Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rlazol


rlazol
addikt

mivel újra nincs pénzem, hasznátan szeretnék winyót venni, lehetőleg 120 Gb-t, ilyenből kettőt találtam nekem megfizethető áron.
Maxtor 120 gb 8mb cache, 1 hét gari 14000
Maxtor 120 gb 2mb cache, 10 hónap gari 13000

melyik a jobb üzlet :F egyáltalán maxtorról mi a véleményetek?
köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2) steve@prhw válasza rlazol (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Szvsz ezek közül egyértelműen a második! Vinyó vásárlásnál elsődleges szempont a garancia. (A 80Gb-s DM9-es szériánál megrendült a bizalmam a maxtorban, de ez szvsz már jobb annál.. )

szerk: ja, és a cache mérete nem fog túl nagy különbséget jelenteni teljesítményben (annyit pláne nem, hogy megérje a -9.75 hó gari...)

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) PPeter válasza steve@prhw (#2) üzenetére


PPeter
addikt

''...A 80Gb-s DM9-es szériánál megrendült a bizalmam a maxtorban, de ez szvsz már jobb annál...''

Miért, mert még nem rendült meg benne a bizalmad?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4) rlazol válasza steve@prhw (#2) üzenetére


rlazol
addikt

mi volt a bajod a maxtorral?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#5) steve@prhw válasza PPeter (#3) üzenetére


steve@prhw
őstag

A 80-asból több darab elhalálozott a környezetemben, és a fórumokon is rengeteg rosszat lehetett akkoriban olvasni (az is lehet, h csak egyik széria volt rossz :F)

120-asról ennyi rosszat még nem hallottam, és nem is halt el a környékemen... Tehát ennyi. És ezért szvsz... (Azért a hosszabb garisat választanám...)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#6) rlazol válasza steve@prhw (#5) üzenetére


rlazol
addikt

hallgatok rád, mert én biztosan nem értek hozzá, Te meg legalább úgy teszel... más meg nem szólt érdemben hozzá. Remélem a sebességgel nem lesz gond... legfeljebb leverem rajtad...:))

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#7) VVoid


VVoid
aktív tag

Eddig csak Maxtor vinyo halt meg a kezem kozott, meg a kozvetlen kornyezetemben, Seagate-k meg WD-k nagyszeruen mennek.
Ezek utan a Maxtort nem nagyon tudom ajanlgatni.
Mindenkeppen olyat valassz, amire hosszabb garanciaido van.

(#8) DcsabaS válasza rlazol (#1) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Időnként tőlem is lehet használtan venni 7200-as HDD-t kedvező (a mindenkori piaci nettó árnak megfelelő) áron. A kisebbek 120 GByte-osak (ATA, 2MB), a nagyobbak 160 és 200 GByte-osak (SATA, 8MB), döntően Seagate-ek.

A HDD-k kifogástalan műszaki állapotban vannak, és ugyanazt a garanciát adom rájuk, mintha újonnan lettek volna vásárolva!

Azonban ezek a HDD-k nem azonnal férhetők hozzá, mert előbb meg kell vennem helyükre a nagyobbakat (mostanság 300-400 GByte-osakat, rendelésre), így a megállapodást követően kb. 2 hét múlva szabadul fel egy kisebb.

Pont most is aktuálissá kezd válni egy upgrade, de 2 érdeklődő már van, így ha valamelyikük igent mond, akkor övé a HDD.

(#9) steve@prhw válasza rlazol (#6) üzenetére


steve@prhw
őstag

:DDD Nem lesz gond a sebességgel, nagy állományoknál semmit nem jelent, azt meg gondolom, hogy nem pár100 Kb-s állományokkal írod tele...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#10) steve@prhw válasza VVoid (#7) üzenetére


steve@prhw
őstag

Majd mindjárt jön mr_ricsi, aztán megkapod! (Egyébként halt már el segate, samsung vinyó is környezetemben. WD és IBM még nem... De csak 1-1 db van... Az enyémek, úgyhogy bízom, hogy nem is kezdik 100%-osra rontani a statisztikát ;))

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#11) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Jaja a masodik szvsz jobb a gari miatt ami meg fontos!!
Bar en inkabb a Maxtor helyet mast vennek ha lehet mert a havereknek nem nagyon valt be!

(#12) rlazol válasza bogarfx (#11) üzenetére


rlazol
addikt

na, most néztem meg, mit írtam, az első winyo nem maxtor, hanem IBM. de az egy hét akkor is kevés... vagy nem? elvileg a maxtort már lefixáltam, de visszamondom, ha nem bölcs... kissé zavart most a lelkem... :) Amúgy nekem ment már tönkre WD is. és ez most nagyon sürgős, nem tudok tovább várni.

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#13) rlazol válasza bogarfx (#11) üzenetére


rlazol
addikt

mit jelent az, hogy nem vált be?
meghalt?

nekem elsősorban kedvenc 5 mp-s fényképezőgépem miatt kell, akivel napi átlagban 90 Mb képet készítek + ami ebből munkafile keletkezik = 3-4 gb/hó... És ehhez nagy nagy winyó kell... A régi pici és állandóan CD-t kell írnom amit utálok,de most már a SMART is rossz a BIOS szerint, tehár nem lehet többet várni...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#14) steve@prhw válasza rlazol (#13) üzenetére


steve@prhw
őstag

átlagban 90 Mb képet készítek - munkára használod a géped?

Akkor én típustól függetlenül 2 db új vinyót vennék, meg egy raid-vezérlőt...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#15) Yaye válasza rlazol (#13) üzenetére


Yaye
őstag

Aranyszabály: soha soha soha ne bízd a fontos dolgaidat egyetlen merevlemezre!! Se maxtorra, se samsungra, se seagate-re, se használtra, se újra, se semmilyenre. Lehet akármekkora vinyód, archiválni akkor is kötelező, akár lemezre, akár egy másik hdd-re. Ha egyik pillanatról a másikra elszáll egy évre visszamenőleg mindened, hidd el nem a vinyó ára fog fájni, márpedig a garancia csak azt téríti meg.

(#16) steve@prhw válasza Yaye (#15) üzenetére


steve@prhw
őstag

OK, egyről beszélünk... Csak szvsz a raid a legegyszerűbb módszer az ''archiválásra''. Kettő meg csak nem megy tönkre egyszerre...

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#17) Yaye válasza steve@prhw (#14) üzenetére


Yaye
őstag

Gondolkoztam én ezen korábban, és arra gondoltam hogy mit segít a raid ha az ember egy véletlen rossz mozdulattal letöröl valamit (shift-del), vagy ha beszed valami ocsmányságot, vagy a win kap agyvérzést és az okádja össze a fájlrendszert? Ha a raid hűségesen megcsinálja mindezeket a tükrön is, akkor mennyivel vagyok beljebb vele? Végül arra jutottam hogy talán jobb ha minden éjszakára ütemezve van egy full backup az adott partícióról, igaz hogy így az ember elveszthet adatot, maximum egy napra visszamenőleg, de cserébe biztos lehet hogy ami ott van a backup hdd-n az legalább másnapig ott is marad.

(#18) steve@prhw válasza Yaye (#17) üzenetére


steve@prhw
őstag

rossz mozdulattal letöröl valamit (shift-del), vagy ha beszed valami ocsmányságot - aaz ellen nem vééd... :(

Akkor mondjuk raid, tükrözéssel, két vinyóra, egy meg mondjuk usb-rackben, amire éjszaka backupolsz...

(néhány gépet supportolok, de még win nem kutyult meg úgy fájlrendszert, hogy ne lehetett volna lementeni róla adatot... Illetve az sem a win volt, hanem a user össze-vissza jumperelgette a vinyót, és megfeküdt a fat32... A vírus és véletlen törlés viszont tényleges veszély... Amikor diplomamunkát írtam, naponta mentettem floppyra és cd-rw-re is...)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#19) Yaye válasza steve@prhw (#18) üzenetére


Yaye
őstag

Sajnos én nem bízok az ntfs megrendíthetetlenségében. Nemrég elpukkadt az egyik gépünkön a rendszerpartíción teljesen random minta szerint kismillió file. Ott voltak ugyan, de egyszer csak nem voltak olvashatók és kész, egy csomó könyvtárba pedig nem lehetett belépni. Mentsem ami menthető, elkezdtem áthelyezni a még olvasható könyvtárakat egy másik vinyóra, egy kövérebb könyvtárral megcsinálta hogy eljutott valameddig, ott beleütközött egy ilyen olvashatatlan fájlba, a másolás ugye leállt, a könyvtárból a maradék fájlok meg egyszerűen eltűntek. Másik gépben adatvisszaállítás sikerült ugyan, de egyszer ott is eltűnt az egész partíció, újra vissza kellett állítani az egészet az elejéről. A vinyó maga pedig ezalatt egész végig fizikailag hibátlannak tűnt, se bad sector, se semmi. :F

Amit írsz, az a tuti: raid plusz külön vinyó napi backupra. Na de ki engedheti meg magának hogy háromszor annyi vinyója legyen mint amennyi adata? :(

(#20) rlazol


rlazol
addikt

jepp. ás ha lenne rá pénzem, ugyanezt scsi vezérléssel tenném. Valóban, mindig kell archiválni, de az még csak egy példány. A CD is meghalhat, és meg is hal, sokkal sűrűbben mint bármelyik winyó. vagy tévednék? De a helyzet az, hogy szvsz nem sokan engedhetnek meg maguknak 2 winyót akármilyen rendszerben is. Szvsz a legjobb a sima tartalék, amire naponta mentek... majd egyszer, ha lesz rá lé.

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#21) rlazol válasza Yaye (#19) üzenetére


rlazol
addikt

ugyebár a számítógép arra alkalmas, hogy megoldja azokat a problémákat, amik nélküle nem is léteztek volna...:DD

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#22) Yaye válasza rlazol (#20) üzenetére


Yaye
őstag

''A CD is meghalhat, és meg is hal, sokkal sűrűbben mint bármelyik winyó. vagy tévednék?''

Szerintem tévedsz. :) Jó íróval jó alapanyagra, óvatos kezelés mellett a cd elég biztonságos, mondjuk kb 10 évig biztosan, szerintem.

(#23) VVoid válasza steve@prhw (#10) üzenetére


VVoid
aktív tag

Persze, bármikor, bármilyen vinyó elhalálozhat, nem akarom lehúzni vagy feldicsérni egyiket sem. Én egyszerűen csak így jártam, fél év alatt egymás után két Maxtort végeztem ki, harmadszor már WD-t kértem, ami azóta is (két éve)gond nélkül pörög. Ezek után nem akarok többé Maxtort venni.
Ezen kívül, összehasonlítva a WD-vel meg a Seagate-tel, a Maxtor sokkal hangosabb, és jobban is melegszik. De ezek csak saját tapasztalatok, pár vinyóval, nem akarok általánosítani.

(#24) mr_ricsi válasza steve@prhw (#10) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Majd mindjárt jön mr_ricsi, aztán megkapod!''

Itt vagyok, és azt mondom, hogy ha használt vinyót kellene vennem, a Maxtor lenne az utolsó, amit választanék.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#25) mr_ricsi válasza Yaye (#22) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A CD is meghalhat''
''Szerintem tévedsz''

Ha tovább folytatjátok ezt az értelmetlen vitát, akkor hívok egy Moderátort, és arra ítéltetem mindkettőtöket, hogy egy 120G-ás vinyó összes adatát archiváljátok CD-re. :))
(Vagy DVD-re, az is elég lélekölő dolog...)

120000/700~172db

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) Yaye válasza mr_ricsi (#25) üzenetére


Yaye
őstag

Hol látsz te itt vitát, ember? :F

(#27) ebx válasza rlazol (#1) üzenetére


ebx
aktív tag

Egyik sem (privát vélemény)

Inkább dobj még rá 4k-t és vegyél újat.

Seagate Barracuda 7200.7 Plus ( ST3120026A ) 9 br. 17.300
/ 120,9 GB / 7200 rpm / 8MB buffer nem is olyan rossz - a depo.hu-n láttam

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#28) Killer! válasza rlazol (#1) üzenetére


Killer!
csendes tag

A MAXTOR 120GB ban egyértelműen szar:P:P:P:P:P:P:P:P:P
Egy darabig megy azután az elektronika BESZ@R(Hogy szépen fogalmazak).
A segate a legjobb!!!!!!!!:C:C:C:C:C:C

Sajna pizzastom meghalt :( de nincs gáz.van új! Az MSN-em: kisstomi@hotmail.com

(#29) steve@prhw válasza mr_ricsi (#24) üzenetére


steve@prhw
őstag

:DDD Na most én kaptam meg....

ezek közül egyértelműen a második - ez volt a hsz-emben.... Én pl. abszolút nem vennék használt vinyót, de a kérdés nem erre irányult, ezért írtam azt, amit...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.