Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lavina


lavina
tag

szóval én nem vettem észre különbséget a hőmérsékletekben, 2 házventi van, és megfordítottam az irányukat, ugye az 4 variáció, mind1 volt melyik merre fúj, ki vagy be... hm, érdekes.

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#3) Szőrös  válasza lavina (#1) üzenetére


Szőrös 
veterán

És a légáramlásnak van elég hely a házban? Tehát kábelek rendesen el vannak rendezve ? Mert ha nem akkor mind1.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4) vicces válasza lavina (#1) üzenetére


vicces
addikt

hm!
én a hátsó ventit befel forditottam. nyolc voltról megy. a procibordáról levettem a ventit. és tökéletes.
a vga-mon egy zalman borda van, és igy a venti pont a felső bordáról fujja arrébb a levegőt.
a ház tetejére csináltam egy likat, és persze fel is csavaroztam egy ventit, ami kifele fujja a levegőt. de nem sok hőmérséklet változás tapasztalható, igy az a ventit nem használom.
egyedül a a táp venti nyomatja ki a levegőt, de ez is csak 8 volton jár.
volt a ház elejébe is egy venti, ami befel fujt, de ez se csinált sok változást. ugyhogy ezt most 90 fokkal felforditottam, igy a winyom alá nyomat egy kis levegőt. igy viszont 5 fokkal hidegebb a winyom.
jah! és a kábelek viszonylag rendesen el vannak rendezve.
:)

[Szerkesztve]

:)

(#5) joe69


joe69
senior tag

a befelé fújó lenti ventivel(padlóval van kb 1 szintben) csak annyi a probléma, hogy hamarabb porosodnak a cuccok

(#6) vicces válasza joe69 (#5) üzenetére


vicces
addikt

szerintem tök mindegy, hogy a padloval van egyszintben, vagy 15 cm-el feljebb a venti, ugyanugy porosodik minden.
nálam a hátso venti 8 volton pörög már elég rég ota, és nem nagyon porosodik a zalman borda. pedig pont rá fuj a venti. :F
viszont a ventilátor rács, elég szépen ''cicásodik''.

:)

(#7) M@trixfan válasza lavina (#1) üzenetére


M@trixfan
addikt

Helló!
[L]http://www.tweakntuning.tk[/L]
Ott pedig ''Házhűtés módszerek tesztje'' a főoldal alján ha jól emlékszem.

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8) PeliScan


PeliScan
addikt

Némi adalék...

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=10295&start=0[/L]

(#9) Mec


Mec
aktív tag

Alul be, felül kifelé. A fő, hogy a proci környéke is beleessen a légáramlási ''csatornába''.

mecsystem.uw.hu

(#10) TexT-BoY válasza lavina (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ha jol látom maxtor vinyód van ami jobb mint egy atomreaktor:)))
tehát ezt is hűtened kell igy én azt javasolnám hogy lógasd le a vinyót az elől befelém menő ventihez igy az jó hideg lesz aztán pedig fent ki a levegőt!!

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#11) lavina válasza TexT-BoY (#10) üzenetére


lavina
tag

jam, viszont az a poén, hogy a maxxtor rackben van, a másik a rendszerlemez. És a rack egész jól elhűti, nem melegszik fel, csak az a gond, hogy befűti a házat. Hümm, mi lenne, ha megfordítanám a rackben lévő 2 ventit, és akkor előre felé fújnák ők is a levegőt, tehát ki a házból. WOW! :) Ez jó. Sok nagy dolgot nem várok tőle, attól a 2 kis ventitől, de hát ez is valami lesz... :)

Na majd teszt.

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#12) TexT-BoY válasza lavina (#11) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Főnök!!!!

azt is tedd be a gépbe!! és a 8cmes venti megoldja a dolgot és nem fűti hanem hűti a házat!
amugy a maxtor nem a rekbe való!

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#13) lavina válasza TexT-BoY (#12) üzenetére


lavina
tag

hümm, mit tegyek bele a gépbe? A rack gépben van, maxxtor meg benne. Érdekes, tudom hogy elvileg nagyon melegszik a drága, de ebben a rackben nagyon jól elvan, abszolút nincs heat-buildup. Valami mezei super-rack vagy mi, majd megnézem már, mi a becsületes neve, mert tényleg jó, és nem melegszik be benne a vinyó.

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#14) lavina válasza TexT-BoY (#12) üzenetére


lavina
tag

ja, sejtem, szóval hogy rack nélkül tegyem be a házba, a venti elé, ami kifelé fúj. Bocs, lassú vagyok.. :) Csak az a helyzet, hogy ez a vinyó az utazó, sokat hurcolom. A kisebb vinyón van a rendszer, meg a segédproggik, office, stb, semmi más, minden ''szemét'' (game, hurcolandó dolgok ;-) stb.) meg a 80g re van telepítve.

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#15) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

Mivel én szerver házal rendelkezem nem tudok használható infot adni szerintem:DD

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#16) lavina válasza ShadowLord (#15) üzenetére


lavina
tag

hát igen, a 9600pro bár nem nagyon melegszik a 13 mikron miatt (ezt mondják), azért van hőtermelése neki is, valljuk be. Szóval láttam már ezeket a szép kis hűtőkarikat, lehet hogy mellé (alá) kellene tenni egyet.... :)

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#17) ShadowLord válasza lavina (#16) üzenetére


ShadowLord
senior tag

A kari hütőventije alá tedd mert rögtön kiszivja a meleg levegőt!Nekem ezen az oldalon vannak a réz ram hütők is ugyhogy igy dupla öröm:)

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#18) bitfarkas válasza lavina (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nekem más a tapasztalatom.
Elől-alul és hátul-felül van ventihely, a hátlap alul is eléggé perforált, az oldallapok sajna éppen középen, és alig. (korábbi házamnál alul és fölül is szép kis rések voltak)
2-2,5 fokos javulást jelent a procinál 2-3 órás működés után a hátsó, kifelé fújó venti a házba befújóval szemben.
Talán az lehet az oka, hogy a befújó megoldás nem hagyja kialakulni a levegő ''rétegződését'' a házban (örvénylés), illetve az alsó részeken meg hideg levegő is távozik (hasznosítatlanul!), igy a bent levő levegő átlaghőfoka is magasabb lesz, ami a hűtés hatásfokát rontja.
Míg az (felül) elszívó ventillátos megoldás a belső légáramlást nem zavarja annyira, a felül levő meleget viszi ki a házból, a benti levegő hőmérséklete alacsonyabb lesz. (bár a prociventi is eléggé kavarja a levegőt)
Na szép az elméletem a tapasztalathoz?:C

(#19) lavina válasza bitfarkas (#18) üzenetére


lavina
tag

szép. Tényleg. Csak már annyi helyen olvashattál a hőfokmérés egzaktságának hibáiról, ceteris paribus teszteket kellene igazából csinálni. Terhelés is változik, szobahőmérséklet is, azt kell mondjam, a 2-3 fok az épp hogy csak a hibahatáron van.... vagy nincs igazam? :)

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#20) bitfarkas válasza lavina (#19) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ellent kell, mondjak.
Most már jó ideje tesztelgetem a gépet, mert sokszor használom teljes terheléssel, és megnéztem jó párszor üresben is.
Feltettem a SpeedFan-t, és vagy tíz tizenöt alkalommal járt így a gép alsó és felső befújó és elszívó ventivel. Lehet, hogy a hőfok-különbség, amit regisztráltam, nem egzakt, de a trend tuti.

(#21) lavina válasza bitfarkas (#20) üzenetére


lavina
tag

elhiszem. Nekem most épp hátul és fent van venti, ezek mind kifelé fújnak. Ha nem lennék lusta venni még 1 ventit (ugyanis a házhoz kettőt adtak), akkor beraknám előre, és az befelé fújna.... :)

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#22) lavina


lavina
tag

hümm, ha már ennyire belemerültem a témába:

A házon található egyéb rések, lyukak, pl nem használt pci slotok takarói, na meg nekem a ház oldalában a plexi körül futó lélegző rések jót vagy rosszat tesznek-e? Nem kellene inkább a jó légáramlás érdekében hermetikusan lezárni a házat, és a légáramot a ventikre bízni megfelelően elrendezve?

Új nékem a téma... :)

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#24) bitfarkas válasza lavina (#21) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ezen már én is gondolkodtam, de előtte valami modellezést kellene végigfuttatni, hogy a behelyezett ventik által termelt hő mikor haladja meg a légáramlással elvihető hőt.:U

(#25) bitfarkas válasza lavina (#22) üzenetére


bitfarkas
őstag

Na erre is tettem kísérletet. Amíg befújó ventim volt, gondoltam, nem engedem ki a + energiával bevitt hideg levegőt az alsó lukakon, tessék csak felmenni a procihűtőig, és dolgozni. De semmi hatás.:(
Aztán megcsináltam a Tildy által preferált kéményes megoldást karton oldallappal, ekkor került át a befújó venti felső, elszívó pozícióba, mert a prociventi is befele szívta a levegőt a házba, és a kiáramló levegőzaj már jól hallható volt.
Végül azért mondtam le a kéményes megoldásról, mert a csövet a procihűtővel szemben kellene felszerelni, és az oldalfal kialakítása miatt az randa lenne.
Az egyéb (papírból hajtogatott és kipróbált) kéménytípusok + légellenálása miatt a procihűtő felgyorsult. (nem kapott elég terhelést, azaz nem szállított elég levegőt), és nem is hozott számottevő javulást.
Most zárt ház esetén 1 óra teljes terhelés proci - 55-56ˇ,
levett oldallappal 50-51ˇ. A köztes állapotért meg nem tom érdemes-e küzdeni.
Amit még meg fogok próbálni:
bővíteni a lukakat az elszívó ventinél, és
a jelenlegi 9 voltot 12-re emelni.
Tán nem fog jobban sustorogni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.