Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) z0d1AK válasza 3.Aragorn (#250) üzenetére


z0d1AK
veterán

én régen állandóan winampot hallgatatm, mostanában már nemnagyon:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#252) 3.Aragorn válasza z0d1AK (#251) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Persze. Régen én is azt használtam. Mi mást használna az egyszeri felhasználó. De aztán sokat olvasgattam, és rátaláltam erre. Hangminőség szempontjából jobb. Kezelés megszokható. Egyetlen negatívumként azt tudnám felsorolni, h nincs benne az, hogy Alt+kattintás-ra berakja a következő számnak a listába...

Nem minden vándorút céltalan...

(#253) bandi210 válasza z0d1AK (#224) üzenetére


bandi210
aktív tag

kösz.:Dez nagyon szadó!!!

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#254) pee13 válasza 3.Aragorn (#252) üzenetére


pee13
senior tag

én winampot használok, nálam nem igazán érdekes a hangminőség ilyen szinten. persze 112 meg 256kbps mp3 között hallani a különbséget, de amíg az erősítőm 10% torzítást mutat fel a max 2x3,5W kimenő mellett, addig szerintem nincs értelme az iylen krisztájl ajudijó dolgoknak. viszont nagyon szép és telt hangja van így is:) a 2x3,5w-ról meg annyit, hogy a poti mellett ahogy fel van számozva 1....10ig, 3 hangerőnél már nem igazán bírja a sal szórós hangfalam.. ma este megyek egy pár orion hs-280-ért, meglesem mit tesz vele:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#255) pc-user


pc-user
aktív tag

Hangzásbeli különbség van szerintetek a Winamp free és a pro (fizetős) verziók között? (Nem használok Winamp-ot...)

[ Szerkesztve ]

(#256) Solfrutta válasza pc-user (#255) üzenetére


Solfrutta
tag

Igazából semmi különbség nincs, csak gyorsabban tud cédét írni, meg ilyen totál felesleges ficsőrök vannak a proban. :U

(#257) bandi210 válasza Solfrutta (#256) üzenetére


bandi210
aktív tag

nekem a sima medijjja plááájer is joo..csak zenét hallgatok oszt jónapó:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#258) Pista0001 válasza 3.Aragorn (#250) üzenetére


Pista0001
addikt

Amióta világ a világ winampot használok, és mivel bevált nem keresgéltem soha másikat. Lehet hogy lustaság, lehet hogy van jobb nála, de én már maradok ennél :)

(#259) pc-user


pc-user
aktív tag

Köszi a válaszokat!

Midi dalokat szoktatok hallgatni? Azért kérdem, mert nekem sima alaplapi hangkártyán elég gyatrán szólnak.
Nem tudom, a Creative kártyák jobbak-e erre a célra...

(#260) pee13 válasza pee13 (#254) üzenetére


pee13
senior tag

ablakokat kilövi a 280, de főleg a fülemet! :C :C :C 2x3,5W vs 2x50/70W (asszem) , de a vártnál kb 3x jobb eredményt hozott:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#261) pee13


pee13
senior tag

[link] :C

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#262) 3.Aragorn válasza pc-user (#259) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A midi eleve egy ilyen baromira leegyszerűsített formátum. Sokkal jobban nem fog szólni, még ha 5milliós nagyHiFi-ről hallgatod, akkor sem. Csangőhangokhoz találták ki. Előnye a rendkívül kis méret.

Nem minden vándorút céltalan...

(#263) pc-user válasza 3.Aragorn (#262) üzenetére


pc-user
aktív tag

Van egy kiváló midi to mp3 converter (most nem jut eszembe a neve...), ami úgy konvertálja a midiket mp3-ba, mintha szintetizátorról szólna... A hangszínek egészen másak, effektek vannak alattuk, fantasztikus a különbség... Meg kell hallgatni... :K

[ Szerkesztve ]

(#264) 3.Aragorn válasza pc-user (#263) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Bizonyára sokat javít rajta. Vannak jó módszerek. De egy midi-ből soha nem csinálsz SA-CD minőséget...
Én az mp3-akat is csak azért hallgatom, mert az az elterjedt, mindent abban találni, és a telefonom is azt játssza le. Ha csak tehetem, otthon Flac-ban szedek le és hallgatok mindent. Több helyet foglal, de a hangminőség megéri.

Ja, és a winamp kérdésre visszatérve: az is közrejátszott a program lecserélésében, hogy mindenki ezt használja, sokan csak ezt ismerik --> én pedig szeretek kilógni a sorból... :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#265) pc-user válasza 3.Aragorn (#264) üzenetére


pc-user
aktív tag

Hát igen, az igényes zenehallgatás az egy másik kérdés...

Nekem is az a tapasztalatom, hogy akkor már inkább .flac, de sokkal inkább audio cd - eredetiben... (már a másolat sem úgy szól...)

[ Szerkesztve ]

(#266) z0d1AK


z0d1AK
veterán

h én is mennyire leálltam a zenehallgatással:F
1 éve még a gép bekapcsolásakor a winamp hamarabb a memóriában volt, mint az op. rendszer :DD
most meg mégcsak fel sincs rakva:F bekattintok valami youtube-os zenét, és kész:F :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#267) z0d1AK válasza pee13 (#260) üzenetére


z0d1AK
veterán

nekem jó ez is
az ablakot nem, de a fülemet kilövi ha szeretném
upps, ez most így csúszott:F

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#268) bandi210 válasza z0d1AK (#267) üzenetére


bandi210
aktív tag

ennyi:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#269) pee13 válasza z0d1AK (#267) üzenetére


pee13
senior tag

én nem bírom füleseket, nem tudok velük élni. ha vezetéknélküli akkor emg úgyis megszakad a kapcsolat a mésik szobában, ha vezetékes akkor meg nem tudok felállni a géptől.. azon túl meg csücsül valami idegen dolog a fejemen:D

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#270) bandi210 válasza pee13 (#269) üzenetére


bandi210
aktív tag

meg fáj tőle a füled előbb utóbb..pl itt a könyvtárban olyan fos füles van hogy 6 ra ghépezés után leveszem és asszem leszakad a fülem:S

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#271) z0d1AK válasza pee13 (#269) üzenetére


z0d1AK
veterán

nemtom, én elvagyok vele így is.
a fülemet meg nem nyomja, nekem kurva kényelmes ez így

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#272) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

pee13: Látszik, hogy nincs macskád... Utána észre se veszed a fülest... :DDD

bandi210: Azért ez füles-függő. Nekem van itthon egy Sony, ami nagyon kényelmes, csak akkor xar, ha szemcsi van rajtam akkor a szemüveg szára megnyomja a fülemet. A Senheiserrel viszont semmi ilyesmi gond nincs. Egyszerüen hozzá se ér a fülemhez. A párnája feltámaszkodik a fülem köré. Órák múlva sem érzek semmit. Az 5m kábel pedig elég nagy szabadságfokot ad itt a szobába.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#273) geprombolo válasza Pista0001 (#249) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nekem az Ati nagyon bejön, sokszor kötöm a gépet tévére. Az Ati egyből küldi a jelet a tévére, míg az Nvidia csak a winfos driverei betöltése után. :( Sok olyan nvidiát láttam, ami semmilyen körülmények között nem volt hajlandó színes képet küldeni a tévére, ha egyáltalán megjelent valami. Nem tudom, ki mit vár el egy drivertől, de nekem elég, ha szép és jó a kép, meg stabil. A winampot nem használom, csak ritkán, azt is csak azért, mert az .ape fájljaimat csak azzal tudom rendesen lejátszani. Azonkívül szinte kizárólag a vlc-t használom.
#264 Aragorn a winampot évekig nem használtam, mert én is szeretek a sorból kilógni. Ezért nincs Nokiám se, csak egy, azt is anyósom adta :Y
Tényleg, tud valaki egy playert, ami normálisan kezeli az .ape formátumot? :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#274) TESCO-Zsömle válasza geprombolo (#273) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nálam most ATI van, de ha kiteszem TV-re a képet (igen, kiteszem, mert alapból mem küldi - Composit), akkor a moncsit leveszi 1024x768-ra és átrendezi az asztal felépítését...

WA-al semmi gondom nem volt 8600GT-vel.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#275) Pista0001


Pista0001
addikt

geprombolo és TESCO-Zsömle: nekem az ATI és az nV is küldött alapból jelet a TV-re (s-video). Az Catalyst nekem a frissítési frekit állítja vissza alapra amikor visszakapcsolok TV-ről, de azt az nV drivere is úgy csinálta. Most az a tervem hogy a régi ATi kártyám (Sapphire 9600Pro) driverét fogom felrakni, mert annál van lehetőség CCC nélküli telepítésre, és utána csak a drivert frissítem 8.7-esre. Remélem úgy jobb lesz, mert amúgy a Catalyst-al én se vagyok maradéktalanul elégedett.

(#276) geprombolo válasza TESCO-Zsömle (#274) üzenetére


geprombolo
senior tag

Beállítás kérdése. Szerintem Clone módban használod, akkor azonos a két felbontás. Kísérletezz egy kicsit, nekem is időbe telt, de megéri. Ja, és be lehet állítani, hogy automatikusan felismerje, ha csatlakoztatva van, így nem kell minden alkalommal szöszölni vele
#275 Pista0001 Biosból nyomta az NV a jelet a tévédre? :Y Hát az tuti nem gf4-se volt, abból sokat láttam szenvedni a tévével. Nekem 9600XT-m volt, tetszett nagyon. Töltsd le az omegadrivert, az nem használja a CCC-t. Ja, a régebbi drivert persze takarítsd el telepítés előtt.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#277) nyunyu válasza 3.Aragorn (#262) üzenetére


nyunyu
félisten

A midi eleve egy ilyen baromira leegyszerűsített formátum. Sokkal jobban nem fog szólni, még ha 5milliós nagyHiFi-ről hallgatod, akkor sem. Csangőhangokhoz találták ki.

Ahhoz kepest, hogy a MIDIt legalabb 15 evvel a csengohangok elott talaltak ki a szintetizatorok szabvanyos vezerlonyelvenek, a mai napig hasznalja a zeneipar. (Pl. Kraftwerk.)

Az mas kerdes, hogy a telefonok MIDI lejatszoja leragadt az SB16 szintu FM szintezisnel (*), koze nincs ahhoz a hangzashoz amire egy tiz evvel ezelotti szintetizator vagy profi hangkartya kepest.

*: Elso MIDIs telefonokban ugyanaz az OPL3 chip volt, mint 17 evvel ezelott az SB16-ban...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#278) geprombolo válasza nyunyu (#277) üzenetére


geprombolo
senior tag

Igazad van, még mobil se volt, amikor a Yamaha és a Roland már midit használt...
Felesleges off-ba tenned magad sztem, mert ez az egész topic off. Az ON odaát van

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#279) Pista0001 válasza geprombolo (#276) üzenetére


Pista0001
addikt

ja igen... 6600GT volt :)

(#280) pee13 válasza TESCO-Zsömle (#272) üzenetére


pee13
senior tag

3 macsekom van és egy kutyám..:D

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#281) geprombolo válasza Pista0001 (#279) üzenetére


geprombolo
senior tag

Fejlődnek ők is...
Legnagyobb kiábrándulásom az volt, hogy az Ati fuzionált az AMD-vel. Majd valamikor egyszer kipróbálok egy NV karit is

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#282) Pista0001 válasza geprombolo (#281) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem azzal a fúzióval jól járt mindenki. Főleg a felhasználók az RV 770-el :)

Más: egy P3-al (na jó, Celeronnal) sz*pok mint a torkos borz. A Win 98 és az UHU linux probléma nélkül fölment rá, de az XP telepítő állandóan lefagy. RAM variáláson és proci cserén túl vagyok, most Win 98-at próbálom XP-re frissíteni. A CD olvasó és a vinyó tuti rendben van, a telepítőlemez is OK (másik alaplappal és procival gond nélül települt, mindent föl is ismert)

[ Szerkesztve ]

(#283) pc-user válasza nyunyu (#277) üzenetére


pc-user
aktív tag

"a mai napig hasznalja a zeneipar"

Vegyünk csak alapul egy floppy lejátszós szintit. Egy floppy lemezről betöltött midi song teljesen másképp szól, mint ugyanez egy átlag-hangkártyás pc-ben... Rá sem ismerni szinte, akkora a minőségi különbség. A különbség oka a hangkártyában keresendő, valószínűleg (nem olvastam még utána, csak tippelek). Tehát - gondolom én - ha a gépbe egy profi hangkártyát teszek, az már támogatni fogja a fejlett szintű midi-lejátszást és a dalok úgy fognak majd szólni, ahogy a komponista meghangszerelte... (Valami ilyesmire szerettem volna kilukadni a fentebbi kérdésemmel)

(#284) Solfrutta válasza geprombolo (#276) üzenetére


Solfrutta
tag

Nekem van egy MX440-em meg egy FX5200-am, svideoval meg kompozittal, mindkettő nyomja a bios képet is tévére, egyből. Igaz, hogy ha bele van dugva az svideo kábel, akkor csak restarttal lehet visszaváltani vga-ra, de az más kérdés.

(#285) geprombolo válasza Solfrutta (#284) üzenetére


geprombolo
senior tag

És párhuzamosan is megy a vga és a tévé?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#286) Zefír


Zefír
őstag

Emberek!
Behalta DVD-m nem kapcsolbe. és így hang sincsen a gépemen..
Ha valaki ért ehhez akkor HELP!!!!!

(#287) pee13 válasza Zefír (#286) üzenetére


pee13
senior tag

hát először is kizsereled a gépből, lehet hogy rövidre zárta a kis drótot amivel hozzákötöd az alaplaphoz. már ha hozzákötötted.. aztán próbálkozol vele, és ha nem sikerül akkor elhozod nekem :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#288) Zefír válasza pee13 (#287) üzenetére


Zefír
őstag

őŐŐŐŐŐŐ
Lehet hogy rosszul fogalmaztam.
5.1 es házimozi rendszerről volt szó! :R

(#289) pee13 válasza Zefír (#288) üzenetére


pee13
senior tag

hát akkor menj fel vaterára és vegyél egy videoton erősítőt :D márkája mi volt? orion, yamada noname stb..?

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#290) sly105 válasza Zefír (#286) üzenetére


sly105
tag

A biztosítékát nézted nem csak az ment ki a tápon?

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#291) 3.Aragorn válasza geprombolo (#273) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Az a player a JetAudio ;)

Nem minden vándorút céltalan...

(#292) geprombolo válasza 3.Aragorn (#291) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi, gyorsan lekaptam a legújabb free verziót a gyártótól, felraktam, tetszik, viszi az ape-et mint egy angyal. Hurrá, nincs többé szükségem a winampra egyáltalán! Sokáig a dBPowerAmp-ot használtam, szerettem nagyon, mert jól skinezhető, meg tudja az ape-et, de album hossznyi ape-eknél a seekelés hibázik, kábé 10 perc után már nem müxik a seek, visszaugrik egy korábbi pozícióra, így elvetettem, pedig jó alternatíva volt, mindent megevett.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#293) geprombolo


geprombolo
senior tag

Srácok, van valakinek egy felesleges msn címe jelszóval? Letölteném a win7 betát, de csak ennyiért eszem ágában sincs logint csinyálni magamnak a mikrofosnál. Választ priviben várok, ha valaki lesz oly kedves és megosztja velem a címét és jelszavát. Ígérem, nem élek vele vissza, nem szokásom az ilyesmi.Köszi :R :R :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#294) csavarlazito válasza 3.Aragorn (#264) üzenetére


csavarlazito
tag

Én azért cseréltem le a winampot Jetaudio-ra anno, mert hallhatóan jobban szólt rajta ugyanaz az anyag.. Pedig ugyanolyan szutyok mp3 volt, mégis ég és föld :F

(#295) Solfrutta válasza geprombolo (#293) üzenetére


Solfrutta
tag

Nem kell ahhoz jelszót kérni, vannak eldobható mailcímek, például a 10 perces e-mail.

(#296) z0d1AK


z0d1AK
veterán

elkezdtem én is gondolkozni valami hűtésen a chipsetre..
már csak bordát kell hozzá szerezni.
Mondjuk addig gondolkoztam, hogy abból az született, h gondolkodás helyett elütöttem az időm duplák keresgetésével, és 40 duplával, triplával és quatroval zaklattam moderátor barátaink :B :C
bele is fáradtam rendesen, de elvan a gyerek, ha játszik :C :DD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#297) pee13 válasza z0d1AK (#296) üzenetére


pee13
senior tag

ezt ugye nem gondoltad komolyan?

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#298) Solfrutta válasza z0d1AK (#296) üzenetére


Solfrutta
tag

:( És végülis csak 10 hozzászólást írtál egymás után... :U

(#299) 3.Aragorn válasza geprombolo (#292) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Én már BsPlayer helyett is ezt használom avi, stb nézésére, csak a DVD-ket, HD-DVD-ket nézem PowerDvD-vel (nem mintha ez nem játszaná, csak megszoktam). Valamint JetAudioval szoktam konvertálgatni a zenét is. Sokoldalú, jó kis program. A fizetős verzió még jobb lehet, de amíg nincs egy normális hangkártyám, és a jelenleginél komolyabb hangrendszerem, nem számítana sokat hangminőségben.

Nem minden vándorút céltalan...

(#300) pc-user


pc-user
aktív tag

Nincs véletlenül valakinek rombolás előtt álló, de még működő agp low profile vga kártyája? Megmenteném a pusztulástól...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.