Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ház gond?;?;?;?vagy mi? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) proradeon


proradeon
őstag

Szval!

Az lenne a gondom: hogy van egy bizonyos configom ami kint van az asztalon, és nemrég(kb. egy hete) +próbáltam visszarakni a házba és műxött mondom zsír csak éppen jött az első probléma: Nagyba megy a zene és egyszer csak újraindul a gép. Majd winxp loading...blablabla...és ez a felirat jelent +:
''A windows a hardver károsodásának megelőzése érdekében leállt''.:(
Kiszedtem és ugyanúgy ment mint régen. Nem tm mi lehet a baja, úgy hogy jó lenne egy kis segítség....Please...

Config: Abit nf7-s;AMD barton 2600+; Radeon 9200; maxtor 80gb; kodegánya 300w;512 noname ram(PQI); Thermaltake volcano 12 extreme

A ház kodegánya

thanks....

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#2) breetai válasza proradeon (#1) üzenetére


breetai
aktív tag

Nem hagytál véletlenűl egy réztüskét altta???? Mármint olyan helyen ahól nem kellett volna!!! Az alaplap alatt, és nem a csavarhelynél!!!

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#3) proradeon


proradeon
őstag

Szval!

Nem hiszem..Így is kevés volt a réz tüske(fent2 lent2 középen2). De holnap d.u. megpróbálom újra összerakni mégnagyob odafigyeléssel hátha sikerül

Köszi a tippet:)
Várom a további segítségeket!:DDD

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#4) CuKoR


CuKoR
senior tag

A PS2 nél van egy kis aluminium fül !
Ilyen config (NF7 nagyon kényes) csoda h elindul egy ilyen táppal.... Nekem 300 as DTK val megy 4 winyo meg egy 2500 valoson hajtoss birka Nf7-s ben..mellette CD irka Radeon 9100

Haveromnak 400 as codegennel néha indult csak el ugyanez csak 2500+ alap orajelen 9600nonpro 1 winyo 1 cd irka
miota kicserélte minden OK

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#5) proradeon


proradeon
őstag

Szval!

Én is csodalkoztam de hát ha gépház nélkül megy akkor csak nem az a gond, bár gondolom az üzeneteddel nem erre akartál célozni.

Várom a további tippeket!:DDD

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#6) behappy válasza CuKoR (#4) üzenetére


behappy
aktív tag

ez érdekes.... nekem nf7-s, 2500barton@ 2400mhz, 2x256/400 ram, 2db 80sata, 1 80pata + 40 pata + dvd iro + radeon 8500 + rakás venti, fénycső, hálókártyák, tv kártya, rakás usb kütyü...stb mindez egy alap 300as codegen táppal tökéletesen, hiba nélkül éjjel nappal honapokig csendesen-lelkesen :)

érdekes, csak nálam müködnek rendesen a maxtor vinyok és a codegen tápok?

(#7) Amigo78 válasza proradeon (#3) üzenetére


Amigo78
senior tag

sztem a hozzánemértés:
''512 noname ram(PQI)'' ez minden

(#8) proradeon


proradeon
őstag

Szval!

Hozzánemértés???Nem tudom ezt hogy értetted de attól hogy márkákban nem vagyok olyan jártas, attól még a hardver részéhez érthetek, annyit meg mindenképpen tudok hogy hogy kell öszzerakni egy gépet(nem először csinálom hidd el nekem).Tudok én neked a hardveres részről egy csomó olyan kérdést feltenni amire egy betüt nem tudnál mondani!!!!:(((

Köszi a hozzászólásokat!
Várom a további segítséget!

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#9) eziskamu válasza Amigo78 (#7) üzenetére


eziskamu
addikt

Namost a PQI nem noname, még saját weboldala is van a cégnek, valamint az én 256 megás pqi-m hibátlanúl megy az asrock k7s8x-es lapomban, és mások is jelezték, hogy hasonlóan memóriafinnyás lapokban is simán mennek, nekem cl2.5-ön 400 MHz mellett(nem húzva, hanem gyárilag ilyen, húzi meg azért sem fogom, mert már így is aszinkronban megy, még a nyákra is PQI van szitázva, és tök stabil a gép). Egy Hynixxal nem ment a lap rendesen, de ezzel igen. Amúgy lehet memóriahiba, de az minden gyártónál előfordulhat, ezért már gépösszeszerelés után érdemes memtest86-ot lefuttatni.

(#10) eziskamu válasza proradeon (#8) üzenetére


eziskamu
addikt

Neked is mondom, nem rossz a PQI, csak nem biztos, hogy jó tuningra. Amúgy nem lehet, hogy elégtelen a hűtés? Lehet, hogy az északi hídra kellene rakni esetleg nagyobb hűtést, vagy ventillátort, ha nincs rajta. Esetleg, lehet, hogy a házban, nem volt rendesen bedugva az atx csati, vagy kicsúszott, mert lazább a csatlakozás. Velem is volt már olyan, hogy nem tudtam pl, cd-t írni, mert újraindult a gép, de kiderült, hogy csak a csatlakozás volt rossz. Amúgy sokan szidják a codegen tápokat, és lehet is benne valami, úgyhogy talán mindenképp megérné egy normálisabb táp.

(#11) TexT-BoY válasza eziskamu (#9) üzenetére


TexT-BoY
addikt

jaja:) a PQI nagyon jó cucc
és egyáltalán nem noname nekem mennek 400on 2-5-5-7-en de a hercet nem tologatom mert igy is jó:)
nekem még nem hibázott egyszer pedi ment 250-es FSB P4benne de semmi igaz azt márcsak Cl3:DDDmellesleg ramirás:1500 olvasás: 3800 mindez egy 2000res Celeroncs melett
a topic nyito vagy szétrántotta 1234hz-re vagy nem azzal van a baj

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#12) Amigo78 válasza proradeon (#8) üzenetére


Amigo78
senior tag

tegyél nem hiszem hogy gép ügyileg megtudnál fogni, ja és ha elindul nem a házzal van a gond gondolom vagy nagyon melegszik vagy valami

(#13) TexT-BoY válasza Amigo78 (#12) üzenetére


TexT-BoY
addikt

jaja nekem is felteheti a kérdéseket;]
de on:



99% a géped tulfüti az amugy is idiotán kialakitott légcsatornáju házat:(
szal most akkor veszel noném:DDD;] YS-TEh ventit 1100Ft-ért vagy 3db-ot és meglessz oldva...
tápnak az alját kivágod be 1 venti ami leszedi a cpu melegét aztán 2be a háázba kész a félig-meddig használható cuuc:DDD oztán ha akkor is melegedik akkor köetzkező körben midnent ujra pasztázol..

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#14) Amigo78 válasza eziskamu (#9) üzenetére


Amigo78
senior tag

én tudom hogy a pqi nem noném a kolléga irta amugy is

(#15) CuKoR válasza behappy (#6) üzenetére


CuKoR
senior tag

Látom te se a 3D re hajtassz...igykell ezt,,,,
A codegen tápodhoz meg gratula...kivételes darab lehet..mivel a legtöbb codegen táp scak 2/3 át adja le annak a teljesitménynek ami rá van irva..
300 - > 200 -220
400-> 300

Viszont a márkásabb tápok (amik mégse tizezrekbe kerülnek) gyakran 120-140%ot is birnak
Gondolok itt Coolink , DTK , Azona tápokra...valamint néhány olcsobb enermaxra

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ház gond?;?;?;?vagy mi? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.