Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

"Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!" szakmai topic megmentéséért irányuló topicnak indult a "Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek baráti köre!" testvér-topic.
A szakmai topicban látott, olvasott után kérdésed, véleményed van, azt itt oszthatod meg, illetve könnyeden beszélgethetsz, ismerkedhetsz a többi témához kapcsolódó felhasználóval!
Jó beszélgetést, okosodást,szórakozást minden Ph! felhasználónak!

z0d1AK

FIGYELEM!

A számítógép 230V-al működő perifériáinak bármilyen módosítása életveszélyes lehet, még kikapcsolt állapotban is! A tápokban a kondenzátorok sokáig megőrzik a töltöttségüket, a TFT monitorok neonjai nagyfeszültséggel működnek és még millió veszély! Ezeknek a komponenseknek a szerelését kizárólag szakember végezheti! (még akkor is, ha Te is annak érzed magad!) Ha a fenti eszközökkel kapcsolatos moddingolásokat vagy átalakításokat láttok ne álljatok neki otthon lemásolni, mert lehet, hogy Te nem leszel olyan szerencsés, hogy felrakhasd majd ide az eredményt! Ne feledjétek a bölcsességet; feszültség alatti alkatrészt az áramtalanítottól csak a fogása különbözteti meg ami ÉLETVESZÉLYES IS LEHET !

[ Módosította: radi8tor ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) qdak válasza z0d1AK (#1) üzenetére


qdak
addikt

akkro az én gépemröl majd jö7 is a kép ide sztem

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3) nesa válasza z0d1AK (#1) üzenetére


nesa
veterán

Hiaba komoly ertekeket vedeni kell :D
Nemtudom a regi 939 es gepemrol raktam-e fel kepet a masikba?

[ Szerkesztve ]

(#4) z0d1AK válasza nesa (#3) üzenetére


z0d1AK
veterán

már nagyon ment a szakmai verzióban az off, meg a "trackball", yetike figyelmeztetett, foglalt név meg rendet tett, zefír el is ment pihenni 6 órát emiatt :F
amúgy felteheted ide is, oda is:))
nah, de hogy menjen az élet, itt az én gépem is:
oldallap nélkül, kábeleket elrendezve(végre... :P ) [link]
és oldallappal, végre kivágva, holnap beleteszem a plexit is:)): [link]
és amiért még nincs belerakva a plexi: a szilikon nyert a pisztollyal szemben...

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) nesa válasza z0d1AK (#4) üzenetére


nesa
veterán

En jobb otletnek tartottam volna azt a topicot athelyezni ide, de ti tudjatok, igy nemlesz meg a hangulata szerintem.

(#6) pee13 válasza z0d1AK (#4) üzenetére


pee13
senior tag

nem akarok vádaskodni, de kefír tényleg megérdemelte.. másik topikban a képek, itt meg a bratyizás és mindenki boltdog:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7) z0d1AK válasza pee13 (#6) üzenetére


z0d1AK
veterán

énis egyetértek ezzel, hiszen még engem "oltogatott", hogy ott az a szokás, meg hogy minek kell beleszólni...
áthelyezve nemtom hogy miért nem lett a topic ide, foglalt név írta hogy dumálni aki akar, az ne oda, hanem egy batáti körös topicban, hát lett belőe ez...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#8) pee13


pee13
senior tag

zod, nekem is van egy széttört sziloplaszt nyomkodóm:) annak a vége tört szét a forrasztásnál :DDD nem akart menni a dolog, oszt adtam neki két kézzel:))

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#9) KillHates válasza z0d1AK (#1) üzenetére


KillHates
nagyúr

:K :K RENDES TOPICNYITÓ HOZZÁSZÓLÁST KÉRÜNK! :K :K

(tudod kérni a modikat, hogy módosítsák!)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10) sly105


sly105
tag

csak egy pár órát nem térek be a topciba és máris áll a bál. :Y tudom nem szoktam sokat irogatni csak néha, inkább olvaslak titeket minden nap .de akkor mostmár ezt a topicot nézzem sűrűbben ide költözik mindenki? :F
szerény véleményem az hogy jó kis társaság vagytok. kár hogy így alakult :(

[ Szerkesztve ]

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#11) KillHates válasza sly105 (#10) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bezáratom a barkács topic-ot. Nincsen értelme két ilyen jellegű topic-ot fenntartani...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12) z0d1AK válasza KillHates (#9) üzenetére


z0d1AK
veterán

folyamatban, intézkedem

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13) sly105 válasza KillHates (#11) üzenetére


sly105
tag

kár pedig jó kis pörgős topic volt. :O

na de remélem beindul ez is. :C

[ Szerkesztve ]

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#14) z0d1AK válasza sly105 (#13) üzenetére


z0d1AK
veterán

remélhetőleg itt újjá születhet, és nem lesz probléma az általatok is annyira szeretett "track ball" :P

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#15) sly105 válasza z0d1AK (#14) üzenetére


sly105
tag

én úgyis végigolvasok mindent. :DD

(előbb vagy utóbb)

[ Szerkesztve ]

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#16) Solfrutta válasza KillHates (#11) üzenetére


Solfrutta
tag

Nem lenne célszerűbb a régi topikot áthelyeztetni ide? Nekem valahogy az jobban tetszene, de a Te döntésed.

(#17) Pista0001


Pista0001
addikt

szerintem is butaság lenne két topikot fenntartani amúgy a moderátorokat se értem. az oké hogy alapelvek meg minden de azért ez túlzás. újoncként találtam a gánytopikot, tetszett a téma, tetszett a társaság, és pont a baráti hangnem meg a sok részben kapcsolódó téma tette az egészet emberivé. ja és értettem az egészet és át tudtam tekinteni. de lehet hogy velem van a baj. szerintem az lenne az optimális megoldás ha egy topiknak a nyitója lenne ott az atyaúristen amíg rendszeresen jelen van. ha meg már nem érdekli szól a moderátoroknak és onnantól alapelvek.

(#18) KillHates válasza Pista0001 (#17) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én sem értem, hogy most hirtelen kinek kezdte el csípni a szemét, mert a topic ebben a hangnemben és formában megélt 7000 hozzászólást és az elmúlt hétig senkinek sem volt baja azzal ahogy működött. Ez csak a PH közösségét és a moderátorait minősíti, hogy most hirtelen nagy buzgalommal figyelemmel kezdték kísérni a topic-ot, és hirtelen égetően és vas szigorral fontos lett az alapelvek betartatása. Én igyekeztem jó házigazdája lenni a topic-omnak, odafigyeltem, hogy nem térjünk el a témától és inspiráltam mindenkit, hogy részt vegyen a topic lüktetésében.
Köszönöm minden ős-topiklakónak és lelkes moddernek-gányolónak, hogy részt vett ebben a munkában.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#19) barnam_


barnam_
nagyúr

Nem akarok egyik fél oldalára se állni, csak leírom a véleményemet:
Van a fórumnak egy szabályzata, alapelve, amihez igazodni kell, nem árt betartani. Benne van hogy lehetőleg kerülni kell az OFF-ot szakmai részen, de legalábbis használni az off gombot. Ezt nem olyan nehéz betartani, lévén nem minden szakmai topicban van annyi off hozzászólás, mint a barkács topikban.
Ami kifejezetten nem tetszik, hogy minden moderátori intézkedés hatására egyesek megsértődnek, és nagy felhajtás mellett átvonulnak nem szakmai részre. (pl. E2xxx topicból lett E2000 off topik /miért nem elég 2 off topic? :F miért kell minden témában egy off topik?)

szerintem a barkácsnak a szakmai témák között a helye, kár lenne megszüntetni.

(#20) Racecam válasza KillHates (#18) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nézzél már rá a "topicodban" az egyszavas zéró információtartalmú hozzászólások tömkellegére, ez egy szakmai Fórumcsoportban lévő topicnál nem működik. Minden szakmai topicnak az a célja, hogy az oda betévedők, hasznos információkat szerezzenek a topic témájában és ne kelljen mindeféle oda nem illő hozzászólásokat olvasgatniuk, áttekerniük. Amennyiben ezt képtelenek vagytok megérteni, az egész topicot átrakom a Fáradt gőzbe, bár az értelmetlen hozzászólásoknak az 5 percen belüli, egymás utáni hozászólásoknak továbbra sincs jogosultsága. Ezeket csak a un. külön téma nélküli pl. ON topic, Éjszakai műszak, szoktuk sokkal lazábban értelmezni.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#21) KillHates válasza Racecam (#20) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ránéztem. Meg a 7000 hozzászólásra is. (oké, ebből biztosan sok a tartalmatlan is, de csak ismételhetem magam, ez egy ilyen topic volt) Felesleges, hogy tovább fusson, úgyis már csak izzadtság szaga lenne az egésznek . Itt az új csevegős-csacsogós, hát vágjunk bele ebbe!! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#22) Pista0001 válasza KillHates (#21) üzenetére


Pista0001
addikt

meghalt a király, éljen a király? :DD :C

de amúgy ki ment hasznos infóért a gánytopicba?? akit le se sz@rtak a moddtopicben? volt rá példa bőven hogy abszolút nem gányolós kérdésekkel jöttek. sőt! mivel van moddtopic, a szép modding a gánytopicban off, nem?

[ Szerkesztve ]

(#23) sly105


sly105
tag

hát itt szétnéztem a fáradt gőz-ben de ez a topic inkább szakmai szerintem nem ide való .
na mindegy ha így döntöttek ! :F

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#24) barnam_ válasza sly105 (#23) üzenetére


barnam_
nagyúr

KillHates döntött így...
de most nézem eltűnt a topicból a hozzászólása, amiben bezáratta a topicot.

(#25) sly105 válasza barnam_ (#24) üzenetére


sly105
tag

valóban.

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#26) Racecam válasza sly105 (#23) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ott a másik, az szakmai. Ez beszélgetős, baráti körös, itt minden másról is lehet szó, pl. a fű növéséről. A címben, ha már így választották meg, csak az tükröződik, hogy kik hozták létre ezt a baráti körös topicot.

Aggregátor: Mert az a topic nem lesz bezárva. Majd ha nem ír bele senki, szépen elsüllyed magától.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#27) pee13


pee13
senior tag

én továbbra is azt mondom, hogy tartsuk meg a gányszakkört, oda mehetnek a képek meg mindenféle, és akár itt is lehet linkelni egy gszk hozzászólásra, és itt írni hozzá a szmájliból álló hsz-t, meg az ökörködést, meg kitárgyalni a dolgokat. igazából a másik topiknak csak képeket kéne tartalmaznia, magyarázattal vagy kommentekkel.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#28) sly105 válasza Racecam (#26) üzenetére


sly105
tag

akkor azt mégsem zárják?? :F

mod: elkéstem hamarabb válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#29) KillHates válasza pee13 (#27) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na ezt megnézem: kisütsz valamit, beírod a szakmaiba, majd a kommenteket itt fogadod?
Szerintem ezt senki sem gondolja komolyan.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30) Racecam válasza KillHates (#29) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Még egy nem "szakmai" hozzászólás a másik topicban és Te is eltűnsz egy időre.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#31) pee13 válasza KillHates (#29) üzenetére


pee13
senior tag

nem úgy értem, oda lehet írni mittomén pár soros szövegeket, de ha csevegni akarok róla, vagy csak iylen 1 szavas megjegyzéseket írok, akkor az jönne ide. mindenki örülne, és nem lépne senki senkinek a pöcsére.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#32) KillHates válasza pee13 (#31) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze lehet így is, de káosz lesz. Akkor baxxon az erősebb kutya és rakassuk át a ide az egészet.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#33) KillHates válasza Racecam (#30) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ment pü.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#34) Racecam válasza KillHates (#32) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Azzal csak az a gond, hogyha át is rakom a közösségi részre, attól még annak a topicnak (a topic címének megfelelően) a témáról kell elsősorban szólnia és az OFF hozzászólások erősen megkérdőjelezhetők.

u.i.: Ráadásul azzal elég sokan elvesztik a rangjukat (akik nem is tehetnek semmiről), hiszen egy valamikori "szakmai" topicba írtak, úgyhogy a legjobb, ha minden így marad. Ott beszélgessetek a barkácsolásról, gányolásról, tákolásról. Itt meg minden másról.

KillHates: Ne írj előre, legalább a választ várd meg. :U

Minden marad így.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#37) KillHates válasza Racecam (#34) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is a focit néztem közben...
Akkor sikerült megint segget csinálnom a számból: [link]
Na most már mindegy... :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#38) KillHates válasza Racecam (#34) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszi!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#39) Racecam válasza KillHates (#37) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Jó, most már mindent töröltem, ami félreérthető a dolgok így maradnak, én meg megyek most már megnézni a másik meccset a NASN csatornán. Úgyhogy gép kikapcs, jó éjszakát! :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#40) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Jó reggelt a mai napra is!
remélem tényleg megyünk is így valamit,és a beszélgetős rész is beindul majd itt, hogy ne a szakmaiban menjen.
azért egy éjszaka alatt voltak itt fennforgások rendesen:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#41) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

3.Aragorn! Legalább ide gyere már át, ha beszélgetni akarsz róla. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#42) geprombolo


geprombolo
senior tag

A GSZK élt, él és élni fog! :C Nem a topic miatt, hanem a társaság miatt, ami ott összeverődött :R . Mindegy, hogy kinek csípi a szemét (igazán megmutatkozhatna, hogy tudjuk, kinek köszönhetjük, hogy szét lett verve az a remek topik :W ). A gányaimat akkor is ott (is) fogom megmutatni és biztatok mindenkit, hogy ne hagyjuk elsüllyedni, mert egy-két buzgómócsingnak nem tetszik, hogy mi jól érezzük magunkat. Ide meg jöjjön minden, ami tényleg off, meg az időjárás. :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#43) pee13 válasza geprombolo (#42) üzenetére


pee13
senior tag

hideg van és szitál az eső! :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#44) Racecam válasza pee13 (#43) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ha mindenképpen kérdezni szeretnél, vagy beszélni Zefír banjáról, akkor inkább itt tedd meg.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#45) pee13 válasza Racecam (#44) üzenetére


pee13
senior tag

engem igazából nem érdekel, magának csinálta..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#46) Racecam válasza geprombolo (#42) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Komolyan, úgy érzem magam, mintha nem lehetne érteni, amit mondok, nem lehetne látni, amit írok. Mi a bánatnak raktad be a legutóbbi hozzászólásodat a másik topicba? Egyrészt a jogos modba kellene, másrészt most már itt van ez is. Tényleg annyira nehéz ezt felfogni? :U

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#47) Pista0001


Pista0001
addikt

(#48) KillHates válasza Racecam (#46) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem hozzátok át a topic-ot ide, ahogy tegnap ajánlottad mert ha következetesek akartok lenni akkor biztosan bannolgatás lesz a vége. Álandóan menni fog az off-olgatás, meg az egy soros hozzászólások. Sajnos ez így alakult ki. Tudom, hogy egyeseknek (többek között nekem is) rangvesztéssel fog járni, de főképpen ezek azok az emberek akik felelhetnek ezért a kialakult helyzetért. :B
Ha ez megvan akkor meg lehetne nyitni egy "Egyedi építésű gépek topic-ja" (vagy valami ilyesmi című) topicot, ami kizárólag arra szorítkozik, hogy postolgatni lehessen a már elkészült gépeket, technológiai leírásokat. Természetesen csak akkor ha van rá felmerülő igény.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#49) geprombolo válasza KillHates (#48) üzenetére


geprombolo
senior tag

Már gondolkoztam azon, hogy egy blogban összesítsem az itt (bocsi, odaát) összegányolt cuccokat, csak rettenetesen sok időbe telik.
#46 Racecam azért raktam oda, mert oda tartozik szerintem. Napok óta folyik a vita. Mindenkinek rengeteg hsz-en keresztül kialakult szokásai vannak, amik ott fejlődtek ki, a ti szemeitek előtt, elértünk a 7000-es bűvös számig és akkor elindul a lavina, oda minden. Elég, ha tudjuk, hogy valaki alánkgyújtott rendesen, nem kell ti kimondjátok. Aki gányol, rakosgatja a borzalmas (vagy kevésbé borzalmas) műveit és naponta cseveg a társaság többi tagjával, ilyet nem csinál, senki nem tesz magának rosszat szándékosan. Kívülálló volt, ez biztos, ezért nem érdekel senkit a neve. Majd megnézem azt a Jogos Moderálást, vagy mit, láttam a linket, utánanézek, hoy mire is jó valójában. Remélem itt nem leszek kitörölve, mint odaát.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#50) Tv


Tv
senior tag

Elég egyértelmű a kérdés. Nem kell felajánlani ajándékot minden x-edik hozzászólásért, és akkor fele ennyi értelmetlen írás lenne a topikban. Egyébként eleinte nagyon tetszett a topik, mert magam is szeretek gányolni, és ez az ajándékfelajánlás is kedves dolog lenn, csak néhányan úgyérzik, hogy ezt nekik kell megszerezni mindenáron, ezért szétoffolják a topikot.
Természetesen vannak a komolyabb gányolók is a topikban szép számmal, akiknek tényleg öröm olvasni/látni a műveit, így jó lenne ha a topik olyan lenne mint eleinte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.