Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Házak mérete táphoz...? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok!
Kicsit gondba vagyok: évekkel ezelött vettem egy noname házat, most bőviteni akarok, de nem tudom, mi van. Arra már rá jöttem, hogy tápot kell cserélnem. Eleinte csak 6-7000 Ft-t akartam rá költeni, de gondoltam, legyen inkább jó, így +3-4000-t is költenék rá (gondoltam Azona, v. DTK, vagy esetleg egy olcsó Chieftech).
A lényeg: nem tudom, jók -e a házam méretei: a bennelévő táp egy 230W-os (*sigh*), és így kívülről mérve kb 16x7,5 cm. Tehát elég kicsi, magasságba a venti kiteszi az egész helyet. A ház midi, oldallapja (ami levehető) 41cm: azt sem tudom, bele fog férni az alaplap (abit nf7).
Akkor most házat is cserélnem kell? Ezt 2-3 éve vettem bruttó 11.000 Ft-ért.
Beszámítják ezt valahol?Mennyiért? Vagy inkább apróneten áruljam?
Nincs sok pénzem, segítsetek a döntésben!
Érdemesebb jó házat táppal venni, vagy gagyi házat jó táppal?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#2) DrSoul válasza DrSoul (#1) üzenetére


DrSoul
őstag

Majd elfelejtettem: 300W-ra gondoltam: elég? (ami lesz: abit nf7, amd 2100+,512Mb ram, Radeon 9100)
Persze majd tunningolnék is, és jövőben is biztos, hogy bővítenék!

Mindig az X jelöli a pontot...

(#3) tocsa válasza DrSoul (#2) üzenetére


tocsa
senior tag


Az, hogy hány wattos táp kell sokmindentől függ. Az általad megadott dolgokon kívül még sok fogyasztó lehet a gépben. Van esetleg 3 CD egységed (pl. DVD olvasó, CD olvasó, CD író)? Vinyó RAID alrendszered? Ezek mond beleszámíthatnak.

A másik kérdésed.
A táp mérete valószínűleg ''normális'', ugyanis a szabvány táp szabvány tápventije olyan magas, mint a táp háza. A gond inkább a másik dologgal lehet: hogyan viszonyul egymáshoz a ház a táp és az alaplap együtt, megférnek-e egymással? Ha a táp a házban fekvő helyzetben, az alaplap fölött van, akkor valószínűleg nincs gond. Ha azonban a táp álló helyzetben van, akkor belóghat a proci főlé, ütközik a proci ventivel. Szerencsére ekkor is van megoldás, láttunk erre szép példát itt a prohardveren: egy olcsó és frappáns moddolással a tápot a ház aljára-elejébe helyezték át (MIDI-mod).

Üdv!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#4) DrSoul válasza tocsa (#3) üzenetére


DrSoul
őstag

Akkor úgy néz ki, hogy a ház marad...
Jelenleg csak 1 CD-m van, de tuti, hogy veszek egy DVD-t, és előbb utóbb egy CD-írót.
Raid-om nem lesz (sima nf7), de most csak egy 20GB-os HDD-m van, talán jövőre bekerül még egy HDD (kitudja, mekkora...)
MAjd valószínűleg videokártyát is fogok cserélni, de ez mind később...
Most látom egy árlistán, egy DTK 300W PFC 7700 Ft bruttó. Az jó lenne.
Elég lehet?Én jókat hallottam a DTK-ról, tehát elvileg az a 300W valóban 300!

Mindig az X jelöli a pontot...

(#5) AND1 válasza DrSoul (#4) üzenetére


AND1
őstag

Elég a 300W, főleg hogy DTK,szal biztos. Nekem vmi e-geneartion 300W-os táp egy telerakott gépet megjat. :(Palomino/9500Pro/2háló/live/tuner/iró/dvd/rackben hdd)

Egy régi PH-s.

(#6) AND1 válasza AND1 (#5) üzenetére


AND1
őstag

hopp...sorry. ''meghajt'' :)

Egy régi PH-s.

(#7) neduddki válasza DrSoul (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ebben a temeban Emvy vagyon kitunoen el! MOstanaban gyakorolta kis es halk tap csereje hangos es normalis tapra! De mongyuk en vagyok a bqarom, mert most akkor lenne egy 1.2-es p3-asom hozzavalo lappal!;-)))))))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8) DrSoul válasza neduddki (#7) üzenetére


DrSoul
őstag

Bocs, de elég sok mindent elírtál... :DD
Akkor most mi az üzenet? Hogy emvy-t kérdezzem? De ő nincs itt!!!
Egyébként szerintem azt a DTK-t fogom megvenni, az olcsók közül mindenki megbízhatónak mondja, és nekem az ára jóóó!

Mindig az X jelöli a pontot...

(#9) johnny_b


johnny_b
csendes tag

Szerintem a tápon nem érdemes spórolni. Enermax, Chieftec - ezeket tudom ajánlani. Igaz, hogy többe kerülnek, de szvsz megéri.

Sok sikert a vásárláshoz!!

''Don't Think Different, Be Different.'' BeOS forever

(#10) hahaha válasza AND1 (#5) üzenetére


hahaha
tag


Udv!

Par nap bosszankodas utan rajottem, h a topic cime az en bajom is.
Megvettem az xp 2000+ palominot (15500 brutto:DD (Nem vettem még meg az ujat. A vizsgaidoszak alatt minek. De ATI 9100 lesz)

Erre 60 C feletti processzorhomerseklet. :(((
Utanajartam, es a hazban tenyleg 50-55 C volt a homerseklet. De a tap volt a ludas...
Mercury 300-as tap. :O

Mekkora telj. kellene, ha vmi normalisabb minosegut veszek?
Neked mennyire meleg a tap (zart hazban)?

''Dehát kezetfogtunk!!!''

(#11) hobizoli válasza hahaha (#10) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Normalis minosegubol 300W-s is eleg...de 360-sok is alig dragabbak, kesobb meg jol johet.

DTK is eleg jo tapokat keszit.

Az igazan jo vetel azonban egy 360W-s Chieftec vagy Enermax taperomu.

:DD



hobizoli

több drón kell ;P

(#12) hahaha


hahaha
tag


Nem tudom, h a mar emlitett problema mennyiben jarul hozza, de minden 10. inditaskor nem indul el a gepem.
Hutok, merevlemez felporognek, cd-k is eletrekelnek, de a videokartya nem kapcsolja be a monitort, es nem megy tovabb a rendszerindulas. Tap ki-be kapcsolasa utan minden normalis. Ez a tap hibaja?

''Dehát kezetfogtunk!!!''

(#13) hobizoli válasza hahaha (#12) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Haaat annak tunik...probald ki egy masikkal, aztan, ha ugy meggyogyul, akkor vegyel is egyet....




hobizoli

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Házak mérete táphoz...? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.