Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KAMI/ACEMCP


KAMI/ACEMCP
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani valami jó, nagy toronyházat?
Nagyjából erre lenne szükségem:
* 5-6 külső 5,25-ös hely
* 2 külső 3,5-ös hely
* 6-8 belső 3,5-ös hely
* előlapi audió, USB csatlakozások (esetleg firewire)
* könnyen szerelhető ház
* néhány venti számára hely
* esetleg valami egyszerűsített rögzítési mechanizmus a meghajtókhoz
* esetleg kerekeket lehessen szerelni az aljára (lehetőleg alapből, ne csak moddinggal)
* Táp nem kell, mert már van egy 420-as Chieftechem
Esetleg egyéb szempontok amire érdemes lenne figyelnem?
Köszönöm,
KAMI

KAMI

(#2) Gleatcher válasza KAMI/ACEMCP (#1) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Tudom neked ajánlani a casetek háztipusokat, viszonylag jó árral rendelkezik, de a chieftec házak is nagyon jók,csak táp nélkülit kell keresni, mert sok helyen csak táppal árulják.
Na szal én egy casetek 1018-as házban őrzöm féltett gépemet és 4db 5,25-ös és 2 db 3,5''-os hely van kint elöl (egy ajtócska mögött), bent meg van asszem 6db hdd hej:D
Előlap helyett fedőlapon vannak a csatik, ventiből befér vagy hét darab, totál screwless a ház, sokminden van sinekkel megoldva, még a ventiket sem kell csavarorozni,
Nekem nagyon bejött, de az öcsém egy casetek1020-6-ost fog kapni, az picit kisebb, de sokkal jobban üt.
Ajánlom a www.casetek.com és a www.chieftec.com oldalakat, ott tudsz válogatni.
Ja az áruk nem olcsók, de nem egy 50k-s vétel, mint a TT.
Apropó TT. Megnéztem 1-et és 1on1 uaz, mint az enyém (1018), csak rá van írva, hogy Thermaltake, csak kicsit drágább 20k-val...
Sok sikert a új házadhoz, remélem szép lesz.

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#3) Pompi válasza Gleatcher (#2) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Csak, hogy illusztráljam az előző hozzászólást :)
Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#4) Gleatcher válasza Pompi (#3) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Thx, nekem szürke az, ami neked kék...
Ja és te hol vetted és mennyiért?
Kéne még1 esetleg...

[Szerkesztve]

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#5) KAMI/ACEMCP válasza Gleatcher (#2) üzenetére


KAMI/ACEMCP
tag

(#6) Gleatcher válasza KAMI/ACEMCP (#5) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Ja, tényleg.
Mindig kihagyom atw-t. Egyáltalán miért kellenek ezek? Sokkal egyszerűbb h www.asus.com, nem kell sza****ni a www.abit.com.tw-el, illetve egy auto-redirect sem lenne rossz.
Mind1.
Thx.

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#7) Old Death válasza Gleatcher (#6) üzenetére


Old Death
senior tag

a ''.tw'' az Taiwan rövidítése.. mint Mo-nak a .hu :) ezért kell...

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#8) KAMI/ACEMCP


KAMI/ACEMCP
tag

http://www.chieftec.com/products/Workcolor/BA-01.htm
http://www.chieftec.com/products/Workcolor/BA-02.htm
http://www.chieftec.com/products/Workcolor/NewBA.htm

Erről mi a vélemény?
Most találtam...

KAMI

(#9) Calogero


Calogero
addikt

(#10) Trak válasza KAMI/ACEMCP (#8) üzenetére


Trak
addikt

Nekem BA-01 van, amiket leírtál, azoknak maradéktalanul megfelel. M.O-n nem adnak hozzá kereket, talán Ausztriából tudsz hozzá szerezni.
A legjobb ház. Tudom, elfogult vagyok:D

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#11) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Mistralban van BA-02 - 15+fa!

(#12) Trak válasza KriszBoy (#11) üzenetére


Trak
addikt

Annyiért különösen megéri, nagykerben sem sokkal olcsóbb (ha olcsóbb egyáltalán:) )

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#13) Pompi válasza Gleatcher (#4) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én a Casetek CK-1018-1A házat 2003. áprilisában vettem... tehát megvan már egy ideje. A nagyker ahol akkor vettem azóta már nem árulja, amúgy 18e volt nettó.

Van a környezetemben jópár Chieftec Dragon ház, tehát ezekkel van összahasonlítási alapom. A Casetek előnyére szól, hogy mélyebb, tehát az extra nagy alaplapok kényelmesebben elférnek (a Chieftecben is elférnek, de a casetekben így néz ki egy Abit NF7-S: Bővebben: link).
A Casetekben, a kártyák és a HDD-k is csavarmentesen vannak rögzítve, a HDD-k ráadásul a megszokotthoz képest merőlegesen így könnyebben szerelhető (a Chieftec-ben ugye az egész HDD-ket tartó keret kivehető, tehát ez sem rossz, de ha több HDD van benne akkor már macerás szétkábelezni).
Az egész előlap lenyitható, mögötte ott figyel kettő porszűrős ventillátorhely, a porszűrök így könnyen kivehetők és tisztíthatók.
A tetején is van ventillátorhely, és az USB, Firewire, audio kimentek is a tetején vannak, ha földön van a gép (egy ekkora dög meg hol máshol lenne), akkor kényelmesebb, mint ha az elején lenne.
A ház elején levő ajtó kialakítása olyan, hogy a legfelső helyre beépített optikai meghajtóhoz hozzá lehet férni az ajtó kinyitása nélkül.
Hirtelen ennyi.

Feel Good Inc.

(#14) Trak válasza Pompi (#13) üzenetére


Trak
addikt

Pfff.... legalább megnézted volna a belinkelt chieftec házat.
Ez már rég nem a Dragon széria, hanem a Bravo, ami már teljesen más.

Bővebben: link

A Bravo is kb. annyira mély, mint amit belinkeltél, és abban is oldalra néznek a winyók, amik már síneken vannak, és 8 db fér bele.
6 nagy hely, 2 külső kicsi+8 winyó hely. Kulccsal zárható oldal-, és előlap.
Az előlapi takarólemezek kézzel kiszedhetők, visszarakhatóak,
Ebben is minden csavarhúzó nélkül szerelhető. A winyókhoz egyáltalán nem kell csavar, az optikai meghajtókhoz kell 2-4 csavar, de azok a házba vannak alapból csavarva, kézzel lehet őket csavarni. A kislemezmeghajtókhoz lévő csavar is a házba van csavarozva. Hátul 2db 12cm-es venti, a winyók mögé 3 db 9.2-es venti szerelhető, és az oldallapon, a proci, és a videókártya felett is van 2db 9.2-es ventinek hely, ami tuningnál jól jöhet.Elöl természetesen kivezetések.
Hirtelen ennyi:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#15) Pompi válasza Trak (#14) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Pfff. Ha olvastad akkor direkt írtam, hogy a Dragonhoz hasonlítom mert az van még mellette nekem. Nem vitatom, hogy az új Chieftecek mások.
De magában is megállja a helyét azt hiszem amit írtam.

Feel Good Inc.

(#16) Trak válasza Pompi (#15) üzenetére


Trak
addikt

Láttam, hogy a Dragonhoz hasonlítod, de elötted linkelte be a topinyitó az új chieftec házak oldalát.
Igazad van, megállja a helyét, Dragon és Casetek összehasonlításhoz tényleg jó, én reagáltam túl a dolgot, bocs, nem aludtam...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#17) KAMI/ACEMCP


KAMI/ACEMCP
tag

A Bravoban/Uniban van valami porszűrő? Szerintem ez sem jönne rosszul... 15 nettóért jó vételnek tűnik. Az általatok említett házak milyen nehezek? Olvastam vhol hogy ez 19 kb táppal együtt. Ez egy picit soknak tűnik elsőre, bár nem tudom a régi mennyi volt... De otthon majd megmérem...

KAMI

(#18) Pompi válasza KAMI/ACEMCP (#17) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha nem akarod hurcibálni, akkor inkább előny ha nehezebb, mert van benne anyag, nem rezonál, nem deformálódik.
A Casetek 1018-as ház táp nélkül 14-15kg.
Létezik ugyanez a ház aluminiumból 1019-es jelzéssel. Az csak kb. 5kg. Az áráról viszont nem tudok...

Feel Good Inc.

(#19) Trak válasza KAMI/ACEMCP (#17) üzenetére


Trak
addikt

Először tényleg döntsd el, hogy pontosan mire is kell a ház... mert egy ilyen Chieftec Bravo méretű házat nem fogsz sűrűn cipelni:U
54 cm mély, 67 cm magas, 21 cm széles masszív acél... táp nélkül is van súlya (most pontosan nem tudom mennyi), de tele van, akkor max egy autóig érdemes vinni)
Ez egy szerverháznak is beillő monstrum. Ha lanpartykra akarod vinni, vagy gyakran szállítanád, akkor nem ez kell Neked:)

Porszűrő nincs benne, de lehet kapni külön, ha nagyon kell.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#20) KAMI/ACEMCP


KAMI/ACEMCP
tag

Szállítani szállítanám néha, de csak a kocsiig... Vagy max a szomszédig. Ez nem napi/heti/havio rendszerességű inkább negyedévente 1x-1x... Szóval csak meglepődtem hogy ilyen súlyos, bár el tudom képzelni hogy régi házam is kb ilyen tömegű. Majd este megmérem. Amúgy szerintem teljesen jóó...

KAMI

(#21) Trak válasza KAMI/ACEMCP (#20) üzenetére


Trak
addikt

Én inkább nem viszem sehova, van vagy 25 kg így tele cuccal:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#22) Hikvision


Hikvision
senior tag

Énse nagyon szeretem cipelni a gépem (35Kg) mert mire odaérek elmegy a kedvem az egésztől :))

20 éve a PH-n.

(#23) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Én egyszer vittem így: Bővebben: link a gépemet LAN-ozni. Ennek már másfél éve, azóta nem vetemedek ilyen botor cselekedetre :)

Feel Good Inc.

(#24) Hikvision


Hikvision
senior tag

Vicces lehetett :))

20 éve a PH-n.

(#25) Hikvision


Hikvision
senior tag

vagy inkább fárasztó :D

20 éve a PH-n.

(#26) KAMI/ACEMCP


KAMI/ACEMCP
tag

Annyira azért nem vészes, persze metrózni nem metróznék a mostani, sem a leendő házzal... Egyéb házötletek?

KAMI

(#27) KAMI/ACEMCP


KAMI/ACEMCP
tag

Megvettem!
Holnap átszerelés!

KAMI

(#28) Gleatcher válasza KAMI/ACEMCP (#27) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Végül melyiket vetted? Kicsit lemaradtam....

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#29) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

Bocs, hogyha beletúrok a topicba, de nekem is ilyen témájú kérdésem lenne, és nem akarok új topicot nyitni, moderátorok nagy örömére.
Szóvak szeretnék venni egy új házat táppal együtt.

Elvárások a táppal kapcsolatban:
-halk, ha lehet automata ventiszabályzás
-vigye a gépben lévő dolgokat, tehát 1 DVD és 1 CD író, 2 vinyó, többi meg a szokásos
-hoszú kábelek

Elvárások a házzal kapcsolatban:
-2db 8centis ventihely elöl és hátul
-Legalább 3 db 5.25-s hely
-ha lehet ház aljába is lehessen tenni a tápot.

Nagyjából ennyi lenne! Segítségeteket is előre köszönöm!

(#30) Gleatcher válasza Sianis (#29) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Nem sok olyan házat ismerek, aminek az aljában is elfér a táp, de a többire megfelel a 1018-as és 1020-as casetek széria, de ezek táp nélküliek. Chieftec házat vegyél, abban van jó táp, meg minden.

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#31) Sianis válasza Gleatcher (#30) üzenetére


Sianis
addikt

Linket és árat esetleg tudnál mondani?

(#32) Gleatcher válasza Sianis (#31) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Nézegess a www.chieftec.com oldalon házakat és aztán uzgyi át a www.aqua.hu-ra ott vannak nagy számban chieftec házak...

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.