerű lenne, ha a boritás is birna annyit, de azért megkérdem :D.
Előre is köszi a választ.

Itt a linkje:
http://www.ebay.ca/itm/1PCS-K-Type-Thermocouple-Probe-Sensor-For-Digital-Thermometer-1M-CGYG-/381306489891

(#836) MrDerekas válasza Trebor0522 (#835) üzenetére


MrDerekas
addikt

180 fokot tudnia illik. Az fölött viszont már változnak a gyári paraméterei. A 300-at még elfolyás nélkül bírhatja ugyan, de akkor már lehet, hogy gyurmakéssel is le lehetne faragni a "drótról" :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#837) Trebor0522 válasza MrDerekas (#836) üzenetére


Trebor0522
csendes tag

Köszi szépen!

(#838) Trebor0522 válasza MrDerekas (#836) üzenetére


Trebor0522
csendes tag

Köszi szépen! :))

(#839) modflow


modflow
veterán

Valaki tudna segíteni hogy mi annak a pontos neve, ami a videóban van: zöld színű valami, akivel körbetekeri a virág szárát. Ill. maga a szár is valami spéci drót?

https://m.youtube.com/watch?v=gz0RMODxEZQ

(#840) w.miki


w.miki
veterán

Ventilátor barkácsoláshoz van ötletek, tudtok segíteni?
Halk ventilátort szeretnék készíteni egy laptopba.
Acer 5735z laptopomban néhány éve tönkrement a ventilátor.
Azóta kínából rendeltem pár olcsó példányt. Ami néhány napig szép, és jó, de aztán elkezd egyre hangosabb lenni.
Arra gondoltam veszek egy ajánlott típust, és valahogy befarigcsálom erre a formára. Van ezzel valakinek tapasztalata? Meg lehet ezt csinálni?
Esetleg tudtok ajánlott eladót, laptop ventilátorokra? Olyat keresek, amivel szinte néma lenne a noti.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#841) vacs


vacs
veterán

Helló.

Nyest riasztóval van tapasztalat?
220V-os kéne a kertbe (tehát nem autóba szerelhető)!

(^)(>.<)(^)

(#842) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Egy olyan dőlésszög mérőt szeretnék csinálni, ami meg tudja mutatni a kamionom kabinjának dőlésszögét.
Az alapgondolat egy háromszög fazonú lap, az alján a fokokkal, a felső csúcsban egy kis csapágyon átvezetve az u formájú (egyik szár elől, ez mutatná a fokot, a másik hátul) drót, némi nehezékkel elől. A gondom az, hogy így menet közben himbálózna folyamatosan.
Arra keresek ötletet, hogy hátul mivel tarthatnám féken a mutató ellenszárát. Gumi vagy rugó jutott eszembe, csak azt nem látom előre, hogy miként ne akadályozza az éppen nem terhelés alatti oldalon lévő a szárat.
Tudnátok ötletet adni? Nem ragaszkodok ezen kisegítők valamelyikéhez sem.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#843) emre


emre
veterán

Beteszem ide is hátha :)

Van egy felesleges 80 literes gázbojlerem, és arra gondoltam bekötöm indirekt tárolónak a kombi kazán mellé hogy a mosdó-fürdő víz hőingadozását kiküszöböljem, és ne kelljen várni a felfűtésre. A bojler hőérzékelője egy szivattyút kapcsolna ami imitálná a fogyasztás és ekkor lépne működésbe a kazán, ami egy megadott hőmérsékletre fűtene, aztán lekapcsolna a keringetés. Elektromos indirekt tárolót nem akarok, mert feleslegesnek tartok még egy fogyasztót a rendszerben.

Csinált vagy látott valaki hasonlót? Érdekelne tapasztalat, vélemény.

(#842) HoTaZo

Hát én biztos nem állnék neki ekecselni ilyesmit, amíg ennyiért, hasonlókat lehet venni.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#844) papg79


papg79
tag

Én egy magam készítette grill begyújtó kéményt szeretnék bemutatni:
[kép] [kép] [kép]

(#845) emre


emre
veterán

Beszéljetek le róla, az asszonynak eddig nem sikerült. :O

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#846) justgiveup


justgiveup
tag

Sziasztok!
Óraforgatót szeretnék magamnak építeni és a motorválasztásban lenne szükségem egy kis segítségre. A cél az lenne, hogy adott ideig, adott sebességgek forgasson egyik irányba aztán a másikba. Gondolom léptetőmotorra lenne ehhez szükségem, de azt olvastam, hogy ezek viszonylag hangosak. Léteznek ebből csendesebb fajták vagy milyen megoldás lehet rá a hangszigetelésen kívül? Illetve a szükséges teljesítményben sem vagyok biztos.
Egyelőre ennyi, de biztosan lesz még kérdésem.
Előre is köszi a segítséget.

(#847) mzso


mzso
veterán

Helló!
Milyen fajta általánosan elérhető ragasztó ragad a legjobban fémhez? Van egy kis csavar ami a jelek szerint be van szakítva a menetbe és nem tudok rá mit kitalálni.

(#848) mzso


mzso
veterán

Jaj, de halott ez a téma.

(#849) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Nem gép, de gányolás :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.