Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Leica


Leica
csendes tag

Sziasztok!

Kivancsi vagyok, kinek mi a tapasztalata, velemenye arrol, hogy egy nagyon jol szellozo (Chieftec) toronyhazat hogyan lehet hangszigetelni ''hangszigeteleo szivacsokkal''... Azaz van 2 ventillator a gepben (elol/alul es felul/hatul) a jo szellozes tehat adott, a procit is sikerul 50 fok alatt tartani, tehat a szellozes nagyon jo, de a haz egy kicsit hangos /a korabbi PIII gepemhez kepest mindenkeppen. Olvastam 1-2 helyen, hogy leteznek ilyen hangszigetelo szivacsok, de nem tudom, hogy milyen hatasfokuak es egyaltalan kaphatok e Mo.-n. Ezek nem novelik a belso haz-homersekletet??

Elore is koszi!

Leica

(#2) Jazzy


Jazzy
tag

Szerintem valamennyire nyövelheti a hőmérsékletet, mert elfedi a ház egyes réseit, ahol jár egy kicsit a levegő.

J@zzy

(#3) Jazzy válasza Jazzy (#2) üzenetére


Jazzy
tag

növelheti :)))

J@zzy

(#4) Leica


Leica
csendes tag

Mondjuk 2-3 fok nem zavarna... Viszont olvastam nagyon brutalis megoldasokrol is, pl. hagszigetelest tett a VGA nyak aljara, az alaplapra, stb. Az alapzaj persze igy eltunt teljesen, de azert ez nagyon huzosnak tunik...

Inkabb valami olyan megoldasra gondoltam, hogy a haz oldalat belulrol, vagy aljaba beletenni egy meretre vagott szivacsot (pl. olyat amilyet az alaplap vasarlaskor a dobozba tesznek a nyak ala). Csak azt nem tudom, hogy ez mennyire segitene egyaltalan.... + hol lehet nagyobb meretben ilyet venni? USAban mar vannak erre szakosodott cegek.

(#5) launcser


launcser
senior tag

anyagtudományból vizsgáztam és tanultam hogy: parafa és filc az ami jól hangszigetel és még elérhető árú
2mm-es parafalemezt odaerősítesz ház oldalához az elméletileg elég
szellőzést egy kicsit biztos gátolja de hasznos is lehet..
ki kell próbálni :)

tütüü

(#6) Jazzy válasza Leica (#4) üzenetére


Jazzy
tag

Szerintem, ha bemész egy bontóba akkor talán ott hozzád vágnak egy adag szivacsot!! Abban nem vagyok biztos ó, hogy akkora hatása lesz a szivacsnak a zaj csökkentésében, de próba szerencse! Majd légyszi írd meg a tapasztalatokat.

J@zzy

(#7) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Szerintem nézd át ezt a topicot: [L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=8494[/L] :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#8) Jazzy válasza launcser (#5) üzenetére


Jazzy
tag

Vagy vond be üveggyapottal :DD

J@zzy

(#9) Leica


Leica
csendes tag

Launcser!

Koszi az otletet! Lehet, hogy valoban veszek egy parafalapot (ugye ez olyan mint a poharalatetekhez hasznalt cucc?) es kiprobalom. Termeszetesen megosztom veletek is a tapasztalatokat.

Kerdes1: hogy lehet olcson decibelt merni? Van erre esetleg egy PCs program? (mikrofon csatlakozas, stb?) Tuti van erre valami speci muszer, de nem a precizitas hanem a nagysagrend erdekelne, ugyis majd az en fulem donti el mi a hangos es mi nem, de jo lenne esetleg merni is.

Keredes2 (off topic): Launcser, megkaptad a hasznalt gepemet Don Vittorio-tol? Beletettem a CDket a hazba. Ha van valami elorelepes akkor legyszi szolj nekem vagy Vittorionak, vele is elszamolhatsz o meg lerendezi velem. Nagyon kis tuti gepet epitettunk!!!

(#10) launcser válasza Leica (#9) üzenetére


launcser
senior tag

majd ird le tapasztalataidat
meg engme is érdekelne decibelmérő amugy az jó dolog :)
off
nem kaptam meg
elakadt a hóban tegnap vagy mi :)
meg otthonfelejtette multkor, gondolom sok a dolga
on

tütüü

(#11) Polesz


Polesz
addikt

Házhűtésben keressétek munkaidőben Bari-t.
Szerintem szivesen segít, ha belefér az idejébe.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#12) rdi válasza Polesz (#11) üzenetére


rdi
veterán

Off (?): Azért az érdekelne, hogy miből gondoljátok, hogy az oldalfalakra erősített hangszigetelő anyag (pl. parafa) ami a be és kiömlő nyílásokat nem takarja ki, nos az hőmérséklet emelkedést okozna. Mert éppenséggel elképzelhető az is, hogy a ventilátorok levegő szállítási teljesítményéhez jobb egy szűkebb csatorna, vagyis ott gyorsabban cserélődik a levegő.
On: Ha az asztalon van a gép, elég fontos lehet az is, hogy minél kevesebb rezgés menjen át az asztalra, vagyis egy gumialátét is zajcsökkentő lehet. :)

Fej! Tor! Potroh!

(#13) PeliScan válasza Satan-Claus (#7) üzenetére


PeliScan
addikt

Igen, olvasd végig, és ha van vmi kérdésed, akkor nosza. Én már kibéleltem 2x2mm parafával, most egy kis szőnyeg réteg jön, csak nincs sok időm, lassan haladok. De csináltam közben egykét fényképet, ha érdekel valakit, szintén nosza. :)

(#14) Prozac


Prozac
aktív tag

Nekem egy Mercury (noname) midi házam van. Csak a táp és a procihűtő zörög bennük, de mindkettő hőfűggő fordulatszámszabályzott.

Elmentem az OBI-ba (építőanyag részleg) és vettem az 1cm-es feket hő- és hangszigetelő szivacsból 1m-t az 1m széles tekercsből bruttó 1000 Ft-ért.
Szétszedtem a házat és a fedőlapot, oldalfalakat és az alját méretre vágott lapokkal béleltem. (kétoldalas ragasztó, legkisebb tekercs, kb.300Ft). A szivacsnak a majdnem a fele megmaradt, de még az előlapra nem tettem.

Tapasztalataim szerint segít a zajcsökkentésben. Nem mondom, hogy minden hang eltűnt, de halkabb kicsivel. Már amikor a házat megfogom, akkor érezhető valahogy, hogy bélelve van. Szóval nekem megérte. :DD

''Fussatok bolondok...''

(#15) WaterLo válasza PeliScan (#13) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Fényképek merrefelé láthatóak?

....What's up!....

(#16) rdi válasza Prozac (#14) üzenetére


rdi
veterán

Uff: Jó is az, ha ki van bélelve :DD

Fej! Tor! Potroh!

(#17) Graphy


Graphy
aktív tag

A Plexi vajon mennyire hangszigetel?
csak azért kérdem, mert a házam oldalába plexi van beépítve, csak a jobb láthatóság érdekében!! :)

És ugye azt nem szeretném beburkolni hangszigetelővel!! :DD

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#18) rdi válasza Graphy (#17) üzenetére


rdi
veterán

Esetleg átlátszó hangszigetelő hab??? :))

Fej! Tor! Potroh!

(#19) Prozac válasza Graphy (#17) üzenetére


Prozac
aktív tag

A plexi szerintem nem a hangszigeteléséről híres.

Kemény és merev. Közvetíti a rezgést...

Neked a látvány kompenzál.

Esetleg csinálj egy nem plexis oldalfalat és amiko rmutogatniakarod akkor plexis, amikor meg élni mellette akkor szigetelt!

:DD

''Fussatok bolondok...''

(#20) The Thing


The Thing
tag

De viszont ha Laica-nak olyan 50 fok körül megy a proci akkor az a 3, 4 fok is sokat számit mármint ha tovább melegszik.

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#21) DarkFater


DarkFater
tag

Srácok!
Én aszondom amit a doki mondott mikor köhögtem volt:
''Nem a jelenséget kell megszüntetni, hanem a hibát''
Ezért én inkább a gépet halkítanám.
Több haverom csinált ilyen parafás hangszigetelős dolgot. Gépük érezhetően halkabb nem lett, de hűtés gondjaik adódtak. Az egyik még a vinyót is hangszigetelte külföldi leírások alapján. (Meg is főtt:P)

Tanulva az esetből a procit szép nagy házhűtővel hűtöm, a ház és a vinyóhűtőm meg 5 voltról megy alacsony fordulaton, és halk vinyót vettem. Hangszigetelés nulla, belső hőmérséklet 26-30 fok között és mégis csendes a masina. NA!

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#22) Prozac


Prozac
aktív tag

nem tudjátok miből lehetne egy 90 fokos könyöket csinálni, hogy a procihűtő venti közvetlenül a külvilágból szívja a levegőt? Oda kellene csatlakoztatni, ahol hátsó házhűtő venti helye van, közvetlenül e proci mellet.

''Fussatok bolondok...''

(#23) rdi válasza Prozac (#22) üzenetére


rdi
veterán

Műanyag csőből, de rontani fogja a természetes szellőzést !!
A műanyagcsőbe szórj homokot, és meleg láng mellett !! hajlitsd. Ha nem muszáj ne tedd a tűzbe :D

Fej! Tor! Potroh!

(#24) Prozac válasza rdi (#23) üzenetére


Prozac
aktív tag

nem fog menni :(

Nagyon szűk ívben kellene meghajtani.
És kölönben is . Hajtottál te már 80-as vagy 90-es műanyag csövet?

''Fussatok bolondok...''

(#25) tomcs válasza Prozac (#24) üzenetére


tomcs
őstag

ha 3 vagy 4 ferden vagott darabbol toldanad ossze az ugy jo lenne nem?

(#26) Szalma válasza Prozac (#22) üzenetére


Szalma
őstag

Ha jófajta levegőcsatornákat akar készíteni, akkor javaslom ragasztásra/röztítésre a Gumiám nevű anyagot (esetleg F.B.S., de a Gumiám jobb: látszik mit ken vele össze az ember... 8), a csatornák összeállítására pedig kiváló a kartonpapír. Ha pedig bevált a konstrukció, akkor óvatosan szétkapni a kartoncsöveket, és a Veres Péter út elején van egy szaki (műhellyel együtt), aki műanyagból bármit kivág... A karton jó lesz sablonnak. A lapokat ismét csak Gumiámmal jól lehet ragasztani/rögzíteni. De maradhat a karton is...

Szeretettel:
Szalma

ui.: Vigyázat! Szűkebb helyen azonos légszállító kapacitás gyorsabban hozza/viszi a levegőt, hamar süvíteni fog...

(#27) Prozac válasza tomcs (#25) üzenetére


Prozac
aktív tag

At ötlet nem rossz, elgondolkodom rajta...

''Fussatok bolondok...''

(#28) Prozac válasza Szalma (#26) üzenetére


Prozac
aktív tag

Nem akarom szűkíteni egyáltalán és a perforált felületet is ki akarom vágni a ház hátsó falából. Ez már a tápnál bevált...

De a karton nagyon jó ötlet, elkezdeni.

''Fussatok bolondok...''

(#29) tomcs válasza Prozac (#27) üzenetére


tomcs
őstag

csak pontosan kell megtervezni meg nyesni is.. 90fokos kanyar meg szvsz nem egeszseges ezert kene tobb darabbol (ha n tart vegtelenhez............. :) )

(#30) Hold válasza Prozac (#28) üzenetére


Hold
őstag

OFF
Prozac gyere pls Off Topicba

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#31) Latissimus Dorsi válasza Prozac (#22) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Flexicső: aluból, harmónika szerüen megoldott cuccos ilyet használnak pl légtechnikáknál qrva sok méretben létezik.
Tuti van 80-as 60-as is! Akár csomót is köthetsz rá:)
Fellelhető: O*i, Pr*kt*k*r, stb........

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#32) zrubi


zrubi
senior tag

Hi,

Én most fejeztem be az új házam kibélelését. A bélést 4mm-es parafa+hangszigetelő szivacsból áll (egymásra radasztva). Ezzel mindenhol kibéleltem a házat (az előlapot is!) Ezen felül kivágtam a házban lévő ventik elől a 'rácsot'. Ez nagyon sokat számít!! + A ventik fordulatszám szabályzósak.

Az eredmény megdöbbentő, most már kezd zavarni a másik gép hangja ... :)

zrubi.hu

(#33) mumus válasza Latissimus Dorsi (#31) üzenetére


mumus
csendes tag

Ne olyat vegyetek amin alu boritás van mert az csak hangosít (zörög), hanem olyat amin fehér műanyagfólia van. Én ilyennel csináltam még halkított is a cuccon.
Én 100mm-es csövet használtam a 8cm-es ventire egy kis kábelkötegelővel rögzítettem, a 9-esre meg pont rászorul rögzítés nélkül.

<A Href="http://www.konaworld.com" target="_new">http://www.konaworld.com</A>

(#34) CactuS


CactuS
Arcképgyáros


Én is +csináltam a hangszigetelést a géphez,mivel most,most,hogy már 2 8cmes venti+ a prociventi is ''duruzsol'' a gépben kezdett igen rendes hangja lenni. Igaz,még nem volt időm kivágni a rácsot,de azt hiszem nem lesz mese,mert a 8centis SUNON eléggé hangoskodik. Amúgy a gép halkabb lett,A hőmérséklet nekem nem nőt semmit.Eddig 41-42 fokis volt terhelve a procim (1,3Duron@1,36V), most,hogy beletettem a 2 2. venit is igy most alap 36C,terhelve 38C.Szóval szerintem nem melegszik, és valamilyen szintem tényleg halkit. Itt van pár kép (még nem készült el teljesen,csak a gép alja,háta+a 2 oldallap lett beburkolva parafával):

http://www.tar.hu/cactus_parafa/01.jpg
http://www.tar.hu/cactus_parafa/02.jpg
http://www.tar.hu/cactus_parafa/03.jpg

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#35) guess.who válasza CactuS (#34) üzenetére


guess.who
senior tag

Milyen vastag parafát használtál? És mivel ragasztottad fel a fémre? :)

(#36) LukE válasza guess.who (#35) üzenetére


LukE
veterán

Van direkt parafa ragasztásához ragasztó. Valami qrva büdös, mondjuk ragasztani még nem volt időm. ha ár érdekel, 1kg volt 1099 B@um@xban. 1200*600*2mm-es parafa tekercs meg 1079.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#37) Lamair válasza CactuS (#34) üzenetére


Lamair
aktív tag

Hi ha jót akarsz, akkor a kábeleket (IDE) kicsit hengeresíted!

Komolyan!


akkor még csökken a hőfokod a házban!

Lamair

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#38) CactuS válasza guess.who (#35) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Asszem 2mm. Nem mértem,de annyinak tűnik. Ragasztónak pedig 2 oldaló nemtommi. Olyan mint a cellux,de annál vasragabb kb 2,5 cm, és eléggé erős (kipróbáltam a falon, leszedi a felső réteget is,szal tapad :DD)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#39) guess.who válasza CactuS (#38) üzenetére


guess.who
senior tag

CactuS: Márminthogy 2,5 cm a szélessége, úgy érted, ugye? :) Mondjuk ez nekem is eszembe juthatott volna, volt is valahol ilyen kétoldalas ragasztóm -csak nem tudom, az mennyire hőtűrő... Bár ha beszorítom a házfal, meg a váz közé, akkor ott már akár meg is olvadhat. nem számít. :)

(#40) Mattyer


Mattyer
tag

Lehet rendelni király hangszigetelő szivasot az overclock-ról. Én dalainak vettem karácsonyra... (őt húztam a suliban:)))

iBook 14'' 1.33ghz

(#41) PeliScan válasza Mattyer (#40) üzenetére


PeliScan
addikt

És ér az vmit? Én sok rosszat hallottam róla. a 2x2mm parafa a jó, rá meg gumis szőnyeg! Én is ezt csináltam...

(#42) Mattyer válasza PeliScan (#41) üzenetére


Mattyer
tag

Nem tudom. Kedves Láma barátunkkal még nem beszéltem a hatásáról, majd szólok neki, hogy tapasztalatokat ossza meg velünk. De szerintem a poliform is megteszi (így hívják azt a napozószivacsot?)

iBook 14'' 1.33ghz

(#43) PeliScan válasza Mattyer (#42) üzenetére


PeliScan
addikt

Úgy. :))
De szerintem meg nem teszi meg :) túl könnyű az anyaga. Parafa a kirány, meg a szőnyeg, ha mondom! ;]

(#44) PeliScan válasza PeliScan (#43) üzenetére


PeliScan
addikt

ja nem úgy, hülye vagyok, átugrottam, polifoam tod, mit hab. :)

(#45) Mattyer válasza PeliScan (#44) üzenetére


Mattyer
tag

Az lehet hogy van poliform márkájú polifoam? :D

iBook 14'' 1.33ghz

(#46) PeliScan válasza Mattyer (#45) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah, ammá' möglehet. Ammá énnemtom. De attó'még nöm szigetöl jobba'.

(#47) Mattyer válasza PeliScan (#46) üzenetére


Mattyer
tag

Hinnye:D

iBook 14'' 1.33ghz

(#48) Manitou


Manitou
addikt

Emberek!

Próbálta már valaki az üveggyapotot, közetgyapotot, ásványgyapotot.Ezeknek jobb a hangszigetelő képessége mint a parafának, polifoamnak. Átlátszó esetben habüveg(bár ezt érdekes lenne kivitelezni).Igaz ezeket általában nem 2mm-es méretben árulják. Amugymeg látványos akarommondani hallásos javulást ilyen 2 mm-es szigetelőlemezekkel nem nagyon lehet elérni.3-5 cm az már igen.Én már csak tudom, építész vagyok vagy mifene.:)

(#49) Manitou


Manitou
addikt

A leírt gyapotok egyben hőszigetelő anyagok is , ezért valószínű a hőmérsékletet is emelni fogják a ház belsejében.

(#50) LukE válasza Manitou (#48) üzenetére


LukE
veterán

jókor szólsz te is:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.